Keresés

Részletes keresés

xobold Creative Commons License 2007.01.08 0 0 21
Nem tudom, én csak itt láttam.
Előzmény: dvmsf (20)
dvmsf Creative Commons License 2007.01.08 0 0 20
Ez nem tölthető le valahonnan ?
Előzmény: xobold (19)
xobold Creative Commons License 2007.01.06 0 0 19

Szia, akkor te biztos értékelni fogod ezt.

Előzmény: unclesam (15)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.11 0 0 18

Én örülök, hogy segíthettem!

Robi

Előzmény: unclesam (17)
unclesam Creative Commons License 2006.02.10 0 0 17
Kösz!
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.10 0 0 16

Szia!

 

 

Félig igazad van, de nem vagy teljesen tájékozott és némileg félre is érted  a dolgokat:

 

- Az előfizető adatkezelése saját döntésén alapul: vagy nyilvános a hívószáma vagy nem. Amennyiben nyilvános. úgy bárki megkereshet (!) kéretlenül is: a spam is csak akkor büntetendő, ha pl. leiratkozás után is küldik, vag ynem biztosítanak leiratkozást illetve hamis címről megy sztb.

 

- Az üzletkötőnek nemhogy nem kel, de kifejezetten tilos arról tudnia, hogy egy adott szám el van hordozva. Esetileg ugyan utánanézhet, de az adatbázisba (ahol ezt nyilván tartják) bizony nem tekinthet bele. Így ha nem is célravezető az előfizetővel vitatkozni, hogy kinek az előfizetője, de jóhiszeműségről árulkodik inkább.

 

- A T-Com-nál pedig kifejezetten letilthatod a marketing célú megkeresést (ugyanúgy ahogy hírlevélről leíratkozhatsz) függetlenül attól, hogy nem vagy előfizetőjük. Ezt egy a 06/80/44-33-23-as (ingyenes) FAX számra néc-cím-telszám megadása mellett elküldött egyértelmű nyilatkozatot, vagyis a későbbi hívások mellőzésének kifejezett kérését tartalmazó FAX-on tartom a legcélrevezetőbbnek - és nyoma is marad 5 évig legalább. Ha pedig - mint írod - egy eredetileg T-Com-os számod van elhordozva, akkor mint volt ügyfél megmaradtál az adatbázisban (ezért is hívhatnak) úgyhogy a nyilatkozatnak abszolút hatása lesz.

 

 

Sok sikert!

Maus Róbert

Robi

Előzmény: unclesam (15)
unclesam Creative Commons License 2006.02.09 0 0 15
Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, akit zaklat a T-com? Nem találtam olyan topicot, amely a telefonos reklámozással foglalkozna.
Kb. 2 hetenként felhív valaki a T-comtól, közli, hogy beszékgetésünket a saját érdekemben (!) rögzítik és tesz valami ajánlatot az olcsóbb telefontarifákra. Kifogásaim a következők:

1. Miért telefonálnak nekem, amikor nem is vagyok T-com előfizető?
2. Amikor ezt közöltem a hölggyel, akkor azt mondta, hogy Bp-en nincs se Invitel, se más és erőszakoskodott, hogy mondjam meg a szolgáltatómat, mert ő t-comos számot hívott! (Nem hallott még a számhordozásról.)
3. Ha a kéretlen e-mail büntetendő, akkor a telefonos direkt marketing miért nem?

(Csak mellesleg jegyzem meg, hogy minden első levél, hívás - akár elektronikus, akár papír alapú - kéretlen, még akkor is, ha egy üzletet, vagy anyámat hívom fel. Kért kapcsolat csak az első után következhet.)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 14

Kedves Gábor!

 

Amiket és amilyen formában leírtál, egyzserűen hülyeség, nem megalapozott és csapkodó, felelőtlen.

