Keresés

Részletes keresés

405GRX Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168631

A probléma csak az, hogy ehhez kell egy budapesti 0-4, és egy olyan amszterdami első félidő, ahol a végig a töküket vakarászó hollandok minden erőlködés nélkül 1-0ra tudnak vezetni. Ezután jön a fejeket felszabadító "minden mindegy" speech a félidőben Faszrajztól, és fordítunk.

Ennél azért sokkal nagyob  fegyvertény lenne, ha végre egyszer nem teli gatyával futnánk ki egy román-spanyol szintű ellenfél ellen idegenben, és vezetést szereznénk.

Előzmény: szaltósGera (168615)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168630

405GRX Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168629

Szerintem hagyjuk. Ha visszaolvasnál és nem kizárólag fröcsögni járnál ide, lenne fogalmad arról, hogy ebben a topikban ki és mit helyesel.

Javaslom, világosíts otthon a pincében és ignore ON, szevasz.

Előzmény: gojo100 (168605)
Heesh Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168628

Sztem semmi nem változott a magyar fociban, a tegnapi meccset a hollandok lazsálták el. Az első gólig nagyon nyomták, utána leültek. Alacsony iramú volt a meccs. Ezzel együtt egy kis szerencsével meg lehetett volna az X.

Sztem 3.-ok leszünk a csoportban, és ez már előrelépés. A vb selejtezőn akkor egy kalappal feljebb kerülünk nem?

divaoni01 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168627

Igen, túl lazák és nagyképűek voltak, s ez vissza is ütött rájuk.

 

Erről írtam reggel.

 

Van Persie, ott nevetgélt Sneijderrel a kezdőkörben.

 

Ha, kicsit is komolyabban tudtak volna venni minket a második meccsen is....

Előzmény: The Evil (168625)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168626

Bár utólag érdekesnek tűnhet de én speciel tegnap a szünetben tuti Gerát hoztam volna le Pintér helyett. Mondjuk akkor lehet 5-1 oda az első félidőben konkrétan lófaszt sem csinált, ellenben Pintér szerintem nem lógott ki a csapatból egyáltalán.

Előzmény: Tompus999 (168614)
The Evil Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168625

http://www.uefa.com/uefaeuro2012/matches/season=2012/round=15171/match=2002052/postmatch/quotes/index.html#van+nistelrooy+vaunts+dutch+class

 

"We were already playing a bit loosely in the first half without them profiting, but in the second half they took advantage and suddenly we were 2-1 behind," Van Nistelrooy told UEFA.com. "That was a bit of a shock, but we didn't have time to think about it and we kept playing football. The fans were behind us and we were able to turn it around. Hungary really went for it. They wanted to make up [for Friday's result] and they did that, but we won in the end thanks to our moments of class in front of goal." - Van Nistelrooy.

 

Beszél még Mathijsen ("We were a bit too arrogant perhaps. Conceding three goals should never happen.") és Lázár Pál.

_cicc_ Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168624

igazad van. akkor az egymás elleni dönt, tehát min. 2 góllal kell nyerni szeptemberben...

Előzmény: reckon (168598)
gojo100 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168623

Sajnos igy születtem!

Született irigy vagyok!:-)

 

Nem szeretheti mindenki a válogatottakat csak a tudásukért, mint pl. Te!

 

Te aztán érted a léyeget mi?

Tudod mitöl doglik a légy!

 

Nagyon,nagyon be vagy Te itten csapva! De  persze lehet, hogy haszonélvezö vagy..pl. lehet benne vagy az MLSZ FB-ba!

 

Vezetöknek kurtavas!

Előzmény: verkri (168584)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168622

"Harmadik hely a vége"

Amúgy meg legyen ez, semmi baj nem lenne vele.

Előzmény: Ljungberg (168542)
maZo Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168621

hát részben jah..

