Keresés

Részletes keresés

kékkenguru Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10697

Sziasztok!Szedem az újabb "csodaszert,és mostmár megbolondulok annyira fáj!!!!!!!!!!a lábam,és a derekam....bármit csinálok,ha nem csinálok semmit akkor is!!!!!!!!!Doki majd február közepén jöjjön,aztán kitalálunk vmit....nagyon remélem mert ez kibirhatatlan....ugyanaz a fájdalom mint műtét előtt.....tényleg nem sipákolni akarok itt,de nem látom a kiutat....mondom mi a baj csinálja már...annyit megállapitott szarabbul nézek ki mint múltkor....a fenekem alatti részen a combom külső részén van egy nagy dudor ami nem múlik.Nem tudom mi az ödéma,de azt kimutatta a műtét utáni mr az lehet az?

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10696

engem csak az idegel ki, hogy sokszor napokig elvagyok, és aztán paff, egyik napról a másikra két nap kényszerszünet

csak épp a jelen munkakörömbe ez nehezen fér bele :(

Előzmény: iberkes (10695)
iberkes Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10695

Kedves GeriSoft07,

 

Igen, ahány beteg annyi féle állapot lehetséges a műtétet követően:

- én hálát adok a jó Istennek és a dokimnak, hogy a fájdalmai megszüntek :)

- ellenben a hidegfrontot megérzem, mintha kettévágtak volna (?!) nem fájdalom, ha nem nagyon fura érzés. Még ismerkedünk :(

 

 

üdv

ib

Előzmény: GeriSoft07 (10693)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10694

Pont tegnap jegyeztem meg, hogy onnan látm a gyógyulásomat, hogy a műtét 03.31-én volt, július-augusztus még napi 1-2 ibumax 600mg vagy aflamin leugrott, ma már havi 1-2 alkalom csak a tabletta, bár este egy aflamint leküldök a nyugodt éjszakáért, erre ma reggelre a hidegfront+hó+70km szél az betett a deréknak

Előzmény: iberkes (10692)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10693

egy ellenpélda: autószerelőm 14-16 éves kora közt csigolyacsúszás miatt fixált lett.

és akkor megismétlem, autószerelő!!! belehajol derékig a kocsiba, fél lengőkarokat emel be alá, sorolhatnám, kutya baja

 

Más meg 2-3-4x műtét után sem jó, csa vegetál

 

meg van az olyan mint én, amikor a hideg-meleg vizes mosdó esete áll fenn: inni meleg, fürödni hideg

ahhoz túl jó, hogy komoyan vegye az orvos, leszázalékolják, újra kezeljék, mr-t kapjon, bármi, de ahhoz épp elég rossz, hogy napi 8 órát dolgozva vidáman éljen

 

most várok a csont-izotópos full-body-scan eredményre, hátha valahol lokális gyulladás van, mert nem az igaz

ez az időjárásváltozás meg maga a horror

 

Most átugrok kicsit a gyömrői usziba, kiáztatom magam, holnap munka, kedden is, egész szombatig be vagyok táblázva, + a gyerkőc...

Előzmény: iberkes (10692)
iberkes Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10692

Kedves Wekk-R,

 

Pontosan ahogy Te is írtad, úgy jelentkeztek nálam is a tünetek. Eleinte csak a hosszan tartó ülés, állást követően éreztem nem fáradságot  majd később fájdalmat a lábamban és a hátamban. Aztán reggelente ébredést követően is már fájt a derekam. Ekkor sem vettem komolyan.  Mozgásban aktív életet éltem aerobik, futás stb. Aztán egy éve folyamatos fájdalmat éreztem a derekamban, kisugárzott a popsimba majd a lábamba minden mozdulatnál. Már a munkábajárás és az otthoni házimunka elvégzése is fájdalomcsillapítókkal ment csak.

Ekkor elkezdtem gyógytornázni, ami elviselhetővé tette a mozgás soráni fájdalmakat. Aztán  egy ismerősöm ajánlott egy dokit aki megvizsgált és felvilágosított, hogy jobb már nem lesz az állapotom csak rosszabb ( a gyógytornászom is egyetértett ebben)  A stabilizációs műtétet ajánlotta ahhoz, hogy fájdalom nélküli életet tudja élni. Korrekten elmondta a lehetséges komplikációkat, ismertette a műtéti folyamatot a rehabilitációt és az azt követő szükséges életviteli módosításokat (hajolni csak térdből fogok tudni stb)  ezt követően döntöttünk a családdal közösen, hogy belevágunk.

