Keresés

Részletes keresés

Wekk-R Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10644

Szia.Bizzunk benne hogy jobb lessz,és nem kell ujabb mutét. Azért kiváncsi vagyok mint mond a doki.A Rónai-hoz mész vissza kedden?Én is járok tornára az sztk-ba. És mindig azon jár az agyam hogy mi lessz ha megcsuszik a gerincem,meg ilyesmi.Már teljesen bele vagyok örulve komolyan mondom.Hiába mondta a doki hogy mi van,én bevallom férfiasan hogy félek attól hogy később rosszabb lessz.

Előzmény: kékkenguru (10642)
Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10643

Szia!Bízzunk bene,hogy nincsen komolyabb,sok kitartást kívánok neked és nagyon vigyázz magadra!

Milyen műtét volt pontosan?

Előzmény: kékkenguru (10642)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10642

Szia :) Keddig már csak kibirom,félek műtét lesz ebből megint....

Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10641

Szia!

Szerintem most azonnal menjél vissza a kórházba,ahol operáltak,nehogy nagyobb baj legyen,mert ez már éppen elég nagy baj,amit leírtál,ne várjál vele!

Előzmény: kékkenguru (10640)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10640

Nem tudok rendesen irni,bocsi...szóval néha meg nem tudok pisilni...Mindenkinek aki még a reumánál jár csak javasolni tudom,hogy ne hagyja magát....2-évig injekcióztak....szteroidok,torna masszázs,elektromos kezelés,viz,ill száraztorna...rengeteg gyógyszer....EZ MIND TÜNETI KEZELÉS...nem segit ha  fájdalmak vannak hosszú távon MR-T KELL KÉRNI...nem adják csak úgy a beutalót de ha időben kezelnek jobb mint a műtét...ez a saját tapasztalatom.

kékkenguru Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10639

Szia Graver :) Dec -11-én műtöttek  akkor majdnem 6-hetes...nekem azt mondták vasárnap mikor hazajöttemmásnap ülhetek wc,és addig mig eszek....utána csak térdeltem kicsit,sétáltam a boltig ami nem nagy táv....jobban is de most megint nem tudok járni,és ülni se mert fáj a derékrésznél nagyon....nem tudom mit rontottam el de ennyit még nem feküdtem életemben,vigyáztam magamra...emelni még nem is emeltem....azt még 2 hónapig nem lehet....mást nekem nem mondtak.Ágyba végzem a tornát még.Kontroll után szokták a gyógytornát javasolni ugy a baj,hogy nekem még sok probléma van...most meg megijedtem mert köhögéskor bepisilek...állandó ingerem van,és néha meg nem a csatorna szűkületem.....van köztetek akit ezzel műtöttek?Bármi infót szivesen fogadok.....karfájdalom,zsibbadás pedig a nyaki szűkülettől van....szóval nekem,azt mondta a doki a koromhoz képest nagyon sz...r a gerincem....dolgozni szeretnék,és újra emberi élete élni.....de ez nagyon nehéz most ebben a helyzetben....

Graver Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10638

Kékkenguru, ezek szerint most lesze 6 hetes? Sajnálom, hogy fájdalmaid vannak. Műtét után a gyógytornát csinátad? Nem erőltetted esetleg meg magad? Az első 6 hétben ülni még nem is szabad, csak minimális mértékben, amennyit muszáj (pl. wc), sétálni meg fokozatosan, amíg jólesik. Sajnos a hideg idő se kedvez, megérzi az ember. De az a biztos, ha konzultálsz az orvosoddal. Jobbulást!

Előzmény: kékkenguru (10632)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10637

22-ÉN MEGYEK A 6-HETES KONTROLLRA....KÖSZÖNÖM AZ EGYÜTTÉRZÉST!

Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10636

Sajnálom,hogy ilyen nagy fájdalmaid vannak,szerintem menjél vissza az operáló orvoshoz,hátha tud valami okosat mondani.

Előzmény: kékkenguru (10632)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10635

Huu nagyon sajnálom,ami van veled.Reméljük mi hamarabb jobban leszel.Visszamentél a dokihoz,hogy nagy fajdalmaid vannak?

Előzmény: kékkenguru (10632)
Anikó 11 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10634

Sziasztok!

Kedves Geri!A reumával nekem is érdekes tapasztalatom van,múlt héten péntekre kaptam időpontot a szakrendelőbe,bejelentkeztem,felértem,majd szó szerint rosszul lettem a látványtól.Kb 40-en előttem,még az nem is lett volna akkora próbléma,de egy darab ülőhely nem volt,fogtam magam és eljöttem.Van ismerős reumatólógus a családban,megpróbálom őt elérni.

Az izótopos vizsgálat,nem vagyok benne teljesen bizos,de olyasmi,mint a kontraszt anyagos,de mondom nem vagyok 100%-ig biztos benne.

