Keresés

Részletes keresés

Dzsojszi Creative Commons License 2001.10.06 0 0 927
A mai meccs nekem tetszett, szerintem ennek a csapatnak tényleg volt tartása. Dárdai emelése, ha bemegy, a hónap gólja.

Bodnár, Dárdai, Király kifejezetten jó volt !!!

Viszont a Sebők, Mátyus duót páros lábbal kéne már kibaszni még ebből a válogatottból is !!! Mátyusnál egész egyszerűen sír a labda, míg Sebők Vili a legnagyobb alibikirály a világon. Mondjuk Kabát se sokkal volt jobb tőlük, de neki még adnék sanszot.

Gellei Imrének meg gratulálok, szépen összerázta a csapatot (csak az Egressyt ne hozta volna be, édes istenem...)

h3o Creative Commons License 2001.10.06 0 0 926
Király8
Bodnár7
Kuttor7 (9, -egy óriási hiba, + a végén is akarni kéne, ahelyett, hogy csak a helye stabilizálására koncentráljon)
Juhár6
Pető3
Sebők3
Miriuta5
Dárdai7(életében először játszott jól)
Kabát3
Tököli4
Lisztes8
Ferenczi5
Egressy0
Grof Creative Commons License 2001.10.05 0 0 925
És a Mátyus-cikk, bár gondolom másra számítasz:
---
Párma, október 5., 21.30

Kisebb izgalmak közepette ért végett a válogatott kora esti edzése.

A tréningre nem voltak túl sokan kíváncsiak, ennek ellenére jó hangulatban végezték a játékosok a gyakorlatokat. Az edzés végéhez közeledve azonban kisebb ijedtséget okozott, hogy Mátyus János hirtelen a térdéhez kapott, és ápolást kért. Szerencsére azonban nem történt komolyabb sérülés, a hátvéd csak egy kicsit „meghúzta” a térdét.
---

Előzmény: h3o (923)
Grof Creative Commons License 2001.10.05 0 0 924
nb1.hu kissé leterhelt, de csak bejött:
---
Budapest, október 5., 22.30

Egy véletlennek köszönhetően különös dokumentumhoz jutott honlapunk, ez talán választ ad a fenti kérdésre.

A BLSZ szakmai team-je különös tanulmányt készített arról, hogy szerintük mi a magyar labdarúgás legfőbb baja. A „tanulmányt” olvasva többször elmosolyodtunk, még többször elborzadtunk, a legtöbbször pedig sajnáltuk a magyar futballt: esély sincs a felemelkedésre, ha ezt egy külön „szakmai team” készítette, mint az az írásban szerepel.

A „tanulmányt” olvasva mindenesetre egy francia közmondás jut eszünkbe:

„Magasabbra akar szellenteni, mint a feneke van…”

Mivel a szintén általunk megszerzett, Bozóky Imrének írt Fa Sándor-féle levelet szó szerint ellopta tőlünk és a Sport plusztól egyik laptársunk („természetesen” a forrás/források megjelölése nélkül), ezúttal szeretnénk ezt megelőzni, és inkább engedélyezzük, hogy felhasználják ezt a dokumentumot is.

Kérdés:

KI LEGYEN A MAGYAR FÉRFI FELNŐTT VÁLOGATOTT

SZÖVETSÉGI KAPITÁNYA ???

Készítette: A Budapesti Labdarúgó Szövetség teamja

Fa Sándor ügyvezető elnök úr felkérésére


A TÉNYEK :


Legutoljára világversenyen 1986-ban a mexikói VB-n szerepeltünk (15 éve)

A világversenyek selejtezői csoportjában csak

1988 EB Lengyelországot (jobb gólkülönbséggel)

Ciprust

1990 VB Észak-Írországot

Máltát

1992 EB Ciprust

1994 VB Luxemburgot

1996 EB Izlandot

1998 VB Finnországot

Svájcot

Azerbajdzsánt

2000 EB Azerbajdzsánt

Liechtensteint

2002 VB Litvániát

és esetleg Grúziát, ha Olaszországban döntetlent érünk el, de ez nem valószínű

tudtuk megelőzni

Az eltelt 15 év alatt 14 szövetségi kapitány volt (a megbízott Gellei Imre a 15.)

A jelenlegi rendszerben több esély van a világversenyre való kijutásra, mint 1986-ig, hiszen azóta a világversenyeken résztvevő csapatok létszámát felemelték: EB 16, VB 32.