Most már  8 héttel a műtét után pozitívan fájdalom nélkül gondolok az elmúlt időszakra.

Tanácsolom az aktív gyógytornát, talán ha  már a figyelmeztető jelek  észlelésekor  a gerinctornát elkezdem akkor az elcsúszott csigolyáim nem okoznak ilyen súlyos problémát.

 

Vigyázz nagyon magadra, mert  a gerincműtét nem kis dolog!  Minden reggel és este 30 perc speciális gyógytorna csodát tehet.

 

Üdv

IB

 

Előzmény: Wekk-R (10691)
Wekk-R Creative Commons License 2013.02.02 0 0 10691

Szia IB! Nekem is ugyan az a bajom mint neked volt,2oldali csigolyaiv szakadás.Nekem is azt mondták szuletési rendeleneség. Azt szeretném kérdezni hogy nálad hogyan kezdődött az egész?Kicsi derékfájások évekig majd egyre jobban fájt a derekad?Már akkor mentél dokihoz amikor nagyon szenvedtél?Ne haragudj hogy ilyeket kérdezek csak érdekel. Ide is irhatod ha gondolod. daniel.szollos@gmail.com

Előzmény: iberkes (10675)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.31 0 0 10690

Sziasztok!Nem lettem okosabb....kaptam mégegy gyógyszert a donalgin mellé.Kontrol febr  ennyi volt...

iberkes Creative Commons License 2013.01.31 0 0 10689

kékkengurunak

 

A 6 hetes kontroll-on már voltam és kaptam erősítő gyógytornát is, én hiszek ebben hisz korábban is segített a fájdalmaim mérséklésében az ilyen jellegű mozgás.

Február közepén megyek a 12 hetes kontroll-ra és ott mindenre rákérdezek. Én úgy érzem h. menni fog az ülés is. Mindent megteszek érte, naponta 30 perc gyógytorna, 2-3 km séta és egyre többet tudok az ágyon kívül tölteni. Ez azt jelenti -remélem- erősödök :) Igaz, szerencsés vagyok mert nincsenek fájdalmaim, remélem nem is lesznek.

 

A gyógytornának hozzákezdeni nehéz a fájdalmak miatt, de hidd el nagyon sok haszna van! Izomfűzőt alakítunk ki ,ezáltal a gerinc tehermentesítésére kerül.

 

Neked különösen nehéz dolgod van a munkád miatt, hisz tudjuk, hogy a gerincműtöttek nem emelhetnek súlyokat, nem hajolgathatnak, nagyon sok mozgás tiltott számunkra.

Most egyelőre az a fontos, hogy meggyógyuljál kapjál erőre! Erre koncentráljál!

 

Üdv

ib

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kékkenguru (10687)
Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 10688

Szia Kékkenguru!

Ne haragudj,hogy beleszólok,csak annyit szeretnék mondani,hogy ne add fel!!!!Kitartás!

Annak idején,mikor nálam is kezdődtek illetve folytatódtak a panaszok,a saját orvos kollegám azt mondta szedjek antidepresszánst......Szívem szerint elküldtem volna valahova jó messzire,de nem tettem.Igen is panaszkodjál,mert elvileg ő az orvos,ne hagyd magad lerázni.

Előzmény: kékkenguru (10687)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.31 0 0 10687

Szia IB!a 6-7 kontrolod megvolt már?Kérdezd meg mindenképpen mit végezhetsz igy...sztem annyit nem fogsz tudni ülni....az ott nyomódik,és terhel ugyanúgy....én ma végérvényesen megkérdezem mire lehet számitani ezután....rehabos munkát tudok elképzelni de az is csak 4-6 óra ami keresetnek semmi!!!!!!!!Olyat pedig nem lehet,hogy kapod a rehab járadékot mellette meg dolgozol...ez az új törvény!A másik pedig ugye műtét után 3 hónapig nem emelhetünk....az még soká jár  le... mi lesz addig?Gyógytorna mikor járni,állni,ülni ne tudok?????Ammiatt is rosszul érzem már magam,hogy panaszkodok az orvosnál,de ha hazudok az jobb??????Olyan jó lenne ha őszintén elmondanák mi van...én megpróbálok ezzel együtt élni...mindig ez a szöveg....DE NEM TUDOK!!!!!!!!!!!a HÁZI ORVOS ANNO PSZICHIÁTERHEZ AKART KÜLDENI.....mert ha lelkileg nem vagyunk rendben....lehet ha ez igy folytatódik oda jutok.Bocsi mindenkitől,de ezek az érzéseim...és az,hogy senkit nem érdekel mi lesz velünk!!!!!!!!!

iberkes Creative Commons License 2013.01.31 0 0 10686

Szia kékkenguru,

 

7. hete vagyok táppénzen műtét utáni rehabon. A munkahelyemen márciusra visszavárnak. Én ülő munkát végzek és az ágyi csigolyáimat csavarozták és ezért  nekem az ülés eléggé megterhelő. Jelenleg 15-20 percet tudok egyhuzamban ülni, remélem leszek olyan jól, hogy ez  8-10 órára nő!

