Keresés

Részletes keresés

Grof Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1045
"az idegenlégiósok esetében alapfeltétel, hogy klubjukban rendszeresen játszanak."
Vagyis a nyilatkozatban nem szerepelt az, hogy "nyugaton", szóval Bodnárt (ha stabil csapattag lesz) és Kabátot se zárd ki. :-)

Előzmény: h3o (1043)
Grof Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1044
Ja, azt én is olvastam, hogy 2 és fél évre fognak szerződni, de a többi részlet is érdekel majd, miután Bicskei szerződése nagy port kavart.
Előzmény: h3o (1043)
h3o Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1043
2004-ig.
Azokat akarja játszatni, akik nyugaton stabil kezdők (Király, Lisztes, Sebők, Miriuta) és akik az nb1-ben kiemelkedően játszanak. Ki lehet ez a minimum 7 játékos?

Most pedig jön a magyar foci szenvedése, átlagmeccsek, se örülni, se kirúgni nem lehet majd:(

Grof Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1042
Hát ez nem meglepő.
Kíváncsi leszek, hogy milyen szerződést kötnek vele.
h3o Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1041
1028- at nyilatkozta :,,...el kell mondanom: nem lepett meg, hogy a magyar labdarúgás jelenlegi irányítói nem a szakmai szempontok és az eredményesség alapján hozták meg döntésüket.??
Mighty Mike Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1040
:)hat igen...de ez akkor se egy jo megoldas. ma nem tudok helyesen irni. fuj.
Előzmény: Professzor úr (1039)
Professzor úr Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1039
Salamoni döntés született kettőnk vitáját követően:sem Egervári,sem Mezey.:-)))
Előzmény: Mighty Mike (1038)
Mighty Mike Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1038
csainaltbol es a nyilatkozottbol eloallitottam egy uj iget:)

szoval mit nyilatkozott?

Előzmény: Mighty Mike (1037)
Mighty Mike Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1037
mit csinaltokott ES?
Előzmény: h3o (1036)
h3o Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1036
Mintha vmi. elpattant volna a magyar foci legtöbb szereplőjében, nem? (Bicskei vs. Puhl, Puhl vs. Kisteleki, NS: lőjük agyon a focistákat)Egervári eszméletlen durva nyilatkozata elég furcsa...

Szvsz azért ő még mindig jobb lett volna, de ahogy egy O. Nicosia 2-4-gyel szakmai eredményeket kritizál...

karesz4 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1035
Üdv!

Nyilasi Tibort, a Ferencváros egykori 70-szeres válogatott labdarúgóját nem lepte meg az MLSZ elnökségének kapitányválasztása, Gellei Imre kinevezése.
- Hivatalosan nem szerepeltem a jelöltek között, senki sem tárgyalt velem az esetleges felkérésről - mondta az MTI-nek. - Jó döntés született, Gellei személye a garancia arra, hogy megmarad a folytonosság, az utánpótláscsapat legtehetségesebb játékosai zökkenőmentesen fognak beilleszkedni a felnőtt együttesbe.

Karesz

Mighty Mike Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1034
teljesen igaz. Gellei a leheto legrosszabb huzas.
Előzmény: filippo (1032)
Kola Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1033
Gellei a sajtótájékoztatón
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
filippo Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1032
Hol is es mit bizonyitott Gellei???

Klubcsapataiban max 3. hely. Az olimpia valogatottal pedig megelozte a Gruzokat+litvanokat. Juharon kivol nem is volt valogatott jatekosa!!!Ez egy sikeres palyafutas???

Nem mintha a tobbi jobb lenne - de esetleg eredmenyesebb.

gguszti Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1031
Nem akarok megbántani itt senkit, de én személy szerint "nem kedvelem" Egervárit, még csak ő hiányzott volna ide...
Előzmény: karesz4 (1030)
karesz4 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1030
Üdv!

Egervári Sándor, az MTK-val és a Dunaferrel bajnokságot nyerő szakember is a kapitányjelöltek között volt. Gellei Imre megválasztása után így nyilatkozott az MTI-nek:
- Gratulálok és sok sikert kívánok az új kapitánynak. Ugyanakkor el kell mondanom: nem lepett meg, hogy a magyar labdarúgás jelenlegi irányítói nem a szakmai szempontok és az eredményesség alapján hozták meg döntésüket.

Karesz

karesz4 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1029
Üdv!

(MTI) - A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége szerdai rendkívüli ülésén Gellei Imrét nevezte ki a magyar válogatott szövetségi kapitányának. Megbízatása a 2004-es portugáliai Európa-bajnokság selejtezőinek végéig szól. A szerződés részleteit az elkövetkező napokban dolgozzák ki.
Az edzőképző központ és az edzőbizottság Gellei mellett Nyilasi Tibort és Egervári Sándort javasolta a kapitányi posztra. Az elnökségi tagok 8-3-as szavazattal Gellei Imre, az utánpótlás-csapat eddigi szövetségi edzője mellett döntöttek.
- Felemelő érzés a felnőtt együttest irányítani - mondta az újonnan kinevezett kapitány. - Szerénynek kell lennünk, futballunk jelenlegi állapota nem ad okot az elbizakodottságra. Olyan csapatot szeretnék összeállítani, melynek tagjai minden mérkőzésen úgy küzdenek mint az olaszok elleni vb-selejtezőn. A magyar bajnokságból csak azokra számítok, akik folyamatosan kimagasló teljesítményt nyújtanak, az idegenlégiósok esetében alapfeltétel, hogy klubjukban rendszeresen játszanak.
Gellei Bicskei Bertalan menesztése után megbízott kapitányként a románok (0-2 Budapesten) és az olaszok (0-1 Parmában) elleni vb-selejtezőkön már irányította a nemzeti együttest.
Az utánpótlás-csapat szövetségi edzőjéről később döntenek.