Előzmény: divaoni01 (168612)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168620

Tegnapra is fociünnepet ígértek a népnek aztán elég lábszagúra sikerült. Lehet, hogy 100%-on akarják befejezni de azért mégsem úgy fogjak odatenni magukat mint akinek a továbbjutás múlik rajta. A svédek ellenben valszeg így tesznek majd és azért annyira nem kutyaütőek szerintem. Meglátjuk. A lényeg, hogy szerintem arra ne appelláljunk, hogy az a meccs fix 2-es.

Előzmény: Traubi (168545)
maZo Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168619

2.

Nekem az a kapus, aki kap 1 potyát, és véd 3 bravúrt, az klasszisokkal szarabb, mint akinek nincs bravúrja, de potyát sem kap. Egyébként valószínűleg én is Babost védetném, de hangsúlyozni azt akartam csak, hogy nekem mindegy ki, csak ne ez a bohóc, mert akkor tuti számíthatunk egy agyvérzős potyára. Ráadásul 12 éve újra meg újra. Feleslegesen magyarázom, érted te ezt, csak valamiért különleges késztetést érzel arra, hogy mindig kötekedj.

 

6.

Azért nem pénteken rukkoltam elő ezzel a kirohanással (bocs, coming outtal), mert most éreztem motivációt arra a két meccs összesített tapasztalatait leírjam. Elnézésed kérem érte, főnök.

Azzal meg nem értek egyet, hogy Gerát bármikor is ki lehetett volna hagyni. Ezért is elnézésed kérem.

Előzmény: Feyd-Rautha (168611)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168618

Nyilván. Nálam is alapvetően szerepelne minden aktuális válogatott meccsen, de hogy SOHA! ne lehessen kihagyni, az azért barokkos túlzás, emlékezve néhány szörnyű alibi meccsére.

Előzmény: Tompus999 (168614)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168617

Laczkó szar, mint szélsőhátvéd. Ha majd nézed is a meccseket, és nem csak a hivatalos MLSZ kommünikét szajkózod, akkor rájössz Te is. Van három-négy olyan játékos, akit ki lehetett volna próbálni korábban, és szinte biztos, hogy jobban beváltak volna. - pl. Leandro vagy Bodor. Nyilván nem most kellett volna kipróbálni, de az azeriek ellen például simán.

Előzmény: tol (168610)
Emi2 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168616

Hagyd, ezüstszalag ezt sosem fogja megérteni...

Előzmény: verkri (168607)
szaltósGera Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168615

Tegnap páran beírták, hogy a magyar válogatott nem lenne képes mondjuk Romániában vagy Spanyolországban vezető gólt szerezni tétmeccsen. szerintem sokkal komolyabb dolog 2:1-re vezetni Hollandiában, mintha egy csapat kibekkel egy 0-1-et. 

Előzmény: ezüstszalag (168600)
Tompus999 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168614

Én például pénteken kihagytam volna, meg tegnap is az elsô félidôben. Legalábbis így utólag.

Azért azt leginkább meccs után lehet megmondani valakirôl, hogy kihagytam volna vagy sem.

Előzmény: Feyd-Rautha (168611)
maZo Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168613

Egy érdekes stat.

 

Az összes európai selejtezőcsoport összes csapata közül mi rúgtuk a 3. legtöbb gólt:

 

1. Hollandia 21 gól

2. Németország 17 gól

3. Magyarország 15 gól

3. Spanyolország 15 gól

 

Nyilván nem sokat jelent, de azért jól néz ki.

divaoni01 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168612

Konkrét pszichológus is jöhetne, de elsősorban Sanyi bá feladata lenne, hogy fejben is a megfelelő állapotban legyünk.

 

Ettől is jó edző valaki, hogy képes lelket verni az emberibe, minden körülmények között.

 

Sanyi bá, nem ilyen ember.

Előzmény: maZo (168608)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168611

2. Fülöp semmivel nem volt jobb, mint Király, de örülök, hogy megint eldöntöd, ki épelméjű, és ki nem. Attól, hogy személyes ellenszenvet érzel vele szemben, Baboson kívül jelenleg nincs olyan kapus, aki érdemlegesen jobb lenne a pizsamásnál. Főleg olyan, aki értékelhető meccseken nagyjából folyamatosan véd.