Én is dolgozni szeretnék továbbra is.

 

Fájdalomnélküli szép napot kívánok!

 

ib

Előzmény: kékkenguru (10676)
Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10685

Szia!

Elég szomorú és elkeserítő ahogyan veled bánik a munkáltatod.A helyedben én sem hagynám.Az én derekam is a munkám miatt lett ennyire rossz,én is 12 órás műszakokban ápolóként dolgoztam,többnyire éjszaka,volt bizony olyan is,hogy a 60 kg-mal 100 kg-os beteget kellett emelni.

Egyenlőre én sem tudom hogyan tovább,1 hete voltam ezen az új komplex felülvizsgálaton,várom a határozatot,de mindenképpen szeretnék dolgozni,az a kérdés mennyire fogom bírni,ha fél órát nem vagyok képes ülni sem.

Előzmény: kékkenguru (10684)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10684

Szia Anikó!Visszaolvastam....szép story!Az én munkáltatóm közölte nem aszisztál tovább az állapot romlásomhoz,ha nem megyek el közössel menjek betegállományba....ez augusztusban volt..Könnyitett munkát ideig-óráig kaptam,a kedves kollegákra való hivatkozással....megértem én,hogy ők nem dolgoznak helyettem,de köteles a cég könnyitett munkát adni!!!!!!!!!!!Ha pedig nem akar akkor küldjön el indoklással.Engem orvos nem látott,csak amióta itt dolgozok....volt,hogy szivattak tudták mi a helyzet mégis pakoltattak,még ki is röhögtek....keressek más munkahelyet.....itt folyamatos emelés,pakolás van 8-9 órán keresztül   karton/óra ami annyit tesz,hogy a faraklapot leemeled és az összes boltban található terméket amit kér a bolt rápakolod kézzel,és viszed a kis villás targoncádon...ha 20 cukrot kér akkor 20 szor 10kg emelsz 5 perc alatt,és rohansz a következő termékig mert teljesitménybe vagy...és ez csak 1 termék....a raklap egész ásványvizre még 1 méter cuccot fel kell pakolni a kamion kihasználtság miatt.Ami ,csak a kekszet emlitem 12,5-kg....csak azért irom ezt le mert ebbe mentem tönkre....ha bizonyitható lesz a foglalkozás körbe történő egészségromlás akkor talán még életjáradékra is jogosult lehetek....nem fogom ennyibe hagyni mert megoldhatták volna...jelenleg fülük botját se mozditják....az üzemorvosnak kell majd alkalmatlannnak nyilvánitani a papirok alapján amit persze nem akar....azt mondta műttessem meg magam aztán lehet dolgozni az ügyvédem azt mondta,ha genetikai akkor lesz csak gond....a családba senkinek nincsenek ilyen problémái....nem tudom azt hogyan vizsgálják....a pert pedig táppénz alatt nem lehet elkezdeni mert eszük ágában sincs indoklással felmondani ez neheziti mégjobban a helyzetemet.Ajánlottak összeget,de az amúgy is járna az éveim után...

Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10683

Köszönöm,azért sikerült egy kis lelket belém önteni,még kitartok,ha már nagyon nem megy akkor keresek orvost.

Előzmény: Atti71 (10682)
Atti71 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10682

Szia!

 

Az nem jó! Ha nem is teljesen de át tudom érezni a fájdalmaidat. Tanácsot nagyon nehéz adni, inkáb a tapasztalatokat megosztani. A stabilizációs műtétem után fél évvel még én is azt hittem, hogy sosem lesz jobb. Tavaly szeptemberben még nekem is voltak olyan napjaim, hogy felállni sem tudtam. És nagyon el voltam keseredve, hogy az első műtétem óta eltelt 1,5 év és kacsába kellet vizelnem, és ágytálaznom.  De azota minden ok. Az én orvosom pl. azt mondta, hogy a három műtétemre (ami 9hónapon belül volt) való tekintettel, a felépülésem, lassan és elég sokáig fog tartani. Sosem mondta, hogy 3-6 hónap, Ő inkább években beszélt. És igaza volt. Soha nem siettetett semit sem a rehabilitációval sem a gyógytornát sem a terhelést. Hálás vagyok neki, hogy ismét embernek érzem magam, hogy volt türelme hozzám.