* Gellei Imre:
Született: 1950. március 29-én Badacsonytomajon (Veszprém megye)
Klubjai játékosként:
Vasútépítő Törekvés (1964-1968),
MÁV TIAC (1968-69),
H. Szamuely SE (1969-70),
TFSE (1970-74),
Fűzfői AK (1974-77), főiskolai válogatott volt.

Klubjai edzőként:
Keszthelyi Haladás (1977-1983),
Zalaegerszeg (1983-1986),
Rába ETO (1986-1987),
Keszthelyi Haladás (1987-1988),
Siófoki Bányász (1988-1990),
Vasas (1991-1992),
MTK (1992-1994),
Siófok (1994-1995),
Vasas (1995-1999).

Összesen 397 mérkőzésen ült vezetőedzőként élvonalbeli csapat kispadján. Legjobb eredményét a Vasassal érte el, amikor 1999-ben bronzérmes lett az angyalföldi együttes, a Zalaegerszeggel és a Vasassal kétszer-kétszer, az MTK-val egyszer szerzett negyedik helyet.

Szövetségi edzőként 1988-ban fél évig segítette a válogatott élén Bicskei Bertalan kapitány munkáját. Tavaly február óta az utánpótlás (U21) és az olimpiai csapat szakvezetője volt.

Megbízott szövetségi kapitányként Románia (szeptember 5., 0-2) és az Olaszország (október 6., 0-1) elleni vb-selejtezőkön irányította az A-válogatottat.

Karesz

karesz4 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1028
Gratulálok Gelleinek!

Bár sok esélyt neki sem adok....:-((((

Ha más nem, a sok agyatlan bicskeifan firkász úgyis kicsinálja...:-(((

Karesz

gguszti Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1027
"Az MLSZ elnökségi ülésén megválasztották a magyar válogatott szövetségi kapitányát.

Az ülésről 13.45-kor jöttek ki az elnökség tagjai, akik előzőleg 8:2 arányban, 1 tartózkodás mellett Gellei Imrét választották meg szövetségi kapitánynak. A szakember Bicskei Bertalan leváltása után megbízottként látta el ezt a feladatot. Természetesen később bővebben is beszámolunk az eseményről.
(im)"

NB1.hu

Grof Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1026
"38-40 evesen is birhat valaki meg sokat, jatszhat jol es lehet egy csapat nagyon hasznos tagja"
Szerintem is, Illésék sem a koruk miatt vonultak vissza a válogatottságtól, hanem azért, mert nem látnak esélyt arra, hogy még az ő pályafutásuk alatt sikeres lesz a csapat és olyan a hozzáállásuk, hogy "akkor meg minek égessem magam, úgyis csak szídnak", és ez a baj.
Figyeljétek meg, hogy Illés pár év múlva is simán meghatározó játékos lesz a klubjában, hacsak be nem fejezi végleg.
Előzmény: ADAM17 (1025)
ADAM17 Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1025
MAGYAROK!!!!!!!!!!!!

bicycle-repairman
En vettem a faradsagot, pedig az elejen meg nem is tudtam, hogy a vegen talan Umbro-csomag var. A viccet nem felreteve most johetnek azzal, hogy kb. abban ertunk egyet, hogy nem birod Gera, Drago es Lipcsei stilusat, de ez olcso poen lenne, ugyhogy a viccet felreteszem (azert csak "elsutottem":( ).

Szoval azokban a cikkekben, amikre gondolok, vagyis pl. a Hegyi altal irt es altalam elolvasott cikkek kb. 90 szazalekaban a robbanasszeru duhot asszem erzem, de a kulturalt format aligha. Egyebkent nem kizarolag o szokott persze ilyen cikkeket irni, pl. a Sportban is akad boven (egyre inkabb), es o se mindig ir ilyet, ill. ilyen irasaiban is vannak persze igazsagok, es mond o jokat is. De alapvetoen remalom szamomra ot olvasni es az altalam "kedvelt" nagyon visszataszitoak es karosak szerintem, szoval felall a szor a hatamon, amikor ezt epito kritikanak nevezik.

Egyebkent en pl. abszolut nem vagyok pl. Bicskei-parti, de voltak pl. az o kapitanysaga alatt is jo dolgok, es most sem vagyunk - messze-messze nem vagyunk - olyan borzasztoan rosszak, ahogy azt oly sokan mondjak, latjak.

Lehet, hogy nem jatszottunk tartosan jol regota, lehet, hogy meg "nem is kell", azaz nem kell elvarni toluk sokat, mert igy tul nagy nyomas nehezedik rajuk.
Elmondhatjak a vezetok, ill. barki, hogy a papirforma, a londoni irodak szerint, a legutobbi evek tapasztalatai szerint most is kb. 4. helyen vegzunk majd, es vannak ezenkivul mas nagyon fontos dolgok a fociban, ez rendjen is van.
De attol en meg ugyanugy csakis azt fogom elvarni minden meccsen, hogy nyerjunk, es "ki akarok jutni" a kovetkezo vilagversenyre.
A jatekosok lehetnenek jobbak, de egyaltalan nem rosszak, es nem gondolom, hogy barmelyik VB-dontos valogatott fenyevekkel elottunk lenne.
Sok dolgon lehet es kell is javitani, most pedig a most rendelkezesre allo valogatottakbol es a mogottuk levo lehetseges valogatottakbol (mindket kategoriaban szamos jo jatekos van) kell minel jobb csapatot formalni, es veluk minel jobb eredmenyt elerni.

A kor alapjan torteno megkulonboztetesnek en sose orultem igazan. Persze nem ertek hozza, es van a jatekosoknak meg ugy alt. az emberi szervezetnek egy fejlodesi folyamat, es tudni lehet focistakrol ugye elvileg, hogy ki mikor eri el a csucsformajat, mennyi egy csapat eresi ideje stb...
Persze gondolni kell a jovore, es az biztos, hogy egy valogatottnal se art, ha van egy allandosag benne, bar azert a fejlodo, ill. kirobbano formaban levo (eddig nem valogatott) focistaknak nem art idorol idore helyet adni.
Na mindegy, szoval azert szerintem 38-40 evesen is birhat valaki meg sokat, jatszhat jol es lehet egy csapat nagyon hasznos tagja.

