CrispoMiki Creative Commons License 4 napja 0 0 28332

Nem túl acélos az eredmény és a játék sem volt az, sajnos. Fogjuk arra, hogy a továbbjutás így is megvolt, felpörögni elég lesz később is.

Már a meccs elejétől feltűnő volt az, hogy nem érződik a két osztály különbség. Persze a Bonyhád gyakorlatilag ki se jött a félpályáról, de mi meg full ötlettelenül, tompán játszottunk. Tihanyi pl. nem nagyon tudta mondjuk csellel megverni a megye I.-es emberét, ami azért sokat elmond. Ő egyébként is marha gyenge volt, egyre inkább azt gondolom, hogy nem PMFC szint.

De amúgy is sokat ívelgettünk, ami azért vicc, mert papíron a mi csapatunk az ügyesebb lábbal, földön, a pálya is jó volt (sztem jobb, mint a Stadion utcai...), szóval csak annyi kellett volna, hogy picit gyorsabban játszunk, egy-két pontos passz és lövés, de ennyi sem sikerült.

Azt beszéltük a szünetben többen, hogy majd úgyis elfárad a Bonyhád és majd akkor jönnek a gólok, de valahogy nem akartak elfáradni. Nem azért, mert annyira jól bírnák az NB2-es tempót, hanem mert mi nem játszottunk gyorsan, sok mozgással.

Amúgy a gól az nagyon szép volt, Károly Bálint csavarta be szépen szabadrúgásból. Nem sok előzménye volt.

Még Hege volt az, aki kicsit aktív volt, amikor beállt, asszem kapufát is lőtt, de a végére kb. beszorultunk, a Bonyhád ott tartotta a kapunk előtt a labdát és komolyan izgulni kellett, hogy ne legyen hosszabbítás.

A lényeg a továbbjutás egyébként, egy alacsonyabb osztályú csapat amúgy is képes nagyon belelkesülni, felszívni magát. Talán jól jött volna egy önbizalomnövelő sokgólos győzelem, de most ez van, végülis tragédia nem történt.

Előzmény: NB2 (28330)
bendeguz90 Creative Commons License 5 napja 0 0 28331

A következő körben Csákvár lesz az ellenfelünk.

NB2 Creative Commons License 5 napja 0 0 28330

0-1???

Nem valami acélos eredmény...

Ha valaki volt írhatna valami öfo-t

CrispoMiki Creative Commons License 6 napja 0 1 28329

"Volt egy unalmas órám" : DDDD

ez igen, le a kalappal, szép gyűjtés! Még csak most fogom végigolvasni, mert ez elég tömény hozzászólás, ehhez kell egy kis kaja is a laptop elé :))

De az első ránézésre is látszik, hogy itt tényleg nem az NB1-et alulról súroló keretről van szó, sokkal inkább egy jó NB3-as, gyenge/közepes NB2-es csapatról. Innen nézve tényleg minden győzelemnek örülni kell kb.

Előzmény: Hajrá_Pécs (28327)
Hajrá_Pécs Creative Commons License 6 napja 0 0 28328

Bocsánat, annyi kiegészítés, hogy a 19/20-as szezonban nem vettem számításba, hogy a covid miatt félbeszakadt bajnokságot nem folytatták, így a meccsék felén játszva bemutatott legjobb helyezés egyes játékosoknál (pl. Marques) esetlegesen pontatlan lehet.

Hajrá_Pécs Creative Commons License 6 napja 0 1 28327

Volt egy unalmas órám, szóval részletesen összeszedtem a keret előéletét, az idén eddig nevezett játékosok közül, kifejezetten az első két osztályra összpontosítva. Jó böngészést hozzá annak, akit érdekel az ilyesmi. Szeretném egyértelműsíteni, hogy nem leszólni akarom a játékosainkat amiatt, hogy nem futottak be szemkápráztató karriert, hanem kicsit a realitás hangja szeretnék lenni azt illetően, hogy milyen szintre is lőhetjük be ezt a társaságot, és milyen elvárásaink lehetnek. Kifejezetten szimpatizálok velük, és a listát böngészgetve szerintem az is kiderül, hogy mennyire extra volt az a teljesítmény, amit eddig kaptunk tőlük az NB2-ben. Ebből főzünk, emberek. (Forrás: MLSZ Adatbank)

