Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 15993

másik fórumon van egy srác, csavarozták, eltört 3 nap múlva az egyik csavar, újraműtötték, begyulladt, azóta sem tért vissza dolgozni.

Persze ismerek olyat is, akit 16 évesen megcsavaroztak, utána lenyomta a katonaságot, majd autószerelő volt a honvédségnél, míg 42 évesen le nem szerelt.

Ki tudja, nekem mit dob a gép?

Előzmény: similis (15992)
similis Creative Commons License 2019.03.12 0 0 15992

Anyámnak volt ilyen csavarozós műtét, és töredéke idő alatt csinált mindent utána, mint én a sima műtét után...

De mondjuk nyilván van komplikáció, de ha én ilyen xarul  lennék mint Te, akkor bekockáztatnám :(

Előzmény: GeriSoft07 (15990)
similis Creative Commons License 2019.03.12 0 0 15991

Én kaptam már blokádot ct/röntgen alatt alatt, gerinccsatornába sacrolokálisan, meg gerinc mellé is.

Ja ill. volt  nekem még bár ott nem szteroidot adtak a szalagerősítő kezelés is, és az is használt abban az időben.

Előzmény: gombóc63 (15989)
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 15990

Ez most olyan, hogy "végülis elvagyok", de szar. Fáj, szedem a fájdalom csilapítókat, mostanában 2-3 hetente van 1-2 ko nap, szteroid: ez a barom reumatológus biztos ne adjon be semmit, egyébként egyszer kaptam fenékbe, egyszer meg a gerinc mellé de szerintem izomba azt is, diprophos.

Igazából a klasszikus "izület mellé" még tán nem volt, nem tudom te hova kaptál.

Az se volt a megváltás eddig.

Csavarozás: sajnos hallottam elég rosszat eddig, csavar törés, komplikáció és fájdalmak, stb, kicsit szarok tőle. Ha már visznek, nem fogok ellenkezni, de amíg megy a napi rutin, addig nem. Ha kell, ágyban programozok, szerencsére már nem egyedül viszem a céget, a kollégák eltologatják a szekeret ha kell.

Egyébként a tipikus "nem aktuális" az időbeosztásomba 6 hét kiesés + a rehab utána. Be kellene fejezni az egyetemet, utolsó féléven vagyok, feleségem áttétes daganatos, ugyan épp jól van, de az elmúlt két évben 2x volt hirtelen olyan rosszabbodás, hogy kvázi 24 órás ápolásra szorult, mit csinálunk ha épp akkor jön neki egy újabb ilyen? Persze akkor se jobb, ha közben épp a derekammal fekszek, műttetlenül, meg az se ha műtét után lábadozva, de ez így totál gáz, hogy mikor essünk neki.

Előzmény: similis (15986)
gombóc63 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 15989

Köszi. Gerinc mellé derekamba kaptam már többször is. Mit értesz ezalatt, hogy többféle módszerrel? A blokád injekcióra gondolsz? Mert itthon vagy egy rendelőben csak gerinc mellé tudnak szúrni.

Előzmény: similis (15988)
similis Creative Commons License 2019.03.11 0 0 15988

Tök változó, meg sokféle módszerrel kaptam már, az se mindegy hova adják, eltalálják-e ami miatt éppen fáj, van mikor nem is nagyon hat, van mikor hónapokig, szval nem tudnék rá semmit mondani.

Most legutoljára pl pár hete lett rosszabb több mint egy év javuló tendencia után, simán egy reggelre (nem volt vmi jó az ágy a szálláson ahol voltunk), akkor ugye csak gyógyszert tudtam szedni, aztán most egyik nap ilyen másik nap olyan, sztem átfordult romlóba megint:(

Előzmény: gombóc63 (15987)
gombóc63 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 15987

Szia! Nálad meddig tart a szteroid hatása?

Előzmény: similis (15986)
similis Creative Commons License 2019.03.11 0 0 15986

Szia, sajnálom, hogy ilyen rossz a derekad, meg az orvosok... no comment...

Azt nem értettem, hogy most nem lehet egyáltalán műteni, vagy csak nem akarod csavaroztatni? Mert azért ha folyamatosan nem tudod terhelni és nagy fájdalmaid vannak, akkor szerintem érdemes lenne elgondolkozni rajta.

Én is csak addig nem fogom, míg a szteroid injekciók vissza tudnak hozni arra a szintre, hogy tudom élni az életem nagyjából, de ha már nem segít, akkor megyek a csavarozásra, igazából én csak azt bánom, hogy nem erőszakoskodtam ki már elsőre is azt.