A kudarcsorozatnak szerteágazó okai vannak, egy részükről a Magyar Labdarúgó Szövetség nem tehet. A másik részük (amelyekről a MLSZ tehet) lényegében egy közös kiinduló pontra vezethető vissza, ez pedig nem más, mint a:

Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége irányító funkciójának teljes hiánya


A Magyar Labdarúgó Szövetség Alapszabálya nagyon szépen meghatározza a tennivalókat

„Az Elnökség feladata és hatásköre :

- a sportág szakmai irányítása

- a sportág nemzetközi tevékenységének irányítása, …”

„ A MLSZ központi feladatai :

- …a válogatott keretek kialakítása és működtetése, a felkészülési program elkészítése …


A fentiekből világosan következik, hogy az Elnökségnek irányítania kell !!!

vagyis

- meg kell határoznia az elérendő célt, az irányelveket

- létre kell hozni az ehhez szükséges szervezetet (pl. ahogy más országokban nevezik technikai team, esetleg lehet EB vagy VB csoport stb)

- meg kell bíznia a cél végrehajtásáért felelős vezetőt (ez nem a szövetségi kapitány )

- jóvá kell hagyni a cél (illetve a rész célok) elérésére vonatkozó programot a meghatározott irányelveknek megfelelően (amelyet a felelős vezető dolgoz ki elemzésekkel alátámasztva) és a vezető által kiválasztott munkatársakat, többek között a szövetségi kapitányt

- időközönként ellenőrzéssel meg kell győződni a helyes irány betartásáról

- a kijelölt időpontokban (a rész célok teljesítéséről) be kell számoltatni az elvégzett munkáról


nem pedig amivel eddig foglalkozott csupa közvetlen vezetési funkcióval mint pl.

- a szövetségi kapitány kiválasztásával,

- a válogatott közvetlen felkészülési programjának jóváhagyásával

- a szövetségi kapitány beszámolójának elfogadásával stb.


Ugyanis így a kudarcokban közvetlenül is érintett, hiszen ha az elnökség választja ki a szövetségi kapitányt, akkor nem tudja teljes felelősséggel kritizálni személyét, programját és kettő vagy négy év múlva derül ki ismét, hogy rossz irányba haladunk.

A fentiek alátámasztására álljon itt a 2001 példaértékű hibája a helyszín rossz választása:

- a Litvánia elleni mérkőzésre, amely itthon van két idegenbeli mérkőzéssel készülünk (Bosznia-Hercegovina, Jordánia), ezzel ellentétesen a Románia elleni mérkőzésre itthoni mérkőzéssel (Finnország) és akkor még nem beszéltünk az ellenfelek rossz megválasztásáról

- az év eleji rosszul sikerült felkészülés előre vetítette a kudarcot, a fentiek miatt mégsem kritizálhatta az MLSZ elnöksége a szövetségi kapitányt.

Gondoljunk csak bele: Bicskei Bertalan szövetségi kapitány a pozíciója megtartásáért olyan új fogalmakat is kitalált, mint pl.

- másfél éve veretlen válogatott

- a világranglistán jelentős előrelépés 86.-ról a 42.-re

A szakemberek tudják: a világranglista az egy megerőszakolt, torz sorrend, viszonylagos pontossága összességében a FIFA tagállamok tekintetében kb. 200 tagot számolva kb. a 30-35. helyig lehet egyáltalán mérvadó, ez alá bekerülni az tényleg jelez egy szintet, de ez nem következett be, mégsem javította ki senki az MLSZ elnöksége közül, hogy ezek szakmailag tévesek, és hogy

a válogatott csapat teljesítményének az egyetlen mércéje a világversenyekre való kijutás nem pedig a veretlenség vagy a világranglistán való előrelépés még ha az számokban jelentősnek tűnik is.

Hosszasan lehetne még elemezni az irányítási funkció teljes hiánya miatti hibákat (ide tartozik, hogy Bicskei úr által betervezett 14 pont a második hely megszerzésére teljesen téves, hiszen kb. 58 %-os teljesítmény eddig sem volt elegendő a 2. hely elérésére és most sem lenne), de most nem ez a cél.

Először is el kell dönteni az elnökség tagjai (mindenki) által egyöntetűen

Akarjuk-e a válogatott csapatunk kijutását a 2004-es EB-re???

Ha a válasz igen, akkor a következendő teendőket kell mindenképpen végrehajtani

(fő teendők a teljesség igénye nélkül)

/ munkacsoport létrehozása a VB selejtezők elemzésére

- az európai csoportok

- saját csoport

/ a csoport által elkészített elemzéseket szakmai fórumon megvitatni

/ a fórumon elvégzett munka alapján összegezni a tapasztalatokat, összeállítatni a következő világversenyre való kijutáshoz - 2004 EB – szükséges elveket

Azután pedig elkezdődhet a már fent leírt MLSZ elnökségének irányítási funkcióiból adódó feladatok végrehajtása.