Az emberek nem azert tesznek dolgokat, mert jocsavo azt csinalja? Es nem azert vesznek mosoport, miegyebet, mert latjak a reklamot?
Az emberek olykor probalnak sajat velemenyt formalni, ill. kulso korulmenyektol fuggetlenul donteni, de egyebkent nem is mindig baj(sot), ha adnak masok velemenyere (masokat meghallgatva lehet kialakitani egy sajat velemenyt, fu most ez nagyon okoskodoan hangzik).
Dehat a reklamok, a jocsavok egyertelmuen hatassal vannak tobbe-kevesbe mindenkire, ha akarjuk epp, ha nem.
Ugyhogy szerintem nyugodtan fogalmazhatunk ugy, hogy reszben divat is a magyar focit, a valogatottat szidni. Ezt a divatot "taplalja" pl. Hegyi Ivan is, aki ettol persze meg nyilvan imadja a focinkat es szeretne magyar focisikereket atelni Europaban.

Osszefogas, csapatmunka, kezzelfoghato celok, tervezes - igen, ez mind-mind nagyon kell.
Kulfoldi kapitany pedig szerintem sem.

MAGYARORSZÁG!!!!!!!!!!!!

UI: A jatekosokat pedig nem szarkupacnak hivjak, ezt meg Hegyi Ivan is korulirna...

karesz4 Creative Commons License 2001.10.18 0 0 1024
Üdv!

(MTI) - A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége csütörtöki ülésének elején eldöntötte: október 24-én szerdán rendkívüli összejövetelt tart a testület és ezen választ majd új szövetségi kapitányt a válogatott élére.
A korábbi szakvezetőt, Bicskei Bertalant szeptember 2-án váltották le, amikor gyakorlatilag eldőlt, hogy nem sikerült kiharcolni a vb-részvételt.
Utána Gellei Imre dirigálta megbízott kapitányként a magyar csapatot a Románia (0-2), s Olaszország (0-1) elleni vb-selejtezőkön.

Karesz

Grof Creative Commons License 2001.10.18 0 0 1023
origo.hu/sport:
---
Gellei már csütörtökön kapitány lehet

2001.10.17. 19:24:44


Nyilasi Tibor szerda délelőtt találkozott Bozóky Imrével, az MLSZ elnökével is, akárcsak korábban Puhl Sándorral, a szövetség alelnökével. A különbség annyi, hogy míg Puhl a kapitányságra szerette volna rávenni "Nyílt", addig Bozóky felkérte az egykori ferencvárosi kedvencet, hogy legyen tagja a 2008-as Eb-pályázatot előkészítő testületnek. Nyilasi azonnal igent mondott, elvégre ezzel a tisztséggel nincs kizárva későbbi Üllői úti szerepvállalása sem.

Mint azt az elmúlt hetekben folyamatosan jeleztük, Várszegi Gábor, az MTK mellett a Ferencvárosi Labdarúgó Kft-ben nyolcvan százalékos tulajdonrészt szerzett üzletember hosszú távú terveiben bizony szerepel Nyilasi felkérése. A kérdés csak az, hogy konkrétan edzőnek vagy szakmai igazgatónak. Nyilasi szerint már eldőlt, hogy az eddigi megbízott szakvezető, Gellei Imre lesz a "befutó", amit az MLSZ-ben egy neve mellőzését kérő informátorunk is megerősített.

A "meccs" tehát szép lassan egyesélyes lesz, de hogy mikor születhet meg a döntés, az még mindig nem egyértelmű. Sőt, bár a kapitánykérdés nem szerepel az MLSZ csütörtöki elnökségi ülésének napirendi pontjai között, Bozóky mégsem tartja kizártnak, hogy határoznak. Mégpedig azért nem, mert az elnök, amennyire csak lehetséges, szeretné megosztani a felelősséget, azaz az elnökségi tagok "megszondáztatása" után határoznának az új kapitányról.

Információink szerint egyébként már maga Bozóky is letette a voksát Gellei mellett, akinek kinevezése attól függ, meglesz-e az elnökségi ülésen a szükséges támogatása. Ha nem, várnak még egy vagy két hetet, míg kialakul a közel egyhangú döntés - Gellei mellett.
---

Grof Creative Commons License 2001.10.17 0 0 1022
www.nemzetisport.hu:
---
A törökök emlegetik az előző magyar kapitány nevét
Keresik Bicskei Bertalant

Megszerezte az első gólját a török bajnokságban Kabát Péter. A Göztepe és a magyar válogatott csatára a Galatasaray elleni összecsapás 18. percében törte meg a hét fordulón át tartó gólcsendjét. Történt, hogy Kabát Péter betört az iszambuliak tizenhatosára, ahol a Galata védői fellökték, a bíró pedig büntetőt ítélt. Az ítélet végrehajtására a sértett vállalkozott, és nem is hibázott. Apró szépséghiba, hogy Kabát találata már ekkor is csak szépségtapaszt jelentett, hiszen már 2-0-ra vezetett a hazai alakulat, amely a második félidőben újabb kettőt tett hozzá az addigi terméshez, és könnyedén gy?jtötte be a három pontot.

Lapunk tudósítója, Mehmet Basaran további érdekes hírrel is szolgált: magyar vonatkozása is lehet a Besiktasnál dúló edzőválságnak. Christoph Daum, a csapat vezetőedzője a múlt héten lemondott, majd mégis maradt, ám állítólag csak a megfelelő pillanatot keresi a távozáshoz. Mivel Mészöly Kálmán az 1980-as években kit?nő emlékeket hagyott a magyar szakemberekről Törökországban, Serdar Bilgili, a Besiktas elnöke felvette a kapcsolatot a hazánkban élő menedzserrel, Izmail Gebannal. A klubvezető Bicskei Bertalan, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya felől érdeklődött, és nem elképzelhetetlen, hogy a mesteredző Törökországban dolgozhat tovább.

