Keresés

Részletes keresés

FCKETO Creative Commons License 2 napja 0 0 436693

Mint Moldova könyvében, a részeges csatár, egy üveg pálinkát kell elhelyezni a kapu mögött, csak ne hogy félidőben ott felejtsék?;-)

Előre kell rakni mert ott nem ön és közveszélyes?;-)

Soha többé, s szerintem Rossi sem fogja hívni.

Előzmény: kannibál Kovács (436691)
nemez haaef Creative Commons License 2 napja -1 0 436692

absolutely igazad van, barmikor kell egy 12. ongol a Valogatottban

Előzmény: kannibál Kovács (436691)
kannibál Kovács Creative Commons License 2 napja -2 1 436691

Én meg azt mondom, hogy ha jól teljesít, akkor Rossi nyugodtan meghívhatja a keretbe.

Előzmény: FCKETO (436690)
FCKETO Creative Commons License 2 napja -1 3 436690

https://www.nemzetisport.hu/magyar-valogatott/2026/01/szalai-attila-marco-rossi-bizik-a-magyar-csapatban-es-mi-is-benne

 

 


De mi, benned, már soha többé!

Remélem, már a keret közelében sem leszel!

deluigi Creative Commons License 4 napja 0 0 436689

https://index.hu/sport/futball/2026/01/06/varga-barnabas-aek-athen-ftc-fradi-ferencvaros-szerzodes-igazolas-vita-csank-janos-esterhazy-marton-tamasi-zsolt/

 

Végül írjuk ide az eddig legmagasabb áron értékesített magyar labdarúgók ranglistáját. Hiszik vagy sem, Varga nincs az első tízben a 4,5 millió eurós vételárával.

  • 1. Szoboszlai Dominik (az RB Leipzigtől a Liverpoolhoz, 2023) 70 millió euró
  • 2. Kerkez Milos (a Bournemouth-tól a Liverpoolhoz, 2025) 46,9 millió euró
  • 3. Szoboszlai (az RB Salzburgtól a RB Leizighez, 2020) 36 millió euró
  • 4. Dzsudzsák Balázs (az Anzsi Mahacskalától a Dinamo Moszkvához, 2012) 19 millió euró
  • 5. Kerkez (az AZ Alkmaartól a Bournemouth-hoz, 2023) 17,87 millió euró
  • 6. Dzsudzsák Balázs (a PSV Eindhoventől az Anzsi Mahacskalához, 2011) 14 millió euró
  • 7. Szalai Attila (a Fenerbahcétól a Hoffenheimhez, 2023) 12,3 millió euró
  • 8. Détári Lajos (az Eintracht Frankfurttól az Olimpiakoszhoz, 1988) 8,7 millió euró*
  • 9. Szalai Ádám (a Mainztól a Schalke 04-hez, 2013) 8 millió euró
  • 10. Détári (az Olympiakosztól a Bolognához, 1990) 6,5 millió euró*

Megjegyzés: Détári Lajos átigazolásai még az euró bevezetése előtt történtek, azoknál a Transfermarkt oldalán szereplő adatokat veszi figyelembe a lista, amelyet az MTI készített.

kannibál Kovács Creative Commons License 4 napja -2 0 436688

Ma olvastam az NS-ben, hogy Molnár Rajmundot műteni kell, és várhatóan csak az ősszel lesz játékképes.

 

Varga athéni szerződése hivatalos lett. Kíváncsi leszek a teljesítményére. Bár a posztja nem ugyanaz, mint annak idején Esterházy Mártoné, de én valami hasonló produkciót várok tőle.

kannibál Kovács Creative Commons License 6 napja -1 2 436687

F*sza. Akkor Pécsi Ármin után újabb kapustehetség fog a kispadon vagy a lelátón gubbasztani.

 

Inkább folyamatosan védeniük kellene.

