Keresés

Részletes keresés

mondial Creative Commons License 2002.04.11 0 0 2004
Molnár Balázs ugyan volt már válogatott kerettag, még anno az Espanyolból, de a csapatba még egyszer sem került be. Vajon beveti e a kapitány vagy csak behívja, hogy szokja a légkört?

Gerára nagyon kiváncsi vagyok, állítólag már az Inter is figyeli, jó lenne, ha az utóbbi hetek parádés teljesítményét a válogatottban is megismételné.

Ciprus egyértelműen jobb Jordániánál, elég ha csak azt mondom, hogy legjobb játékosuk a Barca ellen is betalált Konstantinou...

Előzmény: Grof (2003)
Grof Creative Commons License 2002.04.11 0 0 2003
nb1.hu:
---
Budapest, április 11., 19.10

Szövetségi kapitányunk kijelölte a fehéroroszok ellen vasárnaptól készülő keretét.

A kapitány egy újoncot is meghívott a keretbe, aki nem más, mint a ZTE középpályása, Molnár Balázs.
A keret
Kapusok: Babos Gábor (NAC Breda), Király Gábor (Hertha BSC)
Védők: Bodnár László (Dinamo Kijev), Fehér Csaba (NAC Breda), Füzi Ákos (MTK Hungária), Gyepes Gábor (Ferencváros), Juhár Tamás (Vasas), Korolovszky Gábor (Újpest), Kuttor Attila (Debreceni VSC), Mátyus János (Energie Cottbus)
Középpályások: Böőr Zoltán (Debrecen), Dárdai Pál (Hertha BSC), Kabát Péter (Levszki Szófia), Lisztes Krisztián (Werder Bremen), Molnár Balázs (Zalaegerszeg), Pető Tamás (NAC Breda)
Csatárok: Fehér Miklós (FC Porto), Gera Zoltán (Ferencváros), Kenesei Krisztián (Zalaegerszeg), Tóth Norbert (Vasas)
Biztonsági tartalékok: Szűcs Lajos (Ferencváros), Bárányos Zsolt (Lommel), Ferenczi István (Levszki Szófia), Halmosi Péter (Haladás), Hrutka János (Vasas), Lőw Zsolt (Újpest), Simek Péter (Vasas), Tokody Tibor (Újpest), Tököli Attila (Dunaferr).
A válogatott idén először játszik hazai közönség előtt. A Debrecenben 17.30-kor kezdődő találkozóra 800 és 2000 forint közötti áron lehet jegyet venni.
---
Ciprus pedig jóval erősebb Jordániánál, ebben gondolom nincs vita.

ADAM17 Creative Commons License 2002.04.11 0 0 2002
MAGYAROK!!!!!!!!!!!!!!!
h3o Creative Commons License 2002.04.05 0 0 2001
Ha jól emlékszem, akkor egy óriási Hrutka-hibából kaptuk a gólt.

De ami nagyon-nagyon fontos, sorsdöntő infó: A jordánok helyett Ciprussal játszunk

mondial Creative Commons License 2002.03.28 0 0 2000
Én sem ezt mondtam. 2 meccset nem lehet összehasonlítani, ráadásul az a moldáv csapat jobban játszott, mint a mostani.
Előzmény: Ciani (1999)
Ciani Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1999
Nem tudom, ezek szerint ez a válogatott ennyivel jobb, mint a Bicskei féle? Ezt kötve hiszem.
Előzmény: mondial (1995)
Grof Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1998
Biztos mindenki ahhoz viszonyított, hogy nemrég beteg volt (a meccset nem láttam).
Előzmény: mondial (1997)
mondial Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1997
Ez tetszett.

"A magyar válogatott az utolsó 20 percben finoman fogalmazva is borzalmasan játszott, a roppant gyenge játékerőt felvonultató moldávok ellen. Nem sikerült háromszor egymás után saját társhoz passzolni, a kapura teljesen veszélytelenek voltunk."

