Keresés

Részletes keresés

ironmaiden70 Creative Commons License 45 perce 0 0 398761

Jól van, megnyugodtam, vírus ide vagy oda, még mindig síkhülye vagy a focihoz.

Előzmény: kannibál Kovács (398753)
MrMundr Creative Commons License 5 órája 0 0 398760

hazai wales meccs után vettem ha jól emlékszem. úgy gondoltam valószínűbb, hogy kijutunk, mint hogy nem. pedig az elején nem bíztam benne. most olyan 30% esélyt látok a kijutásra és a csoport sem tetszik. no meg 2 évig nem akarom az uefa bankban tárolni a pénzt. illetve semmi garancia arra, hogy nem lobban fel legkésőbb jövő tavaszzal a járvány.

Előzmény: ingersheim (398757)
kannibál Kovács Creative Commons License 11 órája -2 4 398759

A világválogatottság egy kamu, Détári pedig semmiféle Vb-re nem vezette ki a válogatottat, hanem fiatal játékosként tagja volt annak a csapatnak, amelyik kijutott '86-ban. És ugyebár abban a csapatban Nagy Antal és Nyilasi volt a két alfahím.

1986 után, amikor a Nyilasi-generáció visszavonult, Détárinak körülbelül egy évtizede volt, hogy vezérbikaként a hátára véve a csapatot kijusson egy nagy tornára, de az a helyzet, hogy 1987 után még emlékezetes meccse se nagyon volt a címeres mezben. Az utolsó tétmeccse, amelyen tényleg klasszisteljesítményt nyújtott, az 1987-es magyar-görög volt.

Az sajnos örök rejtély marad, hogy ha Huszti 2010-ben nem mondja le a válogatottságot, akkor utána milyen szerepet játszott volna a csapatban.

Nem kizárt, hogy olyat, mint amilyet Varga Zoli tölthetett volna be az 1970-es vagy az 1974-es Vb selejtezőin, ha nem dobbant külföldre.

Előzmény: maribor (398756)
bunkerfoci Creative Commons License 16 órája 0 0 398758

szerintetek gondolt már valaki az MLSZ-nél a Szilágy Vladimir (TSC Topolya) honosítására? szinte minden meccsen lö gólt a szerb élvonalban, ma is volt kétszer sikeres a 6-1 gyözelemben. ráadásul 14 góllal vezeti a szerb liga góllövölistáját. 27 éves. 

ingersheim Creative Commons License 25 órája -2 0 398757

Minek vetted meg egyáltalán?

Előzmény: MrMundr (398755)
maribor Creative Commons License 26 órája -1 3 398756

Huszti hany vb-re vezerelte ki a valogatottat? Huszti hanysziros vilagvalogatott? Te mindkettot katrad focizni? Ne hulyeskedj mar.

MrMundr Creative Commons License 28 órája 0 0 398755

visszajöt az eb jegyek ára. egész gyors volt

aljas8as Creative Commons License 1 napja 0 0 398754

Szerintem csak az 50+osok vannak elájulva a régi idők focijától.

kannibál Kovács Creative Commons License 1 napja -2 0 398753

Milyen érdekes. Huszti a legjobb bundesligás éveiben simán hozta azt a gól- és gólpasszmennyiséget, amit annak idején Détári a Frankfurtban (és a csapata sem volt rosszabb).

Ehhez képest Dömétől még mindig kötelező elájulni (világsztár!), Husztira meg csak legyintünk.

Előzmény: Meltdown (398752)
Meltdown Creative Commons License 1 napja -2 0 398752

JáJ ma elgurult  a gyógyszer...

Dárdait legalább Berlinben ismerik, illetve edzőként a szurkolók egy része is, de Husztit sokkal kevesebben. Husztiból évente kb. 800 van a Bundesligában.

Sallai nemcsak korban van előrébb, mint Szoboszlai, hanem karrierben is.

Ki az a kettő vagy egy, aki beférne az argentinokhoz? 

Belgáknál is De Bruyne beljebb van, a többit hagyjuk is, lényegtelen, mert magyar válogatott topik.

