Keresés

Részletes keresés

doktor4 Creative Commons License 2 perce 0 0 117193

ti most tulajdonképpen mi a fenén is vitatkoztok ? üdv doktor4

Előzmény: vetyemárkaszervíz :-) (117188)
409 Creative Commons License 30 perce 0 0 117192
L_áma Creative Commons License 30 perce 0 0 117191

Trabantban nőtt fel, megszokta hogy nincs. :))

Itt vagyok ám, csak büdösül hosszú lett a nap......

Előzmény: csoppika (117164)
vetyemárkaszervíz :-) Creative Commons License 1 órája 0 0 117190

egyet még el is loptak :-D

Előzmény: vetyemárkaszervíz :-) (117189)
vetyemárkaszervíz :-) Creative Commons License 1 órája 0 0 117189

de így már jobban érthető nekem is :-)

igazából akkor hatalmas tér volt a karok helye között.... :-D

volt vagy 6db nekem,én imádtam.teljesen jó városi cucc volt

vetyemárkaszervíz :-) Creative Commons License 1 órája 0 0 117188

én is megkísérlem:

a két kar amire emlékszel nos az eggyik a szivato a másik az általad bendix mukodtetonek nevezett kar a fűtés elzaroja a hatsoules előtt van . üdv doktor4

nos nem,a másik kar az tényleg az önindítóé,ahogy a forumtárs nevezte.

Előzmény: 409 (117186)
bilek Creative Commons License 1 órája 0 0 117187

Te döntésed.

Ha neked elég csak a motorral irányítani a hajót akkor nem kell.

Viszont ilyenkor a hajtás elvételekor megszűnik az irányíthatóság.

Vagy ha a folyón horgonyozva állsz akkor nincs semmi ráhatásod a pozíciódra, míg kormánylapáttal tudsz némileg korrigálni a helyzeteden.

Én a mostani nyarat végignyomtam kormánylap nélkül csak motorral egy 6 méteres testtel és ebben volt keskeny csatornajárás is bőven, de jövőre mindenképp csinálok kormánylapot, mert jobb lesz az úgy. 

Előzmény: atp (117184)
409 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 117186

Ok, lefordítom neked.

"A két kar amire emlékszel, nos az egyik a szívató, a másik az általad bendix működtetőnek nevezett kar.

A fűtés elzárója a hátsóülés előtt van."

Előzmény: vetyemárkaszervíz :-) (117185)
vetyemárkaszervíz :-) Creative Commons License 1,5 órája 0 0 117185

pontosan ugyan ezt....

"a két kar amire emlékszel nos az eggyik a szivato a másik az általad bendix mukodtetonek nevezett kar a fűtés elzaroja a hatsoules előtt van . üdv doktor4"

de a valóságban ott ha két kar van,akkor az egyik nem a fűtés.ha meg csak egy,akkor sem. az nem ott van.

Előzmény: 409 (117182)
atp Creative Commons License 1,5 órája 0 0 117184

Ha van rajta motor , kell rá építenem kormánylapátot? vagy az teljesen felesleges ha van motor?

Előzmény: lapar (116765)
409 Creative Commons License 2 órája 0 0 117183

"Te mondtad, h a Sharanon..."

Ki hallotta még? Mindent tagadok!  :P  :)

Igen, így van, a közvetlenbefecskendezéseseknek csak mínuszokban van szüksége előizzításra. (A hosszú előizzítás (még nyáron is) a kamrás motorok sajátossága) Viszont pl. a bódéd PD motorja beindulás után utóizzít 240másodpercet. A nyugodt(abb) alapjárat és a környezetvédelem okán.

Előzmény: KawaBazsy (117157)
409 Creative Commons License 2 órája 0 0 117182

???  Szóról-szóra ugyanezt írta doktor4-is.  !!

