Keresés

Részletes keresés

XGabika Creative Commons License 2019.09.16 0 0 394460

a mi mentalitásunktól kissé szögletesebb, akkor nem biztos,hogy az itt passzolni is fog.

 

a gyerekek 3-6 eves korban kezdenek el focizni. megszokjak a mentalitast, foleg aki komolyan gondolja.

Előzmény: Törölt nick (394457)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.16 0 0 394459

"ami a mi mentalitásunktól kissé szögletesebb"

 

Az, hogy a "mi mentalitásunk" nem ilyen, az pusztán a te feltételezésed, amit semmi nem támaszt alá. Az, hogy az általad is említettek pont olyan országokban voltak sikeresek, ahol szerinted "tőlünk idegen" filozófiát valósítanak meg, pont cáfolja a premisszádat. De te azért körömszakadtáig ragaszkodsz hozzá, holott csak te találtad ki, majd sajnálkozol, hogy ők emiatt nem lesznek hasznunkra. Ez ám a logika :-)

Előzmény: Törölt nick (394457)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.09.16 0 1 394458

Nem csak képesség és stílus kérdése mely országokba lehet egy játékost elpasszolni, hanem kapcsolatok is kellenek. Németországban ezek megvannak, például Spanyolországban nem igazán.

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.16 0 0 394457

Olyan kevés légiósunk van,hogy nem igazán lehet átlagokat mérni, de ebben igazad van, hogy ez nem mérvadó,mert egyéni dolog ki, hol tud érvényesülni.  

Én arra gondoltam, hogy ők azok (Dárdai,Szabics,Gera,Bódog,Löw...), akik olyan tudást tudnak hozni haza edzőként, vezetőként, amin el tudunk indulni, de ha ők is olyan rendszerben szedték fel a tudást, ami a mi mentalitásunktól kissé szögletesebb, akkor nem biztos,hogy az itt passzolni is fog. De ez lehet hülyeség. :)

 

Előzmény: Törölt nick (394452)
XGabika Creative Commons License 2019.09.16 0 0 394456

visszakeresem a hozzászólást,h pontosan miről volt szó. abban igazad van,hogy nem focitudásban lettek egyenlőek, másban.

 

a szeged gaban focizo tavoli ismeros gyerek elment teniszezni, ergo nem lehet annyival szarabb izomzatu :)

 

volt varosi futoverseny (tan 5km-es), az az iskola jutott tovabb, ahol sok gyerek focizott. kozepmezonyben vegeztek (az atletak, kajakosok utan) nem rossz eredmenyekkel (viszont tobben voltak, igy felhuztak az atlagot)

 

 

Előzmény: Törölt nick (394451)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.16 0 0 394455

Bundesliga sem fekszik.

 

Gulacsi az 1etlen aki stabilan kezdő.

 

Sallai pados Szalai pados Orbán pedig német foci iskola terméke.

 

Amugy amit leirtal sajnos abbol is látszik hogy tényleg 10 millió szakértő oszága vagyunk.

 

Ez mindent elmond a focinkról.

Előzmény: Törölt nick (394452)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.09.16 -1 1 394454

És Kovács Kálmán vagy a Szőke Kavics legendás francia karrierje már smafu?

A hazai spílerjeinknek tényleg valahogy a német karrier fekszik, az ott használható erőnlét/technikai tudás mixhez tudnak a legjobban alkalmazkodni. Az angol focihoz nagyon gyengék, a spanyolhoz meg nem elég technikásak. Igazából rövidtávon az lehetne a cél, hogy minél több fiatal labdarúgónk erre a német vonatra üljön fel. 

Előzmény: Törölt nick (394452)
Időkapszula Creative Commons License 2019.09.16 -3 0 394453

Újra itt az Időkapszula, 1983 augusztusának első hetében járunk. Itthon folytatódott a 68. eszperantó-világkongresszus és ülést tartott a Minisztertanács. Nagyszabású békefesztivált tartottak Pusztavacson. A nagyvilágban továbbra is heves harcok dúlnak az iraki-iráni háború frontszakaszain és Libanonban folyamatosan újulnak ki a fegyveres összecsapások. Világszerte tömeges megmozdulásokkal emlékeztek meg a hirosimai atomtámadás 38. évfordulójáról.

https://valogatott.blog.hu/2019/09/16/idokapszula_nb_i_1983_84_bevezetes_i

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.16 -1 0 394452

"Kár, hogy Dárdai Németországban lett sikeres,kár hogy Gera Angliában , kár, hogy Szabics Ausztriában,ahol a fegyelmezettség az első."