************

Helesfay: 31 éves, NB1-ben 4 meccs/0 gól (PMFC), NB2-ben, 97 meccs/0 gól (Kozármisleny, Tiszakécske, PMFC 44/0), PMFC előtt legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 18. hely, kiesés a Mislennyel.
Bukrán: 24 éves, NB1-ben 13 meccs/0 gól (DVTK), NB2-ben 0 meccs/0 gól, meccsek több mint felén sehol nem szerepelt, DVTK NB3-as csapatának kapusa volt

Dávid: 19 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 29 meccs/0 gól (Békéscsaba, Kazincbarcika, PMFC 2/0), legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 18. hely, kiesés a Barcikával
Katona: 19 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 41 meccs/1 gól (mind PMFC), nálunk játszik először magasabb osztályban
Króner: 28 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 245 meccs/11 gól (Vác, ZTE, Budafok, PMFC 38/0), PMFC előtt a legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 7. hely a ZTE-vel.
Preklet: 30 éves, NB1-ben 33 meccs/0 gól (Kecskemét, Eger, Vasas), NB2-ben 205 meccs/13 gól (Eger, ZTE, Vasas, Cegléd, Tiszakécske, PMFC 40/4), PMFC előtt legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva NB1 16-ik, kieső (Eger), kétcsoportos NB2-ben 1. helyezett (Eger), egycsoportos NB2-ben 9. helyezett (ZTE, Cegléd)
Rácz: 26 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 66 meccs/5 gól (SZEOL, PMFC 39/5), PMFC előtt a legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 20. hely, kiesés a SZEOL-lal. Hozzá 150+ NB3-as meccs, a miénken kívül egy feljutással.
Sági: 26 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 45 meccs/1 gól (Monor, PMFC 23/1), PMFC előtt a legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 20. hely, kiesés a Monorral. NB3-as bajnok.

Futó: 29 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 154 meccs/10 gól (Honvéd II, Siófok, PMFC 38/1), PMFC előtt a legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 5. hely a Siófokkal 2014-ben.
Grabant: 25 éves, NB1-ben 2 meccs/0 gól (Haladás), NB2-ben 81 meccs/7 gól (Hali II, Sopron, Dorog, PMFC 34/6), PMFC előtt a legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 8. hely a Doroggal.
Hegedűs: 22 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 38 meccs/4 gól (mind PMFC), nálunk játszik először magasabb osztályban, előtte Szekszárd
Hursán: 24 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 74 meccs/9 gól (Békéscsaba, PMFC 7/0), legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 6. hely Békéscsabával
Ivanovic, 19 éves, NB1-ben 0/ meccs/0 gól, NB2-ben 1 meccs/0 gól (PMFC 1/0), nálunk játszik először felnőttfutballt
Károly: 28 éves, NB1-ben 1 meccs/0 gól (Felcsút), NB2-ben 46 meccs/2 gól (Békéscsaba, ZTE, Sopron, Tiszakécske), PMFC előtt a legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 15. hely Tiszakécskével. NB3-as szinten gólerős múlt.
Kónya: 28 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 42 meccs/1 gól (mind PMFC), rajtunk kívül csak NB3-as és Megye 1-es szinten játszott (Hévíz, PEAC)
Kövesdi: 18 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 7 meccs/0 gól (mind PMFC), nálunk játszik először magasabb osztályban, előtte NB3 (Vidi II)
Marques-Airosa: 26 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 98 meccs/0 gól (Budaörs, PMFC 7/0), soha nem játszott a meccsek több mint felén, pontosan felén igen, úgy van egy 6. helye Budaörssel
Svedyuk: 25 éves, NB1-ben 2 meccs/0 gól (Békéscsaba), NB2-ben 65 meccs/1 gól (Nyíregyháza, PMFC 4/0), legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 7. hely a Nyíregyházával.
Tölgyesi: 29 éves, NB1-ben 18 meccs/0 gól (Kecskemét), NB2-ben 124 meccs/3 gól (Gyirmót, Békéscsaba, Tiszakécske), legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 6. hely a Békéscsabával (meg egy felén játszós 3. hely a Gyirmóttal kétcsoportosban).

