Keresés

Részletes keresés

afintha Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10619

Azt egyertelmuen kizartak a vizsgalatok, hogy ez a "lysis" nem egy rosszindulatu daganat attete?

Előzmény: Wekk-R (10612)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10618

Esetleg valaki nem tudja Dr Rónai László elérhetőségét?Székesfehérváron rendel, idegsebész de nem találom sehol.Jókat hallotam róla megmutatnám neki a leletet.

Előzmény: Wekk-R (10617)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10617

Hát.Megkérdeztem több orvost.Azt mondják tornázni kell,és nem emelgetni.Mondjuk azt nem tudom ezt a fuzöt meddig kell hordani.  De ha rajtam van sokkal jobb.Lehetne muteni összecsavarozzák vagy mi.  De addig még nincs nagy baj,nem csinálnak semmit.Én csak a lebénulástól félek de attol nagyon.Fájni nagyon nem fáj inkább idegesitő.De már vagy 6éve erzem hogy a sok gyaloglás és állás után elfárad és le kell ulni.Hát remélem nem fogok lebénulni...

Előzmény: similis (10614)
iberkes Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10616

Szia Simlis!

 

Nos, a MRI vizsgálatot követően látszódott igazán a műtét sürgőssége, ezért a vizsgálatot követően 2 hónapon belül megműtöttek.

Tőlem nem vettek vért, viszont az ilyen bevatakozásoknál elég nagy a vérveszteség ezért irányított véradást kért a kórház. Nyolc fő adott vért a számomra ( vérrokonok, barátok, kollegák).De hál Istennek nem volt szükségem vérpótlásra.

Téged mely intézményben és mikor műtenek?

Nagyon fontos, hogy testileg és lelkileg is felkészüljünk a műtétre!

 

Üdv

ib

Előzmény: similis (10615)
similis Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10615

Neked mennyi idő telt el a vizsgálatok és a műtét között?

 

És Neked is vettek előre saját vért h legyen a műtétnél?

Előzmény: iberkes (10607)
similis Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10614

Rákerestem h mi ez a lysis, az egyik orvos válaszol helyen ezt írják:

 

"Ezeken kívül amiatt javasoltak CT vizsgálatot is, mert a rtg alapján felmerült, hogy az egyik csigolya ívén csontfelszívódás (lysis) jött létre. Ezt így nehéz megmondani, hogy mitől lehet, leggyakrabban gyulladás okozhatja, de súlyos csontritkulásban, vagy ritkábban daganatos betegségben lehet ilyen eltérés. "

 

Szval amit itt ír aszerint ez nem törés, de azt is írja h sürgősen menjen vissza az orvoshoz, szval én nem tudom mi ez, de én is keresnék egy másikat...

Előzmény: Wekk-R (10612)
MeredithGrey00 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10613

Szia! Én amikor kórházban voltam műtét után, behoztak egy nőt, akinek ugyancsak el volt törve a gerince. Ő hazament saját felelősségére, amin az idegsebész nagyon ki volt akadva... Ugyanis szerinte ezt nem lehet csak úgy hagyni törötten....

Tehát, szerintem keress fel másik orvost minél hamarabb! 

Előzmény: Wekk-R (10612)
Wekk-R Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10612

Sziasztok.Már régebben irtam hogy szokot fájdogálni alul a  derekam.  Na ma kiderült hogy el van törve a gerincem.....Mikor meghallotam sokott kaptam eskuszöm.Ez áll a leleten: Az L.V csigolya ivén dorsalisan lysis van.  Es hogy az L.V csigolya mindkét oldali ivén lysis van.A doki nem szarakodott azt mondta ez nagyon nagy baj,gyogymod nincs.Irt fel füzöt,meg 10x gyogytornát.Azt mondta ez a csont sose fog összeforni,ő ezzel nem tud mit kezdeni,nem tud rá gyogymodot.Felejcsem el az emelést,hajolgatást stb.Mert megcsuszhat a gerincem és rotty.Azt hittem megörulök....Kérdeztem hogy ennyi azt mondta ennyi.Teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit csináljak.Annyira nagyon nem fáj a derekam,és nem is mindig na de hogy tudom hogy mi a baj ááááá .......Es a röhej hogy szerintem ez nekem már régebb óta fentáll.Valakinek volt ilyen baja,és tényleg egész életemben törött gerincel kell élnem?

similis Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10611

Sztem ha a 3-ason lennekeresztbe is, az ugyanilyen hatású, lehet még jobb is.

