Külön a játékra nem kell. A regisztráció az összes, a Vendégkönyvtől eltérő fórumra érvényes. Meg ha megvalósul a webes verziója :-) a tippjátéknak akkor arra is jó lesz.
Bajnokság előtti esélylatolgatás Vertetics Istvánnal, a Szekszárd trénerével.
Hozzáfűznivalóm csak annyi, a csapat alig több mint egy évvel ezelőtt negyedikként zárta a bajnokságot, és harmadik volt a kupában...
A Sport1 adja az összes meccsünket élőben (egész pontosan a vasárnapi meccset az angol foci meccs végeztével, a tervek szerint 15 (v. 30?) perc csúszással).
A Szerb TV szatelit műsora adja a szerbek meccseit.
A mai Képes sportban négy oldal szól Rátgéber Lászlóról. Őszintén szeretném, ha a kosaras lányok lennének a harmadik csapat, aki kivívja az Olimpián való szereplés jogát, ennek megfelelően nagyon várom az Eb kezdetét.
Én hiszek Károlya Andreának:
„A cél, hogy az első háromba végezzünk. Iszonyat nehéz lesz, de nem megoldhatatlan.”
A nőikosár-Eb menetrendje
Szeptember 19-28-a között Görögország ad otthont a tizenkét csapat részvételével megrendezésre kerülő nőikosárlabda Európa-bajnokságnak.
A csoportmérkőzések menetrendje (magyar idő szerint)
Szeptember 19., péntek
A csoport
Szerbia és Montenegró - Lengyelország (16.30)
Görögország - Csehország (19.00)
Izrael - Franciaország (21.30)
B csoport
Ukrajna - Magyarország (16.30)
Belgium - Spanyolország (19.00)
Szlovákia - Oroszország (21.30)
Szeptember 20., szombat
A csoport
Franciaország - Szerbia és Montenegró (16.30)
Lengyelország - Görögország (19.00)
Csehország - Izrael (21.30)
B csoport
Magyarország - Belgium (16.30)
Spanyolország - Szlovákia (19.00)
Oroszország - Ukrajna (21.30)
Szeptember 21., vasárnap
A csoport
Szerbia és Montenegró - Csehország (16.30)
Izrael - Görögország (19.00)
Franciaország - Lengyelország (21.30)
B csoport
Belgium - Oroszország (16.30)
Magyarország- Spanyolország (19.00)
Ukrajna - Szlovákia (21.30)
Szeptember 23., kedd
A csoport
Lengyelország - Izrael (16.30)
Görögország-Szerbia és Montenegró (19.00)
Csehország - Franciaország (21.30)
B csoport
Szlovákia - Belgium (16.30)
Spanyolország - Ukrajna (19.00)
Oroszország -Magyarország (21.30)
Szeptember 24., szerda
A csoport
Szerbia és Montenegró - Izrael (16.30)
Franciaország - Görögország (19.00)
Csehország - Lengyelország (21.30)
B csoport
Belgium - Ukrajna (16.30)
Oroszország - Spanyolország (19.00)
Magyarország - Szlovákia (21.30)
Elődöntők (Patrasz)
Szeptember 27., szombat
10.00: A 11. helyért
12.15: A 9. helyért
15.00: Az 5-8. helyért
17.15: Az 5-8. helyért
19.30: Az 1-4. helyért
21.45: Az 1-4. helyért
Helyosztók (Patrasz)
Szeptember 28., vasárnap
13.15: A 7. helyért
15.30: Az 5. helyért
17.45: A 3. helyért
20.00: Az 1. helyért
Az első három helyezett jut ki az athéni olimpiára, ha a rendező Görögország is dobogós, akkor a negyedik is olimpikon lesz.
Kalmár Nagy Dóra csak azért jutott eszembe, amellett, h valóban nem volt valami király idénye(testközelből láthattam), mert évek óta arról pampognak, h nincsenek minőségi centereink(és valóban), ha van is, az egyetlen nemzetközi klasszisunk ezen a poszton éppen a fentebb említett szőkésbarna ciklon. Amúgy rémlik, h lemondta...az a pécsi kirándulás nem jöhetett be valami nagyon neki.:)
Még azt sem tudom, h egyáltalán mik a célok?
Ha belegondolok mennyien nincsenek ott a keretben ilyen-olyan indokokkal...ez elsősorban a szövetség felelőssége.
A hírek meg nagyon vékonyan csordogálnak, a többi csapatról is.
Meg aztán valami rejtélyes okból a fórum korábbi törzsközönsége a klubok honlapjainak fórumaira ír inkább, esetleg a noikosar.hu fórumokra.
A válogatott menedzselése a férfiaknál és a nőknél is legalábbis méltatlan, évekre visszamenőleg. Azt látom, hogy a vezetés (annyira jó lenne, ha ennél konkrétabban tudnánk mondani hogy ki(k) is) igyekszik a legkisebb pénz és emberi erőforrás ráfordításával megúszni a "kötelességét", letudni a bajnokság lebonyolítását és a válogatott meccsek megrendezését. Napestig lehetne idézni csak az elmúlt pár évből a "furcsaságokat", amik mögött az olcsójánoskodás rendre ott van, és akkor még nem is érintettük a vélt vagy valós intrikák és szakmai féltékenykedés témáját. Meg az utánpótlást se említettük (női juniorbajnokság megszüntetése pl.)
A lényeg, hogy a válogatott csapatok minél jobb szereplése csak szavakban prioritás, ha egyáltalán. Pénzt előteremteni (csak szerelésre és labdákra például, nemhogy a férfi válogatottat "karbantartó" tornákra) vagy stábot kialakítani (hogy legyen például videofelvétel a spanyol, az ukrán meg a szlovák válogatottról), az már nem megy.
KND az idén már a legbővebb keretben sem szerepelt, tehát meg se hívta Rátgéber. Az utóbbi szezonja és az életkora alapján nem is csodálom.
Mellesleg most volt 2 felkészülési meccs a szerbekkel Szerbiában, először 9-cel kikaptunk, majd ma egy döntetlent sikerült összehoznunk.
Ha azt nézzük, hol volt a meccs, ez egész jó eredmény.