Dárdait itt is a jók között emlegetik, lehet, hogy rosasz meccset néztem?

Előzmény: Grof (1996)
Grof Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1996
mondial Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1995
Most nem fogom visszakeresni az akkori moldáv csapat kezdőtizenegyét, de állítom nem sok változás történt azóta.

Közben Varga Ákos érdekes dolgokat mond a reklám alatt.:)))))))))))

Szóval a moldáv csapat egy két játékosa ismerős volt, de nem hiszem, hogy ez sokat számítana. A lényeg az, hogy a 4? évvel ezelőtti ellenfél is a moldáv válogatott volt és a mostani is az volt. És most is a legjobbak alkották a csapatukat.

Előzmény: Ciani (1993)
Professzor úr Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1994
Olaszország: Acerbis -Perna, Localzo, Passiglia (Rea), Tricoli -Caprano (Martinelli), Croce (Stella), Belingheri, Begano, Foggia -Ganci (Rizzato)

Egyik név sem ismerős a számomra.Amikor tavaly játszott "Olaszország" néven valamilyen csapat a magyar olimpiai "B" válogatott ellen ugyanebben a kupában,akkor volt egy játékos,akinek nagyon hasonlított a neve a Del Pieróra.:-)

Előzmény: Professzor úr (1991)
Ciani Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1993
Én konkrétan Kenőre gondoltam, de csak szórakoztam.
Pont én vagyok, aki túértékeli az ilyen győzelmeket :-)

De honnan tudod, hogy ugyanezzel a válogatottal játszottunk döntetlent?

Prof! Ha olvasnál más topicokat is, akkor tudnád :-)

Előzmény: mondial (1987)
mondial Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1992
Nem, csak eltartott egy kis ideig amíg ezt begépeltem. Cianit a GS topicban keresd.:))

Ami még eszembe jutott. Gera nem volt rossz, habár néha egy kissé önzőnek tűnt, igaz ez a játékstílusából adódik. Mindenképpen kell.

Dárdai 7-esét nem értem, ma nem játszott kiemelkedően, sőt megkockáztatom a gyengébb teljesítményt nyújtok között volt.

Előzmény: Professzor úr (1988)
Professzor úr Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1991
Az olaszoknak nincs U-21-es "B" csapatuk.Ha jól emlékszem,ezen az Adria kupán eddig tényleg egy tartományi gárdát indítottak.
Előzmény: Grof (1989)
Grof Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1990
"A mai győzelmet nem kell túlmisztifikálni, de leírni sem szabad"
Főleg, hogy másfél éve nyertünk utoljára idegenben, akkor is egy félbeszakadt meccsen (Macedónia ellen).
Előzmény: mondial (1987)
Grof Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1989
Ne érts félre, természetesen hiszek neked. Csak arról van szó, hogy akik ezeket a híreket írják, valószínűleg a magyar válogatottnak szurkolnak, ezért ügyelnek arra, hogy a moldávok ellen a B csapat játszott. Te pedig az olaszoknak szurkolsz, ezért arra ügyelsz, hogy az olaszok a B csapatukkal játszottak ellenünk, persze kicsit túlzol most is (szedett-vetett tarmományi gárda).
Én ebben túl nagy problémát nem látok, a médiának vannak sokkal nagyobb gondjai is az objektivitással időnként.
Előzmény: Professzor úr (1986)
Professzor úr Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1988
Már azt hittem,eltűntél szexvideókat nézni.Tényleg,hová tűnt Ciani?:-)
Előzmény: mondial (1987)
mondial Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1987
A mai győzelmet nem kell túlmisztifikálni, de leírni sem szabad, nem szabad elfelejteni, hogy pár éve ugyanezzel a moldáv csapattal itthon mndössze egy X-re voltunk képesek. Szóval, a mai meccs nem volt valami egetrengető szinvonalú ez tény, de azt hiszem a jelenlegi helyzetben nem is az volt a cél, hogy jó meccset játszunk. Az elsőrangú feladat a győzelem volt és ez sikerült is. Emellet az új játékrendzser gyakorlása. A mai meccsen bebizonyosodott számomra, hogy teljesen más lesz a Gellei mint a Bicskei csapat, legalábbis taktikai felépítésben. 4 védős területvédekezés, előszürő Sebők Vili személyében, bal oldali felfutó. Az elképzelés nem rossz, de alaposan gyakorolni kell még, mert a mai meccsen főleg a védelem nem állt a helyzete magaslatán. Helyezkedési hibákból kaphattunk volna egy pár gólocskát...De ez a gyakorlás velejárója, jobb ha most jönnek ki a hibák, mintha mondjuk a svédek ellen. Nem értem, hogy miért nem játszottuk be a bal oldalt, főleg úgy, hogy láthatóan nagy szerepet szán Mátyusra a bal oldalon a kapitány. Dárdai a mai meccsen egyértelműen nem bal oldali középpályást játszott, beljebb húzodva játszott, helyet adva Mátyusnak, de sajna Jani nem igen kapott lasztit, pedig amikor igen, akkor nem tudták megállítani. A csapat egyébként viszonylag jól játszott, helyenként látványosan is, igaz a második félidőben átadtuk a kezdeményezést az ellenfélnek.