Előzmény: similis (10610)
similis Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10610

Valami ehhez hasonló:

 

http://webaruhaz.vasiduoker.hu/kinesio_tape_felhelyezese_kepek

 

De nekem csak első 2x ragasztotta a manuálos, azóta a párom rakja, de hasonlóképpen, már 2 éve ha szükséges. 2 szalagot fogyasztottam el eddig, most nemrég vettem 2 újat. De volt h hónapokig nem kellett, akkor meg a térdemre kellett sűrűbben :(

 

Gondolkozom h elmenjek egy tanfolyamra, de elég drága :(

Előzmény: GeriSoft07 (10609)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10609

Neked a hátadra melyik ragasztás vált be?

nekem talán a 3-as...

Vagy neked hogy rakta fel?

http://www.aresports.com/home/HowToUse/Applications_ana/Lower%20Back%201.htm

Előzmény: similis (10608)
similis Creative Commons License 2013.01.06 0 0 10608

Ja, ez ügyben nem tudok nyilatkozni :)

Előzmény: GeriSoft07 (10606)
iberkes Creative Commons License 2013.01.06 0 0 10607

Kedves Simlis!

 

47 éves nő vagyok. A csigolyacsúszásokat a csogolyaív hiánya  okozta, ez valószínűleg fejlődési rendellenesség. Továbbá az ülő munka és bizonyos sportok sem használtak ( step aerobik, futás, motorozás). Miután diagnosztizálták a betegségem azt követően "csak" a  mindennapos gyógytorna ill. a heti 1x fitball edzések maradhattak :(

 

A rehabilitáció mérföldköveiről ígérem be fogok számolni.

Fájdalommentes napokat kívánok minden gerincbeteg sorstársamnak!

Előzmény: similis (10604)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 10606
A szőr miatt mondom hogy besirsz :)
Az van rajtam gazdagon
Előzmény: similis (10605)
similis Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10605

Lehet, én egy másik olcsót próbáltam, az nagyon gáz... Az eredeti csúcs, nem jön le, de nem is sírsz mikor leszeded, viszont azt nem tudtam szerezni, nekem az elyth jött be, nem olcsó, de olyan jó mint az eredeti k-active.

 

Mióta ezeket használom még nemigen kellett gyógyszert bevennem :) Egy hét múlva megyünk síelni, remélem addigra teljesen jó  lesz. Bár érdekes, asíeléssel is aza tapasztalatom mint a lovaglással, ha nagyon szar épp, akkor árt, de ha kicsit, akkor rendbeteszi :) Bár a síelés évi pár napra korlátozódik csak.

Előzmény: GeriSoft07 (10602)
similis Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10604

Szia,

örülök hogy jól sikerült a műtéted, jó olvasni pozitív taoasztalatokat :) Egyébként azt megtudhatjuk hány éves vagy és mitől alakulhatott ez ki Nálad?

És majd számolj be a további javulásodról:)

Előzmény: iberkes (10603)
iberkes Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10603

Kedves Sorstársaim!

 

Már jó ideje olvasom a fórumot. És most már úgy érzem, hogy érdemben én is hozzátudok szólni.

4 hete estem át egy gerincstabilizációs műtéten. Az ágyéki területen kétoldali csigolyaív szakadás kövekeztében 15 mm-es csigolyacsúszás és a felette lévő is már 4 mm-ert elmozdúlt. Ennek következtében közel 2 évig folyamatos fájdalommal éltem. Munkába jártam, háztartást vezettem. A kínok kínját álltam ki. A folyamatos  (reggel és este -1 óra) gyógytorna csodát tett, annyira, hogy fájdalomcsillapítók nélkül elviselhető volt a derék a fenék és a jobb lábamba kisugárzó fájdalom. De nem múltak el, ezért felkerestem  az Országos Gerincgyógyászati Központot (XII.Bp. Királyhágó u.1) ahol a stabilizációs műtétet javasolták. Családommal megbeszélve belevágtunk. Dr Hoffer Zoltán doktor úrnak hála ( Ő műtött) már a műtét után a fent említett fájdalmakat nem éreztem és azóta sem jelentkeztek :) 3 csigolyámat rögzítették 6  db.csavarral és távtartókkal. Jelenleg a legnehezebb a türelem, a fokozatos gerincterhelésre ügyelve.  Napi rutinom: 2x20 perc gyógytorna, 30 perc séta és sok-sok pihenés ágyban fekve. Ülni 6 hétig tilos!

Fő motivációm a gyógyulásra: júniusban lesz a lányom esküvője, és az egész éjszakát átakarom táncolni. Doktor bácsim azt mondta, hogy semmi akadályát nem látja ennek.

