Keresés

Részletes keresés

Pac Creative Commons License 10 órája 0 0 398439

Edzőként felesleges is lett volna idejönnie, amikor francia, belga, portugál csapatoknál edzősködött, mi a fene hozta volna ide? A szép nagy kihívás? :-) A nagy pénz meg valószínűleg megvolt a sivatagi klubjainál.

A magyar válogatottnál olyasmi volt, mint Nyilasi, minden kapitányváltásnál bedobták a nevét 10-15 éven keresztül, a leghalványabb realitás nélkül.

Nincs vele semmi bajom, de a magyar sportéletben konkrétan 0 szerepe volt, nem is értem, hogy került szóba.

(szvsz ez nem önjelölés alapján megy, tehát nem is tehet róla, hogy valaki bedobta a nevét)

Előzmény: Meltdown (398438)
Meltdown Creative Commons License 12 órája 0 0 398438

Nem tudom mennyire van meg neked, hogy 87-ben Bölöni már Belgiumban játszott, és azt tudod, hogy Ceauescut csak 2 év múlva 89 karácsonyán végezték ki, és azóta eltelt 31 év.

Nyilván nem játékosként hiányoltam innen, mert a Steauától minek jött volna ide, viszont mindenhol volt edző, és úgy látom edzői karrierjében a pénz volt mindig a legfontosabb.

Nincs is ezzel baj, ez a szakmája, keressen jól, éljen jól, de ő a magyar nemzet sportolójaként szóba sem jöhet.

Előzmény: LaCatolica (398437)
LaCatolica Creative Commons License 13 órája 0 0 398437

"soha nem jött magyar csapathoz se klub, se válogatott, nincsenek magyar érzelmei románként."

Nem tudom, hogy neked ez mennyire van meg, de Bölöni a 70-es, 80-as években futballozott, és hát az enyhén szólva is teljesen más világ volt. Kommunisták itt, ott és amott. Romániában speciel a közismerten magyarbarát Csau tevékenykedett, és ha még ha a kárpátok géniusza mindenféle retorzió nélkül bele is ment volna, hogy magyar klubban, magyar válogatottban játszon (a magyar vörösök belementek, hogy Puskásék külföldre igazoljanak?), ott lett volna legalább akkora akadálynak a mélyen nemzeti érzelméről, az erdélyi (de bármely más külföldi) magyarokkal szolídáris magyar kommunista vezetés.

Előzmény: Meltdown (398433)
ingersheim Creative Commons License 16 órája 0 0 398436

A 84-es török-magyar az m4-en most.

chohtu Creative Commons License 17 órája -1 3 398435

ő legalább nem közvetít végig egy négy évvel ezelőtti meccset a topikban.

Előzmény: skiss (398431)
neutrino_ Creative Commons License 1 napja 0 0 398434

Valóban rosszul gondoltam. Elnézést. Ő egy román állampolgár magyar identitással.

https://erdelysport.hu/cikkek,417

Előzmény: Válts nicknevet.! (398430)
Meltdown Creative Commons License 1 napja -1 0 398433

lófaxt

soha nem jött magyar csapathoz se klub, se válogatott, nincsenek magyar érzelmei románként. ugyanolyan futtbalkurva, mint a többi, ami engem nem zavar, csak mondom.

multikulti amúgy.

Előzmény: Válts nicknevet.! (398430)
Pac Creative Commons License 1 napja 0 0 398432

Nyugdíjas kollégától kimerítő választ kaptál. 

Előzmény: kannibál Kovács (398406)
skiss Creative Commons License 1 napja -3 1 398431

Te egy ilyen korszerű momentumos csóka vagy?

Kérdezd meg Bölönitől ezt négy szem között

Előzmény: neutrino_ (398400)
Válts nicknevet.! Creative Commons License 1 napja 0 2 398430

Ő egy román ember magyar származással.

Nem, ő román állampolgár,* magyar identitással. Sosem tartotta magát románnak. Amikor úgy fekszik a román sajtónak (és néha a magyarnak is) akkor ő román, amikor meg mást kell kihangsúlyozni, akkor magyar. Ilyen kusza helyzetben nem csoda, hogy nem vállalt munkát magyar kispadon (és román kluboknál sem). Szerintem a román válogatott vezetését is megbánta azóta.

Román ember magyar származással pl. Szabó Gabi, Bicfalvi, Keserü stb.

Mindezek mellett - az eredményeit tekintve - szerintem sincs helye Bölöninek a nemzet sportolói között. Ha már labdarúgó, akkor Dunai. Mégiscsak olimpiai bajnok.

* Lehet hogy magyar állampolgársága is van azóta. Meg mit tudom én merre kószált a világban és még hány útlevele van...

Előzmény: neutrino_ (398400)
Nelorfin Creative Commons License 1 napja 0 0 398429

Jó a szó. 