Előzmény: nemez haaef (436686)
nemez haaef Creative Commons License 6 napja 0 0 436686
Pac Creative Commons License 2026.01.01 0 3 436685

Hagyjuk már ezt a "X meg Y bajnokság fekszik a magyaroknak", a "Z és a W meg nem" mantrát.

 

Minden játékos esete más és más.

 

Ádám Martinnak pl. irdatlan nagy bukta volt a görög kaland.

Előzmény: kannibál Kovács (436683)
Sarq_ Creative Commons License 2026.01.01 0 0 436684

A magyar bajnokság is fekszik neki...A Fradinak és Vargának ez egy ésszerű anyagi lépés, bár azért kíváncsi lennék, a görögök mennyivel fizetnek többet, mint amennyit a Fradi fizetett a franchise playerének. Érzésem szerint nem lehet mesés a fizetéskülönbség, igazán a Fradinak lehet jó üzlet ez, ha tudja (nyilván olcsóbban) nagyjából helyettesíteni. Azért ekkora gólpotenciált szerencsével vagy sok pénzzel lehet csak pótolni. Nem hiszem, hogy Lukács vagy Bárány egy az egyben hozni tudná ezt a szintet.

Egy másik olvasat: Varga itthon "védett" játékos volt, mindenki elismerte, ott egy légiós lesz, akit remélhetőleg nem fognak a második meccsén lerúgni egy fél évre, ez már csak a hátralévő válogatott karrierje miatt sem mindegy.

A Fradi idei-jövő évi nemzetközi szereplését is befolyásolhatja ez a transzfer. Jövő ilyenkor már talán látszani fog, ki járt jól vagy rosszul.

Előzmény: kannibál Kovács (436683)
kannibál Kovács Creative Commons License 2026.01.01 -1 1 436683

A f*szkardozás senkit nem érdekel, vagyis térjünk vissza a topik alaptémájához.

 

Ha minden igaz, akkor Varga Barnabás megy az AEK Athénba, éspedig 4,5 millió euróért.

 

Első nekifutásra nem tűnik rossznak.

Varga már elmúlt 31 éves, vagyis bármilyen jó formában van, aligha fognak sorba állni érte.

A görög bajnokság pedig hagyományosan fekszik a magyaroknak.

Rovottmultú1111 Creative Commons License 2025.12.31 0 0 436682

Ha majd lesz időd feltenni az inkriminált témával kapcsolatos kérdéseket, akkor szívesen válaszolok, de nem akartam ezidáig mindent részletesen kifejteni! 
Egyébként neked is BUÉK!

Előzmény: LV- NEV (436681)
LV- NEV Creative Commons License 2025.12.31 -2 2 436681

Ha megbocsajtod ebbe az ertelmetlen csevegesbe most nem mennek bele, merthogy keszulodnom kell.

Egyszer majd elmagyarazom neked, hogy miert hibas, veszelyes es meltatlan a szoveg amit olvasok toled. 

De azert neked is BUEK. 

Meg a tobbieknek is ha feketek ha nem. .- )

Előzmény: Rovottmultú1111 (436680)
Rovottmultú1111 Creative Commons License 2025.12.31 -4 4 436680

Azokra az előnyös  fizikális tulajdonságokkal rendelkező de agynélküli afrikai labdarúgók többségére gondolok,  akiket hozzáértő szakemberek vásároltak a bohócliga részére. Az eredmény közismert!

 

 

 

Egyébként számomra első a magyar társadalom, az erőszakos és tömeges  hígítási kísérleteket visszautasítom! Ha ez rasszizmus, akkor rasszista vagyok! 

A jószándékkal, törvényes úton érkező idegeneket, rasszra, bőrszínre, származási helyre tekintet nélkül szívesen látom. Elsősorban ha képesek bizonyítani!
A kártokozókat, a tömegesen érkezőket meg nem. 

Egyébként még előítéletes is vagyok! Magam – mint azt fentebb írtam - jobban bízom a saját honfitársaimban és/vagy  rasszomban,  mint az idegenekben. És ez szerintem a természet rendje és logikája.