Előzmény: vetyemárkaszervíz :-) (117181)
vetyemárkaszervíz :-) Creative Commons License 2 órája 0 0 117181

két külön dologról beszéltek

a kéziféknél volt 2 kar.egyik a szívató a másik az önindító,később már csak egy volt,gyújtás kapcsolós lett az önindító.

a "fűtés csap" pedig a hátsó ülés előtt volt.sima mechanikus,levegő útját nyitó záró cucc.

Előzmény: doktor4 (117179)
szimizso1 Creative Commons License 3 órája 0 1 117180

Atyaqég! Még jó, hogy nem fékszalagos fékek voltak rajta :-) Nekem nem jött be a kis inkubátor. Akkor a nagy vasakat kedveltem inkább.

Előzmény: doktor4 (117179)
doktor4 Creative Commons License 3 órája 0 0 117179

a két kar amire emlékszel nos az eggyik a szivato a másik az általad bendix mukodtetonek nevezett kar a fűtés elzaroja a hatsoules előtt van . üdv doktor4

Előzmény: szimizso1 (117178)
szimizso1 Creative Commons License 3 órája 0 0 117178

Egyszer vezettem kispolákot. A váltókar környékén volt két kisebb kar. Az egyik a "bendix" volt, a másikra megesküdtem volna, hogy a hideg indításhoz kell, a hűtőlevegő terelésre. :-)

Előzmény: doktor4 (117163)
süger Creative Commons License 6 órája 0 0 117177

Azt hiszem,erre az évre nekem is véget ér a csónakos horgászat. Jövő hét csütörtökre jön annyi víz,hogy nyugodt körülmények között ki lehessen venni a hajót a sója kocsival,no meg a gyerkőc is akkor ér rá. Nem utifutin teleltetem,hanem a horgásztanya védett területén bakra fordítva a fenekével felfelé. A motor meg a felszerelési kellékek mennek a garázsba,illetve a tanyán lévő tároló szekrénybe. Jövőre viszem időközi vizsgára,hamar kezdődik az év.:)

süger Creative Commons License 6 órája 0 0 117176

Igen. Én,vagy a gyerek. De mindenhogyan horgászott dunai vízből. Tegnap telefonált,hogy kell e márna. Mondtam nem,ha neked sem,engedd vissza.:)

Előzmény: KawaBazsy (117175)
KawaBazsy Creative Commons License 7 órája 0 0 117175

A csukát te fogod ki? Csak mert kétszer ettem eddig, egyszer egy haver fogása, egyszer meg vhonnan szerzett a lajosmizsei tanyacsárda halnapokon..

Előzmény: süger (117171)
süger Creative Commons License 7 órája 0 0 117174

Bocsi!!! Leírtad,visszavonulok. De attól tartok lóvé nélkül nem fog menni.

Előzmény: bypaul (117168)
süger Creative Commons License 8 órája 0 0 117173

Dehát nem vagy kezdő,tudod te magad is. Akkor miért nem célirányos a kérdésed,hogy erre és erre használnám,ilyen,és ilyen feltételekkel. Kérek segítséget,hátha valaki tud valami eladó hajót.

Előzmény: süger (117172)
süger Creative Commons License 8 órája 0 0 117172

Még mindig nem döntötted el,hogy mit is akarsz. Csak egyszerűen hétvégén furikázni,vagy horgászni akár minden nap,és abban is az időjárási feltételeknek megfelelően,vagy az nélkül,vagy túrázni. Az sem mindegy hány fővel. Akarsz e vizsgáztatni vagy nem. És ami a legfontosabb az anyegin ami a rendelkezésedre áll. Az nem jó,hogy valami,és majd jön magától. Olcsón nincsen semmi,ne is álmodozzál ezen a téren. Olyan mint az autó. Veszek valamit olcsón,és mást sem csinálok,mint javítgatom,foltozgatom,és nem autózok,csak a pénzt ölöm bele,vagy várok,és veszek valami rendesebbet,amibe már csak bele kell ülnöm.:)

Azonkívül a hajónál ha nem hajólevelesen veszed,nagyon nehéz hajó leveleztetni.

