Keresés

Részletes keresés

mud Creative Commons License 2007.02.19 0 0 4811
Nekem C770 volt anno es nemreg vettem egy ismerosomnek SP510-et $250-ert. Szvsz ebben a kategoriaban ezek a gepek messze a legjobbak es az objektiv a hatalmas zoom ellenere gyonyoru, kristalytiszta kepet produkal. Tudom, hogy a normalis vizalatti fotozashoz elengedhetetlen egy jo vaku, de ha osszeadjuk a gep+tok+vaku+tok arakat, abbol szvsz boven kijon egy takaros erre a celra gyartott keszlet, mint pl. ez: http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=5236&A=details&Q=&sku=407377&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation
Előzmény: [Balage] (4810)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.19 0 0 4810
Üdv!

Úgy néz ki sikerül dönteni, és oly SP-350 lesz a vége. Egyedül a 3X zoom huzza az agyamat, dehát végülis nem természetfotósnak készülök. A kérdésem a következő:
van ugyebár ezen a gépen vakupapucs, amire passzol egy FL-20-as rendszervaku, amihez vala egy PFL-01 búvártok. Ha esetleg valaki vetne ezekre a kütyükre egy pillantást, és véleményt alkotna róla hogy a "vaku közel van az obihoz, és havazás lép fel" mennyire igaz erre? Így már azért nagyrészt el lehet kerülni, vagy mindenképp karon oldalra lógatott vaku célszerű?

köszi előre is. egyébként sp-550UZ-ről vélemény? kicsit borsos, csak kiváncsi vagyok mit mondanak róla a hozzáértők.
tiwald Creative Commons License 2007.02.17 0 0 4809
Ez igy van!!!És a heringeket felfalják a delfinek.Ezért mászárolják ilyen undoritó modon Őket????????
Előzmény: Kékbálna (4808)
Kékbálna Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4808
Az a baj, hogy a japóknak csak az apró kertjükig terjed a természet szeretetük. Egyébként úgy élnek, mint a hering. Ez több mint szomorú.
Előzmény: Thomas búvár (4793)
Divers Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4807

:)

Igen ! A gép már megvan, de még csak most jön a pénzkiadás java !

Tok, vaku, vakukar, objektívek ! Aztán majd meglátjuk ! :)

 

Előzmény: BuNnY (4804)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4806
Tícsad le, oszt nem fog idegesíteni.
Előzmény: BuNnY (4805)
BuNnY Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4805
rulez, egy mondatban két aláhúzott szó. Idegesítő ez az index fórum ....
Előzmény: BuNnY (4804)
BuNnY Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4804
Akkor irány a D80-asok boldog világa?
Előzmény: Divers (4803)
Divers Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4803

Szia !

 

Ma reggel eladtam a gépem tokostúl ! Így ezek után már nem raknék ide képet, de ha gondolod a 2006-os Submarin fotósverseny képei között a Divecenter.hu oldalon találsz egy nyitott szájú halat ami az én képem és ezzel készűlt ill. van egy vörös szivacs kép, egy kis sziklahal képem ! Egyébként meglepően sokat tud ez a kis gép, de azért nem mindent !

Üdv'

Előzmény: [Balage] (4795)
fokszy Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4802

igen. valószínű jövőre már a hármas szám lesz a nyerő

:-)

Előzmény: Dr. Zook (4799)
Raha Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4801
Csak ugye annyi, hogy a delfinek emlősállatok, eléggé fejlett aggyal, szociális érzékkel, és - szerintem ami a legtöbbet mondja el róluk - hogy a "túlélő" delfinek pontosan felfogják mi történik a többiekkel, és mégsem kezdik el módszeresen lemészárolni a vízben talált embereket - no ezzel önkontrollt és előítélet nélküliséget mutatnak.
Ez pedig olyan érzekmi és szellemi teljesítmény, amit a csirkéknél ritkán figyelhetünk meg. De a lovaknál vagy a majmoknál sem.
Előzmény: mud (4800)
mud Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4800
Gyakorlatilag minden allat lemeszarlasa hasonlo stilusban tortenik. Ha csak nem vagy vega, akkor ezzel szamolni kell. A gorge labu csirke(mert nem tud felallni a szuk es alacsony ketrecben), - amit otthon egyidoben kozertben lehetett kapni - mennyivel "humanusabb"? Es lehetne szepen sorba menni...
Előzmény: Orsa75 (4796)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4799
na lehet, de azert a tulnyomo tobbseg igen igen ott van...

pl a srac aki tavaly megnyerte a macro traditionalt egy sarga csikohallal most is megnyerte 2 sarga csikohallal. kivancsi leszek hogy komponalja jovora a harmat :)

zook
Előzmény: fokszy (4798)
fokszy Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4798

www.underwatercompetition.com

 

Van egy pár elég felülértékelt kép is szerintem. 

eke Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4797
nem találtam japántot az aláírók között, talán ha japán fórumra is feldobná valaki...
Előzmény: Orsa75 (4796)
Orsa75 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4796

Megdöbbentő...

És még mi valljuk magunkat magasabb inteligenciájúnak?

Ilyenkor legszívesebben letagadnám, hogy én is az emberi fajhoz tartozom.

 

Előzmény: Thomas búvár (4793)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4795
tudnál küldeni képeket mailben? vagy valahova feltenni, hogy lássam milyeneket lehet vele csinálni.

all: Egyébként nincs valami oldal véletlenül ahol víz alatti tesztfotók vannak? és esetleg ottvan hogy mivel csinálták.
Előzmény: Divers (4792)
Raha Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4794
bazz.