Ne felejtsük el: ne az MLSZ elnöksége válassza ki a szövetségi kapitányt, és ne a szövetségi kapitány határozza meg az irányvonalat !!!

Ha a fentieket nem tartjuk be ismételten, kudarcra vagyunk ítélve !!

Tényleg nincs szüksége a magyar labdarúgásnak a UEFA (vagy VB esetén a FIFA) által a kijutott tagországoknak kifizetett osztalékra ???

Tisztelt Uraim!!

Most válaszolunk a címben feltelt kérdésre:

Ki legyen a magyar férfi felnőtt válogatott szövetségi kapitánya??

Jelen pillanatban nem ezt kell eldönteni !!!

Az Önök kezében van a döntés, és bár milyen hihetetlen már most az elején eldől: a kijutás vagy kudarc lesz osztályrészünk. Kérjük Önöket, döntsenek helyesen, ne foglalkozzanak

most a szövetségi kapitány kijelölésével.

Mindig állunk az Önök rendelkezésére

A TEAM TAGJAI
---

Előzmény: h3o (923)
h3o Creative Commons License 2001.10.05 0 0 923
Vki. bemásolná az nb1.hu-ról a miért tart itt a focink, meg a mátyusos cikket? köszi.
h3o Creative Commons License 2001.10.05 0 0 922
Milyen esetben juthatunk ki?
Grof Creative Commons License 2001.10.05 0 0 921
A vége is 0:2 lett, ez azért nem rossz!
Nagyon sokat számít, hogy a fiatalok tényleg bizonyítani akarnak, jó lenne holnap is legalább valami hasonlót látni.
Előzmény: Grof (920)
Grof Creative Commons License 2001.10.05 0 0 920
OK, ott a meccs külön topic-ja, de olyan jó leírni:
már 0:2!
Fehér lőtte a másodikat.
Előzmény: Benkovi (919)
Benkovi Creative Commons License 2001.10.05 0 0 919
14. p.: GÓÓÓL!!! Tokody "forintos" labdát ívelt át a bal oldalra, Troise alászaladt az átadásnak, így Szabics meglódulhatott, betört a tizenhatoson belülre, megfektette az elé kifutó kapust, és egy laza bokamozdulattal a hosszú sarokba emelte felette a labdát! 0-1!
Grof Creative Commons License 2001.10.05 0 0 918
Úgy emlékszem, hogy 20:45-kor kezdődik a meccs.

A kezdőcsapat:
Király – Bodnár, Kuttor, Juhár, Mátyus – Pető T., Sebők V., Lisztes (Miriuta), Dárdai – Kabát, Tököli

Legalább nem egy csatárral kezdünk.

Előzmény: ADAM17 (917)
ADAM17 Creative Commons License 2001.10.05 0 0 917
HAJRA MAGYAROK!!!!!

Mindket meccsen le kell oket verni!!!

Holnap mikor kezdodik a kozvetites ill. maga a meccs?

MAGYARORSZAG!!!!!

Grof Creative Commons License 2001.10.04 0 0 916
nb1.hu:
-----
Kialakult az U21 válogatott pénteki kezdőcsapata.

Egyre markánsabban körvonalazódik a válogatottakban bevezetett új elv, amely szerint csak olyanok játszanak a csapatokban, akik folyamatosan szerepelnek a klubcsapataikban. Az utánpótlás-válogatott kezdőcsapatában is zömmel ilyen labdarúgók kaptak helyet, kivétel a két csatár, ők azonban a korábbi válogatott találkozón bizonyítottak.
A péntek esti találkozón várhatóan a Takács T. – Szélesi, Korolovszky, Gyepes, Lőw – Tokody, Farkas B., Buzsáky (Polonkai), Halmosi – Szabics, Fehér M. tizenegy lép majd pályára.