Adamcsek: 23 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 45 meccs/11 gól (Budaörs, PMFC 38/11), előttünk nem játszott a meccsek több mint felén NB2-es szinten, NB3-as múltja van (Fradi 2, Paks 2, Monor)
Bíró: 23 éves, NB1-ben 16 meccs/0 gól (MTK), NB2-ben 13 meccs/0 gól (MTK, PMFC 7/0), előttünk nem játszott a meccsek több mint felén sehol, portugál másodosztályban van 41 meccs/2 gól a neve mellett
Geiger: 28 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 103 meccs/21 gól (Szeged, PMFC 43/11), PMFC előtt legjobb eredménye a meccsek több mint felén játszva 7. hely még a kétcsoportos NB2-ben a Szegeddel. NB3-as és Megye 1-es kitérők pluszban.
Szabó: 19 éves, NB1-ben 0 meccs/0 gól, NB2-ben 3 meccs/0 gól (mind PMFC), nálunk játszik először felnőttfutballt
Tihanyi: 24 éves, NB1-ben 2 meccs/0 gól (Haladás), NB2-ben 59 meccs/2 gól (Sopron, Kisvárda, Cegléd, PMFC 28/2), PMFC előtt nem játszott a meccsek több mint felén sehol, NB3-as dobogója van

magyarfutball Creative Commons License 6 napja 0 0 28326
Előzmény: Hajrá_Pécs (28325)
Hajrá_Pécs Creative Commons License 6 napja 0 1 28325

Ezt a konteót már tavaly sem értettem. Könyörgöm, nézzetek rá a keretre! Egy darab játékosunk nincs, aki valaha is nagyobb célokért küzdő klub alapembere lett volna. Alig van olyan, aki NB1-ben játszott volna, és azok is ilyen lepottyant meccsek valahol. Szerintem Bartha távozásával Preklet a csúcstartónk, a maga harmincvalahány NB1-es meccsével, amit 6-10 éve szedett össze (azóta meg NB2-es kiesőjelöltekben játszott)! De ha NB2-es felsőházi múltat keresünk, ott se sokkal jobb a helyzet. Őszintén kérdezem, ti komolyan gondoljátok, hogy ezt a csapatot az választja el a feljutástól, hogy felülről szólnak, hogy ne hajtsanak? Mert ha akár 120%-on hajtanának, akkor reális lenne? Szerintem ugyanis nem, és pont erről beszéltünk korábban, hogy ez a keret erősségét és minőségét tekintve tavaly is egy középcsapatnak felelt meg, és idén is. Ráadásul pont a hajtásba nem érdemes belekötni, mert az van, a játék esett inkább szét az előző szezonhoz képest.

Előzmény: NB2 (28323)
Anchorrage Creative Commons License 2021.09.17 0 0 28324

Tudsz bizonyítékot erről? Ha igen, akkor maradjon így, mert semmi köze másnak hozzá. Meg mert szennyest ne teregessünk.

Ha volna, ha talán, ha valaki valamikor valakinek valahol, mondhatott, meg úgy gondoljuk, vagy érezzük, akkor egy porszem nagyobb konkrétum a Marson annél.

Előzmény: acm55 (28320)
NB2 Creative Commons License 2021.09.17 0 0 28323

Esetleg szóltak nekik, hogy kár a hajtás most nincs pénz a feljutásra?

Szongcen Galpo Creative Commons License 2021.09.17 0 1 28322

Ugyanezt gondolom magam is. Az elmúlt szezon jobb képet mutatott, mint amit a realitás indokolt volna.

