Keresés

Részletes keresés

BuNnY Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4805
rulez, egy mondatban két aláhúzott szó. Idegesítő ez az index fórum ....
Előzmény: BuNnY (4804)
BuNnY Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4804
Akkor irány a D80-asok boldog világa?
Előzmény: Divers (4803)
Divers Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4803

Szia !

 

Ma reggel eladtam a gépem tokostúl ! Így ezek után már nem raknék ide képet, de ha gondolod a 2006-os Submarin fotósverseny képei között a Divecenter.hu oldalon találsz egy nyitott szájú halat ami az én képem és ezzel készűlt ill. van egy vörös szivacs kép, egy kis sziklahal képem ! Egyébként meglepően sokat tud ez a kis gép, de azért nem mindent !

Üdv'

Előzmény: [Balage] (4795)
fokszy Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4802

igen. valószínű jövőre már a hármas szám lesz a nyerő

:-)

Előzmény: Dr. Zook (4799)
Raha Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4801
Csak ugye annyi, hogy a delfinek emlősállatok, eléggé fejlett aggyal, szociális érzékkel, és - szerintem ami a legtöbbet mondja el róluk - hogy a "túlélő" delfinek pontosan felfogják mi történik a többiekkel, és mégsem kezdik el módszeresen lemészárolni a vízben talált embereket - no ezzel önkontrollt és előítélet nélküliséget mutatnak.
Ez pedig olyan érzekmi és szellemi teljesítmény, amit a csirkéknél ritkán figyelhetünk meg. De a lovaknál vagy a majmoknál sem.
Előzmény: mud (4800)
mud Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4800
Gyakorlatilag minden allat lemeszarlasa hasonlo stilusban tortenik. Ha csak nem vagy vega, akkor ezzel szamolni kell. A gorge labu csirke(mert nem tud felallni a szuk es alacsony ketrecben), - amit otthon egyidoben kozertben lehetett kapni - mennyivel "humanusabb"? Es lehetne szepen sorba menni...
Előzmény: Orsa75 (4796)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4799
na lehet, de azert a tulnyomo tobbseg igen igen ott van...

pl a srac aki tavaly megnyerte a macro traditionalt egy sarga csikohallal most is megnyerte 2 sarga csikohallal. kivancsi leszek hogy komponalja jovora a harmat :)

zook
Előzmény: fokszy (4798)
fokszy Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4798

www.underwatercompetition.com

 

Van egy pár elég felülértékelt kép is szerintem. 

eke Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4797
nem találtam japántot az aláírók között, talán ha japán fórumra is feldobná valaki...
Előzmény: Orsa75 (4796)
Orsa75 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4796

Megdöbbentő...

És még mi valljuk magunkat magasabb inteligenciájúnak?

Ilyenkor legszívesebben letagadnám, hogy én is az emberi fajhoz tartozom.

 

Előzmény: Thomas búvár (4793)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4795
tudnál küldeni képeket mailben? vagy valahova feltenni, hogy lássam milyeneket lehet vele csinálni.

all: Egyébként nincs valami oldal véletlenül ahol víz alatti tesztfotók vannak? és esetleg ottvan hogy mivel csinálták.
Előzmény: Divers (4792)
Raha Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4794
bazz.

Részemről innentől minden japán nemzetiségűtől meg fogom kérdezni kiket választanak meg politikusnak abban az országban.
Előzmény: Thomas búvár (4793)
Thomas búvár Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4793

2007 a delfinek éve!

Az alábbi két hivatkozást egy általam mélyen tisztelt búvár oktatótól, szakírótól kaptam magán e-mailben. Úgy érzem, ide kell tennem! Az első egy döbbenetes videó a delfinek gyilkolásáról...

A másik egy tiltakozó petíció, amit én azonnal "aláírtam"!....

A film megtekintése csak valóban erős idegzetűeknek!!!!!!

 

http://www.glumbert.com/media/dolphin

 

http://www.petitiononline.com/golfinho/

Divers Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4792

Eladom Canon S1 IS fényképezőgépem hozzávaló 40 m-ig vízálló tokkal / WP-DC20 /, kártyaolvasóval, 256-os és 1db 1Gb-os kártyával és 16db tölthető aksival !

T : 0630/944-6660

Eladó S1 IS + tok
berenyics Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4791

Sziasztok!

Van egy eladó Olympus 8080-as gépem

+1GB CF hozzávaló IKELITE tok 6hónaps

Irányár:290.000.- vagy megtudunk eggyezni ha érdekel valakit

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4790

Majd kitalálunk valamit.

 

:)))

 

De voltak fent már valami tesztképek, gyorsan le is szedték.

Finoman fogalmazva, sz@rok voltak.

Mondjuk, sok csodát nem kell várni.

8080-ashoz képest kisebb CCD, mega-ultra-hiper-super zúm.

Mindezt 120ezer forint körüli bolti áron.

Hát nem is tudom.

 

 

Előzmény: Kékbálna (4789)
Kékbálna Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4789

Hali Speibl!

Na akkor lehet egy pár napra kapni egy próba példányt? :)))))

 

Lécci. :))

 

Kékbálna

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4761)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4788
Es ne feledjuk az aldast oszto flexet!!! sem :)

zook
Előzmény: Garfield33 (4787)
Garfield33 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4787

Miért? Csak gáncsoskodsz itt?  :-)

Egy satu meg egy reszelő, oszt megy a dolog. Persze, jó nagy recéje legyen.... 

Előzmény: Dr. Zook (4786)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4786
Szia Balage!

Tok-gep parositasokhoz igen jo hely a digideep.com, nezz korbe. De ha ossze veted ezt a ket kepet, hat, nemtom hogy passzintanad ezt a gepet ebbe a tokba. Sajtohiba aldozata lettel...szoval nyugodtan hallgass bernisre, nem a levegobe beszel.