Értem mit szerettél volna mondani, de azt nem értem, amit mondtál.

Ja KK Dzsudzsi napjárért +1 (maszkot amúgy osztogatott már így május végén?)

Előzmény: LaCatolica (398751)
LaCatolica Creative Commons License 2 napja -1 0 398751

A lényegi résszel egyetértek, viszont szerintem, ha nem sérül meg komolyabban, akkor egésszen biztos vagyok abban, hogy minimum olyan karriert fog befutni, mint Huszti, sőt szerintem igen jó esélye van rá, hogy felül is múlja. Nekem ez a 10% esélye van, hogy "Huszti" legyen teljesen komolytalannak tűnik.

Mondom ezt úgy, hogy nagy kedvelője voltam Huszti játékának a bundesligában, különösen a második hannoveri időszakában, akkor egésszen káprázatossan játszott. Nekem így utólag úgy tűnik ő jobban letette a névjegyét Németországban játékosként, mint Király vagy Dárdai.

Igazából, én úgy látom Sallainak is igen jó esélye van arra, hogy összehozzon egy olyan karriert ott, mint ami Husztinak sikerült (pedig Sallai a maga posztján egy polccal talán lejjebb is van, mint Szoboszlai).

Amúgy ez, hogy kirakatban van valaki a magyar válogatottban/futballban nem egyedi (értem, hogy itt nem erre gondolsz, de azért megemlítem). Az argentínoknál is Messin van a hangsúly, nyilván ott a többiek minősége is szintekkel magasabb, mint gyakorlatilag az összes magyar futballistáé, és mondjuk max két magyar férne oda az argentín kezdőbe/keretbe. A belgáknál is Hazard van a célkeresztben leginkább, pedig a többi poszton is elképesztően jó játékosok szaladgálnak. Vagy itt vannak példának a románok, náluk a kis Hagi ugyanaz, mint nálunk Szoboszlai, ők róla cikkeznek folyton, többek között ő is képbe került a Lazioval kapcsolatban, végül fél év után megbukott a Genkben (amit a Salzburg kétszer jól elvert), és most egy méggyengébb csapatba, a Rangersbe igazolt 3,5 millióért.

Előzmény: Küzdeni mindig! (398733)
aljas8as Creative Commons License 2 napja 0 0 398750

Szobi még nincs husz szóval még jöhet hozzá bőven xp + ma már minden a presszingről szól sokkal gyorsabb ez a foci mint a 20 évvel ezelőtti osztrák.

Ráadásol Domit a nyugati scoutok is irgalmatlan magas polcra teszik.

Reméljük elkerülik a sérülések.

Amúgy Kele írt egy cikket ahol elemzőkkel beszélgetett és Domi a téma:

https://rangado.24.hu/magyar_foci/2020/05/26/szoboszlai-dominik-tulfujt-lufi-vagy-valodi-igeret-elemzes/

Előzmény: Morli Holect (398748)
Küzdeni mindig! Creative Commons License 2 napja 0 0 398749

"Azért a Huszti történet vége csak az lett, hogy lenyomott 240 tétmeccset a német, francia és orosz élvonalban.

Ha Szoboszlai a következő 10 évben ugyanezt hozza, akkor nem pár lépcsőfokkal, hanem egy egész emelettel lesz feljebb a többi nagy ígéretnél."

Ez pontosan így van.

Előzmény: Pac (398744)
Morli Holect Creative Commons License 2 napja 0 0 398748

Szoboszlai pályafutása eddig Szabicséhoz hasonló, kb. 20 éves korukra ennyi felnőttmeccsig jutottak:

Szoboszlai

42 osztrák 2. osztály

34 osztrák 1.

3 EL

5 BL

8 válogatott

Szabics

24 NB1

38 osztrák 1.

3 BL-selejtező

7 BL

Hozzájuk képest Huszti ilyen idősen még sehol sem tartott, 20 évesen kölcsönadták az NB2-es Sopronnak, mert a Fradiba nem fért be...

van_Persil Creative Commons License 2 napja 0 1 398747
Előzmény: kannibál Kovács (398735)
aljas8as Creative Commons License 2 napja 0 0 398746

Németh András esetleg?