Előzmény: Hajrá_Pécs (28321)
Hajrá_Pécs Creative Commons License 2021.09.17 0 0 28321

Hát a nyavalya tudja, hogy jobbak-e annál, mint amit a tabella mutat. Én ezt a keretet tavaly is egy középcsapat szintjére lőttem be (a kiemelkedő eredmények dacára), és idén is ez a helyzet. Annyi biztos, hogy az az extra, amit tavaly sikerült kihozni belőlük, az idén nincs meg.

acm55 Creative Commons License 2021.09.16 0 0 28320

Felmerülhet a gyanú, hogy az öltözőben sincs egység. A tavalyi szervezettségnek nyoma sincs, össze-vissza ívelgetünk eszetlenül, elképzelés nélkül és emiatt több egyébként kreatív játékosunk egész félidőkre eltűnik.

Nem irigylem a Vas Lacit, baromi nehéz lesz összeszedni ezt a társaságot és elhitetni velük, hogy sokkal jobbak annál, mint amit a tabella mutat.

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2021.09.16 0 0 28319

És nem azért mondom, de ez most már a második idegenbeli rangadónk, amit súlyosan befolyásol egy téves ítélet: Diósgyőrben a szabályos vezető gólunkat vették el (bár ott egy pillanatig sem játszottunk úgy, mint itt a második félidőben), most meg ez, szintén 0-0-nál...

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2021.09.16 0 0 28318

Hát ez nagyon bosszantó volt... Az első félidő nem volt valami lélegzetelállító, de hozzá kell tegyem, hogy a Pekárnak összehozott kapufás ziccert leszámítva a Vasas sem ment semmire, nagyjából sikerült őket megfojtani, bár támadásban nem villogtunk. A második félidőre viszont nagyon jó szellemben ment ki a társaság, elkezdtük nyomni őket, a félidei cserék beváltak, és a kiállításig eltelt 15 percben az történt a pályán, amit mi akartunk. Aztán... Preklet utánarúgása butaság volt, de a szitu, amiből kialakult, tizi nekünk, és max. a lap színe kérdéses Otigbánál, szóval a játékvezető ezzel szépen elintézte nekünk az egészet. Utána nyilván egy másik meccs kezdődött, bár eleinte emberhátrányban is próbáltunk játszani, de sajnos vereség lett a vége. Kár érte, mert ebben a meccsben több volt. A Csákvár ellen óriási mákunk volt, mert nem érdemeltünk győzelmet ellenük, most viszont a sors meg Hanyecz sporttárs fordított egyet a kockán.

CrispoMiki Creative Commons License 2021.09.16 0 0 28317

A második félidőben viszont (nekem) meglepően jól tartottuk a labdát, néha még támadásra is futotta az erőnkből, ami a kiállítás fényében azért dicsérendő.

Dühítő így kikapni, mert ez a Vasas nem volt jobb nálunk és ki tudja, mi lett volna, ha az a piros lap ahhoz megy, aki érdemelte, azaz Otigbához?

A gólt még így is mi hoztuk össze nekik, nem értem, hogy Sági hogy engedhette befurakodni maga elé a csatárt.

Szóval volt egy jogtalan kiállítás, egy hülye hiba a védőnktől és így is csak 1-0-ra kaptunk ki egy döntetlenszagú meccsen.

Előzmény: NB2 (28315)
acm55 Creative Commons License 2021.09.15 0 1 28316

Ezt a fax bírót remélem eltiltják egy évre..

NB2 Creative Commons License 2021.09.15 0 1 28315

az első félidőben közünk nem volt a meccshez, de azért a bírónak hála, nem nyerhettünk

de megint milyen szerencsétlenkedés volt a gól, mi hoztuk össze:(

acm55 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 28314

Az idei teljesítmény és a helyi kötődés alapján Donát jobban megérdemelné a karszalagot..

Előzmény: NB2 (28313)
NB2 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 28313

most is ő a csk :)

Előzmény: CrispoMiki (28312)
CrispoMiki Creative Commons License 2021.09.14 0 0 28312

Nagyon furcsa, Futó az egyik legjobbunk volt tavaly, talán csk is volt? erre most nem emlékszem pontosan, de a lényeg, hogy az egyik legstabilabb emberünkről van szó és tényleg elég alapvető hibái voltak a Csákvár ellen.