És azt a fajta populizmust, melyet Tőled itt és ott olvasni voltam kénytelen, (eddig legalábbis "csak") a MIÉP köreiből hallottam (na jó, van egy kvázi nem szélsőjobb ellenzéki őpárt is, mely igyekszik a szélsőjobbnak mélyen benyalni, de oda csak azért sem gondollak ;-) )

 

Amit eddig leírtál, tényszerűen cáfoltam.

 

Tisztelettel várom állítólagos bizonyítékaidat itt on-line vagy e-mail-ben (mely utóbbi esetben diszkréciómról biztiosítalak).

 

Mert azt ugye tudod, milyen az az ember, aki bizonyítékokra HIVATKOZIK és csak csapkod, de nem mutatja be azokat?!

 

Üdvözlettel és a további ÉRTELMES és Részedről is végre tételes, kimódolt, ésszerű indoklások által megtámasztott polémiára vágyakozva

 

Maus Róbert

mikimaus

Előzmény: kerlekneveddle (13)
kerlekneveddle Creative Commons License 2004.09.27 0 0 13

elolvastam  : )

en sertegetesre nem valaszolok sertegetessel. Csak tenyeket irok le, van ra vagy 30 tortenetem bizonyitekkal egyutt mekkorakat es mennyit hazudik a MATAV.

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 12

Olvasd el az "Így csal a Matáv.." topikban írtakat.

és ha lehet - itt is megkérlek - ezután hülyeségekkel ne sértegess. 

Előzmény: kerlekneveddle (10)
kerlekneveddle Creative Commons License 2004.09.27 0 0 11
tovabba: itt is megkerdezem, tudod mennyibe kerul az Egyesult Allamokban telefonalni?
Előzmény: kerlekneveddle (10)
kerlekneveddle Creative Commons License 2004.09.27 0 0 10
nem igaz. Hazudik. A reklamjaiban, a telefonos automata bemondasaiban, hazugsara kenyszeriti az ugyintezoit, hazudik a feltetelekben, rengeteg modon hazudik. De nezd meg az XL-es plakatjat, ugyanolyan, mintha en azt mondanam neked, hogy meghivlak sorozni, annyit iszol amennyit akarsz, majd elsuttogom amikor nem figyelsz oda, hogy csak 2 sorig, es a vegen jol atverlek, otthagylak a szamlaval. Ez a MATAV. 5 eve rengetegszer atvertek a legaljasabb, legotrombabb modokon
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 9

Kedves kerlekneveddle!

Ígérem: nem veszem le! ;-)

 

Nem hazudik, csak apróbetűsen közöl bizonyos "marginális" információkat.

 

Ugyanúgy, ahogy:

- orvosságok,

- táplálék-kiegészítők,

- mobil-telefonok (!)

- mobil szolgáltatói akciók (!)

- mosóporok

- és természetesen MINDEN távközlési és nem távközlési szektor hirdetésében.

 

 

Egyébként pedig a reklám figyelemfelhívó és nem hivatalos tájékoztató - ezt egy européer magyarnak illene tudnia.

 

Megtévesztő is csak akkor lenne egy reklám, ha a későbbiekben nem tennék teljessé a tájékoztatást VAGY kifejezetten a tényekkel ellentétes infót adna (pl. az XXL kapcsán EGÉSZ NAPON ÁT történő ingyenes hívást reklámozna, az általánosabb és a szerződésben de 1212-es tájékoztatásban és apró betűkkel az összes hirdetményben szereplő kiegészítő tájékoztatással együtt teljes hirdetménnyel, miszerint "ingyen hívhat minden Matáv telefonszámot" - ugyanis ez önmagában tény, mert a MEGADOTT időszakban és korlátozásokkal tényleg ingyen hívhatsz.

 

Egy bizonyos ponton túl a megrendelői tudatlanság NEM a szolgáltató felelőssége - itt csak ennek apontnak a helyzete lehet vitás. Mivel vannak kifejezetten törvénysértő reklámok, de azok NEM a Matáv hirdetései, így nem is értem, min vagy kiakadva? (LÁsd a Vodafone GVH és HIF által is megbirságolt korábbi reklámjait...)