Előzmény: bypaul (117170)
süger Creative Commons License 9 órája 0 0 117171

Minden ehető hal feje,és farok része halászlé alapanyag. Minden ehető hal fej alatti nyakrésze én gallérnak hívom,halászlébe való hal szelet,mert az csontos,és nem szálkás. Én teszek még a halászlébe 2-3 csukaszeletet,igaz hogy közepesen szálkás,de van egy különleges bukhéja,és a lében kifőve a halszelet is nagyon finom.(én nem szeretem a csuka ízét) de halászlében finom,átadja a lének a vad halízét,és finom ízletes húst kapunk. Igaz az utolsó 5 percben kap egy két deci száraz vörösbort is.:)

Még valami! Én a halak úszó szárnyát levágom,szerintem nem való az ennivalóba,mert sok parazita van rajtuk.:)

Előzmény: szimizso1 (117161)
bypaul Creative Commons License 9 órája 0 0 117170

5 - 5,5 m. Felette 300+ kiló, azt nem akarom, meg drága.  Ehhez futóm is van, azon tárolnám. A 4,6 nál szerintem jobb az 5 m, mint a frog vagy a hy, de az 545 is elfér. A hy közepe alacsonyabbnak tűnik a többinél. Láttam, Láma, kisiparit is, az szerintem nem hajólevelezhető később és belül sem nézett ki jól. Van, amelyik szerintem két részből áll, az belül szebb, simább, drágább. Csak egyikben sem ültem még. Az egyik típust itt szekálták, hogy görbe az alja. A másik lehet, hogy vékonyabb. Vagy olcsóbb anyag? Szóval van itt nagy mellényúlás?

Előzmény: aamen (117169)
aamen Creative Commons License 10 órája 0 0 117169

nem teljesen tiszta hogy mit szeretnél
először hosszasan kifejted hogy valami nagyot, nagyon nagyot, egészen nagyot szeretnél
aztán hogy ezen belül legyen álkatamarán
tehát eljutottunk a kmaxxi extrához, konkrétan
aztán azt írod hogy nem akarsz nagyot
és visszajutottunk az elejére

Előzmény: bypaul (117168)
bypaul Creative Commons License 11 órája 0 0 117168

Sziasztok! Itt a nagy uborkaszezonban a pecacsónakom nagyobbításán gondolkodom. A Dunán használom, de a jelenlegi hajóm kicsi az egyik fő feladatra, a bojlisfotelből való két fős pecára. Tehát nem csak közlekedni kell.Barátom 460as k-maxxijából is tizenéve horgászunk, de úgy érzem, az öt méter hossz kellene, főleg ahol orrfedés vagy doboz a farban is rövidíti a teret. Az eddigi tspasztalatok,  kényelmes pergetés, a fotel melletti közlekedés nekem megadja az álkatamaránt. Kérdeznék - a fórumon fellelt infók mellett - konkrét tapasztalatot, használói véleményt a szóba jöhető típusokrol.

Suzuki df 9.9- em van, fullextrás, ezeket a csónakokat mind kényelmesen viszi egészen szék- és vödörreptető sebességgel is. Van hajóvezetőim, ezért hajólevelezhetőben gondolkodom.

Nagyot (200 kiló felett) nem akarok.

Van ebben a kategóriában észrevehető különbség, haladásban, kivitelben, használhatóságban?

Ami túl reklám vagy hitelrontás, jöhet levélben is!

Takyka! Creative Commons License 11 órája 0 0 117167

Ne kezdjük elölről! Olvass vissza, le van írva, hogyan...

T.

Előzmény: KawaBazsy (117158)
doktor4 Creative Commons License 11 órája 0 0 117166

És ez szóról szóra igaz.😊 üdv doktor4

csoppika Creative Commons License 11 órája 0 0 117165
csoppika Creative Commons License 11 órája 0 0 117164
Előzmény: L_áma (117154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!