Most is megváltozott a vége, nem az lett mint amit bemásoltam. Ez miért van? Utálom a szgépet! szóval a 36 után egy "and" jel van, majd lang"egyenlőjel"és eng. Az gész egyben.
Bocs, Balage, nem a kedved akarom elvenni, de talán fontold meg a következőket. "While there are many positives to this camera, there is also a very big negative - its shooting performance. Power up until the first image is captured was average at about 3.2 seconds. The all important shutter lag (the time between pressing the shutter release and actually capturing the image) measured 2/10 of a second when pre-focused and 9/10 of a second including autofocus; much slower than some of the least expensive models on the market today. The shot to shot delay when using single exposure mode was 2.3 seconds without the flash and 4 - 10 seconds with the flash (depending on subject distance.) When I was shooting portraits with the flash at mid-telephoto range the time between shots was very aggravating." (Steve's digicams)
Shutter lag, full autofocus
1.22 / 1.17
First time is at full wide-angle, second is full telephoto.
Shutter lag, prefocus
0.404
Time to capture, after half-pressing shutter button.
Shutter lag, continuous autofocus
-(imaging-resources.com) Szóval elég lassú a ketyere....... Ha van rá keret, szvsz nagyon jól jön a külső vaku. A PFL-01 + FL-20 nem rossz, de éjszaka kell hozzá vmi "célzófény", mivel nincs pilot lámpa. Ja, és nagyon kell vigyázni a vakutokkal egybeöntött rögzítőfülre, amivel a karhoz kapcsolódik - sajna könnyen letörik. (Saját tapasztalat, kettőt is ragasztgatni kellet, lehet jobb helyből megerősíteni vmi fémlappal.)
Én biza sétáltam egyet a téren... Bár a mínusz 11-15 fok azért nem bátorított túl sok sétára:-) Mindenesetre a fesztivál nagyon jó volt, főleg, amikor az eredményhirdetésen rögtön Analóg kollega neve tűnt fel a portfólió kategória győzteseként... A többi már csak a hab volt a tortán, meg a standarszki vodka üvegén:-)
Én elkerülöm a krásznájá plóságy környékét is, miután Pixmániás barátunkat meglopták ott, rendőri segédlettel. Csak Mercatoris kollega volt kinnt. A link: http://english.mosfest.ru/cgi-bin/show_news.pl?option=ShowFullNews&id=36&lang=eng)
Nekem C770 volt anno es nemreg vettem egy ismerosomnek SP510-et $250-ert. Szvsz ebben a kategoriaban ezek a gepek messze a legjobbak es az objektiv a hatalmas zoom ellenere gyonyoru, kristalytiszta kepet produkal. Tudom, hogy a normalis vizalatti fotozashoz elengedhetetlen egy jo vaku, de ha osszeadjuk a gep+tok+vaku+tok arakat, abbol szvsz boven kijon egy takaros erre a celra gyartott keszlet, mint pl. ez: http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=5236&A=details&Q=&sku=407377&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation
Úgy néz ki sikerül dönteni, és oly SP-350 lesz a vége. Egyedül a 3X zoom huzza az agyamat, dehát végülis nem természetfotósnak készülök. A kérdésem a következő: van ugyebár ezen a gépen vakupapucs, amire passzol egy FL-20-as rendszervaku, amihez vala egy PFL-01 búvártok. Ha esetleg valaki vetne ezekre a kütyükre egy pillantást, és véleményt alkotna róla hogy a "vaku közel van az obihoz, és havazás lép fel" mennyire igaz erre? Így már azért nagyrészt el lehet kerülni, vagy mindenképp karon oldalra lógatott vaku célszerű?
köszi előre is. egyébként sp-550UZ-ről vélemény? kicsit borsos, csak kiváncsi vagyok mit mondanak róla a hozzáértők.
Ma reggel eladtam a gépem tokostúl ! Így ezek után már nem raknék ide képet, de ha gondolod a 2006-os Submarin fotósverseny képei között a Divecenter.hu oldalon találsz egy nyitott szájú halat ami az én képem és ezzel készűlt ill. van egy vörös szivacs kép, egy kis sziklahal képem ! Egyébként meglepően sokat tud ez a kis gép, de azért nem mindent !
Csak ugye annyi, hogy a delfinek emlősállatok, eléggé fejlett aggyal, szociális érzékkel, és - szerintem ami a legtöbbet mondja el róluk - hogy a "túlélő" delfinek pontosan felfogják mi történik a többiekkel, és mégsem kezdik el módszeresen lemészárolni a vízben talált embereket - no ezzel önkontrollt és előítélet nélküliséget mutatnak. Ez pedig olyan érzekmi és szellemi teljesítmény, amit a csirkéknél ritkán figyelhetünk meg. De a lovaknál vagy a majmoknál sem.
Gyakorlatilag minden allat lemeszarlasa hasonlo stilusban tortenik. Ha csak nem vagy vega, akkor ezzel szamolni kell. A gorge labu csirke(mert nem tud felallni a szuk es alacsony ketrecben), - amit otthon egyidoben kozertben lehetett kapni - mennyivel "humanusabb"? Es lehetne szepen sorba menni...
na lehet, de azert a tulnyomo tobbseg igen igen ott van...
pl a srac aki tavaly megnyerte a macro traditionalt egy sarga csikohallal most is megnyerte 2 sarga csikohallal. kivancsi leszek hogy komponalja jovora a harmat :)
Az alábbi két hivatkozást egy általam mélyen tisztelt búvár oktatótól, szakírótól kaptam magán e-mailben. Úgy érzem, ide kell tennem! Az első egy döbbenetes videó a delfinek gyilkolásáról...
A másik egy tiltakozó petíció, amit én azonnal "aláírtam"!....
A film megtekintése csak valóban erős idegzetűeknek!!!!!!