Nekem C770 volt anno es nemreg vettem egy ismerosomnek SP510-et $250-ert. Szvsz ebben a kategoriaban ezek a gepek messze a legjobbak es az objektiv a hatalmas zoom ellenere gyonyoru, kristalytiszta kepet produkal. Tudom, hogy a normalis vizalatti fotozashoz elengedhetetlen egy jo vaku, de ha osszeadjuk a gep+tok+vaku+tok arakat, abbol szvsz boven kijon egy takaros erre a celra gyartott keszlet, mint pl. ez: http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=5236&A=details&Q=&sku=407377&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation
Úgy néz ki sikerül dönteni, és oly SP-350 lesz a vége. Egyedül a 3X zoom huzza az agyamat, dehát végülis nem természetfotósnak készülök. A kérdésem a következő: van ugyebár ezen a gépen vakupapucs, amire passzol egy FL-20-as rendszervaku, amihez vala egy PFL-01 búvártok. Ha esetleg valaki vetne ezekre a kütyükre egy pillantást, és véleményt alkotna róla hogy a "vaku közel van az obihoz, és havazás lép fel" mennyire igaz erre? Így már azért nagyrészt el lehet kerülni, vagy mindenképp karon oldalra lógatott vaku célszerű?
köszi előre is. egyébként sp-550UZ-ről vélemény? kicsit borsos, csak kiváncsi vagyok mit mondanak róla a hozzáértők.
Ma reggel eladtam a gépem tokostúl ! Így ezek után már nem raknék ide képet, de ha gondolod a 2006-os Submarin fotósverseny képei között a Divecenter.hu oldalon találsz egy nyitott szájú halat ami az én képem és ezzel készűlt ill. van egy vörös szivacs kép, egy kis sziklahal képem ! Egyébként meglepően sokat tud ez a kis gép, de azért nem mindent !
Csak ugye annyi, hogy a delfinek emlősállatok, eléggé fejlett aggyal, szociális érzékkel, és - szerintem ami a legtöbbet mondja el róluk - hogy a "túlélő" delfinek pontosan felfogják mi történik a többiekkel, és mégsem kezdik el módszeresen lemészárolni a vízben talált embereket - no ezzel önkontrollt és előítélet nélküliséget mutatnak. Ez pedig olyan érzekmi és szellemi teljesítmény, amit a csirkéknél ritkán figyelhetünk meg. De a lovaknál vagy a majmoknál sem.
Gyakorlatilag minden allat lemeszarlasa hasonlo stilusban tortenik. Ha csak nem vagy vega, akkor ezzel szamolni kell. A gorge labu csirke(mert nem tud felallni a szuk es alacsony ketrecben), - amit otthon egyidoben kozertben lehetett kapni - mennyivel "humanusabb"? Es lehetne szepen sorba menni...
na lehet, de azert a tulnyomo tobbseg igen igen ott van...
pl a srac aki tavaly megnyerte a macro traditionalt egy sarga csikohallal most is megnyerte 2 sarga csikohallal. kivancsi leszek hogy komponalja jovora a harmat :)
Az alábbi két hivatkozást egy általam mélyen tisztelt búvár oktatótól, szakírótól kaptam magán e-mailben. Úgy érzem, ide kell tennem! Az első egy döbbenetes videó a delfinek gyilkolásáról...
A másik egy tiltakozó petíció, amit én azonnal "aláírtam"!....
A film megtekintése csak valóban erős idegzetűeknek!!!!!!
Tok-gep parositasokhoz igen jo hely a digideep.com, nezz korbe. De ha ossze veted ezt a ket kepet, hat, nemtom hogy passzintanad ezt a gepet ebbe a tokba. Sajtohiba aldozata lettel...szoval nyugodtan hallgass bernisre, nem a levegobe beszel.
" Külön megvásárolható eszközök SC-DC30 puha tok, vezetéknélküli távirányító (mellékelve), WP-DC20 vízálló tok (40 m-ig), Külön megvásárolható CA-PS700 hálózati adapter..."
ez a kis szösszenet a canon honlapjáról származik, te is megnézheted. Énis furcsállom, de akkor miért ír ilyet a canon... na mind1 legfeljebb rákérdezek náluk hogy ezt komolyan gondolják-e.
DSLR-ekkel a legnagyobb bajom hogy böhöm nagy tokok vannak hozzájuk és az is ugyanugy aranyár. Vagy van olyan amihez normális méretű tok van? (normálison mondjuk azt értem mint pl a wp-dc20.
De, sajnos így történt. Két hét és egyetlen fotót sem készítettem víz alatt. Sajnos még mindig komoly cucc nélkül létezem... Harlequin? Az volt! Álítólag a Seraya merülőhelyen annyi van hogy nem lehet elvéteni, na nekem ott nem sikerült látni. De a Drop Off-on igen, ketten éppen cipeltek egy levágott csillag lábat :-)
Volt közönséges csikóhal, sárga pigmy csikóhal, cápák komoly mennyiségben, békahalak (fehér, sárga, fekete), levélhalak, meg a sok ismerős apróság amiket már láttam nagyon sokszor :-)