Ő már a belga II-ben van.

Előzmény: bigacsiga2003 (398745)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2 napja 0 1 398745

az igazi tragedia nem az lesz, hogy KK mivel fikazza Szoboszlait, hanem az, hogy nem lesz mást fikaznia.

Pac Creative Commons License 2 napja 0 0 398744

Azért a Huszti történet vége csak az lett, hogy lenyomott 240 tétmeccset a német, francia és orosz élvonalban.

Ha Szoboszlai a következő 10 évben ugyanezt hozza, akkor nem pár lépcsőfokkal, hanem egy egész emelettel lesz feljebb a többi nagy ígéretnél.

Az más lapra tartozik, hogy 2030-ban is itt lesz KK, aki majd köpködi, hogy bezzeg játszhatott volna topklubban, de ő beérte egy Bundesliga/Ligue1 középcsapattal és milyen röhejes, hogy valaha bárki is világsztárt látott benne.

Szenzsa Creative Commons License 2 napja 0 0 398743

Szoboszlai

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2 napja 0 0 398742

Ma ő a Legnagyobb Magyar?

Előzmény: kannibál Kovács (398735)
Küzdeni mindig! Creative Commons License 2 napja 0 0 398741

"Senki nem tekint rá megváltóként."

OK!!!

Előzmény: aljas8as (398740)
aljas8as Creative Commons License 3 napja 0 0 398740

" Ugyanez most Szoboszlainál, a fél ország megváltóként tekint rá. "

Senki nem tekint rá megváltóként.

Amugy is egyedül van aválogatottban.

Nem a játékosok mentik meg a magyar futballt hanem a koncepció!

Ami viszont nincs:(

aljas8as Creative Commons License 3 napja 0 0 398739

*győzelem

Előzmény: aljas8as (398738)
aljas8as Creative Commons License 3 napja 0 0 398738

Itt a papírforma 0 gőzelem kegyetlenül nehéz csoport.

Előzmény: Morli Holect (398736)
Gery1978 Creative Commons License 3 napja 0 0 398737

Június első felében lesz UEFA ülés. Akkor határoznak az elmaradt NL play-off meccsek időpontjáról is, és gondolom akkor ezekről is mondanak valamit.

Előzmény: Morli Holect (398736)
Morli Holect Creative Commons License 3 napja 0 0 398736

A Nemzetek Libájával amúgy mi a helyzet jelenleg? Ha jól emlékszem, még senki sem írta be ide az őszi pontos menetrendünket, ami eredetileg így fest:

szeptember 3.: Törökország - Magyarország

szeptember 6.: Magyarország - Oroszország

október 9.: Szerbia - Magyarország

október 12.: Oroszország - Magyarország

november 14.: Magyarország - Szerbia

november 17.: Magyarország - Törökország

kannibál Kovács Creative Commons License 3 napja -4 8 398735

Egy kis hackerkedés elég volt ahhoz, hogy megszerezzem Dzsudzsák Balázs jövő keddre tervezett programját. Íme:

8.00 Találkozás Szöllősi Györggyel, hogy megbeszéljék A rekorder című közeljövőben megjelenő könyv egyes részleteit. A kiadvány a válogatottsági rekordot megdöntő Dzsudzsák pályafutását dolgozza fel. Már csak a 109. mérkőzés krónikája hiányzik belőle.

9.00 Reklámfilm forgatása a Duna Arénában. A 2Rule termékeit népszerűsítő produkció lényege, hogy Dzsudzsák előbb úszik egyet Hosszú Katinkával, majd fejelgetnek egymással. Kedden az úszással kapcsolatos jelenet felvétele zajlana, bár Dzsudzsák úszástudása hagy maga mögött némi kívánnivalót és a súlyfeleslegét sem dolgozta meg le. Katinkának viszont ígéretes a fejjátéka. Ennyit ér a tehetség?