Előzmény: GeriSoft07 (15985)
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 15985

Elmentem maszek MR-re, mert a helyi fa...kalap reumatológus szerint semmi látnivaló.

Na a vizsgálata is megér egy misét. Mivel már nagyon szar volt, kértem beutalót. Háziorvos mondja, hogy 2-3 hónap az időpont. Mondom szuper. De látom, van magánrendelése, hát kértem rá időpontot.

Azt mondja, miért a magánra mentem?

Mondom magamban, közöd? Nem kell a pénz???

Aztán: és mit szeretne? injekció? gyógyszer? fürdőjegy?

Hát mondom mondjuk vizsgáljon meg, és döntse el b+, ne én találjam már ki!

Na a vizsgálatnál azért lábemelés, kb 1mp alatt felemelte derékszögig, mire üvöltöttem, már fent volt a lábam. qrvára nem tudta, honnan fáj.

ezek után adott fürdőjegyet, úgy, hogy fél óráig tanakodtak a szecskában, mi a szart kezdjenek az előző előtti (10+ éves) fürdőjeggyel, amin se azt nem jelölte be, hol kell masszírozni, se nem írt dátumot, se nincs rajta hogy elfogadom hogy évi 2 alkalom és igazolom hogy nem volt még, az iszappakolás helyett iszaptófürdőt írt, és nem írta rá, hogy hova és hány fokos iszapot kell tenni.

Végülis akár én is megírhattam volna.

A lelet, mely igazolja, hogy nincs itten semmi látnivaló...

A gerinc íve diszharmónikus. A lumbalis lordosis kiegyenesedett, enyhe balra convex scoliosis látható. A

csigolyatestekben számos 58 mm-es magas jelintenzitású terület látható a STIR felvételeken.

Az L.IV.-V. ben körkörös discus hernia látható, mely mindkét oldali forament szűkíti, a durazsákot komprimálja.

Az L.V. SI résben kissé jobb oldali túlsúllyal discushernia ábrázolódott, amely durazsákot komprimálja, kitölti a gerinccsatorna jobb felét, diszlokálja. a jobb oldalon kilépő gyököt.

A csigolyatestek magassága megtartott, a peremszélek megnyúltak.

A discusok jelintenzitása a T2 súlyozott szekvencián csökkent.

két műtét volt eddig, l5-s1 és l4-l5 jobb oldali mindkettő, a bal combom 10+ éve zsibbad, a bal lábfejem az elmúlt egy évben zsibbad.

Namost gondolkodhatok, mit lehet ezzel kezdeni, műtét nélkül nyilván, mert azt megmondták, a következő lépés csak a csavar, még egyszer nem lehet műteni a szalagok miatt.

Meg hogy mi a szar az a számos magas jelintenzitású terület. A képeken a csigolya testekben szabályosan világító foltok vannak. régen azt írták, hemangiómák, de nem volt ennyi.

cyr45 Creative Commons License 2019.03.07 0 0 15984

Nekem a 4.-5.-nél van gerincsérvem, vagy 25 éve, ami miatt a bal combom eleje részlegesen érzéketlen, és a bal lábfejem éle időnként jobban, máskor alig, de fáj.

Most, pár napja nekem is a bal karom végig zsibbad, bizsereg, de nem állandóan, hanem főleg este, lefekvés után!  Napközben is előfordul időnként, pl. most is kicsit, mikor a gép mellett ülök.

És a kézfej jobban, van hogy a jobb is, de az kevésbé.

Szóval, ez is a gerinctől lehet?...   Én azt hittem, hogy inkább érszűkület kezdődik, mert már 74 éves vagyok, a nickemben a születési évem szerepel. És 55 éven keresztül masszívan dohányoztam, bár már másfél éve abbahagytam... 

Előzmény: Szushii (15983)
Szushii Creative Commons License 2019.03.07 0 0 15983

Sziasztok!

