Keresés

Részletes keresés

MC Snake Creative Commons License 5 órája 0 0 58058

a csakblog miatt tenyleg kar, tobbsegeben jo arcok forumoztak ott

ha Hemit nem is, de pl. de Vriest visszasirom en is

Előzmény: hódember (58053)
Doctor Morreau Creative Commons License 5 órája 0 0 58056

"úgy döntöttem, hogy tojok rá"

Ennek ellenére aktívan mínuszolsz azért és már megint nem érvekről-ellenérvekről van szó a klub működése, a jelenlegi-korábbi szakmai stáb működése kapcsán, hanem éppenséggel személyeskedésről - a ti oldalatokról. 

Sannino kapcsán tökre várnék már egy hosszabb és aktívabb elemzést tőletek, hogy mi az, amit szakmailag láttok tőle bármilyen szinten is - de csak a szerencsenmosdatás megy, hogy gyenge a keret (:D), sok a sérült, csak védekezésre vagyunk képesek (bezzeg tavaly itt ment a "nézhetetlen a játékunk" duma... :D). 

"a Csakblogot sajnálom, ez is jobb volt Hemi alatt"

Arra az időszakra gondolsz, amikor személyes ismerősöd, jóbarátod napi szinten anyázott és fenyegetett ott másokat?

Ezekkel a mondatokkal mindig igazolod, hogy mennyire álszent az általad a kormányzattal szemben felhozott tipikus "korrupció-kritika", mert a saját húzásaiddal bizonyítod be, hogy mennyire kettős mércével mérsz veled vitában szemben állókat és téged közvetlenül ismerőket. 

"túl rövid az élet, hogy olyan emberekkel próbáljak értelmesen beszélni, akikkel kár próbálkozni"

Na, látod, korábban próbáltam már neked erre utalni, hogy éppen az általad ebben a mondatban megfogalmazott igazság miatt nem hiszek én a mások érvekkel való meggyőzésre alapozó liberalizmusban és nem is tud működik teljes valójában. (Sajnos.)

Előzmény: hódember (58053)
Doctor Morreau Creative Commons License 5 órája 0 0 58055

Olyan mérhetetlenül szomorú, hogy te azt gondolod, ez vicces. 

Tényleg sajnállak a magánéleted miatt, hogy ilyen szinten van.

Előzmény: Supka Ati 2 (58054)
hódember Creative Commons License 5 órája 0 0 58053

Igen?

Mivel egyszer úgy gondoltam, hogy egy bizonyos kor felett az élet túl rövidnek tűnik ahhoz, hogy olyan emberekkel próbáljak értelmesen beszélni, akikkel kár próbálkozni, ezért viszonylag gyorsan tiltok usereket. Így nem látom azt sem, hogy ki ez, csak azt tudom, hogy korábban úgy döntöttem, hogy tojok rá. ;)

Viszont a Csakblogot sajnálom, ez is jobb volt Hemi alatt.

Előzmény: MC Snake (58050)
MC Snake Creative Commons License 7 órája 0 0 58050

azert egybol magara ismert :-)

Előzmény: hódember (58046)
Időkapszula Creative Commons License 10 órája 0 0 58049

Döntetlen idegenben, Kovács Kálmán bemutatkozik bajnoki mérkőzésen a Honvéd csapatában.

https://valogatott.blog.hu/2020/02/28/idokapszula_nb_i_1983_84_11_fordulo

tex66 Creative Commons License 11 órája -1 1 58048

Vadocz jol fut a Penarol-ban. Diego Forlan odakat zeng a jatekarol. A tobbi nevrol nehez mit mondani. Ha, lenne az akademian merites , akkor nem artana 1-2 sracot onnan kiemelni es felepiteni. Kulonben ti is feleslegessen tartjatok fenn , mint mi... (magan velemeny)

Előzmény: rich.mond (58042)
Doctor Morreau Creative Commons License 15 órája -3 0 58047

Gondoltam, hogy ilyen korrekt modon talalod a történteket. 

Előzmény: hódember (58046)
hódember Creative Commons License 15 órája 0 3 58046

Úgy tűnik, hogy egy, a bölcsek kövét birtokló és rendkívül jólnevelt, jó modorú, intelligens szurkolótársnak sikerült kivégeznie a Csakblog néha kimondottan informatív és élvezetes kommentszekcióját. Gratulálok és sok boldogságot kívánok neki.

Doctor Morreau Creative Commons License 16 órája -3 0 58045

Mondod ezt Te,  aki fél évtizedet az életedböl a Hemingway ellenes propagandaval töltöttél el. 

Előzmény: rich.mond (58043)
Doctor Morreau Creative Commons License 16 órája -3 0 58044

Mivel tavaly nem szerepeltünk rosszul, az uj tulajoknak sokat nem kellett volna hozzatenni az egészhez.

Rossz edzövalasztas, ez volt a kulcs. 

Előzmény: tex66 (58041)
rich.mond Creative Commons License 18 órája -1 2 58043

erős fenntartással kell kezelni a mondanivalóját.Vagy Supka-rokon, vagy maga Supka.