Sebők Vili nekem tetszett, sok támadást akasztott meg, habár a védelmi megingásokban neki is szerepe volt. A mai meccsen(főleg mivel úgy néz ki őt Halmaihoz hasonló szerepkörben képzeli el a kapitány)mind ő, mind Mátyus meggyőzött arról, hogy igenis szüksége van rájuk a magyar válogatottnak.

Kenő gólt rúgott, igaz ritkán látható védelmi hiba után, de gólt rúgott, szóval mindent visszavonok, amit róla mondtam és remélem nem ez volt az utolsó gólja a válogatottban.

Előzmény: Ciani (1982)
Professzor úr Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1986
Most nagyon ironikus vagy,pedig igazam van.
Arra bezzeg ügyel a magyar sportsajtó,hogy feltüntesse:az olimpiai "B" csapat kapott 3 gólt a moldávoktól.
Előzmény: Grof (1985)
Grof Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1985
Szerencsére az átlagembert nem túlzottan érdekli az U21 barátságos meccse, nekünk pedig itt vagy Te, hogy helyretedd ezeket az aljas csúsztatásokat. :-)
Előzmény: Professzor úr (1983)
Professzor úr Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1984
Reméljük,elfárad tőle.:-)
Előzmény: Ciani (1982)
Professzor úr Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1983
Egy újabb csúsztatás a magyar médiától!

Az olasz U-21-es válogatott tegnap este Anglia azonos korosztályú gárdájával csapott össze.
A magyarok valami szedett-vedett tartományi gárdával játszhattak.

"A második játékrészben egyértelműen a magyarok játszottak fölényben, ám az egyenlítés csak a nyolcvanadik percben sikerült..."

Ilyet gyakran lehet olvasni,ha utólag ellenőrizhetetlen a tudósítás hitelessége.:-))

Előzmény: Grof (1976)
Ciani Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1982
Mondial!
Jöhet a meaculpa!

:-))

Grof Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1981
A Nemzeti Sport osztályzatai:

Király 6
-
Bodnár 6
Kuttor 6
Juhár 6
Mátyus 6
-
Kabát 5
Sebők V. 5
Lisztes 5
Dárdai 7
-
Gera 6
Kenesei 6

Grof Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1980
Ez még nem volt:

barátságos mérkőzés:
Moldova (olimpiai válogatott) - Magyarország (olimpiai B válogatott) 3-4 (3-2)
magyar gólszerzők: Kovrig (24.), Rajczi (43.), Halgas (64.), Czeglédi (80.)

Dugó Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1979
Egyetlen pozitívuma ennek a nagyon gyönge meccsnek, hogy legalább megnyertük. Bicskeinél ez nem volt így...