Előzmény: Anikó 11 (10679)
Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10681

Szia!

Nálam egyből csavaroztak,volt egy sérvem az ágyéki szakaszon,a IV-V csigolya között,azt mondta az orvos,hogy nem ez a legnagyobb baj,hanem kopások is vannak,azért stabilizált,a zárón nekem is rajta volt,hogy csatorna szűkűletem is  van egy kis időd akkor olvasd vissza a fórumot,mindent leírtam,hogy velem mi történt,itt most nagyon hosszadalmas lenne újra leírni.

Egyébként pedig nekem is elegem van már az egészből,de én azt mondtam,többet az életben senki nem nyúl a gerincemhez.

Előzmény: kékkenguru (10680)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10680

Szia Anikó!Nem tudok én se mit kezdeni a helyzettel,minden hasonló sorsú emberrel együttérezni tudok.....a csavarozásos eljárás mihez kellett?A csatornaszűkületem miatt kérdezem....sztem ott a baj....mivel a sérv már csak maradványokban látható....már előre félek mi lesz holnap...hazudni nem fogok,hogy jobb mert nem az....lábam nagyon feszit nyilaló....derék rész már nem csak bal oldalt hanem teljesen fáj...én ha megyek,meg kell álnom kicsit lehajolni mert annyira rosz...gondolhatod,hogy néznek az utcán...nem tudom mi lesz velünk....de lassan már az idegeim se birják....

Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10679

Szia Ati!

Tavaly márciusban,de tudod nekem van mellé a peroneus bénulásom is és sok más egyéb is.

Előzmény: Atti71 (10678)
Atti71 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10678

Szia!

 

Mikor műtöttek?

Előzmény: Anikó 11 (10677)
Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10677

Sziasztok!

Sajnálom,hogy nem vagy jobban kékkenguru,kíváncsi leszek mit mond az orvos.

Én sem érzem a legjobban magam,vasárnap el kellett mennem Újpestre és kb fél órát metróztam,nem bírtam felállni,annyira fájt a térdhajlatom,jó néhány perc kellett ahhoz,hogy normálisan tudjak újra járni.Ráadásul mostanában újra elkezdett fájni éjjel a derekam és sokszor recsegő,ropogó hangot hallok,ahol a csavarok vannak.3 kg-nál többet emelni nem bírok,mert fáj.Nem is tudom vége lesz-e ennek valamikor,de már nehezen viselem.

 

kékkenguru Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10676

Köszönöm szépen IB :)!Holnap kiderül mit javasol még az orvos....a jövőkép keserit el nagyon....én nem akarok dologtalan,segélyen élő ember lenni,ez az ami kikészit....ha nem találok munkát.Kereskedelemben dolgoztam,ott már esélyem sincs.... ez a leszázalékolás pedig...ahogyan olvasgatom elég nehéz ügy....te hogyan álsz munkaügyileg?

Előzmény: iberkes (10675)
iberkes Creative Commons License 2013.01.30 0 0 10675

Kékkengurunak!

 

Ne hagyd magad és ne keseredj el! Keresd meg a budapesti  Királyhágó utcai gerincgyógyászati centrumot http://www.ogk.hu/elerhetosegek/kérjél  véleményt! A gerincműtét utáni hegesedést nem lehet gyógyítani, de a panaszokat meg lehet szüntetni!!!!! Világhírű intézmény nagyon jó és rendes orvosokkal. Tapasztalatból mondom. 1 éves folyamatosan tartó fájdalmaimtól szabadítottak meg :)

 

Jobbulást kívánok!!!

ib

 

Előzmény: kékkenguru (10673)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.29 0 0 10674

Szia.Uhhh és ilyenkor mit mond a doki?Vagy csak találgat,lehet ez lehet az a baj?Azért bassza meg,mikor mutét előtt álltál jobban voltál mint most? 

Előzmény: kékkenguru (10673)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.28 0 0 10673

Szia Wekk-r!Infúzió hatástalan....fájdalom nem szűnik....csüt kontroll....GERINCE TERHELHETETLEN.....TELJESEN KIVAGYOK KÉSZÜLVE.....

kékkenguru Creative Commons License 2013.01.26 0 0 10672

Szia!DR BÁLINT ÉVA   a távirdai sztk-ba rendel ha még meg nem szűnt ott minden,mert van ami ott már nincs.Van magánrendelése is,de én azért nem adtam pénzt...még időpontért is ő telefonált....nagyon rendes nő!!!!!!!Telefonálj a távirdai rendelőbe ha már csak a kinti sztk-ba éred el,akkor felvilágositanak.....Jobb most a 3 adag után még van kettő....de mint irtam félek ez megint tüneti kezelés...szeretnék már normális életet élni....A háziorvosom férje is nagyon rendes ő Molnár József reumatológus a kinti sztk-ba rendel,próbálkozhatsz nála is!