Előzmény: LV- NEV (436677)
biciklispisti Creative Commons License 2025.12.31 0 3 436679

nem, sajnos teljesen felháborító hogy ilyen senkiházi gyüttmenteknek adják a sok pénzt, ahelyett hogy felépítenék az itteni focistákat és 70 80 százalékban magyarokkal érnénk el sikereket.

Előzmény: LV- NEV (436677)
biciklispisti Creative Commons License 2025.12.31 0 0 436678

és még egy jó pár évtizedig ha nem változtatnak a mentalitáson, akkor ez marad is igy.

Előzmény: FCKETO (436674)
LV- NEV Creative Commons License 2025.12.31 -2 0 436677

Az, hogy neked mi a velemenyed az szamomra kozombos, azt gondolsz amit akarsz. 

 

De arra azert adjal valaszt, hogy mit jelent az, hogy :  " fekaniggerek " 

 

Van ennek barmi koze a futballhoz, vagy csak rasszistaskodni van kedved ?

 

Előzmény: Rovottmultú1111 (436676)
Rovottmultú1111 Creative Commons License 2025.12.31 -3 2 436676

A felsorolásod tényszerű!

De az ötvenes években volt igazi bajnokság és volt utánpótlás-nevelés. 

 

Ma meg sehol nem eladható fekaniggerek és szlávok viszik a prímet a bohócligában. Eredményes utánpótlás-nevelés? Na az meg nincs! Nincs rá pénz? Hülyék az edzők? Nincsenek tehetséges gyerekek? Vagy valami másról van szó?

 

A hatvanas években az edzéseken a saját dorkóban rúgtam a “fűzős” focit, és valami kifakult, molyrágtát kaptunk, vagy játszhattunk a saját atlétánkban. És még így is rengeteg tehetséget neveltek és helyhiány(!)  miatt a kevésbé tehetségeseket elkellett zavarni! (mint pl engem is!) 

 

És a tehetős és internacionális csapatoknak mégis méltó ellenfeleik voltunk!

 

Szóval szerintem a Mester csak abból tud főzni, amit kap. 

 

ps.: sokadszor írom: ha a fekaniggerek helyett a pénzt a gyerekekre költik, akkor lesz minőségi magyar foci. De csak akkor!  Addig meg marad a bohócliga és a pénzmosoda!

Előzmény: kannibál Kovács (436672)
Rovottmultú1111 Creative Commons License 2025.12.31 -2 2 436675

Griezman például a 2016-os Eb, a 2018-as Vb-n és a 2022-es Vb-n három különböző szerepkörben játszott a francia válogatottban.”

 

 

 


Hogy pedig Griezman milyen posztokon játszott a vb-n? Nem tudom. 

De ha győzni akarsz, akkor legyen gólképes támadókból álló csapatrészed. Mostanság a Poolnak nememigen van ilyenje! 25-ről lövöldöznek, amikor még az alsó tribünt sem képesek eltalálni, alig-alig játszák meg a 16-oson belül a társaikat, és bizony fantáziátlan a csapatjáték! Ja és még ötről is veszélytelenek!
És akkor viszik jobbhátvédbe a Szoboszlait? Aki színt, életet, dinamikát, visz a pályára? Fantáziát a játékba?

Vagy a Griezman jobbhátvédből lődözte a gólokat?


Egy irányító legyen önzetlen! És – szerintem– az egész PL-ben nincs még hasonló sem!
Ezért aztán egy értelmes edző rá építené az egész csapatot! És nem jobbhátvédben várna tőle gólokat!

 

Előzmény: kannibál Kovács (436673)
FCKETO Creative Commons License 2025.12.30 -2 1 436674

Príma, hogy egyre több pálya van.
Príma, hogy vannak kiemelt akadémiák.