 

6. Gera tegnap nagyon jó volt. És régebben is voltak időszakai, mikor hozta kivételes tehetségét. De jó pár meccsről ki lehetett volna hagyni - érdekes, hogy az őt érintő coming outoddal nem a pénteki meccs után rukkoltál elő.

Előzmény: maZo (168608)
tol Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168610

Azért Babos teljesitménye nagyon jó volt siekrűlt neki néhány bravúr.

A védelmünk akkor sem volt jobb  ami a mezönyjátékosokat illeti.

Juhász sajnos nagyon rosz napot fogott ki és ilyen jo ellenfelet nem szabad üresen hagyni a 16 -os közelében.

Vadocz , koman , Gera , nem labdaszerző középpályások lehet öket középpen játszatni csak nem Hollandia ellen  mert akkor kapunk egy 5-öst.

Laczkot lehet szidni de olyan szélső hátvédűnk nem lesz akit ne sikerűljön átjátszani, sajnos be kell látni , hogy a Hollandok ellen a sérült Juhász nem sokat ért.

 

Előzmény: The Evil (168592)
reckon Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168609

szerintem jók a meglátásaid, ez a része nekem is tetszett. És ahogy Koeman-nál elmondtuk, hoyg az egycsatáros játék nem feltétlenül jelent bunkerfocit, itt is elmondhatjuk a korrektség kevéért, hogy a kétcsatáros játék is lehet defenzív, ha azok jól támadnak le, és van erejük vissza is jönni. Rudolf óriásit küzdött mindkét meccsen, (amúgy a fikázott tegnapi góljánál érdemes visszanézni azt a lövést, igen szépen ment volna a hosszú felé...) és Priskin is megoldotta legalább a zavaró szerepkört.

Előzmény: verkri (168607)
maZo Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168608

Bednyomások tegnapról, nagyjából fontossági sorrendben:

 

1.

Elképesztő volt látni, hogy mennyit számít a pszichés állapot.

Ennyire kontrasztosan még sosem jött ki az, hogy a magyar válogatott első számú ellenfele mennyire önmaga!!

Ameddig semmilyen bizonyíték nem volt a fejekben arra, hogy mi is elérhetünk valamit ezen a meccsen, addig csak a tisztes helytállásra futotta az akaratból és a nyögésből.

Aztán ahogy találtunk egy gólt - mert azért azt nem előzte meg mezőnyfölény vagy ilyesmi - rögtön elhitték a fejek, hogy itt FOCIZNI is van értelme, nem csak hajtani.

Innentől kezdve egészen az ötödik bekapott gólig minimum egyenlő ellenfelei voltunk a hollandoknak, de megkockáztatom, hogy többnyire feléjük is kerekedtünk.

Aztán jön az ötödik - egyébként fos mákos - gól, és visszaesnek a fejek ugyanabba a semmire sem vagyunk elegek állapotba, mint amiben pályára léptek.

Pszichológus kell a magyar válogatottnak elsősorban és csak másodsorban egyebek.

 

2.

Nem akartam elhinni amikor kiderült, hogy pénteken Király kezd a kapuban. Komolyan, hányszor kell még leforráznia a potyagóljaival minden magyart ahhoz, hogy egy életre elfelejtsük és száműzzük a válogatottból. Én legalább 10 éve ordítozom minden meccsen, hogy valaki szedje már le ezt a bohócot a pályáról, de úgy látszik amíg nem növeszt hosszú ősz szakállt, addig nem fogunk tőle megszabadulni. Egyszerűen érthetetlen számomra. Nem vonom kétségbe az esetenként bemutatott bravúrjait, de egy olyan kapust, aki stabilan minden meccsen legalább egyszer potyázik, nyugodtan nevezhetek a válogatott mindenidők legszörnyűbb kapusának, de ha nagyon elragadtatom magam, akkor úgy ámblokk játékosának. (Igen, Mracskókat meg Plókaikat megelőzően.)