A magyar szakembernek a leváltása óta több ajánlata is volt, hívta az albán FK Tirana - Bicskei erre a felkérésre nemet mondott -, sőt Nyugat-Európából, információnk szerint Ausztriából is volt érdeklődés. Ez nem is csoda, hiszen az utóbbi évtizedben a magyar szakemberek közül Bicskei volt az, aki több helyütt is dolgozott külföldön. Bajnok volt Dél-Koreában a Daewoo csapatával, a svájci Luzern együttesét az élvonalba vezette, Egyiptomban az Al-Mahsri, míg Szaúd-Arábiában az Al-Raed csapatánál edzősködött sikerrel.

S most keresik a törökök...

Bicskei Bertalan lapunknak beszélt arról, hogy külföldről valóban kopogtattak nála, de más ügyben, az utánpótlásképzéssel kapcsolatos videokazetta-sorozata ugyanis egyre népszerűbb a határon túl: az Egyesült Államok után Kelet-Európából, s Közel-Keletről is van iránta érdeklődés.

Persze, gyanítható, ha a török menedzser, Izmail Geban valóban kész ajánlattal érkezik, akkor...

„Nos, én még nem értesültem a törökök szándékáról, így az időmet a kazettasorozattal való munka viszi el - mondta Bicskei Bertalan. - Most többet foglalkozok a képzési anyaggal, s bár a munkámat Magyarországon nem vették fel a hivatalos utánpótlásképzéssel kapcsolatos oktatási programokba, azért az egész országban, és immár külföldön egyre több helyütt használják. A határon túli visszajelzések szerint az anyag a latinos futballra jellemző technikai és taktikai képzés oktatásához jó, és hiszem azt, hogy bár a Testnevelési Egyetemen a könyv és a kazettasorozat első számú ajánlott irodalom, a most induló Bozsik-programban is hasznát vehetnék. Annál is inkább, mert a videosorozat előállítási költségének negyedrészét az ISM állta, és örülnék, ha a szívügyemnek tartott utánpótlásképzést így is segíthetném."

S bár a korábbi kapitány magyarázata roppant diplomatikus, azért az elkövetkezendő napokban, hetekben figyeljünk arra, hogy Törökországban Christoph Daum mikor fogja kézbe a bőröndjét.
---

bicycle-repairman Creative Commons License 2001.10.16 0 0 1021
Puhl-Bicskei-párharc, ha van egyáltalán; a legutóbbi Focihétfőből is kideríthettem egy-két tanulságot.

Néhány hónappal, évvel ezelőtt, ha Puhl a tévében nyilatkozott bármiről is (többnyire fociról), egy barátságos, ám határozott ember benyomását keltette bennem. Ma úgy látom, ez többnyire dühös, és határozott fő jellemvonásokká változott. Valószínűleg azért, mert egy ideje jó mélyen benne van a foci nemzetközi és magyar valóságában (nagyjából azóta, hogy MLSZ-alelnök), és ez ilyen irányban változtatta meg a megnyilatkozó hozzáállását.
Bicskei, ahogy én látom, sokkal régebben benne van már, és az ő viselkedésében nem láttam nagyobbnak mondható változást, sajnos, mivel már hosszú ideje adja ezt a szuperkonszolidált, végtelenül türelmes magatartást, amelynek szerves részei voltak az idegborzolóan középszerű nyilatkozatai felelősségre vonásakor.

Ebből akár az is kideríthető, hogy BB bölcsebb ember, mint PS. Számomra viszont az is látszik, hogy BB beletörődő is egyben, PS viszont törekszik, hiába ugyanannyi reménytáplálás van bennük.

Ha Puhl csak egyetlen egyszer járt az öltözőben meccs után, miért találná ki, hogy volt olyan játékos, aki a nemzeti címeres mezen állt? Tényleg az a fontos neki, hogy néhány naiv a pártjára álljon erre?

"'Berci, fúrtak, mint az állat! Hogy tudtál ilyen közegben nyugodt maradni és dolgozni?' Nos, én a választ inkább az olvasókra bízom..." - tehát rám is, akkor azt mondom, remélem, elég nyugtalan BB, hogy ezután inkább a szerződése kiskapuira figyelt.

"Még azokat a kis eredményeket is megtagadják (Puhlék), amelyeket elért ez a válogatott."- mondja BB, de előtte mit mondott többek közt PS; "Ebben az országban mindig legyintenek még a sikerekre is. Nézze csak meg, Olaszországban bravúros győzelmet aratott az utánpótlás-válogatott, minimális vereséget szenvedett a felnőtt csapat, és sokan még a szakmán belül is fanyalognak", ami nem támasztja alá előbbi fanyalgását.
De akkor néztem tovább, és kissé elakadt a lélegzetem; "36 meccsen csak nyolcszor kaptunk ki, ez 57%-os eredményesség, ami a legjobb 1986 óta. Fájdalom, kiestünk, teljesen jogosan, ám némi pozitívum: a második legtöbb gólt rúgtuk a csoportunkban, alig kevesebbet, mint az olaszok! Volt még a 15 hónapos veretlenségi sorozatunk, ellenfeleink között olyanokkal, akiktől az elmúlt évtizedben csak kikaptunk, s körülbelül 25-30 helyet feljöttünk a világranglistán.". Te jó ég, tényleg erről szól a mi focink. A következő az lesz, hogy Lisztes Krisztián Közép-Kelet-Európa 23 legjobb gólpasszadója közé küzdötte fel magát az elmúlt négy év során. Igen, megvertük pl Svájcot 2:0-ra jó játékkal, az egy a sok közül, mert a legelső, a bécsi 3:2 nekem elég messzinek tűnik ehhez, hogy tartós jó játékról beszéljek. 36-ból csak 8 vereség. Jó, de hány győzelem? Hányok. Azt pedig sosem felejtem el, hogy a Lichtenstein elleni gólnélküli után benyögte, hogy pozitívum, hogy nem kaptunk gólt. Ezt úgy tudnám elképzelni, hogy a németjuhászom elszalad egy yorkshire-terrier láttán, én meg cukrot adok neki, hogy futás közben nem sérült meg. Azért a szülő csak nem simizza meg a pici fia kobakját, ha 2-est hoz matekból egy dolgozatra, amire sokat készült, mondván, mégse egyes.