Előzmény: polovcev (398412)
skiss Creative Commons License 1 napja 0 0 398428

Megvan!!!

skiss Creative Commons License 1 napja 0 0 398427

GÓLLLLLLLLLLLLLLLLLL

skiss Creative Commons License 1 napja 0 0 398426

84. perc Möller és Stork behozza Szalait, Juhász le. Nincs mire óvatoskodnunk. Hátha bejön.....

Nem a semmiből jönne a magyar gól, ha jönne.

skiss Creative Commons License 1 napja 0 0 398425

Mint ismert, az orosz Szergej Karaszjov vezette a mieink Izland elleni mérkőzését, amelyet követően a játékvezetéssel foglalkozó worldreferee.com oldal azt írta, hogy nem volt egyenlő a mérce a két csapattal szemben.

nyomunk, de egy fővel többen vannak

skiss Creative Commons License 1 napja 0 0 398424

m4

Izland - Magyar élő

71. perc izlandiak vezetnek

Kurvajó a magyar szurkolás!

Az egész stadion piros

Nagyon nyomunk!

Remélem nem marad így az eredmény!!!!

harryboy Creative Commons License 1 napja 0 0 398423

Komolyan, mondja meg már valaki, miért ez a állando Bölöni?

Előzmény: Szenzsa (398420)
harryboy Creative Commons License 2 napja 0 0 398422

Minek kell nemzet sportoloja?

ingersheim Creative Commons License 2 napja 0 0 398421

Nemzet sportolója jelölés.

Előzmény: Szenzsa (398420)
Szenzsa Creative Commons License 2 napja 0 0 398420

Bölöni? Lemondott Rossi, vagy mi van?

ingersheim Creative Commons License 2 napja 0 0 398419

Nemrég olvastam én is Bölöni nevét, hogy jelölt lehet.

Ez max viccnek jó, soha semmi köze nem volt a magyar sporthoz. Talán ellenfélként...

bendeguz90 Creative Commons License 2 napja 0 0 398418

Bölöni épp elégszer kosarazta ki a válogatott kispadját, ahhoz , hogy komolytalannak tartsam a jelölését. (mondom ezt úgy , hogy minden tiszteletem az övé)

énvagyokLaci Creative Commons License 3 napja 0 0 398417

tizenévesen végig éltem a 70es éveket,

élőben ( értsd: tv-ben) láttam sok mást,mint ami manapság van

és nyilván nem vagyok ezzel egyedül

:(

Előzmény: énvagyokLaci (398416)
énvagyokLaci Creative Commons License 3 napja 0 0 398416

"Azon még el lehet mélázni, hogy akkor még ilyen tehetségeket pazarolt el a magyar foci.

Most már nincs mit elpazarolni."

... a cikk legszomorúbb része

Előzmény: Morli Holect (398405)
többnapmintkolbász Creative Commons License 3 napja -1 0 398415

Dzsudzsit se felejtsétek ki! :-)

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 3 napja 0 0 398414

Oh, sorry... :-(

Előzmény: Tippecanoe and Tyler too (398411)
maribor Creative Commons License 3 napja 0 0 398413

Egy napja van fent a szavazosdi es Nemeth Miklos meg egy voksot sem kapott :(

Boloni? Menjen mar a kurva anyjaba, akinek eszebe jutott.

Előzmény: polovcev (398412)
polovcev Creative Commons License 3 napja 0 1 398412

Én úgy gondolom, hogy bőven akad olyan sportolója ennek az országnak aki megérdemelné ezt a kitüntetést. Akár posthumus is. Nem az ellen vagyok, hogy határon túliak kapják meg ezt a címet. Távol essék ez tőlem. Ugyanakkor úgy vélem, hogy a modern -poszt 89- utáni sport bőven termelt ki olyan személyeket, akik teljesítményük alapján kiérdemelnék ezt a címet.

Különösen fontosnak látnám ilyen személyek választását, mert egy Egerszegi Krisztina, Csollány Szilveszter vagy egy Kuti-Kis Rita sokkal inkább állítható példaképként a fel növekvő generációk elé. mint olyan sportolók, akiknek győzelmeit csak fekete-fehér videókon láthatjuk. Elfogadom, hogy ez egy cinikus hozzáállás, de legyünk realisták. Arról nem is beszélve, hogy szomorúnak tartom, hogy a magyar kajak-kenu számtalan eredményes sportolója közül senki sem került be ebbe az illusztris társaságba, mégis ott tarunk, hogy megint labdarúgókat szemezgetünk.

Ideje leszámolni-kormányzati szinten is-, hogy mi egy labdarugó nemzet vagyunk. Nem vagyunk és nem is leszünk még legalább 30 évig. Koncentráljunk inkább azokra a sportolókra, emberekre, akik jóval kevesebb anyagi támogatás és megtérülés mellett értek el kiemelkedő sikereket. Ez a legkevesebb amit megérdemelnek.

Tippecanoe and Tyler too Creative Commons License 3 napja 0 0 398411

Az egyik ok nyilván, hogy a nevét sem tudod leírni. 

Előzmény: Tamas(Ottawa) (398410)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 3 napja 0 0 398410

Gerewich Aladárt javasolnám... több okból is.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (398408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!