Előzmény: GeriSoft07 (10633)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10633

Két írásom a társ topikból

 

December 12-én kaptam időpontot a kórház reuma ambulanciájára (kórház, ambulancia!), amire ma elmentem.
Felküldtek az emeletre, ahol az I. és II. rendelés van. Ott várok 45 percet, mire kiderül, ott nem is rendel a doki. Nincs is időpont mára. 
Körtelefon, kiderült, lent a III.-as ambulancián rendel mégis, de ott sincs beírva az időpont! Kisebb cirkusz után 3 óra várakozással már sikerült is mégis ellátást kapni.
Közben kioktattak, hogy az biztos nem igaz, hogy azt mondták, nem kell a régi leletet se hozni mert benne van a gépben, de ettől függetlenül persze benne van a gépben, de hozni kellett volna.
Jó informatikus szart se ér laptop nélkül, hát persze hogy nálam volt, felnyitom, megmutatom, itt van bescannelve a lelet, kell? Neeem, itt van a gépben. 
És ne húzzam a fejére a monitort, igaz?

Előzmény: GeriSoft07 (3327)
GeriSoft07válasz | megnéz | könyvjelző2013.01.16 13:33:03 © (3327)

Üdv

Voltam ma a reumán, hogy csak fáj a derekam, sokszor a térdem, és a sarkam, decemberben injekció kellett háziorvostól, bedott egy diprophost is

 

Most kisebb cirkusz után (elveszett az előjegyzésem) végre talán foglalkoznak velem

Vettek le vért húgysavra meg valami CRP-re is

 

Meg elküldtek izotópos vizsgálatra az Euromedic központba

 

Erről tudtok valamit? milyen ez? mit látnak rajta? mennyi ideig tart? utána mehetek isten hírével?

 

Állítólag vinnem kell válaszborítékot a lelethez, amit kiküldenek :)

 

kékkenguru Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10632

Örülök,hogy nincs komolyabb bajod,és kivánom,hogy ne is legyen!!!!!!!Nem tudom velem mi lesz de műtét után úgy éreztem jobb lett de két hete pokoli fájdalmaim vannak...sérvvel műtött,de csatornaszűkületem,és nyaki sérvem stb még attól megmaradt....azt mondta egyet megcsináltunk,de a többi ott van.Pár méter séta után megveszek,annyira fáj a lábam.Üléskor a derekam....szörnyű ez akárhonnan nézzük....egészségesek már nem leszünk.De fájdalommal nem lehet élni!!!!!

Előzmény: Wekk-R (10630)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10631

Ja akinél az előtt voltam nekem csak annyit mondott:uram ezzel én nem tudok semmit csinálni visz lát.  wáááááááá  

Előzmény: kékkenguru (10629)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10630

Szia. Dr Rónai Lászlónál voltam én is.Közben sikerült az elérhetőségét megszerezni.Köszönöm.Nagyon korrektül elmondta hogy mi a baj.Vagyis ö szerinte nem olyan nagy baj ez.Nem törésem van hanem a csigolya nem csontosodott össze rendesen.Több mint  valószinu igy szulettem.Gerinc csuszásom nincsen,és azt mondta ha odafigyelek nem is  lessz. Ám azt hozzá tette ha akart volna már rég előrre csuszhatott volna.Mutét csak abban ezestben jöhet szoba ha elviselhetetlenek a fájdalmak.Állitólag ezt is töle tudom, hogyha 100embert megröngeneznének,abbol 60nak ilyen rtg-lelete lenne. Fizikai munka csak fuzoben javasolt,és a hirtel hajoldozásokat mellőznőm kell. És a torna amit kell csinálnom.Nagyon örulök hogy sikerült eljutnom hozzá mert tényleg nagyon megnyugtatott.

Előzmény: kékkenguru (10629)
kékkenguru Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10629

Wekk-R!Kinél voltál?Mert tényleg a Rónai a legjobb...voltam másnál is,aki elutasitott 2-éve....ha akkor megműtenek nem tartanék itt.

kékkenguru Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10628

Sziasztok!Új vagyok a fórumon mert sajnos egy hónapja gerincműtött lettem.   Wekk-R nek szeretnék segiteni Rónai László főorvos műtött.Elérhetősége :0622-535-500 25-67 es melléket kell kérni ez közvetlen a főorvos szoba száma.Ha hozzá szeretnél menni a leleteiddel akkor 0622-535-500 kartonozót kell kérni és ott a Rónai főorvophoz időpontot.Kedden,csütörtökön rendel 14-17-ig.Nem kell sokat várni az időpontra,de beutaló kell az idegsebészetre és akkor ott hozzá kérd bármi kérdésed van még szivesen irok!22.-én megyek hozzá a 6 hetes kontrollra.Szeretném ha irna valaki akit csatorna szűkülettel műtöttek,sajnos az is van nekem.

Előzmény: Wekk-R (10618)
Graver Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10627

Sziasztok!
Rég jártam erre, de utólag is boldog, fájdalommentes új évet kívánok mindenkinek!