Azt hiszem, nem erre a BB-re volt szüksége a magyar focinak, jobb, hogy elment, a továbbiakban pedig egyelőre minden reményem.

Axl: Biciklijavítást csak szobán vállalok, és csak csajoknak!

Grof Creative Commons License 2001.10.14 0 0 1020
Lisztes 2-t lőtt a Nürnbergnek, Sebők egyet a Leverkusennek, Kabát egy 11-esgólt a Galatasaraynak, és azt hiszem Korsós is lőtt egyet.
Grof Creative Commons License 2001.10.14 0 0 1019
"Azt a variációt mindenesetre felejtsük el, hogy külföldről hozunk majd valakit, mert évi három-négyszázmillió forintja nincs az MLSZ-nek senkire."
Akkor a Katanec vs. Milutinovic vitát is lezárhatjuk... ;-)
"Látja, ez a tipikus magyaros mentalitás. Ebben az országban mindig legyintenek még a sikerekre is."
Ez így van.
Kezd izgalmas lenni ez a Puhl vs. Bicskei csata. :-)
Előzmény: Törölt nick (1018)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.14 0 0 1018
Csak, hogy teljes legyen a kép.

Az elnökség többsége egységes
A megtaposott magyar címer


-- Hol volt, hol nem volt?

-- Semmi köze hozzá.

-- A világért sem szeretném felbosszantani ezzel a kérdéssel, de egyszerűen nem lehet kikerülni a témát. Már annyian tippelgettek ezzel a misztikus tobagói úttal kapcsolatban, hogy kénytelen vagyok megkérdezni öntől: járt-e ott?

-- Még egyszer mondom, semmi köze hozzá. Senkire nem tartozik, hogy én magánemberként hová és mikor utazom. Egyébként pedig azt javaslom, hogy erről a témáról azokkal beszélgessen, akiket ez igazán érdekel.

-- Ön szerint nem érdekelheti az embereket, mikor, hol jár Puhl Sándor?

-- Dehogynem, néhány embert nagyon is érdekel, mit csinálok. Csak nem értem, mire megy ki a játék.

-- Vannak ellenségei?

-- Mindenkinek vannak. Nem szeretnék neveket mondani, de nagyjából sejtem, kik lehetnek az engem ért támadások hátterében, csak egyelőre nincs bizonyítékom.

-- Ez úgy hangzott, mintha Puhl Sándort bárki is ki akarná csinálni.

-- Engem nem olyan könnyű kicsinálni, még akkor sem, ha egyesek megpróbálnak lejáratni. Ráadásul olyasmivel, amire inkább büszkének kellene lenniük. Kérdem én: az utóbbi években milyen sportdiplomáciai sikernek örülhettünk? Szepesi György volt az utolsó, akinek fontos feladatai voltak. Most meghívták Bozóky Imrét Trinidad és Tobagóra, aztán ezen csámcsog mindenki, és azt boncolgatják, ki, vagy kik voltak még ott. Nevetséges.

***
Nem mondom, olykor előfordulnak éles viták, nézetkülönbségek, de ez természetes. Talán még némi alattomosság is becsúszik mindebbe, de a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökségének döntő többsége egységes

***
-- Érzem a hangján, hogy dühös. Eszébe sem jutott, hogy abbahagyja, hogy egyszercsak azt mondja: na jó, ebből elegem van, visszamegyek Egerbe, ki sem jövök a borospincémből, csinálja ezt az egészet, aki akarja.

-- Na, ne! Ezt az örömet nem adom meg senkinek. Folytatom a munkám, még ha ez nem is tetszik mindenkinek.

-- Szép kis sejtelmes beszélgetést folytatunk, és az embereknek fogalmuk sincs, hogy most ki haragszik kire. Talán tisztább lesz a kép, ha megkérdezem: az MLSZ elnökségében folyik-e hatalmi harc?

-- Szó sincs ilyesmiről. Nem mondom, olykor előfordulnak éles viták, nézetkülönbségek, de ez természetes. Talán még némi alattomosság is becsúszik mindebbe, de a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökségének döntő többsége egységes.

-- Jó, hogy kihangsúlyozta ezt a döntő szót, mert olyasmiket hallani, hogy Bozóky Imre hívei, aztán Kovács Attila szimpatizánsai... Szóval, a sejtetés lényege, hogy a novemberi közgyűlésen „kitör majd a háború"?

-- Ne essünk túlzásokba. Azt ki merem jelenteni, hogy ha rajtam múlik, óriási vita lesz, tudniillik egyszer és mindenkorra szét kellene verni a szekértáborokat. Mert bizony azok vannak. Unalmas már, hogy mindenki az összefogást emlegeti, pedig ehelyett összefonódások vannak. Túl sokan élnek remekül ebből a gyenge magyar futballból.

-- Ismerős mondat, ezt hallani lassan már évtizedek óta. Mégsem tesz ez ellen senki semmit.

-- Pedig nagyon egyszerű: teljesítménycentrikus szerződéseket kell kötni edzőkkel, játékosokkal. Valamit valamiért. Ha bárki sok pénzt akar keresni, dolgozzon meg érte. Mert az nem igaz, hogy nálunk nem lehetne eredményesebb munkát végezni. Biztos vagyok benne, Magyarországon jobb az életszínvonal, mint mondjuk Argentínában, ahol több poros, földes pályán rúgják a lasztit a gyerekek, mint itthon, és mégis messze vagyunk tőlük.