Zook
Előzmény: [Balage] (4785)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4785
" Külön megvásárolható eszközök SC-DC30 puha tok, vezetéknélküli távirányító (mellékelve), WP-DC20 vízálló tok (40 m-ig), Külön megvásárolható CA-PS700 hálózati adapter..."

ez a kis szösszenet a canon honlapjáról származik, te is megnézheted. Énis furcsállom, de akkor miért ír ilyet a canon... na mind1 legfeljebb rákérdezek náluk hogy ezt komolyan gondolják-e.

DSLR-ekkel a legnagyobb bajom hogy böhöm nagy tokok vannak hozzájuk és az is ugyanugy aranyár. Vagy van olyan amihez normális méretű tok van? (normálison mondjuk azt értem mint pl a wp-dc20.
Előzmény: bernis (4783)
Raha Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4784
De, sajnos így történt. Két hét és egyetlen fotót sem készítettem víz alatt.
Sajnos még mindig komoly cucc nélkül létezem...
Harlequin? Az volt! Álítólag a Seraya merülőhelyen annyi van hogy nem lehet elvéteni, na nekem ott nem sikerült látni. De a Drop Off-on igen, ketten éppen cipeltek egy levágott csillag lábat :-)

Volt közönséges csikóhal, sárga pigmy csikóhal, cápák komoly mennyiségben, békahalak (fehér, sárga, fekete), levélhalak, meg a sok ismerős apróság amiket már láttam nagyon sokszor :-)
Előzmény: Garfield33 (4782)
bernis Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4783
Nem tudom, hol találtad, hogy a WP-DC20 jó a Pro 1-hez, de sajna biztosan nem igaz, nem csak a külső méretek, de a kezelőszervek kiosztása is más. Sajnos - tudomásom szerint - egyetlen olyan komolyabb, nem SLR gép sincsen, amihez lenne gyári tok. A komolyabbat úgy értem, hogy a CCD nagyobb mint a "minimál" 1/2,5 zoll, legalább 28 mm eqv-ről induló, jó fényerejű, rendesen korrigált objektív, manuális mód, sok korrekciós lehetőség és vakupapucs(!). Na ilyen ma nincs, nem is nagyon volt, az utolsó mohikán az Oly 8080, de már azt sem gyártják. Vmilyen oknál fogva a legnagyobbak, a Nikon, Canon Olympus hármas teljesen leállt ezzel a kategóriával. Van néhány ígéretes versenyző, pld. a Sony DSC R1, vagy a Samsung Pro 815, de ezekhez csak független gyártóktól van tok, aranyáron. Szóval jelenleg az a helyzet, hogy vagy megbékülsz a kompakt gépekkel, vagy vehetsz DSLR-t.
Előzmény: [Balage] (4781)
Garfield33 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4782

Csak nem azt akarod mondani, hogy kint voltál 2 hetet és nem csináltál egy fényképet sem????

Akkor legalább pár szóban mesélj róla. Ha nem itt, akkor a búvár topicon.

Még olyan sok az a 19 nap, amíg mi is indulunk...  :-)

 

U.i.: láttál Harlequint?

Előzmény: Raha (4780)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4781
Ismét untatlak titeket e gy kicsit a hülye kérdéseimmel:S

Kutakodtam még 1 kicsit, és meglepően tapasztaltam, hogy a canon powershot pro1-hez is jó a gyártói adatlap szerint a WP-DC20 vízálló tok, amit eddig úgy tudtam hogy S1-hez van. Ezért is kérdezte talán vmelyik kolléga hogy ez a 2 gép ugyanaz-e. De az adatlapokat megnézve kicsit furcsállom hogy a 2 gép méretei kb 6:1:-6 cm-rel eltérnek egymástól. Akkor hogyan lesz hozzá jó a tok?

Nem tudom hogy lehet-e még kapni, mert már kifutott modell. Mi lett ennek az utóda? Kicsit keserű a dolog hogy ott volt 2004ben 7x zoommal, 28mm eqv, 8MPX, minden tökéletes, és most nem találok helyette semmit. Ami hasonló, az mind 35mmm eqv.

Az egyetlen negativum, hogy állítólag nincs AF segédfény. Ez mire jó, hogy működik, csak nagyon alapszinten pls vki írja le:)

Használt ilyet vmelyikőtök már víz alatt? Mert most nagyon beleszerettem és inkább koplalok egy kicsit, megveszem használtan ha találok, csak félek hogy így se fog menni.
Raha Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4780
Ööööö, gonosz? Hol?
:-)

Baliról sajna nem képekkel tértem haza, de volt a csapatban aki napi 4-ez nyomott és megvakította a közelben lakó összes vízalatti lényt.
Hátha majd ő feltesz valamit!

Előzmény: Garfield33 (4771)
RK853 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4779

                                                              M A!

M2  14:15                       Leni Riefenstahl - Mélytengeri hangulatok

mud Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4778

Na igen. Erre a topikra gondoltam, csak felresikerult...

Hali,

ha valaki ismeri ezt a gepet, megkoszonnek minden infot vele kapcsolatban.

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=5236&A=details&Q=&sku=379704&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

En mondjuk csak sznorkelezes kozben hasznalnam, mert meruleshez mar rendes vaku szerko illik es tapasztalataim szerint csak szintkozelben van eleg feny.

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4777)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4777
BuNnY Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4776
lez az márc vége is, oly mo. szerint, viszont akkor igértek (!) tesztgépet. Persze igérni lehet sokmindent. E330-at is pl :)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!