De mi végre mindez,

ha az utánpótláshoz való hozzáállás, a munka mennyisége, a képzés szakmai színvonala, a tehetségek kiválasztása nem tart sokkal előrébb, mint régen?

kannibál Kovács Creative Commons License 2025.12.30 -4 0 436673

Nem feltétlenül baj.

 

Griezman például a 2016-os Eb, a 2018-as Vb-n és a 2022-es Vb-n három különböző szerepkörben játszott a francia válogatottban. És mindhárom tornán remekelt.

2016-ban még ő lőtte a gólokat. 2018-ban már inkább előkészítette ezeket. 2022-ben pedig gyakorlatilag védekezett.

 

De Lahmtól kezdve Eto'o-ig bőven lehetne mondani olyan klasszisokat, akik több posztot is megjártak.

Előzmény: Rovottmultú1111 (436670)
kannibál Kovács Creative Commons License 2025.12.30 -4 2 436672

Sajnos itt nem apró botlásokról van szó, hanem tartós visszaesésről.

 

Az elmúlt másfél évben a négy alapfeladat közül háromban megbuktunk. Nézzük csak Rossi kapitányságát! Akkor használtam vastag betűt, ha az előzetes várakozásokat magasan felülmúltuk.

 

Sikerült a 2018-as NL-ben egy elfogadható eredményt elérni és kikecmeregni a Leekens-időszak gödréből?

Igen.

 

Sikerült a 2019-es Eb-selejtezősorozatban elérni a csoport elő két helyikének valamelyikét?

Nem.

 

Sikerült jó eredményt elérni a 2020-as NL-ben?

Igen.

 

Sikerült a 2021-es Eb-részvétel kiharcolása a pótselejtezőkön?

Igen.

 

Sikerült jó meccseket játszani a 2021-es Eb sztárcsoportjában?

Igen.

 

Sikerült elérni a 2022-es Vb selejtezőin legalább a pótselejtezős helyet?

Nem.

 

Sikerült jó meccseket játszani a 2022-es NL-sorozatban?

Igen.

 

Sikerült kiharcolni a 2024-es Eb-részvételt a selejtezőkön?

Igen.

 

Sikerült továbbjutni a 2024-es Eb-n a legjobb 16 közé?

Nem.

 

Sikerült egy korrekt sorozattal elkerülni a közvetlen kiesést a 2024 őszi NL-ből?

Igen.

 

Sikerült a törökök ellen kiharcolni az NL A-divízióban maradást?

Nem.

 

Sikerült elérni a Vb--pótselejtezőt?

Nem.

Előzmény: Rovottmultú1111 (436671)
Rovottmultú1111 Creative Commons License 2025.12.30 -1 0 436671

Olyan kapitány még sehol nem született, aki közmegelégedésre és 100%-osan teljesített volna. És még az Aranycsapatnak is voltak apróbb botlásai. Na és? 

Hogy pedig ez nem az Aranycsapat? Ez bizony igaz. Az okok fejtegetése bizony messze vezetne! Da az feltétlenül igaz, hogy nem Sebes tette naggyá, hanem a Magyar Bajnokság! Mert volt rá alkalom, hogy még “C” válogatott is járta és püfölte  a világot! Mert volt rá igény!
 De amíg csak bohócligánk van, addig nemigen lesz Aranycsapatunk!

 

Szerintem a Rossi teszi a dolgát a legjobb tudása szerint. És lassan ugyan, de araszolgatunk előre.

És remélem, hogy sem a sajtó, sem a szakma nem lesz képes megbuktatni!
Mert azzal ismét csak a magyar foci bukna!

Előzmény: FCKETO (436668)
Rovottmultú1111 Creative Commons License 2025.12.30 -1 1 436670

Szoboszlai sokkal több helyen bevethető és komplexebb játékos.”