-- Mindig és mindenről megvan a véleménye. Talán ezért is mondják, hogy valójában ön irányítja a háttérből a magyar futballt.

-- Tévedés, Bozóky Imre a főnök. Jóllehet, mindent megbeszélünk egymással. Nincs abban semmi szenzáció, ha valamiféle csapatmunka folyik.

***
Nekem túl lassú, ami nálunk zajlik. Én annál sokkal pörgősebb és nyerőbb típusú vagyok, hogy MLSZ-elnökként elviseljem mindezt. Persze, azért vannak elképzeléseim...

***
-- Nem akar MLSZ-elnök lenni?

-- Eszem ágában sincs. Erre a pozícióra más habitusú ember kell. Tudja, nekem túl lassú, ami nálunk zajlik. Én annál sokkal pörgősebb és nyerőbb típusú vagyok, hogy MLSZ-elnökként elviseljem mindezt. Persze, azért vannak elképzeléseim... A magyar futballt kétféleképpen lehetne rendbe tenni: vagy más alapokra kellene helyezni mindent, vagy felrobbantani az egészet és a nulláról startolni.

-- Nem tudom, mit ért felrobbantás alatt. Esetleg ugyanazt, amit korábban az ISM reformerei hangoztattak, vagyis hogy elég három csapat a fővárosban, és ha lehet, az ország több fontos városában legyen inkább elsőosztályú csapat. Ilyesmikre gondolt?

-- Nem. Inkább az lenne fontos első lépésben, hogy szüntessék meg a klubok a profi státusokat. Csak az a játékos kapjon igazi profi szerződést és éljen meg a futballból, aki valóban megérdemli. Nézze csak meg, ott vannak huszan-huszonöten a keretben, kapják az alapfizetést, pontprémiumot, ilyen-olyan juttatást és úgy élnek, mint Marci Hevesen. Kérdem én: milyen hajtóerő dolgozik bennük? Megnézném ezeket a fiatalembereket akkor, ha dolgozniuk kellene edzések mellett, akkor tényleg hajtanának a profi státusért. Meg kell találnunk a futball helyét a társadalomban, mert az embereket irritálja a labdarúgók túl magas fizetése. És erről még valamit: ha jönnének az eredmények, ha kijutottunk volna, mondjuk, a világbajnokságra, senki nem beszélne a pénzekről.

-- Igaz, hogy ön rúgatta ki Bicskei Bertalant?

-- Ezt visszautasítom. Kollektív döntés volt, egyszerűen váltanunk kellett, mert a válogatott morálisan a mélypontra jutott.

-- Mit ért azon, hogy morálisan a mélypontra jutott?

-- Mondok egy példát. Az egyik válogatott mérkőzés után bementem a csapat öltözőjébe, és azt láttam, hogy volt olyan játékos, aki fürdés után a földre dobta címeres mezét, és azon állt, mintha valami kapcarongy lenne. Nem akarok itt hazafias húrokat pengetni, de tisztelje mindenki annyira hazája címerét, hogy ilyet nem csinál. Bicskei Bertalannal egyébként magánemberként nincs semmi gondom, bár ha rajtam múlt volna, már jóval korábban leváltjuk. Az volt a fő baj, hogy sokan befolyásolták, beleszóltak az összeállításba, jobbról is, balról is tanácsokkal látták el, ez meg nem megy...

-- Akkor ki legyen a kapitány?

-- Nem tudom.

-- Ugye nem azt akarja mondani, hogy néhány nappal a döntés előtt nincs meg a jelöltje?

-- Komolyan mondom, hogy nincs, de egyébként is én csak egy vagyok a tizenöt közül, majd az elnökség eldönti, ki irányítsa a válogatottat. Azt a variációt mindenesetre felejtsük el, hogy külföldről hozunk majd valakit, mert évi három-négyszázmillió forintja nincs az MLSZ-nek senkire.

-- A közvélemény nagy része Nyilasi Tibort szeretné, Gellei Imre személye ellen sem tiltakoznak, gyanítható, hogy közülük kerül majd ki a kapitány, és ebbe a versenybe talán csak Egervári Sándor szólhat bele.

-- Akkor gondolom, a felsoroltak közül választ az elnökség is.

-- Pénzkérdés, hogy ki legyen a kapitány?

-- Hazai szinten, magyar edzőt alkalmazva nem lehet pénzkérdés. Még akkor sem, ha az MLSZ egyetlen fillér állami támogatást sem kapott. Most úgy néz ki a mérlegünk, hogy az év végére nem lesznek tartozásaink, és ha a válogatott valamivel jobban szerepelt volna, még több pénzünk lenne.

***
Jelenleg még az európai középmezőnyt sem érjük el, nincs más megoldás, mint a generációváltás. Azt mondom, igenis vannak tehetséges gyerekeink, akikből előbb-utóbb lehet ütőképes válogatottat formálni

***
-- Önnek is pontosan látnia kell, hogy a magyar futball egyszer?en nem képes jobbra, többre, mint amit elért. Éppen ezért aligha kérhetjük számon egyetlen emberen a kudarcokat.

-- Ebben egyetértünk. Jelenleg még az európai középmezőnyt sem érjük el, nincs más megoldás, mint a generációváltás. Azt mondom, igenis vannak tehetséges gyerekeink, akikből előbb-utóbb lehet ütőképes válogatottat formálni.

-- Újabb visszaköszönő mondat. Ha nem csal az emlékezetem, ugyanebben bíztunk 1986 végén, a kilencvenes évek elején, a jugoszlávok elleni csapás után...

-- Látja, ez a tipikus magyaros mentalitás. Ebben az országban mindig legyintenek még a sikerekre is. Nézze csak meg, Olaszországban bravúros győzelmet aratott az utánpótlás-válogatott, minimális vereséget szenvedett a felnőtt csapat, és sokan még a szakmán belül is fanyalognak. Pedig egyszerűen nincs más választásunk, mint fiatalokat foglalkoztatni. El is döntöttük, hogy a korosztályos válogatottak mellett lesznek majd úgynevezett B-csapatok is, hogy minél több srác kapjon lehetőséget a bizonyításra.