Hétfőn voltam nyaki gerinc MR-en és arthrozist valamint egy helyen porckorong kiboltosulást mutattak ki (jobb kezem bizsereg). Gyógytornára járok + masszázsra. Dokihoz jövő héten kell visszamennem. Tudtok tanácsot adni, hogy milyen porcerősítőt érdemes szedni ill. van-e olyan nem vényköteles készítmény, ami csontritkulásra ill. annak megelőzésére szolgál? (Sajnos nálunk ez genetika, én 45 vagyok, de jobb félni mint megijedni :-(

gombóc63 Creative Commons License 2019.03.07 0 0 15982

Nagyon örülök, hogy akkor nem került sor még egy műtétre, hanem kivártad a jobbulást. Csak így tovább! Velem semmi változás, marad  nap mint nap a szenvedés, hol jobban, hol kevésbé. Vigyázz magadra, mielőbbi teljes felépülést kívánok!

Előzmény: Piriformisz (15981)
Piriformisz Creative Commons License 2019.03.06 0 0 15981

Gomboc, Koszonom kerdesed naprol napra jobban vagyok. Mar tudok setalni 3-4 km-t, turazok es bejarok dolgozni is. A derekamat erzem meg, de az ideg fajdalom nincsen a labamban. A kulso talpelem es ket ujjam tovabbra is erzeketlen es tovsbbra is meleg a lezeres mutet ota. A gyogytornat naponta csinalom itthon es hetente jarok be az Uzsokiba is finomhangolni a mozdulatokat. Az izmaim erosodtek es kevesbe merevek. Osszessegeb jobban vagyok. 

Es veeld mi ujsag van? Irj magadrol par sort!

Előzmény: gombóc63 (15980)
gombóc63 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 15980

Piriformisz.....hogy vagy? Mi lett veled?

Józsefné Fodor Creative Commons License 2019.03.03 0 0 15979

Üdvözlök mindenkit.

Szeretném megkérdezni azokat a betegtársakat, akik többek között piriformis sz-val is küszködnek, hogy milyen tüneteket tapasztaltok. 

Sajnos most lesz egy éve, hogy nem javulok én sem és annyi megállapított betegség után, melyet lentebb meg is írtam, most azt mondja az új  dr-nő (reumatologus), hogy ez lehet piriformis. Panaszaim kb 50 %-ra csökkentek, hiszen én sem tudtam az ágyból felkelni, elindulni (LIV-V csig. elcsusz. degenerativ, kisebb sérvek, szinte minden csigolyán,) DE ami megmaradt és napi fájdalommal küszködök én is, a derékfájdalom vizszintesen, bal oldali gerinctől kisugárzó erős fájdalom a csípőmbe  kb.tenyérnyi helyen előre a hasba sugárzik ki. Olyan érzésem van, mint amikor megfeszíted az egész gyomrod, hasad (mert így tudok elindulni, felkelni) szinte, ha állok az egész testem görcsben van. Éjszaka többször is ki kell mennem sajna ezt mind újra játszom, de legalább már ki tudok menni.

Amit nem hiszek el!!! Nagy nehezen úgymond "bejáratódik???" délelőtt övvel, gyógyszerre szűnik aztán olyan vagyok, hogy menni és állni tudok, aki lát nem hiszi el, mennyire szenvedek.

A bal oldali farba ezernyi szúrás zsibbadás ami lejon a forgómra előre, a combomra.

Megmondom őszintén pont 10 éve lettem melldaganatos (mindenen túl vagyok műtét, sugár, kemo) és az agyamban ott hátul...  csak nem valami újra kezdödik. Tehát kisugárzik-e a fájdalom a hasba, gyomorba, combtőbe ha piriformis sz-ád van?

Május közepén lesznek az éves nagy vizsgálataim (onkológiai) addig ezekre várok, meg kell várni. 

MXer Creative Commons License 2019.03.03 0 0 15978

Üdv!

Az MR leleteink alapján,hasonló állapotban vagyunk szerintem.

Nekem 2012 ben tanított be egy gyógytornász egy gyakorlat sort,amit akkoriban másfél hónapig napi rend szerel csináltam.Telefonra vettük fel csak hang formájában,hogy itthon is tudjam pontosan abban az ütemben azokkal a gyakorlat számokkal stb..végezni. Utána elég sokáig nem csináltam a tornát mert igazából a sérves tüneteim megszűntek(zsibbadás,izom görcs farba combba)

Tavaly decemberbe mikor újra elő jöttek a zsibbadásos tüneteim,elmentem én is Mr vizsgálatra (fizetősre)

és kiderült,hogy a kopásos degeneratív porckoron elváltozásokon kívül van ott még egy DH is!

Én is kaptam injekcióban is tablettában is gyulladás csökkentőket,meg 15 alkalom TENS+15 dioninos iontoforesis terápiát.+ végeztem újra a gyógytornát ugyancsak másfél hónapig naponta,utána más naponta az óta is.Nekem megszűntek a DH tüneteim(zsibbadás stb...)!

