Keresés

Részletes keresés

Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4899
na csak beindult itt az elet :D

mas: fokszy, Kekbalna, csenget nalatok a postas!

zook
aki tovabbra is renduletlenul hisz a sugokban
mercatoris2 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4898
Amúgy a wetpixelen nemrég mutattakbe egy DVD-t, ami a photoshop használatát mutatta be kifejezetten víz alatt készült felvételek feldolgozására.

Amúgy fényképész programként feltörőben van az adobe lightroom és mac-en az Aperture. Érdemes ezekre is vetni egy pillantást, nem kell mindenhez photoshop.

M2
BuNnY Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4897
De a tapasztalat a legnagyobb tanító szvsz. Neki kell állni, aztán addig macerálni amíg meg nem tanulja az ember. Persze nem ez a könnyebbik út, de hogy a legjobban így ragad meg az emberben az is tuti :D Legalábbis én képtelen vagyok beseggelni bármit is.
Előzmény: makrakanta (4896)
makrakanta Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4896

A Digitálisfoto magazinban kb.másfél éve egy cikksorozat megyPhotoshop iskola

néven.Sokat lehet tanulni belőle.A régi ujságokat megrendelheted a szerkesztőségtől. email:hvm@holovm.hu  T:4855057

Előzmény: tiwald (4889)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4895
nem vagy bena csak ez egy elegge komplex es megaloman program... en meg sztem teljesen turelmes vagyok, csak ezen dolgokat reszletesen lefedni tenyleg csak konyvek terjedelmebe fer bele... nezz korbe egy konyvesboltban, az Inside Photoshop vagy a Photoshop Bible komoly es reszletes szakkonyvek, de kezdeni inkabb ajanlanek valami leckekre bontott felhasznalo-baratabb verziot, biztos van abbol is vagy ezer...

(hogy a kerdesere is valaszoljak, a dust and scratches inkabb homogen, defocusos reszeken mukodik, lassoval jelold ki a megdolgozni kivant feluletet, majd a select menubol adjal ra feathert (ez elhomalyositja a kijeloles szeleit, de direkt valtas legyen kijelol es nem kijelolt terulet kozott) majd hasznald a filtert, finoman egyensulozva a javitas erossege (radius) es a finomitas (treshold) kozott...)

masik, hogy tuti talalsz photoshop topicot tuti, lehet, hogy ott pengebb sracok ulnek a vonal tulvegen... meg amibol en anno sokat tanultam, a beepitett sugo (nem kotekedesbol javaslom, tenyleg jol megirtak, es meg talan meg leckek is vannak benne ugy emlekszem).

de a leginkabb elerendo cel, hogy mar maga az expo megfelelo legyen, no es vele a vilagitas!

zook,
maga a turelem
Előzmény: tiwald (4894)
tiwald Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4894
Béna vagyok na. Nem jövök rá hogy a picassában hogy hasznájam pld a finom szemcse eltávot
Előzmény: Dr. Zook (4890)
tiwald Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4893
Nem vagyok egy számítógép mágus, de lassacskán megértem amit elmondanak. Igy "öregecskén" nehezebben tanul az ember,Ugy hogy légy egy kicsit türelmesebb a sok kérdésért.
Előzmény: tiwald (4892)
tiwald Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4892

Nagyon köszönöm.AhhozKépest hogy "lelkes amateor" vagy gyönyörűek a képeid.

Mind a két programom van.A photoshophoz nincs magyar nyelvű leirásod?

Angolul annyira nem tudok.A picasaban mely programok ezek?

Ha nem akarsz itt irni légyszives válaszolj valamelyik emilemre. ciromail.hu vagy gmail.com

Előre is köszi : tiwald

 

Előzmény: Dr. Zook (4890)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4891
o jaj, bocs a tobbiektol, a tobbi nagy fotost csakis helyhiany miatt nem emlitettem...

mit fogok en kapni :)))

zook
mondtam hogy amateur!
Előzmény: Dr. Zook (4890)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4890
Hello tiwald!

Mivel nem jelentkezett egyik nagy fotos sem, ezert megprobalom kicsit megkapargatni a felszint, hatha helyesbit majd pl analog v archi1...