Fülöp nem valami különleges kapus, ritkán véd nagyot, de éppelméjű emberben fel sem merülne, hogy Királyt védesse helyette. Vagy bármelyik másik magyar kapust, felőlem a harmadosztálból is, csak őt ne...

 

3.

Ez a Tököli dolog olyan, mintha direkt szembe köpné a kapitány a szurkolókat.

Ha jelezni akarjuk, hogy a jövőbe nézünk, akkor ezeket a játékosokat (Király, Tököli) kéne fényévekre tartani még a kerettől is.

Azon túl, hogy effektíve is csak ártanak a csapatnak, a dolog mondanivalója is szörnyen rossz.

 

4.

A pénteki meccset illetően Egervári számos szarvashibát vétett.

Már említettem ugye Királyt, majdnem ekkora faszság volt Varga játéka Vadócz helyett, vagy az, hogy Rudolfot ékben játszatta.

Javára írandó azonban, hogy legalább felül tudta bírálni önmagát és keddre a tévedései nagy részét felülbírálta.

 

5.

Irgalmatlanul hiányzott Szalai.

Ha a tegnapi felállásban a nem reménytelen, de szinten aluli Priskin helyett Szalai játszott volna, akkor ez a támadó szekció egészen nemzetközi szintű lehetett volna.

Iszonyú nagy vérveszteség, hogy ő kidőlt.

 

6.

Sokan kóstolgatták már Gerát.

Hát nesztek! Ő az, akit amíg ég benne a tűz, soha nem szabad kihagyni a magyar válogatottból. Soha!

 

7.

Iszonyú hervasztó, hogy a válogatott játékosai mennyire meccshiányban szenvednek.

Valószínűleg a tegnapi javulásba az is belejátszott, hogy pénteken legalább fociztak már egyet....

verkri Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168607

A védekezés a mai fociban nem azt jelenti, hogy egy csomó ember beáll a kapuja elé. Jelenleg a Barcelona védekezése a leghatékonyabb a világon, és a védekező stratégiájuk döntő része az ellenfél térfelén, sőt, a tizenhatosa előtt végrehajtott tevékenységekre épül. A miniszterelnökünktől is már bő évtizede tudhatjuk, hogy az egészpályás letámadás egy védekezési szisztéma.

Előzmény: ezüstszalag (168604)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168606

Lassíts már egy kicsit. Vagy minden nap kinézel egy szót az értelmező szótárból, és addig nem nyugszol, míg százszor be nem írod valahova? Látom a mai szó a gőg volt. Ügyes vagy.

Előzmény: ezüstszalag (168603)
gojo100 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168605

Te Peugeot--:-)

 

Szerinted ha Valaki nem leszegett fejű barom és kritikával illet valamit,meg Valakit az miért trollozás!

 

TISZTÁBAN VAGY A SZAVAK JELENTÖSÉGÉVEL!

VAGY CSAK HELYESELNI LEHET! Jesz ször, da tavarissi, javol májn fürer...

 

Mia f@...rol beszélsz?

 

Persze az sem baj ha neked, ami it Mo-on minden téren -igy a mi a sportban is van - tetszik!

Csak mindössze sajnálatos!

És valakinek meg kell már világositani a dolgokat...És ezért vagyok Én..:-)!

 

Vezetöknek kurtavas

 

 

Előzmény: 405GRX (168590)
ezüstszalag Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168604

Nem passzivitást ajánlottam hanem VÉDEKEZÉST !:)))

Előzmény: verkri (168601)
ezüstszalag Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168603

Kiscsapat "öngyilkosság-szisztámája" a miénk. Gőggel rohanni előre.

Az ellen röhög rajtunk és szétveri a laza védelmünket !

Egervári  osztályzata : bakfigy a köbön !

japex Creative Commons License 2011.03.30 0 0 168602

Jah, hogy a Loki a szívügyed...ott is ugyanolyan béna a Varga de kis buzi. Az egész csapatod szar.

Előzmény: ChrisRea (168522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!