Sajnos a kopásokból eredő fájdalmak azok még megvannak(derék ,hát, nyak,térd),de az nem ehhez a történethez tartozik!

Ha gondolod privátban eltudom küldeni ezt a hang fájlt,18 MB.Én 44 éves férfi vagyok 175/100 kg.

Nagy veszteni valód nincs vele,legfeljebb csak meghallgatod.

Előzmény: bghistvan (15971)
gombóc63 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 15977

Én viszont voltam nála....maradjunk ennyiben.

Előzmény: Spanci! (15976)
Spanci! Creative Commons License 2019.03.03 0 0 15976

Van egy fészes gerinces csoport. ott láttam sok embertől. Én helyre jöttem magamtól, így nem kerestem fel, de tervbe volt véve.

Előzmény: gombóc63 (15973)
Piriformisz Creative Commons License 2019.03.02 0 0 15975

Szia Istvan!

Sok fizetos "Szemelyre szabott" gyogytornan vagyok tul es a legtobb nem hogy nem hasznalt, de rontott a helyzeten. Nekem a kiszakadas ota akik sokat javitottak rajtam, az Uzsoki korhaz neurologiai osztalyan Szabo doktorno es az osztalyon dolgozo gyogytornasz Kriszti. Na meg a diclofenac. :)

Nekik koszonhetoen tudok setalni 3 kmt es komoly fajdalom es fajdalom csillapitok  nelkul letezni. 2 honapja a wcre nem tudtam kimenni. 

Ami jo irany lehet szamodra: neurologia, idegsebesz, ortoped gerincsebesz. ahogy Gomboc is irja alabb, menj el tobb orvoshoz, hallgass meg tobb velemenyt es utana donts. Vidd magaddal az MR leletedet es a CD-t is. Melyik varosban vagy?

Kitartas!

T

gombóc63 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 15974

Kedves István! Ezzel nagyon sokan így vagyunk, megvan az MR felvétel és nincs segítség. A tornával kapcsolatban annyit, hogy amíg gyulladás van addig nem is nagyon szabad, először azt kell lehúzni. Egyébként hasonló a véleményem, rengeteg pénzt költöttem egyéni gyógytornára és nulla az eredmény. Mára már nem is esik jól. Szerintem kérj idegsebésztől véleményt, sajnos addig kell menni amíg nincs megoldás. Alap, hogy ilyen esetben meg kell hallgatni több orvos véleményét is. Nem egyszerű....

gombóc63 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 15973

Ott van az "állítólag" a mondatodban. Honnan tudod?

Előzmény: Spanci! (15972)
Spanci! Creative Commons License 2019.02.28 0 0 15972

Írj neki, csodákra képes állítólag https://www.facebook.com/wellnessmedicum/

bghistvan Creative Commons License 2019.02.28 0 0 15971

Üdv, sziasztok!

Tavaly júniusban volt egy balesetem,8 lépcsőfokot zuhantam és földet éréskor a derekamat odavágtam az alsó lépcsőfok peremére (110kg,190cm vagyok), eléggé fájt még másnap is sántítottam,de 2 napra rá következett be a baj, zuhanyozás közben összeestem,teljesen járóképtelen lettem, és bekerültem a kórházba.......
Röntgen,CT, törés nem volt(bár a bal lábam szinte alig éreztem), lábra nem tudtam állni, és isiász infúziót kaptam 5 napig,majd 2 gyöki blokádot is az LIII-S.I -hez(protrusiot állapítottak meg)....ezek után kitudtam szállni a székből és haza jöttem.
Gyógytorna,reumatológus, Flector, tramadol,mydeton,aflamin........de csak nem akart múlni a fájdalom, ezért felkerestem egy MRI magánrendelést , és a vizsgálat után derült ki igazán mi is a baj, a leletben ez állt:

"LIV/V-ben széles alapú medialis DH,cranio-caudalisan 1 cm-es. LV/SI résben jobb oldali paramedialis és foraminalis DH,kisizületi gyulladás LIII-SI között,myalgia sec."

Ezt követően jópár gyógytorna kezelés,tavaly októbertől ezidáig 6 alkalom Diprophos-Lidocaine injekció a fájdalmas részekre, és ha már nagyon erős a fájdalom,akkor tramadol-aflamin(jelenleg is).