Előzmény: acm55 (28311)
acm55 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 28311

Újra megnéztem a meccset. Vas cseréi közül Futó beállítása sült el a legrosszabbul, háromszor is az ő hibájából jutott el a Csákvár ziccerig. Hatalmas mákunk volt, hogy a csákvári támadók ennyire vakon voltak, simán kikaphattunk volna 2-3 góllal. Az ilyen gyermeteg hibákat sajnos a Vasas könyörtelenül ki fogja használni.

CrispoMiki Creative Commons License 2021.09.14 0 0 28310

Jogos :)

Előzmény: Szongcen Galpo (28309)
Szongcen Galpo Creative Commons License 2021.09.13 0 1 28309

"Hát az első félidőben is volt pár elég nagy helyzete a Csákvárnak, nekünk pedig kaput eltaláló lövésünk nem volt"

A gól az már smafu? :)

Anchorrage Creative Commons License 2021.09.13 0 0 28308

Hajtásből, kűzdésből, világbajnokok vagyunk.

Ami viszont visszaesés a tavalyihoz képest;

Labdákat adunk el, immár meccsenként 4-5-öt.

Szellősen védekezünk. (Ezekért oda a híres, leghatékonyabb védelmünk)

Szabadrúgásunk normális nincsen.

Egyéni teljesítmény romlás.

Fejjel nem okozunk gondot a kapujuk előtt.

A nagy bedobások, kiégtek, lazán megoldják.

Győztünk, de nem, hogy előre lépés, de visszalépés van.

Kevesebb néző (mert nem megy úgy a csapatnak)

Előre lépés:

Helesfay bravúrjai.

Hege teljesítménye

Javulandó:

Kapura lövések/erőssége

Kontrák

Elfutásokból beadások (kifliben vissza, laposan. Most is elfutott, aztán a tömegbe, a lábakba, majdnem hátra érkezett a passz!! EZ gyakorolható lenne!)

CrispoMiki Creative Commons License 2021.09.12 0 0 28307

Hát az első félidőben is volt pár elég nagy helyzete a Csákvárnak, nekünk pedig kaput eltaláló lövésünk nem volt (vagy én nem emlékszem).

Helesfay ma is hatalmasakat védett, aztán a 2. félidőben meg vagy kétszer is az ellenfél támadóinak rúgta ki a labdát, miközben az egész csapatunk fent volt - szóval megvoltak ismét a faszságai is.

De nyertünk és ez a lényeg, ha jól emlékszem, tavaly mindkétszer döntetleneztünk a Csákvár ellen, úgyhogy ez már igenis előrelépés :)

Előzmény: Szongcen Galpo (28301)
Anchorrage Creative Commons License 2021.09.12 0 0 28306

Élvezték nagyon a meccset. Nem szinvonalat vártak, hanem hajtós, szív-lélek meccset, amit meg is kaptak, na meg sok izgalmat, helyzetet. Különben nagy meccsre kijárók; Bayern, Dortmund, Brema, Mgladbach.

Előzmény: acm55 (28304)
Anchorrage Creative Commons License 2021.09.12 0 0 28305

Katonáról idén, kb 3-4 gólt kaptunk már azért, mert 30 méterről fog embert, aztán alibiből elé áll, és utánna már oda adják be róla, ahová akarják. Jó a Katona, jól fejel, kemény, támadást is segít, de ha védekezni nem HAJLANDÓ,  akkor gondolkodjon el rajta minden illetékes, hogy ..... Helesfay 10-ből, csak 9 ziccert tud hárítani!

acm55 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 28304

Örvendetes, hogy a gyalázatos futballjuk helyett Pécs meccset néznek. :-)

Előzmény: Anchorrage (28302)
acm55 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 28303

Szokták mondani, hogy jó csapatnak szerencséje van. De sajnos azt is be kell látni, hogy Helesfay nélkül az utolsó helyen kullognánk. Sajnálom, hogy a válogatott szünet alatt nem tudtunk érdemben feljavulni, pokoli nehéz és nyögvenyelős szezon elé nézünk.

Prekletnek köszönjük meg, hogy a csatáraink helyett megnyerte a meccset nekünk.