Előzmény: tex66 (58041)
rich.mond Creative Commons License 19 órája 0 1 58042

Vadócz: Ex-Indiai szuperliga

N'Gog: ex Ross County, skót seggutolsó

Ben Hatira: ex-Tunézia

Csak hogy a helyükön kezeljük őket.

Persze tálalhatjuk úgy, hogy ez a három játékos a La Ligából, Liverpoolból, Bundesliga I-ből igazolt hozzánk, csak úgy a megszokott objektív, elfogulatlan elemzéseid mentén.

Előzmény: Doctor Morreau (58040)
tex66 Creative Commons License 22 órája -1 0 58041

Koszonom a helyzetjelenteseket. Bizony , az Olasz edzok nagy resze a Catenaccio alapokat jatszatja a csapataival. En csak annyit latok , hogy Barath Botondot nem egyszeru potolnia . Es Eppel , aki a golvago volt az sincsen. A kapus szemelye is befolyasolja a vedok kommunikaciojat. Bar, a mostani kapus egyenileg talan jobb kepessegu. Tehat , hiba lenne a Bajnok csapattal osszehasonlitani ezt az alakulatott , hiszen a tulajdonosoknak sem jutott meg ido belakni az irodajukat. Szerintem , nagyon keves hianyzik a szintetlepeshez, de ehez valoban meg kell agyazni a goloknak, az-az a "tankcsovet" Lanzat betarazva a kapufele kell allitani es tamogatni a kozeppalyarol es a szelekrol. Talan ,mert Lanza picit egyedul van elol a biztonsagi jatek kovetkezmenye miatt . 

Előzmény: Doctor Morreau (58040)
Doctor Morreau Creative Commons License 28 órája -4 0 58040

Nem így volt és ha egy legalább két iq-val rendelkező embert akarsz kérdezni, hogy mi a helyzet szakmailag a klubnál, akkor véletlenül se a lenti úriembereket kérdezd, akik többször írnak butaságokat, mint jó dolgokat (sajnos) és az elfogulatlan gondolkodásmód is igencsak ismeretlen számukra.

A keret egyáltalán nem rosszabb, sőt, inkább sérülések jöttek rosszkor, és kulcsjátékosok sem voltak megfelelően kihasználva, plusz az edző képtelen volt megtalálni a megfelelő hadrendet és taktikát - igaz, nem is nagyon kereste.

Olyan játékosok voltak itt idén, mint Vadócz (ex-LaLiga), Hatira (ex-Bundesliga), NGog (ex Premier League) és egyik játékost sem tudta az edző megfelelően beépíteni, N'Gogot kifejezetten mellőzte.

Nálunk van az nb1 legjobb jobb oldali játékosai közül kettő (Mezghrani, King), az egyik legjobb játékos (Lanza), a leggyorsabb (Moutari), a válogatottban is jó teljesítménnyel bemutatkozó Gazdag, plusz van egy tavaly összeszokott védelmünk. 

Az edző a saját szűklátókörű deffenzív taktikáját erőlteti, de nem pusztán defenzív felfogást jelent ez, hanem egyes esetekben a támadás teljes feladását és a támadótaktika kidolgozásának hiányát. 

Tehát a legnagyobb különbség az, hogy akkor szerencsénk is volt, plusz volt egy jó edző, most az edző kifejezetten gyenge, plusz egy-két szerencsétlen körülmény is nehezíti a dolgokat.

Viszont a játékoskeret összességében nem volt gyengébb idén. 

Előzmény: tex66 (58038)
MC Snake Creative Commons License 30 órája 0 0 58039

aki hezitalna az elmult hetek gyengek jateka/eredmenye miatt... 

Pisont a kispadon, ha csak atmeneti idore is... szerintem is erdemes ott lenni szombaton, es szurkolni

apropo, mult hetvegen a tabortol egy uj eneket hallottam, allat jo lett az is

tex66 Creative Commons License 1 napja 0 0 58038

Szerintem is igy lehetett. Azzal kiegeszitve , hogy Rossi es Lanza egy "nyero" futbal kozegbol erkeztek, es mind ketto egett a bizonyitasivagytol . A tobbitt meg tudjuk. De, voltak fiatalok is akik bevethetoek voltak. Tehat , a kultoldi pro.es a fiatal arany is nagyon jol keveredett. Szerintem , epp itt a kulonbseg , hogy nem tudott , vagy nem akart Sannino eroteljes fiatalt eddig beepiteni. Ez a Vasas-nal is gond. Hiszen , nalunk sem az akademiasok szantanak.. Ha, nem a keszebb allapotban igazolt fiatal , mint Hidi. A tulajdonosok szerintem a Honvednal , meglepoen szakmai dontesekkel rukkoltak elo. Es tovabbi pozitiv valtozasokat varok. Bar, Sannino , hogy mit keresett otthon az idenykozepen.. Es hogy , miert kellett vesztegzarba kerulnie.. Ez csak, osszeeskuves elmelet a reszemrol..Es ezert kerdeztem hogyan ertekeletik az eddigi tevekenyseget.

