Keresés

Részletes keresés

Thomas búvár Creative Commons License 2009.04.08 0 0 5043
Lásd: 5042
Előzmény: Blind Rider (5039)
Thomas búvár Creative Commons License 2009.04.08 0 0 5042
Előzmény: evk (5038)
Thomas búvár Creative Commons License 2009.04.08 0 0 5041
Itt előbb kapsz választ a kérdésedre.
Előzmény: evk (5038)
camera Creative Commons License 2009.04.06 0 0 5040
Filmgyártó stúdió, (víz alatti) mozgókép készítő tanfolyamot indít, operatőr végzettségű szakelőadóval. Elmélet: 30 óra. Érdeklődni: 06-30-99-29-300, www.objektivstudio.hu, info@objektivstudio.hu

Blind Rider Creative Commons License 2009.04.06 0 0 5039

Sziasztok!

 

Vettem egy amatőr vízalatti tokot (inkább vízálló, de 5 méterig írják, h vízalatt is jó).

 

http://www.cfoto.hu/w/?id=11&c=371&p=449

 

Szerintetek snorkeling / freedivinghoz fotózni jó lehet? Nyilván nem mennék nagyon mélyre, inkább felszínközeli dolgokat fotóznék vele (súlyövvel, pipával szoktam merülni). A Vörös-tengerhez mennénk, Dahabra.

 

Objektívet milyet érdemes használni? Egy Canon 40D-vel használnám, van hozzá Sigma 10-20-am, illetve 18-50-em. Gondolom a 10-20 jobb lenne átfogóbb, "táj"képekre víz alatt (korallok, formációk, búvárkodás emberekkel a képben), de a másik objektív talán közeli / kvázi makró képekhez jól jöhet, halakról, közeli korallképeről (a leképezési aránya is sokkal jobb).

 

Vakuhasználatot illetően is gondolkodtam. Profi szett híján arra gondoltam, hogy egy vízálló tokban (Aquapac) rögzíteném a karomra a vakut, és rádiós kioldóval villantanám el a gépről. Vakura színhőmérséklet-módosító fóliákat érdemes tenni? Vagy felejtő ez a megoldás? :D

 

Tudom, hogy van erre profi szett is, de egyelőre anyagi okokból (és totális vízalatti fotós amatőrizmusom miatt is) erre még nem ruháznék be.

 

Köszi előre is...

evk Creative Commons License 2009.04.06 0 0 5038

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Hirtelen felindulásból vettem egy hobbi vízalatti digitális gépet. 1 hetem van, hogy képbe jöjjek, kb. hogy kéne beállítani, hogy a gép tudásához képest legjobb felvételeket tudjam vele készíteni.
Nincs semmi előképzettségem, mondhatni a O-ról indulok.
Vörös tengerben, felszíni búvárkodásnál szeretném használni.

A gép típusa: INTOVA IC 500. A Dechathlon honlapján megtalálhatók a tulajdonságai.

Ha lennétek olyan jók és segítenétek nekem, nagyon örülnék.
hummer111 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 5037
köszönöm szépen!
Thomas búvár Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5036
Szóval itt: http://www.divecenter.hu/Forum/102
Előzmény: Thomas búvár (5035)
Thomas búvár Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5035
Itt előbb kapsz választ a kérdéseidre:
Előzmény: hummer111 (5034)
hummer111 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 5034
Üdv!
Kubába megyünk két hétre és szeretnék vízalatti képeket is csinálni, csak az a helyzet nincs rá rengeteg pénzem. Nézegettem használtan egy olympus 1030 at, ami elvileg 10m-ig vízálló, meg még az lenne a kérdésem, van-e esetleg olyan eldobható vízalatti kis gép, ami nem készít nagyon borzasztó képeket.- vagy ezek mind nagyon rosszak?
MKajcsi Creative Commons License 2008.12.18 0 0 5033
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy itthon beszerezhető e kék vizbe való szinszűrő fólia? (valami ilyesmire gondolok http://www.magic-filters.com/ ) Egy egyszerű kis kompakt kamerával próbálnám ki. (Canon A 520 gép WP-DC 60 tok)
Mivel sürgősen kéne sajnos már hiába rendelem meg nem kapom meg időben. (dec 22. hétfőig)
Várom az ötleteket, esetleges alternatív megoldásokat... Előre is köszi
mercatoris2 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 5032
Van más hely: www.divecenter.hu, víz alatti fotózás és videózás fórum.

Addig is: az EWA marine tok kb max 10-15 méterig jó, aztán rányomódik a zacskó a kamerára és nem tudod működtetni. Ha sohasem mész mélyebbre, ideiglenes jó lehet.