Kroppolas: ha es amennyiben keresod nem teszi lehetove, h teljesen azt a kepet lasd ami rogzitesre kerul, ugy hasznos segitseg a kep szeleinek levagasa. No persze itt nem arra gondolok, h pl talaltal egy viaszrozsan egy kis rakot, lefotoztad a roszat es a vegen marad kepnek csak a kis rak. Finomhangolo eszkoz, enyhe merteku utolagos komopnalast biztosit (c gomb)

Szinkorrekcio: mondjuk az expozicod nem lett tokeletes, pl tulsagosan elmegy kekbe v esetleg zoldbe, netan fakobb mint azt szeretted volna, vagy mittomen csak nem ugy nez ki, akkor baratod a levels (ctrl-l) netan a curves (ctrl-m)

Szemcseeltavolitas: van az ugy, hogy a legkorultekintobben pozicionalt ket vaku ellenere is be-be csillan egy-ket lebego szemcse, ezen segithet a clone tool (s gomb) amely egy altalad valasztott teruletrol mintat vesz (alt) majd a kivant teruleten kifejti aldasos hatasat (oda masolja az elozoleg beallitott helyen levo kepi informaciot). Nem tanacsos tulzasba vinni, egyebkent meg utolag sok esetben megmondhato, h megahoeseses kep lett kitisztitva, nos, ez ilyenkor ciki. Masik segitseg ilyen esetekben a dust and scratches nevu menupont a filters/noise alatt...

Mindezen finomsagok megtalalhatok a Photoshop nevu igen csodaban es majdnem hasonlo formaban az ingyenes Picasa nevu programban. Azt, hogy hogyan kell ezekkel dolgozni, nos, sok konyv foglalkozik veluk, meghaladja egy forumbejegyzes kereteit.

De mindez csak a felszin...

zook
lelkes amateur
Előzmény: tiwald (4889)
tiwald Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4889

Igen tisztelt nagy Fotosok!!!

Most kezdem a vizalatti fotozást.Nézegetvén a szép fotoitokat érdekes szakszavakra bukkantam.Kroppolás,szinkorrekció,szemcseeltávolitás.Hogy lehet ezekkel dolgozni?? És milyen program kell hozzá??

Előre is köszi a segitséget.

Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.17 0 0 4888
koszonom szepen!

zook
(irjak mar meg hova nyertem azt az utat mar ha nyertem utat mert nagyon nehez a varakozas - no jaj milyen gondjaim vannak :)))

Előzmény: Raha (4887)
Raha Creative Commons License 2007.03.17 0 0 4887
GRATULA! GRATULA! GRATULA!
És külön öröm :-)
Előzmény: Dr. Zook (4882)
Divers Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4886

Szia !

 

Eredeti gyári tok van hozzá ! A száma WP-DC 20 ! Kicsi és jól kezelhető !Az edigitalnál lehet kapni 48.000+áfáért !

 

Sok örömöd lesz benne !

 

Üdv" Ist.

Előzmény: zmrzlna23 (4883)
tiwald Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4885
Nézd meg az extrémdigitálnál.
Előzmény: Timiene (4884)
Timiene Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4884
Sziasztok!
Tavaly voltunk Egyiptomban, Hurhada-n. A Giftun-szigetek és a környenző korallok élővilága fantasztikus volt! Itthonról vittünk párszáz forintos eldobhatós fényképezőket..., az eredmény természetesen iszonyatos lett.
Idén is megyünk, most Sharm El Sheik-be. Idén szeretnék elfogadható, színes, fényes és éles vízalatti képekkel hazatérni!
Van egy Sony DSC-S600 digitális gépem. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A víz alatt is megállná a helyét ha lehetne hozzá vízalatti tokot venni. Valamilyen megoldás létezik? Vagy mit ajánlotok ha esetleg erre nincs lehetőség? Hol szerezhetek be elfogadható áron komplett gépet tokkal együtt?

Köszönettel: Beni és Timi
zmrzlna23 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4883
Szia,

Kössz a tippet, utánanézek! Tok milyen van hozzá, Canon vagy más gyártó?

Üdv,
Z.
Előzmény: Divers (4874)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4882
koszonom koszonom!!! labam ismet erinti a foldet egy rovid idore, es kihasznalva e pillanatnyi allapotot bedobom a ket kepet, egyik macro novice first place (aki meg nem nyert nemzetkozi versenyen kettonel tobb elso helyet - na ennek megfelelek :) - ez a sarga csikohal, a masik ami nem helyezes de nagyon nagyon orulok neki egy "honorable mention" azaz "kulon dicseretes" az OB-n is jol szerepelt grunersee feles kep...remelem azert hamarosan egy emailben is ertesitenek a szervezok (eddig csak az oldalon lattam a press release-ben a jo hireket!)

zook

macro novice first place














wide angle novice honorable mention









es bunny kedveert: YEEEEHHHAAAAAA!
Előzmény: BuNnY (4878)
Kékbálna Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4881
Az igazi gond, hogy a legszűkebb belende f8. Ez itt a gáz még mindig.
Előzmény: BuNnY (4878)
Kékbálna Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4880
Gratula zook papa!!! :)
Előzmény: BuNnY (4877)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4879
Hajrá Mester! Tedd be azért ide is a képet!