Hiányoltam a bal oldalt. Dárdai jól játszott, de nem igazán oda való.
Kipróbálnám Lőwöt, vagy játszattam volna inkább Füzit.

Előzmény: Grof (1978)
Grof Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1978
---
Moldova-Magyarország 0-2
Gellei: Van még javítani való
Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Chisinau, március 27., 20.05

A magyar válogatott szövetségi kapitánya visszafogottan nyilatkozott a találkozó után.

A mérkőzés legnagyobb eredménye maga az eredmény – a győzelem idegenben szép, de elvárható eredmény volt. A csapatunk ennek a kívánalomnak megfelelt, sőt, olykor-olykor a mély, csúszós talajon, a metsző hidegben látványos támadásokat vezetett, szép játékot játszott. A találkozó egészére azonban inkább a hazaiak kapura abszolút veszélytelen mezőnyfölénye, valamint a magyar csapat legtöbbször biztos védekezése és középpályás játéka volt jellemző.

Gellei Imre (a Sport1-nek nyilatkozva): – Nehéz, mély talajú pályán kellett játszani, emiatt sokkal jobban meg kellett szenvedni a labdáért, mint azt gondoltuk volna. Emiatt elsősorban a küzdő jelleg dominált. Örülök annak, hogy mi szereztük az első gólt, annak is, hogy sokszor szereztünk labdát, még ha néha nem is volt olyan gördülékenyen a játékunk, mint ahogyan azt szerettem volna. Örömteli tapasztalat, hogy ékeink hasznosan játszottak párban, a védelemben a két középső ember, Kuttor és Juhár erőn felül teljesített, s a kapusaink rendkívül megbízhatóan tették a dolgukat. Tóth és Böőr remekül illeszkedett a játékba, Dárdai csupaszív játékával vétette magát észre, de természetesen a többiek is nagyon igyekeztek. Természetesen tudom, hogy sok a javítani való, még zártabban kell a tolódásos védekezést megvalósítani, a gólszerzési lehetőségeinket jobban kell kihasználni, jobban kell koncentrálni, de idegenben nyerni ma már mindenhol nagy eredmény.
---

Grof Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1977
Inkább úgy mondanám, hogy az elmúlt pár évben is nézte a meccseket és tudja értékelni, hogy küzdelem már legalább van.
Előzmény: Ciani (1964)
Grof Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1976
www.nb1.hu
---
U21: Olaszország-Magyarország 2-2
Egy félidő oda, egy félidő ide

La Spezia, március 27., 17.00

A második félidőben jobban játszottak a magyar fiatalok, de ez csak a döntetlenre volt elég.

Az U21-es (egyben olimpiai) válogatott első csapata Olaszországban, La Speziában járt, ahol az Alpok-Adria Kupa keretében a házigazdák ellen lépett pályára. A magyar csapat Balogh J. – Szélesi, Horváth L., Gyepes, Bodor – Németh N., Buzsáky, Tóth B., Makra – Szabics, Bajzát összeállításban kezdett, és 2-1-s első félidő után 2-2-s döntetlent ért el. Az nyolcadik percben az olaszok szerezték meg a vezetést Foggia révén, amelyet a 44. percben Bajzát egyenlített ki. A szünetre mégis a hazaiak vonulhattak előnnyel, miután a 45. percben Perna újabb gólt szerzett. A második játékrészben egyértelműen a magyarok játszottak fölényben, ám az egyenlítés csak a nyolcvanadik percben sikerült, ekkor a csereként beállt Torghelle talált a kapuba. A magyar olimpiai válogatott következő Alpok-Adria mérkőzésére április 3-án, Szlovéniában kerül sor.
---

Helldog Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1975
A meccs előtt azt tippeltem hogy 2-1-re nyerünk, és a gólokat Kenesei és Gera lövi. Végül is mindkét tipp félig bejött.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!