-- Nem fél attól, hogy még sokáig nem lesz nyugalom a sportágban?

-- A társadalomban sincs nyugalom. És ahogy az imént mondtam, a futballnak meg kell találnia a helyét a társadalmon belül.

-- A szocializmus építgetése közben meg volt a helye: az Aranycsapat fényében fürdött Rákosi elvtárs, de még a hatvanas években is büszke lehetett Kádár János a futballistákra. Tulajdonképpen akkor és csakis akkor számítottunk mi futballnemzetnek. Ezt egyszer és mindenkorra el kell felejteni.

-- Egyetértünk. Vannak fantasztikus emlékeink, de ezeket a helyükön kell kezelnünk, ebből megélni már nem lehet. Emlékezzünk az Aranycsapatra, Albert Flóri Aranylabdájára, csak ne felejtsük el, hogy már új évszázadban élünk.

Válás „európai" módra

Borítékolni lehetett, hogy Puhl Sándor szavai nemhogy vihart, hanem tornádót támasztanak. A világ korábbi legjobb játékvezetője (a magyar sportember négyszer kapta meg ezt a kitüntető címet) ma már a Magyar Labdarúgó-szövetség alelnöke, s lapunknak ebbéli minőségében nyilatkozott, s szombaton megjelenő lapszámunkban bizony kemény témákról beszélt. Elmondta azt, hogy szerinte a gyengécske eredményeket produkáló magyar profi futballban sok ember gyenge teljesítményt nyújtva könnyedén megél, ezért áldásosnak tartaná, ha a pazarlást ellensúlyozná a minőségi amatőrizmus, s Puhl Sándor beszélt a válogatottról is. Pontosabban beszélt a néhány hete lezajlott kapitányváltásról, elmondva azt, hogy mit takar a sokat emlegetett morális válság, ami miatt az MLSZ elnöksége végül Bicskei Bertalan leváltása mellett döntött. Nos, az MLSZ alelnökének magyarázata között szerepelt az, hogy volt, aki a végén nem becsülte a címeres mezt, hiszen a fürdés után azon állva szárítkozott, illetve gondként jelentkezett, hogy az összeállításba túl sokan szóltak bele, s ezzel befolyásolták Bicskei Bertalant. A korábbi szövetségi kapitány nem hagyta szó nélkül az elmondottakat, reagálni kívánt Puhl Sándor válogatottat érintő kritikáira. A mesteredző azt mondta: ezúttal maga írja meg az őt, és az általa irányított válogatottat ért kritikára a reagálását (ehhez hozzá kell tenni: e nyílt vélemény személyeskedő részletei nem tükrözik a Nemzeti Sport álláspontját).

Nézzük tehát Bicskei Bertalan lapunkhoz eljuttatott válaszát, amelyet a „hallgattassék meg a másik fél" elvét betartva, a korábbi kapitány kérését figyelembe véve, változtatás nélkül teljes terjedelmében közlünk:

„Kezdem azzal, hogy a Magyar labdarúgó-szövetség elnöke, Bozóky Imre szerint európai módra váltunk el. Részemről valóban így történt, a leváltásom után pár héttel viszont után úgy látom, hogy a másik fél részéről azonban nem. Immáron sokadszor vagyok azóta a különböző médiákban Puhl Sándor MLSZ-elnökhelyettes és más elnökségi tagok által megszólítva. Ők átlépték az „európai mód" határait, immár szakmai lejáratás folyik „magyar módra". Meglehet jogos, ámde elhamarkodott kirúgásom miatt bírálja őket a közvélemény, és ők védekezésül a mentegetőzés jól ismert módszerét választják: morálisan akarják ellehetetleníteni a csapatot, néhány játékost és a kapitányt.

Nézzük sorban csak az utolsó négy kitalációjukat:

1. A kapitány és a játékosok között rossz a viszony. Állítólag hangosan veszekedtek az edzőtáborban - »előterjesztő« Kovács István, aki az egész blődséget a Napkelte adásában maga cáfolta meg. Én pedig kijelenthetem, a válogatottnál az edző-játékos viszony tökéletes volt. Fegyelem volt, szogalmasan dolgoztak, engem a legmesszebbmenőkig tiszteltek. Veszekedés ilyen formája még csak fel sem merülhetett közöttünk, legfeljebb én emeltem fel a hangomat, ha úgy éreztem, szükség van rá.

2. Több játékos kiszökött éjjel az edzőtáborból, mulatni - »előterjesztő«: Fa Sándor. Később már csak egy játékosról esett szó. Róla is kiderült, volt a bárban, csak egészen más időpontban... A szurkolók kérdése, persze, így is jogos, azaz: miért nem vizsgálják már ki és zárják le az ügyet az MLSZ elnökségben? Kinek jó ez így? Miért csinálják?

3. A játékosok nem tisztelték a válogatott mezt - »előadó« Puhl Sándor. Idézem a Nemzeti Sport október 13-ai, 20. oldalon megjelent intrejú részletét:

Az újságíró kérdése: - Mit ért azon, hogy morálisan a mélypontra jutott? (t.i. a válogatott)

Puhl Sándor válasza: - Az egyik válogatott mérkőzés után bementem a csapat öltözőjébe, és azt láttam, hogy volt olyan játékos, aki fürdés után a földre dobta a címeres mezét, és azon állt, mintha valami kapcarongy lenne.