 

...és ezzel pont magadnak mondasz ellent. A magyar játékosoknak jellemzően a Bundesliga fekszik (most is ott van 4 válogatottunk, a többi topligában egy sincs). Plusz még Szoboszlai is osztrákiában. Az elmúlt évekre visszatekintve ugyanez mondható el: szép Bundesliga-karrierek (Dárdai, Király, rakat további válogatott a Cottbusban), Angliában Gera.

 

Ezzel szemben a "latinos foci" országaiban (spanyol, olasz, francia) egyetlen komoly karriert sem tudsz felmutatni magyar játékostól. Vagyis nem igaz, hogy nekünk ez a játékstílus válik be, hanem éppen, hogy az általad fegyelmezettebbnek titulált német, angol vonal.

Előzmény: Törölt nick (394433)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.16 0 0 394451

visszakeresem a hozzászólást,h pontosan miről volt szó. abban igazad van,hogy nem focitudásban lettek egyenlőek, másban.

Előzmény: XGabika (394444)
XGabika Creative Commons License 2019.09.16 0 0 394450

Amúgy se számítana, van ahol berakják a korán nagyra nőtt kölyköket a csapatba, akik elnyomnak mindenkit a korosztályukban, persze meg is nyerik a tornákat, lehet büszke szülő és edző. Csak ezekből meg botlábú labdarúgók lesznek, mert felnőtt szinten már eltűnik a fizikális különbség egy jó része és előjönnek a taktikai és technikai hiányosságok.

 

 

a gyerek tavalyi everol beszelsz? :P 

Előzmény: lyukas csokoládé (394447)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394449

Semmilyen kisugárzása, karizmája nincs ennek az embernek. meg a -ba, -be igénytelen használata.... Jó, tudom, focisták.

Előzmény: G. Lorant (394448)
G. Lorant Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394448

Az a Klink Zoli beszéd olyan volt, mint ha a Szabó Péter nevű motivációs guru mondta volna....

Előzmény: Törölt nick (394442)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.09.15 0 2 394447

Amúgy se számítana, van ahol berakják a korán nagyra nőtt kölyköket a csapatba, akik elnyomnak mindenkit a korosztályukban, persze meg is nyerik a tornákat, lehet büszke szülő és edző. Csak ezekből meg botlábú labdarúgók lesznek, mert felnőtt szinten már eltűnik a fizikális különbség egy jó része és előjönnek a taktikai és technikai hiányosságok.

Előzmény: XGabika (394444)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394446

"

ami Erdei Zsolttal megy az nem megy olyanokkal,akik nem is akarnak jobbak lenni.

 "

 

Tudtommal erdei is kirugta de madár nem klink miatt volt eredményes ő már klink elött is olimpiai bronzérmes és vb volt.

 

"e fejleszteni mindnekit lehet és fejlődni akarni is mindenkinek lehet"

 

Erről maga klink nyilatkozott hogy az erőnléti alapok 10-14 között a legjobban fejleszthetők.(elnézést kérek az olvtárstól de megint nem saját kútfő/gondolat)

 

A cikket is olvastam de sajnos ez sem konrétum. Reméljük Szombathy Pál meghívja a műsorába és Klink is nyitott lesz majd erre.

 

Tényleg jó lenne tudni hogy gondolkozna ma egy nb III klubnál.(vagy mi a kifogás)

 

 

Előzmény: Törölt nick (394442)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394445

"ogy focisták játszottak más sportágbeliekkel focimeccset,ahol a fizikálisan állóképességben jobban képzett "nemfocisták" felvették a versenyt a "focistákkal"

 

azt aláriom hogy gyenge a foci de nem kell elhinni mindent.

Előzmény: Törölt nick (394441)
XGabika Creative Commons License 2019.09.15 0 1 394444

 de itt a fórumokon is olvastam olyanról, hogy focisták játszottak más sportágbeliekkel focimeccset,ahol a fizikálisan állóképességben jobban képzett "nemfocisták" felvették a versenyt a "focistákkal".

 

jo nagy faszsag. a gyerek par eve rendszeresen focizott kajakosokkal, altalaban 2-3 (12-14 eves) emberkevel tobbet raktak az egyik csapatba, hogy egyensulyozzak a 10 eves tudasat

Előzmény: Törölt nick (394441)
dr_wesson Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394443

Egyetértek, csakhogy itt még súlyosabb gondok vannak, mint az állóképesség, mentalitás, taktikai képzettség. Az alapokat én a labdával való dolgokra értettem. Erőnlétet fel lehet építeni pár hónapon belül. Technikai képzettséget viszont hosszú évek csiszolómunkája gyerekkorban. Minden mást csak erre lehet építeni. Aki nem így látja, éltében nem látott még labdát, az fix. 