 

 

 

És ez bizony – szerintem –  nagy baj! Mert amikorra beérik egy játékos, akkorra kialakul, hogy melyik posztra a legalkalmasabb és hol szeret játszani! Sajnos a Szoboszlai sokoldalú játékos és talán a kapus posztján  kívül bárhol bevethető, ráadásul ott is magas szinten teljesít!
Michelangelóval faragtatnak széklábat! 

 

És ez bizony a Szoboszlai tudásának az elforgácsolása! Nettó pazarlás! 
És még a  “szakma“  is nyavalyog, hogy nem szerez elég gólt!! 

Előzmény: Double Trouble feat RMc (436644)
Új Testaccio Creative Commons License 2025.12.29 0 0 436669

Bocs, ha tévedtem, de a lényeg igaz.

Előzmény: kannibál Kovács (436653)
FCKETO Creative Commons License 2025.12.29 -2 0 436668

A bajok azzal kezdődtek, hogy Rossi szakított a stabil védekezésre építő taktikával - amelynek legfőbb célja az ellenfél játékának tönkretétele - és ehelyett elkezdtünk az eredményességre törekedve támadni.

 

 Az írek ellen, otthon, vissza akartunk erre térni.

Ahogy gólt rúgtunk, visszahúzúdtunk, de nem ment!

Először jött Rossi kedvence, tizenegyest csinált, ártalmatlan helyzetben, aztán besárgult.

Be is kellett húzódnunk, már a  többiek sem bíztak benne, bizonytalan volt és amerre állt arra rúgta. Rossi mégsem cserélte le, Dárdaira, pedig mindenki más ezt teszi.

Ezen  múlt, a pokol vagy a mennyország.

Rossi és kedvence!

Az írek ellen pont ez a taktika nem ült, ha behúzódsz, bepréselnek.

Ívelnek,bedobnak, ívelnek,ütköznek, nem hibázhatsz,de fogsz!

 

Előzmény: kannibál Kovács (436665)
biciklispisti Creative Commons License 2025.12.29 -1 0 436667

3-4 gólt rúgtunk volna per meccs,semmi baj nem lett volna. de nem rúgtunk.

Előzmény: kannibál Kovács (436665)
Darwin Creative Commons License 2025.12.29 0 0 436666

Verebes 2-szer halt meg? Mikor jött Stork 2015-ben, és mikor jött Parrott 2025-ben?

Előzmény: kannibál Kovács (436664)
kannibál Kovács Creative Commons License 2025.12.29 -1 2 436665

https://index.hu/sport/futball/2025/12/29/labdarugas-magyar-valogatott-2025-nemzetek-ligaja-vb-selejtezo-2026-marco-rossi-szoboszlai-dominik/

 

Az idei kudarcokra itt a magyarázat az összefoglalóban.

 

A bajok azzal kezdődtek, hogy Rossi szakított a stabil védekezésre építő taktikával - amelynek legfőbb célja az ellenfél játékának tönkretétele - és ehelyett elkezdtünk az eredményességre törekedve támadni.

 

Magyarul szerethetőztünk.

 

És hiába voltak jó meccseink, sorra kaptuk a pofonokat.

 

Mert ez egy hibás felfogás.

 

Csak akkor lenne létjogosultsága, ha olyan keretünk lenne, amelyben Szoboszlai nem a legjobb, hanem a leggyengébb kezdőember.

kannibál Kovács Creative Commons License 2025.12.29 -3 2 436664

Nem voltunk kurva szarok, de az sem járható út, ha mindezt egy ember nyakába varrjuk. Akinek igazából az a bűne, hogy nem annyira kúl, mint a liverpooli játékosaink. Pedig ők is hatalmasat hibáztak (és ahogy már említettem, ekkor úszott el az egyenesági kijutás).

 

Talán ha kevésbé nagyképű takitkával játszunk, és a szövetségi kapitány a kommentelőkkel való hadakozás helyett a játékosok pszichés felkészítésével foglalkozik, akkor több pontunk lett volna.

Előzmény: biciklispisti (436663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!