11.00 Dzsudzsák Balázs Varga Judit igazságügy-miniszter hegedűjátékát hallgatja meg a Hotel Intercontinental konferenciatermében. A miniszter asszony Sztravinszkij és Rahmanyinov szerzeményeit fog előadni. Az eseményre hivatalos Brazília budapesti nagykövete, a kínai Vu-Hszang energetikai konszern közép-európai regionális igazgatója, valamint Matolcsy György jegybankelnök felesége is. Az eseményt a Ripost fogja dokumentálni.

12.00 Dzsudzsák Balázs egy ebéden vesz részt egy egyelőre még nem eldöntött belvárosi luxusétteremben, Vörösbaranyi József menedzser társaságában. A beszélgetés apropója az lesz, hogy Dzsudzsák pénteken egy bécsi bevásárlóközpontban összefutott az Arsenal alkalmazásában álló Frederik Kottingennel, aki annak idején a PSV menedzsmentjében dolgozott középvezetőként. Kottingen csak annyit kérdezet a magyar játékosotól, hogy ityeg a fityeg, Balázs? Vörösbaranyi jelenleg azon dolgozik, hogy ebből a rövid beszélgetésből olyan sajtóhír legyen, amelynek lényege, hogy Dzsudzsákot egy topligás klub figyeli.

13.00 Dzsudzsák a TV2 székházában tárgyal egy leendő televíziós projektről. A Balázs feleséget keres című reality már lekerült a napirendről, így jelenleg az a téma, hogy Dzsudzsák milyen anyagi kondíciók mellett vállalna szerepet a Ropják a celebek, ropják! című őszre tervezett showműsorban.

14.00 Dzsudzsák Felcsútra utazik, hogy a helyi klub ígéretes fiatal tehetségeinek dedikált labdákat adjon át. A tervek szerint 15.30 magasságában véletlenül össze fog futni Mészáros Lőrinccel és Orbán Viktorral. Előbbi meghívja a válogatott játékost a felsőradnavölgyi kastélyában tartandó ökörsütésre, utóbbi pedig megkérdezi majd, hogy van-e kedve a Puskás Akadémiához igazolni.

17.00 A Budapestre visszaérkező Dzsudzsák az Új Magyar Nemzeti Arcvonal nevű szervezet sajtóbeszélgetésén vesz részt, ahol a tervek szerint Budaházy György és Tyirityán György is fel fog szólalni.

19.00 A nap zárásaként Dzsudzsák egy vacsorára hivatalos a Zöld Agancs étterembe, ahol az asztalt lefoglaló Borkai Zsolt olimpiai bajnok vendége lesz Polt Péter legfőbb ügyész és Farkas Flórián országgyűlési képviselő társaságában.

Előzmény: kannibál Kovács (398731)
pingvink Creative Commons License 3 napja 0 0 398734

ez azért butaság.. 10% nagyon kevés... szerintem jóval több esélye van szoboszlainak :)

Küzdeni mindig! Creative Commons License 3 napja -3 1 398733

László Csaba mondta még 2004-ben, a Fradi edzőjeként, hogy olyan játékosból, mint Huszti Szabolcs (aki akkor robbant be a Fradiba és a válogatottba is) egy német klub utánpótlásában van 3-4. Korosztályonként. Közöttük komoly verseny alakul ki, hogy ki lesz az a (talán!) egy, aki minden szempontból (tehetség, fizikum, mentális, taktikai felkészültség) alkalmas az élvonalra. Nálunk meg ő A tehetség, AZ ígéret és mindenki pátyolgatja. Nulla versenyhelyzet. Ugyanez most Szoboszlainál, a fél ország megváltóként tekint rá. Miközben valójában 10%-nál nincs rá nagyobb esélye, hogy tényleg komoly karriert fusson be (akár csak egy Huszti szintűt). Nála ugyan van versenyhelyzet, csak a versenytársai nem magyarok, szóval az esélyeink semmivel sem jobbak, mint Huszti esetében voltak.

Előzmény: lyukas csokoládé (398714)
sötéterők Creative Commons License 3 napja 0 1 398732

NER balázs, 4év múlva sportminiszter vagy egy ner csapatnak az elnöke lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!