Előzmény: Törölt nick (394441)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.15 0 2 394442

a videón is látszik, hogy ilyen mentalitással nem lehet eredményeket elérni semmilyen szinten. a kommentekben olvastam,hogy a játékosállomány eleve nem NB3 szintű, sőt NB3-as csapatokba be nem férőkből is jöttek...meg azt,hogy ők félig amatőrök.. talán még dolgoznak is mellette,akkor mit akar ez az ember tőlük nagyobb munkát? . atyaisten,ha ezt olvasnák Andorrában,Feröer szigeteken...

kinn voltam meccsen én azt láttam,hogy komoly profi focira fizikailag, játéktudásban alkalmatlan a keret, mintha ifisták játszottak volna.

mission impossible. ami Erdei Zsolttal megy az nem megy olyanokkal,akik nem is akarnak jobbak lenni.

Pedig sztem mindegy,hogy valaki mennyire tehetséges, miylen osztályban játszik ,de fejleszteni mindnekit lehet és fejlődni akarni is mindenkinek lehet, hiszen CR-nek is két keze,kát lába van,meg XY-nak az Egerből is. Magához képest mindenki fejlődőképes.

Az más kérdés,hogy ha meg is lenne az akarat ez nem megy 1-2 hónap alatt. 

Hivatalos indoklás nem volt.

"

heol.hu megyei portálnak az Eger operatív vezetője, Harmati Péter csütörtökön úgy fogalmazott, hogy nem volt B-terv arra az esetre, ha megválnak a vezetőedzőtől, így még nem tudja, ki követheti Klink Zoltánt a kispadon.                       

„Összetett kérdésről van szó, ha azt boncolgatjuk, mi vezetett ehhez a döntéshez – rögzítette Harmati Péter. – Igazából nem készültem edzőcserére, de akadtak olyan események, és kaptam olyan információkat, amelyek nyomán kénytelen voltam meghozni ezt a lépést. Sokáig nem halasztható, hogy ki lehet vagy ki lesz az új edző, mindenesetre most azon dolgozunk, hogy megtaláljuk a megoldást."

 

 

Előzmény: aljas8as (394437)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.15 0 2 394441

túl sok a tudatlan edző az alsóbb szinteken, akiknek fogalmuk sincs a kellő alapokról. olvastam már olyanról, hogy a gyerek sportágat váltott és megerősödött, majd visszatért és az edző nem győzött csodálkozni. ő nem volt tisztában enne a fontosságával. de itt a fórumokon is olvastam olyanról, hogy focisták játszottak más sportágbeliekkel focimeccset,ahol a fizikálisan állóképességben jobban képzett "nemfocisták" felvették a versenyt a "focistákkal".

igaz, a fizikum sem elég, mert egy taktikusabban,okosabban játszó csapat hatékonyabb, mint a csak fizikumra építő. ez jelenti a különbséget más országban is az alsóbb és a felsőbb osztályok közt,csakhogy ott a fizikum mindenkinek megvan osztálytól függetlenül.

nyugatra igazoló légiósaink a 90-es években,akik az alsóbb osztályokba pld Ausztria mentek több pénzt keresni azt tapasztalták,hogy az iram, a küzdés ott is magasabb,mint nálunk az élvonalban.

 

a magyar foci utolsó mentsvára az a tehetség, amit nem lehet tanulni ,csakhogy már olyan nagy a többi képzettségbeli lemaradás, hogy ez kevés már, így teljesen kiszorultunk a külföldi piacokról gyakorlatilag.

 

Előzmény: dr_wesson (394430)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394440

Szerencsére itt vagy te aki okosabb mint Hegesűs Henrik ,Dárdai , Ferenczi eggyüttvéve.

 

Nem is értem miért rohad a magyar foci minden szinten:)

Előzmény: dr_wesson (394439)
dr_wesson Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394439

Mondjuk amit saját magam tapasztalok és látok, majd gondolattá érik. Te viszont simán buta vagy. 

Előzmény: aljas8as (394438)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394438

Mondj egy saját gondolatot amit nem utánaolvasásból mások tudásának megismeréséből szedtél össze.

 

B+ én is csak 1 vagyok a 10 millió szk orszagaból.

 

Ide nem Kloppok meg Gardiolak irogatnak.

Előzmény: dr_wesson (394435)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394437

Most arra utalsz hogy a jatekosok megbuktatták?

Előzmény: Törölt nick (394434)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394436

Hegedűs henriktől van de mindegy.

 

Amúgy miért baj mo-on az okosabbtól tanulni??

Előzmény: dr_wesson (394435)
dr_wesson Creative Commons License 2019.09.15 -1 0 394435

Szépen felmondod azt, amit a Semleges Térfélből meg Ferenczi Attilától összeollóztál. Csak önálló gondolatod nincs egy szál se. Rohadt fárasztó vagy, már bocs. 