_Zoltán_ Creative Commons License 2001.10.04 0 0 915
Lendvai kimaradásának én is örülök. Nulla a gyerek. Sebők középpályán? Érdekes lesz, vesztenivalónk persze nincsen, de akkor is... Egyetelen csatárral a világ egyik legjobb védeleme ellen azonban nincs sanszunk.
Bodnárban azonban bízok, végre egy normálisan gondolkodó labdarúgó, aki nem elégszik meg az izraeli harmadosztállyal. Olyan alapokat kapott szerintem Lobanovszkij "munkatáborában", hogy erőnlétileg fikarcnyi gondja sem lesz. Rég láttam már játszani, kíváncsi vagyok a teljesítményére. Böőr beválogatása szintén korrekt, benne is látok fantáziát, csak ne kényszerüljön olyan defenzív játékra, mint a Bordeaux ellen, mert ő támadó jellegű játékos.
A gyors kontrákat elfelejthetjük az olaszok ellen, ebben bízni megint naivitás. Mert az bebizonyosodott többször is, hogy nemzetközi szinten baromi lassúak vagyunk. A csigatempónk a középpályán tovább fog fokozódni Vilmos szerepeltetésével(valaki tegye már ki a csapatból!).
Talán bízhatunk Miriuta pontrúgásaiban, ettől függetlenül szerintem sima zakót kapunk.
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.10.04 0 0 914
Lendvai kimaradásának én is örülök. Nulla a gyerek. Sebők középpályán? Érdekes lesz, vesztenivalónk persze nincsen, de akkor is... Egyetelen csatárral a világ egyik legjobb védeleme ellen azonban nincs sanszunk.
Bodnárban azonban bízok, végre egy normálisan gondolkodó labdarúgó, aki nem elégszik meg az izraeli harmadosztállyal. Olyan alapokat kapott szerintem Lobanovszkij "munkatáborában", hogy erőnlétileg fikarcnyi gondja sem lesz. Rég láttam már játszani, kíváncsi vagyok a teljesítményére. Böőr beválogatása szintén korrekt, benne is látok fantáziát, csak ne kényszerüljön olyan defenzív játékra, mint a Bordeaux ellen, mert ő támadó jellegű játékos.
A gyors kontrákat elfelejthetjük az olaszok ellen, ebben bízni megint naivitás. Mert az bebizonyosodott többször is, hogy nemzetközi szinten baromi lassúak vagyunk. A csigatempónk a középpályán tovább fog fokozódni Vilmos szerepeltetésével(valaki tegye már ki a csapatból!).
Talán bízhatunk Miriuta pontrúgásaiban, ettől függetlenül szerintem sima zakót kapunk.
Zolaa Creative Commons License 2001.10.04 0 0 913
elozetes latolgatas es Gellei infoi alapjan a varhato kezdocsapat:

Király - Bodnár, Kuttor, Juhár, Mátyus - Pető T., Lisztes, Miriuta, Sebők, Böőr - Tököli

persze ez meg a "nem hivatalos" es meg valtozhat...

Grof Creative Commons License 2001.10.04 0 0 912
Csak nem, bár ha valamelyik olasz túljut Sebőkön és elmegy Mátyus mellett, de még mindig egyben van a lába, akkor előfordulhat. :-)
Előzmény: h3o (911)
h3o Creative Commons License 2001.10.03 0 0 911
Nem én voltam:)

Grof! Egy szép rúgással mindkettőnk rémálma teljesülhet!:)

Attilio Creative Commons License 2001.10.03 0 0 910
:)
Előzmény: Zolaa (909)
Zolaa Creative Commons License 2001.10.03 0 0 909
huhh, Lendvai-t megusztuk, megserult es igy nem jacchat az olaszok ellen...
Előzmény: h3o (907)
Grof Creative Commons License 2001.10.02 0 0 908
Én inkább attól, hogy összehoz egy 11-est.
Előzmény: h3o (907)
h3o Creative Commons License 2001.10.02 0 0 907
Lendvaival az a baj, hogy az egyetlen ok, amiért őt védekező kp-snak nevezzük, az nem más, minthogy kétségkívül nem tarthatjuk pl. támadó kp-snak. Somogyi ugyanolyan jól felrugdosna mindenkit, viszont tudna indítani.
Juhárnak sajnos minden megmozdulása óriási szerencsével sikerült a románok ellen is, félek, hogy kiállítják.
Grof Creative Commons License 2001.10.02 0 0 906
"kicsit előrébb játszik, és ott fogja megütni az olaszok bokáját:)"
Máris jobb, mert nincs belőle 11-es! :-)
Bodnárra pedig én is kiváncsi leszek, nem is emlékszem, hogy mikor láttam játszani.

nb1.hu:
"A román lapok beszámolói szerint a lakosság nagy része a magyaroknak szorít majd az olaszok elleni szombati mérkőzésen."
Ezek után nem kaphatunk ki! :-)