Equinox és Ikelite és társai olcsó toknak számítanak a tok-piacon, tudom, elsőre furcsa, hogy több, sok esetben jóval többe kerülnek, mint maga a kamera, de ez van...

Egy tok "jóságát" alapvetően két dolog határozza meg: az optika milyensége-minősége és a tok kezelhetősége (s az általa elérhető kamerafunkciók mennyisége). Egy jobb tokon optikai üveg portok vannak, az olcsóbbakon műanyag. Így hiába HD felbontású a kamera, ha az optika jelentősen csökkenti az felbontást, chromatikus aberrációt idéz elő, Barrel-torzítást okoz stb.

Ne lepődj meg, de egy jobb nagylátószögű optika kb 1000 EUR-tól meg felfelé, a csillagos égig... S víz alá felettéb hasznos...

NatGeós HD minőséghez (technikailag) HDCAM kamerákat használnak, áruk kb 50 000 EUR-tól kezdődik :-D


Előzmény: Badb0y (5031)
Badb0y Creative Commons License 2008.11.20 0 0 5031
Tudom nem fotózás, de nincs más hely.

Vízalatti kamerázással foglalkozott már valaki? Én elkezdtem nézegetni cuccokat, és természetesen nem a national geographicos minőséget szeretném, de láttam egy canon hv30-cal készített videófelvételt, semmi atomreflektor és + megvilágítás, simán natúrban.

1.
Milyen beállítással illik víz alatt kamerázni? Elgondolásom szerint cinemamode az kell, és záridőt érdemes beállítani? Mert írták, hogy 48-adra érdemes állítani.
Ill. annyit tudok még, hogy lehet kapni vörös szűrőt, amit nagyobb mélységekben kell használni. De ez nem lényeg, nem mélytengeri akarok lenni egyenlőre. De ez a vörös szűrő tényleg nagyon szép képet csinált nagyobb mélységben.

2.
A kínos rész, a tok. Nos az ember amit készített egy ikelite-tal készítette. Nagyon korrekt lett, de én láttam ewa-marine-os tokokat ötöd annyiért. Ill. másik profi tok az equinoxos, ami szintén 200.
Miben jobb CSAK képminőség ügyileg a 2 drága vajon? Mert sztem ha az optika előtti üveg hasonló, akkor a kép is. Csak a keret más.

Tehát valaki illetékes elméleti esetleg gyakorlati szinten ?

Itt található a videó.
discus2b Creative Commons License 2008.10.31 0 0 5030
Köszi a linket, érdemes megnézni!
Előzmény: Raha (5029)
Raha Creative Commons License 2008.10.20 0 0 5029
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2008.09.20 0 0 5028

Szerintem próbáld meg a DC Bazárjába feltenni.

www.divecenter.hu

Előzmény: provitamin (5027)
provitamin Creative Commons License 2008.09.20 0 0 5027
Sziasztok!
Lenne egy eladó vízalatti tokom canon 350d hez. mindössze 125 ezer forint.
ez kb 1/3-a az új árnak. Van még külön 2 port is hozzá. macro + nagylátó.

ezenkívül még van egy canon 100as macro usm 2.8 as objektív kedvező áron
(70ezer forintért)

pker74@freemail.hu
belphnaque Creative Commons License 2008.09.02 0 0 5026

Aha, meg is találtam !

Alig több, mint 100 USD.

 

Szerintetek alkalmas a célnak ?

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=220266434926

 

Belphnaque

belphnaque Creative Commons License 2008.09.02 0 0 5025

Szia !

 

Köszönöm a véleményt.

Sajnos az a bajom, hogy az 5d után nehezen adom le a minőséget.

Póbáltam ezeket az eldobható filmeseket, és nagyon szutyok lett a végeredmény.

Ezért ondoltam, hogy meg kellene próbálkozni mondjuk egy hasonló digitálissal, ami viszont sokra jött ki, és ezért fordultam most a zacsik felé.

 

Amit mutattál, az tényleg meglepően sokba kerül, de azért gondolkodom rajta.

Egyáltalán mennyire jók az ilyen zacsik ? Alkalamasak ? Én csak a félelem miatt nem vettem meg korábban egy olcsó változatot... mindjárt megkeresem.

 

Belphnaque

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (5024)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2008.09.01 0 0 5024

Az a kis "zacsi" is 200$-nál kezdődik.

Itthon meg:

http://www.artwork.hu/termek.php?i=1169&n=u-axp-aw-vizhatlan-tok-slr

 

A legjobban, egy-két eldobható filmes cuccal jársz.