 

Igaz, hogy a műtét utáni rehabilitációs időszak elég hosszú (3-6 hónap) de örülök, hogy belevágtam mert teljesen másképp látom a világot, mióta nincsenek fájdalmaim :)

 

Nagyon tudom ajánlani fenti intézményt,mind szakmailag, mind emberileg csak jókat tapasztaltam. Ja, és a doktobácsim egy tünemény mindekinek csak ajánlani tudom!

Előzmény: similis (10598)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10602
Amerikaifoci oldalon van ares tape, 2490ft, nemhogy lejonne, 2het mulva besirsz mikor szeded le, ugy ragad :)
Terdemre qrva jo volt, derekamra talan annyira nem, de ma teszek fel ujat szerintem
Előzmény: similis (10601)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10601

Kineziológiai tapasz

 

Ha erre rákeresel, meglátod, nem akarok konkrétan belinkelni oldalt h ne legyen reklám...

 

Nekem nagyon bejött, pedig egyáltalán nem hittem benne, manuálos ragasztotta először és csak röhögtem rajta, azóta szinte mindenre használom, a térdem se túl jó, már évek óta nem tudtam túrázni, és most hogy azon is kipróbáltam, simán ment 1000m szint lefele is (sajnos a lefelét nem bírja).

 

Ha a nyakam beáll, arra is szoktam tapasztani... Mondjuk nem mindegy a márka sem, mert sajnos találkoztam olyan utánzattal ami olcsó volt ugyan de kb azzal a lendülettel jött le ahogy felraktam.

Előzmény: LBM (10599)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10600

ha nem vagy jól, lehet hogy érdemes lenne egy kis orvosi ellenőrzés. Sose lehet tudni. Bár ez az idő, tény, hogy nem jó. Én sem vagyok valami szuper, oly annyira, hogy tegnap én is azon filóztam, hogy elmegyek a dokihoz, hogy előzzük meg az ideggyulladást, mivel minden lépésnél végignyilallt a combomon tegnap, és aggaszt, hogy mindez a bal oldalon történik,hisz legutóbb jobb oldali érintettséget állapítottak meg. De ma azért az izomfájdalmakon kívül nem volt más gondom, úgyhogy lehet, hogy csak az idő...

Előzmény: similis (10598)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10599

Mi az a "tape"? Sporteszköz? segédeszköz? sajnos én le vagyok maradva ilyenekről... Nekem csak ékpárnám van, meg a medenceövem és egy gyógytorna kazetta.

Előzmény: similis (10598)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10598

Hát az én anyámnak azért én úgy látom van vesztenivalója azért aggódok kicsit, mert annak ellenére hogy az mr szerint mozdulni se kéne bírnia, meg hát tényleg nincs túl jól, de azért többnyire talpon van, dolgozik, csak utána már csak feküdni tud, meg tényleg két éve kihagyta a műtétet amit már akkor is mondtak, és azóta tovább csúszott, akkor nem fog megállni magától.

 

Én se vagyok az utóbbi pár hétben sajnos túl jól, december elején egész leromlott, talán a műtét óta nem is volt még lyyen rossz, aggódok is hogy mi lehet, talán elmegyek egy újabb mr-re ha az egyébb dolgaim lerendeződnek végre :/

 

Elkezdtem megint úgy karácsony előtt óta tape-elni és attól nagyon sokat javult, de azért nem az igazi még.

Előzmény: LBM (10597)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10597

Az ígért 3 órás műtétből 5 órás lett, mert a doki elmondása szerint amit az MR-en látni lehetett már az is katasztrófa volt de mikor felnyitották durva látvány fogadta őket... Szépen helyreraktak mindent, most viszonylag egyenesen jár, bár még vannak fájdalmai, de azokat jól tűri. Azt mondta a doki, hogy az idegek nehezen felejtenek, meg hát évekig a kényszertartás sem múlik nyomtalanul. Rövidebb sétákat már tesz, aludni is tud már fájdalomcsillapítók nélkül. Stramm csaj az anyám! :-) Szerintem helyre fog jönni. Van egy kis érzéskiesése az egyik lábában, de nem katasztrófa. Ég és föld a mostani állapota a két hónappal ezelőttihez képest. Inkább csak türelmetlen, mert egy örökmozgó úgy általában :-) Igazából csak kívánni tudom, hogy a tiéd is ilyen szépen javulgasson majd a műtét után.

És pár szóban rólad? Te hogy vagy?