Előzmény: aljas8as (394431)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.15 0 1 394434

korpa közé keveredett és megették a disznók

 

ebben a videóban az első motíváló beszéde a csapathoz nyáron, amiben már a bukás is kódolva volt,amikor megkérdezte a csapattól,hogy vele tartanak ,vagy sem. a válaszban minden benne van,bár érdemes a kommenteket is olvasni.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=3DCnqJfW__A

Előzmény: aljas8as (394429)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394433

Volt egy cikk a kínai utánpótlásról 1-2 éve. Sok energiát,pénzt őltek bele a fejlesztésbe,de magához a képzéshez hülyék maradtak, kevés a jó edző és a módszereik sem megfelelőek

 

"„Amikor megérkeztünk, azt láttuk, hogy a kínai edzők katonai módszerekkel gyötrik a gyerekeket” – vélekedett a Financial Timesnak adott interjújában az ország legnagyobb akadémiáján, az Evergrande komplexumában dolgozó argentin tréner, Guillermo Trama.

 

A Real Madrid által támogatott, 2400 fiatalt befogadó, 24 külföldi edzőt alkalmazó akadémia vezetőségének korábban több helyi edzőt is a gyerekek rendszeres bántalmazása miatt kellett elbocsátania. Trama megállapítása szerint valami kulcsfontosságú hiányzik még a legjobb kínai játékosokból is egyelőre, ezért szükséges az edzők (újra)edukálása és a játékosok mentalitásának megváltoztatása.

„A passzok időzítése, a lövések időzítése, a beindulásoké – a kínai játékosok rendszeresen rossz döntéseket hoznak ezekben az esetekben a pályán” – mondta.

A mentalitásváltoztatás pedig lassú, nagyon lassú munka lesz – e nélkül kevés a sansz a magas színvonalú építkezésre.

"

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_foci/vicceltek-a-futballjukkal-most-barkit-megvesznek-mert-a-vezeto-igy-akarja-2487047

 

 

valahol a magyar képzés is hasonló gonddal küszködik,vagyis az új út megtalálása,ahol a fiatalokat a megfelelő módszerrel edzeni a magyar gondolkodáshoz közel állóval,amit szívesen fogad be a fiatal,ugyanakkor a nemzetközi foci követelményeinek is megfelel.

a magyar gondolkodás sztem  igényli a kreatív, ötletes dolgokat, vagyis önmagában a mechanikus fegyelmezett foci ,ami jellemző pld a német, izlandi, vagy ukrán focira ,nálunk nem biztos,hogy gyökeret tudna verni. olyan edzőket,szellemiséget kéne  hozni,akik ezt a kreatívitást is képviselik és velük indulhat egy saját "magyar út". 

Kár, hogy Dárdai Németországban lett sikeres,kár hogy Gera Angliában , kár, hogy Szabics Ausztriában,ahol a fegyelmezettség az első.

Nekünk a latinos foci feküdne jobban sztem, persze ehhez a fizikális,mentális értelemben is fel kéne fejlődni, hogy a kreatív dolgok ki tudjanak domborodni,amivel előnyben lennénk a legtöbb országhoz képest is.

Előzmény: zo73 (394415)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 1 394432

"akik a 50.60.még a 70-es években is . először talán a fizikum "tünt el", majd a mentalitás,"

 

Albert flórián csipővel tett kézre várta a labdát már ő sem volt profi. 1968-ban nyert aranylabdát. 

 

A világ a szakmai és a piaci alapokra helyezte a focit.

Mi nem.

 

Nyilasi Tibi Hegyi Iván beszélgetős műsorában mondta  hogy amikor az FTC-be került akkor albertéka kényelmes világban billiárdoztak. Amugy ezt a közeget abban a beszélgetésben sokszor kényelmesnek írja le.

 

A világ elhaladt melettünk.

 

Elöször ezt kell elfogadni.

 

Mi nem vagyunk elég jók ahhoz hogy vb meg eb-n részt vegyünk.

 

Amugy a csk egy arab bajnokságból jön és 1 stabil kezdönk van a top bajnokságokban Gula (Orbán bár minket képvisel német termék).

 

Előzmény: Törölt nick (394428)
aljas8as Creative Commons License 2019.09.15 0 0 394431

Szerintem nem büdös nekik a munka és nem lusta.

 

Ha mégis akkor a kiválasztási rendszer szar(apropo van nálunk ilyen)

 

Egyszerűen az edzők nem tudják felkésziteni őket mert ők sem tudják mi kell ahhoz a szinthez ami a top bajnokságokban van.

 

És akkor beszélhetünk az mlszről az ujsáirokról vagy a szurkulok színvonaláról.

 

Sajnos nincs futballkultura magyarországon.

Előzmény: dr_wesson (394430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!