Wekk-R Creative Commons License 2013.01.26 0 0 10671
Èpp a minap talalkoztam egy ismerosomnel,aki szinten 5napig infuziot kapott.Mondta hogy nem nagyon hasznalt neki.De neki nem fajt semmilye,csak a labait nem erzi.Felajanlottak neki itt fvaron a mutetet.De nem vàlalja,mert àllitilag egy ismeroset itt mutottek gservre,es teljesen lebenult.Uhhh.En miota csinalom ezt a tornat,nem faj ugy a derekamDe tudom jobb mar nem lessz,csak rosszabb.Azert nem bannam ha par evig igy ellenek. :)Na de majd kiderul,az orvosok csak akkor csinalnak valamit ha az embert mar ugy viszuk be.Te melyik reuma dokinal voltal aki elkulditt MR-re?En a Hadhazynal voltam de annak en barmit mondhattam.....
Előzmény: kékkenguru (10670)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.25 0 0 10670

Nálam ugyanez van mint amit te is irsz nekem ezt mondta,én se értem ezt...csalódott is voltam mert lehet most jobb lesz az infúziótól,és nem csinál mást aztán kiújul megint..kezdődik minden előlről...tegnapi műtét utáni Mr-eredménye:ödéma,kicsi hegesedés,gyulladás,discuson előboltosulás még megfigyelhető,ami valami szűkit.Diagnózis:Csigolya közti pockorong gyulladás,spondylarthrosis univ,polidiscopátia cerv,gerinccsatorna szűkület,polidiscopátia lumb,disztimia,discus hernia th XI,hernia disc IV amit műtött,tehát ezen a nyaki bajok is le vannak irva...  IGEN AZT CSAK ELŐLRŐL MŰTIK....van ismerősöm aki túl van rajta,de neki is csak felső végtag fájdalma és zsibbadása volt....azt mondta nagyon rossz félre teszik a nyelőcsövet mindent,néha még ma is félre nyel ágyéki műtétje 2 szer volt hegesedés miatt volt a 2. anyaki felépülés sokkal tovább tart,a vágása elég szép már igaz 4-éve műtötték.

kékkenguru Creative Commons License 2013.01.25 0 0 10669

Sziasztok!Infúziót kapok most 5 napig!Mert van egy kis gyulladás,és ödéma....utána meglátja a doki!Igen az ágyéki rész a fontosabb nekem mert szeretnék,járni és dolgozni!A nyaki sérv vagy szűkület vagy bármi baj ami ott van,azzal lábfájdalom nem jár csak a felső végtagok fájdalma illetve zsibbadása ami fennáll nálam még mindig...beszéltem erről is a főorvossal tegnap...ő mondta ezt.Mondtam hozzon renbe akár újabb műtéttel akárhogyan csak tudjak dolgozni....mert ezzel nem százalékolnak le senkit,a 28000-ft rehab járadékból pedig nem lehet megélni....    nem ide tartozik de én egy multinál komissioztam,amit ezután nem csinálhatok a cég nem korrekt nem hajlandó felmondani....ügyvéd tanácsára közössel nem jövök el....végkielégités...stb ott ment tönkre a gerincem....szóval elég nehéz igy se munkahely se egészség egyenlőre....

angelina111 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 10668

Azt írod a nyaki szakaszon elvátozásokha müteni kell akkor nagyműtét de te egenlőre a gerinced szeretnéd redbetetetni?Hát most már végképp nem értem !A nyaki szakasz is a gerinc miatt beteg!valószinű neked is a lumbális és a nyaki szakaszon is bajok vannak ahogy irod is!Viszont ,nem csak a lumbális szakaszon veszélyes,a nyaki gerinc bajok ugyanúgy bénulást okozhatnak!Sőt akár nyaktól lefele is le lehet bénulni tőle tehát semmivel sem jobb szerintem !Ráadásul míg a lumbális szak. mütétet hátul vágják tehát nem nagyon van szem elött ,addig a nyakit viszont jól látható helyen elöl-oldalt tehát nem túl fasza lehet átvágott nyakkal szaladgálni!Ez van ezt nem lehet hátul vágni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!