Részemről innentől minden japán nemzetiségűtől meg fogom kérdezni kiket választanak meg politikusnak abban az országban.
Előzmény: Thomas búvár (4793)
Thomas búvár Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4793

2007 a delfinek éve!

Az alábbi két hivatkozást egy általam mélyen tisztelt búvár oktatótól, szakírótól kaptam magán e-mailben. Úgy érzem, ide kell tennem! Az első egy döbbenetes videó a delfinek gyilkolásáról...

A másik egy tiltakozó petíció, amit én azonnal "aláírtam"!....

A film megtekintése csak valóban erős idegzetűeknek!!!!!!

 

http://www.glumbert.com/media/dolphin

 

http://www.petitiononline.com/golfinho/

Divers Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4792

Eladom Canon S1 IS fényképezőgépem hozzávaló 40 m-ig vízálló tokkal / WP-DC20 /, kártyaolvasóval, 256-os és 1db 1Gb-os kártyával és 16db tölthető aksival !

T : 0630/944-6660

Eladó S1 IS + tok
berenyics Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4791

Sziasztok!

Van egy eladó Olympus 8080-as gépem

+1GB CF hozzávaló IKELITE tok 6hónaps

Irányár:290.000.- vagy megtudunk eggyezni ha érdekel valakit

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4790

Majd kitalálunk valamit.

 

:)))

 

De voltak fent már valami tesztképek, gyorsan le is szedték.

Finoman fogalmazva, sz@rok voltak.

Mondjuk, sok csodát nem kell várni.

8080-ashoz képest kisebb CCD, mega-ultra-hiper-super zúm.

Mindezt 120ezer forint körüli bolti áron.

Hát nem is tudom.

 

 

Előzmény: Kékbálna (4789)
Kékbálna Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4789

Hali Speibl!

Na akkor lehet egy pár napra kapni egy próba példányt? :)))))

 

Lécci. :))

 

Kékbálna

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4761)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4788
Es ne feledjuk az aldast oszto flexet!!! sem :)

zook
Előzmény: Garfield33 (4787)
Garfield33 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4787

Miért? Csak gáncsoskodsz itt?  :-)

Egy satu meg egy reszelő, oszt megy a dolog. Persze, jó nagy recéje legyen.... 

Előzmény: Dr. Zook (4786)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4786
Szia Balage!

Tok-gep parositasokhoz igen jo hely a digideep.com, nezz korbe. De ha ossze veted ezt a ket kepet, hat, nemtom hogy passzintanad ezt a gepet ebbe a tokba. Sajtohiba aldozata lettel...szoval nyugodtan hallgass bernisre, nem a levegobe beszel.




Zook
Előzmény: [Balage] (4785)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4785
" Külön megvásárolható eszközök SC-DC30 puha tok, vezetéknélküli távirányító (mellékelve), WP-DC20 vízálló tok (40 m-ig), Külön megvásárolható CA-PS700 hálózati adapter..."

ez a kis szösszenet a canon honlapjáról származik, te is megnézheted. Énis furcsállom, de akkor miért ír ilyet a canon... na mind1 legfeljebb rákérdezek náluk hogy ezt komolyan gondolják-e.

DSLR-ekkel a legnagyobb bajom hogy böhöm nagy tokok vannak hozzájuk és az is ugyanugy aranyár. Vagy van olyan amihez normális méretű tok van? (normálison mondjuk azt értem mint pl a wp-dc20.
Előzmény: bernis (4783)
Raha Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4784
De, sajnos így történt. Két hét és egyetlen fotót sem készítettem víz alatt.
Sajnos még mindig komoly cucc nélkül létezem...
Harlequin? Az volt! Álítólag a Seraya merülőhelyen annyi van hogy nem lehet elvéteni, na nekem ott nem sikerült látni. De a Drop Off-on igen, ketten éppen cipeltek egy levágott csillag lábat :-)

Volt közönséges csikóhal, sárga pigmy csikóhal, cápák komoly mennyiségben, békahalak (fehér, sárga, fekete), levélhalak, meg a sok ismerős apróság amiket már láttam nagyon sokszor :-)
Előzmény: Garfield33 (4782)
bernis Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4783
Nem tudom, hol találtad, hogy a WP-DC20 jó a Pro 1-hez, de sajna biztosan nem igaz, nem csak a külső méretek, de a kezelőszervek kiosztása is más. Sajnos - tudomásom szerint - egyetlen olyan komolyabb, nem SLR gép sincsen, amihez lenne gyári tok. A komolyabbat úgy értem, hogy a CCD nagyobb mint a "minimál" 1/2,5 zoll, legalább 28 mm eqv-ről induló, jó fényerejű, rendesen korrigált objektív, manuális mód, sok korrekciós lehetőség és vakupapucs(!). Na ilyen ma nincs, nem is nagyon volt, az utolsó mohikán az Oly 8080, de már azt sem gyártják. Vmilyen oknál fogva a legnagyobbak, a Nikon, Canon Olympus hármas teljesen leállt ezzel a kategóriával. Van néhány ígéretes versenyző, pld. a Sony DSC R1, vagy a Samsung Pro 815, de ezekhez csak független gyártóktól van tok, aranyáron. Szóval jelenleg az a helyzet, hogy vagy megbékülsz a kompakt gépekkel, vagy vehetsz DSLR-t.
Előzmény: [Balage] (4781)
Garfield33 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4782

Csak nem azt akarod mondani, hogy kint voltál 2 hetet és nem csináltál egy fényképet sem????

Akkor legalább pár szóban mesélj róla. Ha nem itt, akkor a búvár topicon.

Még olyan sok az a 19 nap, amíg mi is indulunk...  :-)

 

U.i.: láttál Harlequint?

Előzmény: Raha (4780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!