Előzmény: h3o (903)
Grof Creative Commons License 2001.10.02 0 0 905
Persze, Sebők nem középpályás, ő nem kéne oda. És tényleg sok a védekező kp-s, de az olaszok ellen idegenben talán még elmegy, hogy ne kapjunk ki nagyon. Amit Gellei mondott, az végülis rendben van (zárt védekezésből indulni, de ha megszerezzük a labdát, akkor BÁTRAN támadni), de ezt meg is kéne valósítani...
Előzmény: h3o (903)
Grof Creative Commons License 2001.10.02 0 0 904
Mármint "elől ragad".
H3o: "csak a lelkesedésük különbözteti meg őket Sebőktől."
Azért az is valami! Kuttor pedig elég megbízható mostanában, igaz, hogy itthon nem olasz válogatott szintű ellenfelekkel kerül szembe.
Keneseinek a szemfülessége lehet, hogy jól érvényesülne az olaszok ellen, de belőle is hiányzik 1-2 dolog, hogy igazán jó csatár legyen (pl. több labda nélküli mozgás).
Előzmény: Grof (902)
h3o Creative Commons License 2001.10.02 0 0 903
A négy védő kell, de ez már 5!
Sebők szvsz nem igazin kp-s lesz, csak így jelzi a felállásban, hogy kicsit előrébb játszik, és ott fogja megütni az olaszok bokáját:) + Pető és Lendvai sem az az offenzív stílus...

Bodnár is érdekes lesz, eddig 1x játszott és nagyon rosszul.

Grof Creative Commons License 2001.10.02 0 0 902
"Szerintem őrültség egy teljesen befejező csatárt egymagában berakni az olasz védők közé."
Pontosan.
"Juhár v. Kuttor Sebők HELYETT lenne jó, így nem."
Szerintem jobb a 4 védős rendszer, emlékezz, hány meccsen bizonyították a srácok, hogy a 3 védős játék nem igazán megy nekünk. Mátyus is jobb szélen, főleg, hogy így remélhetőleg marad valaki hátul, ha ő előlragad.
Az megint más kérdés, hogy Sebők a kőzéppályán... Miért kell állandóan játszatni? Hagyják már ki párszor (legalább), hogy vegyen kicsit vissza az arcából.
"(Miért, kit jellemeztem igaztalanul?)"
Ilyet nem mondtam, legfeljebb az "iszonyatos" túlzás egy kicsit Lendvaira, bár a válogatottban eddig tényleg nem mutatott sokat.
Lisztes formáját meg nem ismerem, de épp nemrég volt valami hír, hogy jó eséllyel stabil kezdő lehet Brémában.
Előzmény: h3o (900)
h3o Creative Commons License 2001.10.02 0 0 901
azt kihagytam a minősítések közül, hogy Vincze Pilu béta-változata.

Bocsánat, hogy kinyilatkoztatom, amit más bölcsen elfojtana, de nekem kb. 1,5 éve mániám, hogy Kenesei milyen jó lenne az olaszok ellen. Egyébként nem preferálom, tehát csak ellenük szeretném, ha játszana. Más nincs így ezzel?

h3o Creative Commons License 2001.10.02 0 0 900
Ha ezzel meglenne az x, nem izgatnám magam, de nem lesz meg. Pesten támadva értünk el döntetlent,
alig hiszem, hogy ne lőnének egyet nekünk Parmában. Ismered az ellenérzéseimet Kabáttal szemben, de sokkal jobb lenne mint Tököli. Szerintem őrültség egy teljesen befejező csatárt egymagában berakni az olasz védők közé. Gondolj bele, Horváth sem tudna a kapuig jutni, nem hogy Tököli, aki 5 cm-t tud labádval megtenni.
Miriutával nincs bajom.
Mátyusba belenyugodtam, mert Kiss György nem jobb.
Juhár v. Kuttor Sebők HELYETT lenne jó, így nem. De ez a focitudás Juhárnak és Kuttornak is túl sok lesz, csak a lelkesedésük különbözteti meg őket Sebőktől.

(Miért, kit jellemeztem igaztalanul?)

Grof Creative Commons License 2001.10.02 0 0 899
Hoppá, micsoda jelzőparádé, azért vigyázz, nehogy elbízzák magukat. :-)
Miriutával és a 4 védővel semmi bajod?
Előzmény: h3o (896)
Zolaa Creative Commons License 2001.10.02 0 0 898
ki tudja, valamit meg kell probalnunk, mert azert az aranycsapat taktikajaval se mehetunk manapsag Palermo-ba :)

p.s: mondjuk en meg kapasbol lehulyeztem a Loki-t mikor 3csatarral alltak fel a Bordeux ellen :))

Előzmény: h3o (896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!