Ez azért furcsa, mert én ezt soha nem tapasztaltam, és nem is igen tapasztalhattam, ugyanis a válogatott mérkőzések után minden egyes játékos elcseréli a mezét az ellenfél egyik játékosával. Így legfeljebb az ellenfél mezére léphet rá, ami persze szintén nem rendes dolog. A játékosok mérkőzés után általában papucsra, vagy törülközőre szoktak rálépni, esetleg a mezük alatt viselt trikójukra, ami se nem nemzeti színű, s címer nincs rajta. Hozzáteszem, Puhl Sándort egyetlen egyszer láttam a négy év alatt mérkőzés után az öltözőben. Ha mégis megtörtént ez az eset, akkor ő is, akárcsak az előző két eset »előterjesztői« miért nem szóltak nekem, ha már ennyire segítőkészek?! Barátaim szerint a válasz a következő: »Azért, Berci, mert fúrtak, mint az állat! Hogy tudtál ilyen közegben nyugodt maradni és dolgozni?« Nos, én a választ inkább az olvasókra bízom...

4. Most jön az igazán nevetséges rész, legalább is azok részére, akik ismerik munkásságomat. Az »előadó« ismét Puhl Sándor, s az inkriminált mondat a Nemzeti Sportnak adott interjú egy újabb részlete:

- Az volt a fő baj, hogy sokan befolyásolták, beleszóltak az összeállításba, jobbról is balról is tanácsokkal látták el, ez meg nem megy...

Nos, aki ismer, az - bocsánat a szóért - röhögött ezen, és mint mondják: »Berci, ehhez te túl konokfejű vagy. Tán inkább pont az Puhlék baja, hogy nem hagytad őket beleszólni semmibe!«

Mit fognak még kitalálni, már úgy „európai módra"? És mi a céljuk vele? Mentegetik magukat? Miért? Előbb-utóbb úgyis fel kell váltani a jogos felelősségüket a magyar labdarúgásban! Félek, nagyon félek, sok bajt és kevés megoldást hoznak ezek az emberek a magyar labdarúgásban, mert:

a. Eleve nem akarják semmiért felvállalni a felelősséget. Semmiért!

b. Logikátlanok: úton-útfélen azt hangoztatják, nem a kapitány tehet arról, hogy ilyen a magyar foci, a válogatott... Ezzel sugallják, mindegy, ki lesz a kapitány. Kínos érzés kezdi a szurkolókat hatalmába keríteni, már most nem bíznak a későbbi sikerekben, előre mentegetőznek.

Pedig azok, akik most választanak szövetségi kapitányt (ez pedig az MLSZ elnöksége), a felelősséget is vállalniuk kell. Azaz, nincs kibúvó, mint nálam. (mondván: Bicskeit nem mi hoztuk), siker jön, vagy népharag! És ezt ennek az elnökségnek fel kell vállalni! Elsősorban Bozóky Imrének. Ha a mindannyiunk által óhajtott siker jön (szívből kívánom, így legyen!), csak akkor lesz joguk az eredményben fürödni, úgy, hogy a kezdet kezdetén a felelősséget is felvállalják.

c. Kiöntik a fürdővízzel együtt a gyereket is. Jellemző. Még azokat a kis eredményeket is megtagadják, amelyeket elért ez a válogatott. Pedig nekünk ezeket a kis eredményeket is meg kellene becsülni, hogy tovább tudjunk lépni és a jövőben tartós, igazi nagy sikereket érjünk el - természetesen a hibák, problémák megvizsgálása mellett. Nem lehet minden két évben újrakezdeni. A mi sehol nem jegyzett labdarúgásunk színvonalához képest meg kellene a labdarúgás legfőbb vezetőinek azt is becsülni, hogy 36 meccsen csak nyolcszor kaptunk ki, hogy ez 57%-os eredményesség, ami a legjobb 1986 óta. Fájdalom, kiestünk, teljesen jogosan, ám némi pozitívum: a második legtöbb gólt rúgtuk a csoportunkban, alig kevesebbet, mint az olaszok! Volt még a 15 hónapos veretlenségi sorozatunk, ellenfeleink között olyanokkal, akiktől az elmúlt évtizedben csak kikaptunk, s körülbelül 25-30 helyet feljöttünk a világranglistán. Ez miért lenne szégyelni való?! Ez a csapat csábított ki többször 50-60 ezer embert ismét a Népstadionba, s játszott olyan mérkőzéseket, hogy a szurkolók örömmel váltottak jegyet a mérkőzésre legközelebb is. Nekünk az is némi eredményt kell jelentsen, hogy több játékosunk európai csapatban már tud játszani! Pár éve még ez sem volt így...

Sajnos, Puhl Sándor és az általa motivált elnökség megnyilvánulásaiból az derül ki, ők ezeket a kis eredményeinket nem becsülik semmire. Nem szeretik ezt a válogatottat. Ugyebár ha nem osztoznak a kis sikerekben, akkor a kudarcokhoz sincs közük. Kényelmes nézet. Csakhogy meddig tartható? A végtelenségig? Ezt ne higgye senki.

S mivel főleg Puhl Sándor által lettem immár sokadszor megszólítva, a befejezést engedtessék meg, hogy neki adresszáljam: labdarúgásunk még nem jó. Ezért bárki is biztat minket a háttérből, fontos feladatunk a morális tartásunk megőrzése, és a kellő szerénység, mert mindenhez nem érthetünk egyformán. Mondhatnám úgy is: kevesebb whiskyt és több szódát a pohárba. Michel Vautrot úrnak, mint FIFA játékvezető ellenőr - akire Puhl Sándornak a mai napig is fel kell néznie -, valamint a FIFA Játékvezetői Bizottságának nem is olyan régen hasonló volt a véleménye. Nemde, Sándor?

Bicskei Bertalan"

xabi Creative Commons License 2001.10.14 0 0 1017
Tényleg érdekes körülmények között született meg Puhl eltiltása...
Nem hiszem, hogy egy lap megadása, illetve nem megadása miatt ennyire "kipécézték" volna. Itt valami gyanús, kíváncsi lennék a háttértörténetre!
Előzmény: h3o (1013)
Professzor úr Creative Commons License 2001.10.14 0 0 1016
Csak az érdekes egybeesésen mosolyogtam.
Előzmény: h3o (1015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!