Előzmény: similis (10596)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10596

Hát igen sajnos azért azt sikerült elérnie hogy majdnem mindenki eltünt :(

 

Hogy sikerült anyukádnak a műtét? Az enyémet is most fogják műteni, 4 csigolyát fixálnak azt hiszem össze, sérve nincsen (már?) viszont van 15mm csúszása, ami 2 éve még "csak" 11 volt, szval romlik, kétoldali ívszakadás, és még pár ilyen nyalánkság :(

 

 

Előzmény: LBM (10595)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10595

Szia Simlis! :-))

Most már nyugodtan végig olvastam mi történt itt az utóbbi időben. Hát elképesztő... mikrorezgések... Meg hogy a napi egy-két óra torna az nem elég... Ráadásul a Gica aztán olyan bika erősen állja a csapásokat, hogy az példaértékű, és rajta kívül is itt mindenki igyekszik, hogy jobb legyen. Sokszor még azért is olvasgatlak titeket, hogy elszégyelljem magam amikor a gyógytornát ellustulom, és összeszedjem magam.

Olyan jó pedig ez a fórum, mért kell elrondítani. Itt nem szoktak idegeskedni az emberek, hanem megtanácskozzák a dolgokat, meg rengeteg hasznos információt nyújtanak, terápiailag is meg főleg lelkileg. Meg olyan sértő is, amikor azt akarja valaki megmagyarázni, hogy mi vagyunk a hibásak az állapotunkért.

Az anyukámat ( úgy néz ki családi hagyomány nálunk a gerincsérv...) két hónapja csavarozták meg, 8 csavart kapott, mert már ágytálazták annyira nem tudott mozogni, és fekve is csak őrületesen szenvedett, 18 kilót lefogyott... 15 évig élt a sérveivel. Amikor elvitték vizsgálatra tolókocsival, lecsúsztatta magát a folyosó kövezetére, mert üvöltött a fájdalomtól és nem bírta. Két sérve volt kiszakadva és még továbbiak is voltak neki. Ezt csak most azért írtam le, mert neki például már mi segített volna? mikrorezgések? Na mindegy. Ne törödjetek az ilyesmivel, úgy is mindenki maga tudja a maga fájdalmát, és állapotát, mert azt csak önmaga éli meg. Csak jó lenne, ha nem széledne szét itt a csapat.

Előzmény: similis (10594)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10594

Szia,

 

Neked is Boldog Újévet és üdv újra :)

 

Gica kitörölte magát, mert megunta egyes igen okos fórumtársak kioktatását arról hogy hogyan kéne mggyógyulnia :( Mellesleg nem csodálom...

Előzmény: LBM (10593)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10593

Sziasztok! Mindenkinek!

 

Továbbra is olvasgatom ha időm engedi, hogy alakultok. Boldog új évet szerettem volna kívánni minden sorstársnak aki itt ír, tanácsokat ad, segít, és azoknak is akik csak olvassák a fórumot. Nem felejtem el mennyi segítséget és kedvességet kaptam itt amikor tanácstalanul és fájdalmak közt aktívabban részt vettem itt a fórum életében.

Én most elvagyok úgy ahogy, bár a szilveszter óta igencsak megszenvedtetnek a lábaim. ( nem a tánctól :-) ) A jobb kislábujjam időnként bizsereg és aztán úgy fáj mint akinek letépték róla a körmét... De aztán idővel elmúlik, csak vissza vissza tér. A bal lábam is rakoncátlankodik mióta ráestem a derekamra. De azért most az ideg nincs begyulladva mint annó, úgyhogy még elvagyok.

Mindenkinek sok szép fájdalommentes napokat kívánok idénre is . Gicának hol a nickje?

 

 

 

similis Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10592

Most engem akarsz kioktatni a lovaglásról ? :) Nem túl sok lovast ismerhetsz, mert szinte egynek se jó a dereka, csak általában a lovaglás karbantartja annyira hogy ne fajuljon el ennyire mint nekem fajult már...

 

De ha gondoljátok én is kitörlöm magam mint Gica, őt már sikerült elüldözni a sok okos tojásnak, aki szar gerincet csak hírből hallott.

 

De amúgy ezért az épületes hozzászólásért érdemes volt megjelenned a fórumon.

Előzmény: Törölt nick (10591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 10591

A lovaglás tényleg segít amig nincs sérved. Aki lovagol álltalában nem is  alakul ki nála ez " betegség " nevezetű valami. 

Előzmény: similis (10544)
robertov72 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10590

Fájdalom mentes Békés Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!