Iberkes, én is ott csináltattam az MRI-t, nagyon hamar megy, sok időt lehet spórolni valóban. Engem is Hoffer doktor műtött, több mint 2 éve, és én is csak dícsérni tudom.
Kitartást kívánok a rehabilitációhoz, türelem, és meglesz az eredménye. :-)

iberkes Creative Commons License 2013.01.15 0 0 10626

Szia!

 

http://www.ogk.hu/tevekenysegeink/ itt magán úton is kérhetsz MRI vizsgálatot 1-2 héten belüli időponttal.

OEP által finanszírozott rendelés is működik. Én csak ajánlani tudom.

Gyógyulást kívánok!

ib

Előzmény: Wekk-R (10622)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.15 0 0 10625

Köszi.Ma késő délután van időpontom,egy idegsebészhez kiváncsi vagyok mit mond.Majd megirom ő mit mondott.

Előzmény: robertov72 (10624)
robertov72 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 10624

pesten 20-25 között van,de ott nálatok se lehet több szerintem. http://www.mediworldplus.hu/index.php?4. Ezen az oldalon nézz szét,de a Google-ba beírod mit szeretnél és ott mazsolázhatsz kedvedre. 

Előzmény: Wekk-R (10622)
fintorgó Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10623

 

Találtam valamit, most olvasgatom, ajánlom nektek is: www.porckorong.hu

 

Wekk-R Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10622

Ma bementem az ESZT-ba és kikértem az összes rtg felvételt,rá irták cd re.Felmentem a háziorvosomhoz és mondtan neki nézzuk már meg hogy 5eve mikor voltam ilyen rtg-en mi volt a diagnózis.Háttt ugyan ezt leirták már akkor!!Mondom a házidokinak es akkor miért nem szolt senki...Hát hát hát...Kb a válasz.Szoval ki tudja miota ez a bajom,bazzz es csak most mondták.Kész.Hol van fváron ilyen maszek Ct vagy Mr tudja valaki?Ja és mennyi pénz?

Előzmény: robertov72 (10621)
robertov72 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10621

Esetleg magán uton elmehetnél egy MR vagy CT vizsgálatra és azzal mennél az új dokihoz ezzel sok időt tudnál megtakaratínai szerintem.

Előzmény: Wekk-R (10620)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10620
Dehogy zartak ki.Csak egy sima rtg volt,semmi mas.Pedig magan uton jartam rhez a dokihoz.Mikor megnezte a rtg-t csak annyit mondott hogy o ezzel nem tud mit csinalni.Torna es fuzo viseleset javasolta es ennyi.Visz lat.Ez reumatologus foorvos volt.Ezrt szeretnek itt Szfvon egy jo idegsebeszt talalni,hatha elkuld Ct vagy Mri-re.Szeretnem pontosan tudni mi a baj,illetve hogyan tovabb.
Előzmény: afintha (10619)
afintha Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10619

Azt egyertelmuen kizartak a vizsgalatok, hogy ez a "lysis" nem egy rosszindulatu daganat attete?

Előzmény: Wekk-R (10612)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10618

Esetleg valaki nem tudja Dr Rónai László elérhetőségét?Székesfehérváron rendel, idegsebész de nem találom sehol.Jókat hallotam róla megmutatnám neki a leletet.

Előzmény: Wekk-R (10617)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10617

Hát.Megkérdeztem több orvost.Azt mondják tornázni kell,és nem emelgetni.Mondjuk azt nem tudom ezt a fuzöt meddig kell hordani.  De ha rajtam van sokkal jobb.Lehetne muteni összecsavarozzák vagy mi.  De addig még nincs nagy baj,nem csinálnak semmit.Én csak a lebénulástól félek de attol nagyon.Fájni nagyon nem fáj inkább idegesitő.De már vagy 6éve erzem hogy a sok gyaloglás és állás után elfárad és le kell ulni.Hát remélem nem fogok lebénulni...

Előzmény: similis (10614)
iberkes Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10616

Szia Simlis!

 

Nos, a MRI vizsgálatot követően látszódott igazán a műtét sürgőssége, ezért a vizsgálatot követően 2 hónapon belül megműtöttek.

Tőlem nem vettek vért, viszont az ilyen bevatakozásoknál elég nagy a vérveszteség ezért irányított véradást kért a kórház. Nyolc fő adott vért a számomra ( vérrokonok, barátok, kollegák).De hál Istennek nem volt szükségem vérpótlásra.

Téged mely intézményben és mikor műtenek?

Nagyon fontos, hogy testileg és lelkileg is felkészüljünk a műtétre!

 

Üdv

ib

Előzmény: similis (10615)
similis Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10615

Neked mennyi idő telt el a vizsgálatok és a műtét között?

 

És Neked is vettek előre saját vért h legyen a műtétnél?

Előzmény: iberkes (10607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!