üdv,
M2
Előzmény: BuNnY (4877)
BuNnY Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4878

Ja, és tesztelték az oly sp550-et. Ezen az oldalon az igazság, amit úgy látszik az oly képtelen megoldani. Csiga lassú RAW mentés, és fókuszálás. Innentől tudhat bármit a ketyere...

 

http://pixinfo.com/cikkek/olympus_sp-550uz.9

BuNnY Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4877

miven az illető hihetetlenül szerény (itt őrjöng nekem a skype-on, hogy yippe meg ilyenek) gondoltam fájó szívvel, és szinte fizikai fájdalommal, de gratulálok zook papának az elért eredményeihez, és felrakom helyette ezt itten:

 

http://www.uwimages.org/2007/winners2007.htm

 

 

Tuti gyenge volt a mezőny, vagy megbundázta :D

fokszy Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4876

a www.unterwasser.de oldalom találod

a jobb oldali mezőben van egy Visions feliratú banner

arra kattints rá

ja de előbb regisztrálnod kellene

aztán kattints rá és itt lehet feltölteni is a képeket

A versenyről majd a következő Submarine-ban találsz bővebb leírást, ha minden igaz

Üdv

F

Előzmény: Kékbálna (4875)
Kékbálna Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4875

Szia fokszy!

 

Tudsz erről a versenyről valamit mondani? Kicsit el vagyok hamuzva, de beküldenék pár képet. Mondjuk 2*30 percet ültem a maklérák közepén. (Ritka türelmes nejem van. :) ) Lett vagy 100-120 fotó róluk. De kép is talán 10-12. Szóval nem lesz egyszerű válogatni köztük úgy, hogy azt érzem lehetnének jobbak. :)

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: fokszy (4870)
Divers Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4874

Szia !

 

Ajánlom figyelmedbe a Canon S1 IS gépet gyári tokkal és ha tudsz vegyél vagy bérelj hozzá INON 180-as szinkron vakut ! Sok szépet lehet vele fotózni, a zoomja 10-szeres optikai és amellet 32-szeres digitális és ráadásként videózhatsz vele nagyon jókat vele víz alatt és felett egyaránt ! Én most adtam el, de már kicsit sajnálom a videózás miatt !

 

Üdv "

I.

Előzmény: zmrzlna23 (4873)
zmrzlna23 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4873
Sziasztok,

Olympus 750 C -fel fotóztam fenn és vízalatt egyaránt. Később vettem hozá egy külső vakut. Sajnos, rájöttem, nem lesz belőlem a világ legjobb búvárfotósa, ráadásul nem is tudom ezt a sportot elég gyakran űzni.
A kamera is jó nagy, a búvártok pedig böhöm nagy.
Szeretnék venni egy kisebb kompakt gépet, amihez a tok is kellően kicsi, és nem lehetelen beszerezni. Szempontom még, hogy azért normális optikai zoomja legyen, még ha nem is 10x -es, mint az Oly-é, továbbá jó lenne ha legalább VGA ninőségű filmet készítene.
Ugyanis vannak (lennének majd) útjaim, amikor egy országot akarok megnézni, és ha lehet, mellékesen búvárkodnék és ott fotóznék is. Egy ilyen jellegű, hátizsákos útra a böhöm nagy Olyt + tokot nem vinném el, egy kompaktabb gépet viszont igen.
Van-e tippetek, ajánlásotok, milyen gép (és hozzávaló tok) jöhetne szóba?

Üdv,
Z.
Analóg Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4872
A hosszú hallgatás jól állt neked Lima, mi meg kipihenhettük magunkat. :-)
A képeken nem látszik egyébként a hosszú felkészülés. :-)
Most már tudom miért voltál hétvégén beteg: 2 hete az Adrián-én is belebetegedtem volna! Vagy ott is elmaradt a tél és 25 fok volt?
Hiányoltunk azért a partyról! (De csak az illendőség kedvéért!)
Előzmény: bravo_lima (4871)
bravo_lima Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4871
Üdvözlet Mindenkinek!

A hosszú hallgatás után pár képet szeretnék mutatni:
http://halszem.fw.hu/kepek


A képek az Adrián készülek ket hete. Nukon Coolpix 4300 + Ikelite DS125 vaku.

Lajos




p.s.
Nem vagyok biztos benne, hogy sikerült a linket beszúrni...
fokszy Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4870

Hello Bálna!

 

Jók a Maldív-képek. Nem akarod a halrajos képid közül valamelyiket elindítani z Unterwasser Visions versenyén? Márciusban a halraj a kiírás témája.

 

Üdv

fokszy

Előzmény: Kékbálna (4869)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!