 

Üdvözöl

Maus Róbert

mikimaus

 

Előzmény: kerlekneveddle (8)
kerlekneveddle Creative Commons License 2004.09.27 0 0 8
A MATAV hazudik a reklamjaiban es mindenutt... 1000 peldam van ra
téeszelnök Creative Commons License 2004.09.21 0 0 7

"Alkalmazottainak negyedétől válik meg a Matáv "

 

OTT LEHETSZ MINDENHOL !!!

hehe

rainman Creative Commons License 2004.06.16 0 0 6
Ahelyett, hogy dühöngsz, és hangulatkeltő szándékkal hozzászólást írsz, talán tájékozódj az adott témában, mielőtt égetnéd itt magad!
Szerinted mennyi manapság a telefonos net-kapcsolatok távközlési díja? Du. 6 után, és éjféltől reggel 7-ig?

Te magad írtad, hogy egy éve 3Ft, és 0,5Ft volt.

Megsúgjam mennyi ma?
Tessen kérem:
http://www.matav.hu/magyar/lakossagi/termekek/kapcsolodo_anyagok/dijcsomagok/internetezes_percdijai.pdf

Amiről a reklám szól és amit keversz valamivel - mint szezont a fazonnal - az Nyilt Internet szolgáltatás. Amely a távközlési díj mellett tartalmazza egy konkrét internetszolgáltatás díját is!
Továbbá: Bizonyos telefon díjcsomagok esetén a reklámban is emlegetett percdíjak mellett a tarifacsomag díjának fele felhasználható net-elérésre.
Egy szóval: leinternetezhető az alapdíjad fele a reklámban szereplő percdíjak mellett.
Számolj utána, hány órát kapsz "ingyér"....

Előzmény: freesleep (5)
freesleep Creative Commons License 2004.06.16 0 0 5
régóta dühöngök rajta, hogy a matáv már egy ideje úgy hirdeti a netes percdíjait, hogy készülj a hosszabb menetekre, 6 után és húsz perc használat után csak 4 ft. egy éve még 6 után 3 ft volt, éjfél után meg 50 fillér.
undoknak tartom hogy emelik, pláne a háttér miatt, de hoy még ennyire hülyének is nézzenek, az elképesztő. egyébként nekem most kábelem vn, úgyhogy nem a pénztárcámat zavarja.
Előzmény: allmiracle (4)
allmiracle Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4
Nincs Matáv telefonom. :))
Előzmény: Laci (-)
python Creative Commons License 2001.01.26 0 0 3
A matáv (N.E.) egy nagy cég, aminek az ujja körül van az egész magyar Internetes társadalom, ebbe bele kell törődni. (vagy marad a lázadás)
nyman Creative Commons License 2001.01.26 0 0 2
ez mostanaban megint aktualis
Előzmény: Laci (-)
lolka_bolka Creative Commons License 2000.06.05 0 0 1
OFF
Nem!
A MULTIdimensional array nem sux ! :)
ON

Lolka

BahnScorper Creative Commons License 2000.06.05 0 0 0
Úgyis csak 0%-ot kapnál...
Mégegy ilyen topic... mindenhol csak matávsuxx, molsuxx...

AZ ÖSSZES MULTIK SUXX!

Előzmény: Laci (-)
Laci Creative Commons License 2000.06.05 0 0 topiknyitó
Szerintem a Matávnak jó lenne a következő reklám:
"A Matáv új díjcsomagjával az Ön szolgálatában. Ezentúl egy szava sem lehet!"

(a találmányért fix díjat nem kérek, de a reklám bevezetése esetén a megnövekedett forgalomból származó bevétel 0.1% engem illet (ez persze nem fordulhat negatívba :))

Laci

Ui: a matáv monnyon le!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!