Előzmény: belphnaque (5023)
belphnaque Creative Commons License 2008.09.01 0 0 5023
Sziasztok ! A véleményeteket szeretném kérni. Mennénk nyaralni, és lesz medence, meg talán lesz valami snorkel vagy hasonló, azaz nem mélységi merülés, de víz alatti móka. Ja, meg lenne Canyoning, ahol megint csak a vízeséseken kell learaszolni. Szóval lenne víz, én meg fénkyépeznék, szívesen ki is próbálnám a víz alatti fotózásban rejlő lehetőségek ízelítő jellegű mámorító érzését, stb... Sajnos a Canon 5d-hez a burkolat a gép ára. Talán lehet ennél olcsóbban is szerezni hozzá valót, de láttam az e-bayen pár további megoldást is,mint a szűrőmenetes zacsi, és hasonlók. Most majdnem megvettem az Olympus 10mpx-es ütés és egy darabig vízálló, de nem vízálló burkolattal ellátott, hanem natúr kis kompaktját, de végül lebeszéltem magam a 80e-es ára miatt, és a kis várható kihasználtság okán. Hátha van olcsóbb megoldás az 5d-re, vagy valami alternatív. Volna valami ötletetek, tanácsotok ? Köszi ! Belphnaque
provitamin Creative Commons License 2008.08.25 0 0 5022
eladó egy ikelite tok canon 350d-hez.
van még egy dome port és egy 100as macróhoz való port.
Ha kell akkor a gépet (canon 350d) is eladom.
(tmobile)6943841
rumszesz Creative Commons License 2008.07.26 0 0 5021

sziasztok!

kérdésem lenne. próbálta már valaki, hogy a Canon A710 hez való tok ( WP-DC6) használható -e a 720 hoz? esetleg kis átalakítással? Én úgy látom, hogy csak a programtárcsa és az on-off külső kialakítása tér el egy kicsit, de a helye ugyanott van. Sajnos csak képek alapján nem tudom eldönteni, fizikai közelségbe kéne kerülni hozzá.Ha valakinek van rá lehetősége és megtenné , lekötelezne.

 

nikolausz Creative Commons License 2008.06.27 0 0 5020

Felejtos.

A pentaxal befurodtel, ha komolyan gondolod a viz alatti fotozast. Nem nagyon tamogatjak a viz alatti tok gyartok.

Előzmény: KaoszNagymester (5017)
n80qd Creative Commons License 2008.06.21 0 0 5019

Sziasztok,

 

eladó egy Nikon Coolpix S1-es fényképező, 1gb sd kártya, és egy Nikon WP-CP5-ös vizalatti tok (40m-ig jó)! Egyben! Minden gyári tartozékával, dobozokkal stb.

 

Mailem publikus vagy (tmobile)222-0961

n80qd Creative Commons License 2008.06.19 0 0 5018

Sziasztok,

 

Eladó egy  Ikelite D70(D70s) tok (iTTL vezérlő beépitve), van hozzá egy 8" üveg dóm (pl Sigma 10-20-hoz), és egy sik port (pl Sigma 50 macrohoz), plusz 1 DS50-s vaku, difuzórral, szinkronkábellel, és karral (ez még soha nem volt viz alatt), 3 db magic filter 77mm-s. Eredeti dobozával, papirjaival, stb...

 

 

Mailem publikus, vagy (tmobile)222-0961

KaoszNagymester Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5017
Szisztok!

A Pentax DSLR-emhez kinéztem egy ilyen vízalatti tokot:

link

Használt már valaki ilyet? Megbízahtó? Jól használható?
Aquaqund Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5016
Off

Eladó Canon Power Shot A610 fényképezőgép + WP-DC90 víz alatti tok (40m)
5 Mpixel / f/2.8 - f/4.1; DIGIC II processzor iSAPS technológiával
Víz alatti automatikus mód, kép és videó felvétel
- 16 Mb SD kártya + 512 MB SD kártya

Irány ár: 75.000 Ft.

Eladó Canon Power Shot A710 IS + WP-DC6 víz alatti tok (40m)
7,1 Mpixel / f/2.8 - f/4.8 ; Autofókusz: 9 pontos AiAF TTL rendszer
Fehéregyensúly: automatikus, manuális, 6 elõre beállított
- 16 Mb SD kártya + 512 MB SD kártya

Canon 710 IS gépteszt:
http://www.fotoonline.hu/article.php?pageno=0&id=704

Irány ár: 85.000 Ft.

Érdeklödni: Nagy T. János; 20/ 952 4040
Dr. Zook Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5015
oje, ment is!
Előzmény: Görög András (5014)
Görög András Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5014

Elküldenéd mégegyszer...

Most látom hogy egy régi, már nem élő email volt itt, de már javítottam.

Előzmény: Dr. Zook (5013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!