Hogy őszinte legyek, nem vettem észre,hogy a torna ért volna bármit, és a kedvem az is elvette,hogy rengeteg pénzbe kerül, valahogy úgy éreztem mindig össze lett csapva az egész (persze az már előre közölve lett,hogy kb a 15-ik alkalom után tudom majd csak hazahozni a gyakorlatokat), és most már úgy érzem a gyógyszerek is kevésbé hatnak,sajnos fel is szedtem egy jópár kilót mert nem tudok olyan aktívan sporttevékenységet folytatni a fájdalmak-korlátaim miatt mint korábban....

Eléggé el vagyok szontyolodva az állapotom miatt, és egyáltalán nem tudom,hogy merre-milyen irányba keressem a megoldást,mert úgy érzem egyre jobban romlik a helyzet,sokszor már sem ülve,sem állva,sem fekve sem jó, már egy közepesen megpakolt bevásárló szatyor is kicsinál teljesen.

Tudnátok ajánlani bármilyen hatékony megoldást, terápiát,kezelést, tornát,szakembert a dióhéjban összefoglalt problémámra?

Hálásan köszönöm!

Sziasztok!

tekintetes Creative Commons License 2019.02.23 0 0 15970

Kedves fórumozók!

Érdeklődöm a fórum résztvevők között, hogy van-e, és ha igen, milyen tapasztalatai vannak a résztvevőknek a csontcementes gerinccsigolya feltöltéssel kapcsolatban! Most fog időpontot kapni a műtétre a férjem és szeretném tudni mire lehet/kell  számítani a műtét után! Mire kell nagyon odafigyelni, mit tilos, mit szabad csinálni hazaérkezés után. Hogy oldható meg egy 150 km-es út személykocsival? Előre is köszönöm a segítséget!

aekis Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15969

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.

Pár évvel ezelőtt foglalkoztam a témával, de teljesen elveszett az akkori infóm. Ékpárnát keresek, ha jól emlékszem mindenki a felfújhatós verziót ajánlotta, ha tényleg jót szeretnék és van rá keretem is. Mit-hol ajánlotok? Mi a bevált?

Hogyan állapítódik meg az, hogy hány fokos az adott személynél a jó párna, illetve milyen keményre kell felfújni, hogy az az optimális hatást fejtse ki?

GeriSoft07 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 15968

"Azt szerettem volna egyébként megtudni, hogy a lézeres műtétnél a két csigolya közül teljesen kiszednek mindent csontra, vagy csak a kitüremkedett részt?"

Egyik sem. Benyomnak egy optikai szálat a porckorongba, amiből kijön a lézer, ami elégeti a szövetet. Mivel a kocsonyás mag 90%-a víz, ezzel ott egy "lyuk" keletkezik, ami miatt lecsökken a nyomás, és a kitöremkedett rész elvileg visszahúzódik. elvileg persze. Mert ha már megkeményedett a kitüremkedő rész, akkor nem, szerintem, de mindegy.

Állítólag szuper, de sokaknak nem használ sajnos

Előzmény: Mobiles (15967)
Mobiles Creative Commons License 2019.02.02 0 0 15967

Bocsánat, decemberben jártam itt utoljára, akkor olvasgattam a hozzászólásokat, most csak beugrottam és nem láttam.

Szinte aki velem "szemben jön" az utcán attól is érdeklődöm, van aki megműttette magát és megbánta, van aki nem műtetti, hatalmas ellentmondások vannak azt tapasztalom még az orvosok között is. Azt szerettem volna egyébként megtudni, hogy a lézeres műtétnél a két csigolya közül teljesen kiszednek mindent csontra, vagy csak a kitüremkedett részt?

Decemberben kerültem 5-ös csigolyával 10milis sérvvel tolószékbe, nekem a súlyfürdő segített, azóta tudok járni.

Előzmény: GeriSoft07 (15966)
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 15966

nem szégyen olvasni, alig 10 bejegyzéssel lejjebb írt valaki ilyenről

Előzmény: Mobiles (15965)
Mobiles Creative Commons License 2019.02.02 0 0 15965

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek, van e valakinek tapasztalata gerinc lézeres műtéttel kapcsolatban amit Bp-n végeznek a Medicover-ban?

Előre is köszönöm.

gombóc63 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 15964

Igen, végül megkaptam én is a beutalót postán. Téged akkor szorít az idő. Azért az jó, hogy ilyen hamar kaptál időpontot. 

Előzmény: Norbert Gyene (15963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!