Előzmény: hódember (58033)
rich.mond Creative Commons License 1 napja 0 0 58037

Szerintem a Kanyar 25-el indult el valami, amiből lett aztán egy Nagy Menetelés, egy nyolcmeccses veretlenségi sorozat (7-1-0). POnt ezen sorozat utolsó meccsén, a Debrecen elleni 1-0 után álltunk először az élre.

Mondjuk az utána következő öt meccsünkből egyt sikerült megnyerni, de így is bajnokok lettünk :) Szép kis hullámvölgy volt, méltó befejezéssel.

Előzmény: hódember (58036)
hódember Creative Commons License 1 napja 0 0 58036

És én úgy emlékszem, hogy az ellenük játszott meccs előtt merült fel  a gondolat, hogy ha nyerünk, akkor lehet bármi. Kikaptunk, bosszankodtunk, aztán mégis bármi lett. :)

Előzmény: hódember (58035)
hódember Creative Commons License 1 napja 0 0 58035

Ősszel még szerintem senki nem gondolt a bajnoki címre. Akkoriban még úgy nézett ki, hogy a Vasas lesz a meglepetéscsapat, nem?

Előzmény: rich.mond (58034)
rich.mond Creative Commons License 1 napja 0 0 58034

Ugye a hetedik fordulóban 3-2-2 volt a mutatónk, éppen a Gyirmóttal ikszeltünk otthon egy szörnyű 0-0-ás meccsen. Aztán jött Lanza és kikaptunk Mezőkövesden is.

Egy kis nekilódulás után újra jött egy hárommeccses nyeretlenség és 13 forduló után 5-3-5 volt a mutató, nem volt ember Kispesten, aki nagy összegben tett volna a bajnoki címünkre. 

Előzmény: hódember (58033)
hódember Creative Commons License 1 napja 0 0 58033

Szerintem a keret minősége között nagy különbség van. Abban az értelemben biztosan, hogy az akkori keret az akkori játékhoz volt válogatva, illetve a kerethez megfelelő felállás és taktika lett kidolgozva, ezt döntse el mindenki maga.

Szerintem posztonként is jobbak voltunk, elég csak rich.mond által felsorolt neveket nézni, és ezek a játékosok valahogy mind jó formában voltak abban a szezonban, most meg ez nem jön ki. Tehát ugyanazok a játékosok akár gyengébb teljestményt is nyújtanak idén. Hogy most ez mennyire függ az edző személyétől az nehezen állapítható meg, én úgy gondolom, hogy ha sok játékosnál áll fenn ez a jelenség, akkor nyilván függ.

Azt szoktuk mondani, hogy abban a szezonban minden összejött, tehát jó edző, jó játékosok, jó öltöző, jó hangulat, jó játék, gyengébb ellenfelek, de azért nem árt emlékezni arra, hogy Rossival is játszottunk bűn gyenge mérkőzéseket és például a lila stadionban ellenetek bekapott vereség után azt hittük, hogy kiszálltunk a versenyfutásból. Aztán a tavasz végül mégis fantasztikusra sikerült.

A tulajokat sztem még korai értékelni.

Előzmény: tex66 (58025)
sötéterők Creative Commons License 1 napja 0 0 58032

Az a baj, hogy a grupban is szól, csodálkoznak, hogy a majmok nem értik. Banánt kell nekik dobni, hogy otthon érezzék magukat.

Előzmény: rich.mond (58031)
rich.mond Creative Commons License 1 napja 0 0 58031

Mi lenne? Jó ideig mi is "Afrika" voltunk, meg szólt a Ria-ria...

Előzmény: sötéterők (58030)
sötéterők Creative Commons License 1 napja 0 0 58030

Ha H1n1 pusztuljanak a zöld sasok, akkor most mi van?

Olasz korona karantén hetek kispesten?

rich.mond Creative Commons License 2 napja 0 0 58029

Szerintem itt készül a bolgárok ellen.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (58027)
rich.mond Creative Commons License 2 napja 0 0 58028

Jó kérdés. Rossi Honvédja azért (szerintem) lényegesen erősebb volt a széleken, illetve a Mister azért nagy pedagógus volt. 

Messze a legtöbbet hozta ki Kosztából, Zsótérból, Prosserből, Bobál Dávidból, Grófból, Botkából - hol vannak azóta a bajnokcsapat tagjai? Plusz ugye kevesen csinálnak gólkirályt egy NB III-ba tartó csapat ügyetlen, fásult csatárából.

Előzmény: tex66 (58025)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2 napja 0 0 58027

Rossiról egy szó sincs? Ő nem járt otthon?

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2 napja 0 0 58026
tex66 Creative Commons License 2 napja 0 0 58025

Szerintetek mi a gond es a legnagyobb kulonbseg a Rossi vs. Sannino Honvedja kozott , es mely posztok varnak izmositasra ? (Nektek szurjolok , szombatonkent :)Illetve , mi az amiben a mai vezeteseteknek elore kell lepnie , Hemi papahoz kepest ?

Előzmény: hódember (58019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!