Keresés

Részletes keresés

Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205345

Hát, srácok, részvétem!

Volt szerencsém személyesen is ismerni Benedek Tibort, és azt hiszem az ÚRIEMBER az a szó ami a legjobban jellemezte.

 

Ordas közhely, de most nagy igazság is: Tibi halála hatalmas veszteség.

polovcev Creative Commons License 2020.06.18 0 2 205344

Sem játékosnak, sem szurkolónak nem szabad úgy hozzá állnia a kérdéshez, hogy nem gond ha kiesünk. Nyilván megfordul mindenkinek a fejében, de különösen manapság a szoc. médiának köszönhetően, ezek a gondolatok jóval nagyobb mértékben érik el a játékosokat és a stábot, mint korábban. Bárhogy is nézzük, ez hozzájárulhat a játékosok mentális felkészültségéhez. 

Tudom, sokan azt remélik, hogy egy esetleges kieséssel elmenne a belga és valamiféle megtisztulás következne az egyesületnél, de erre a világon semmi garancia sincsen.

 

 

 

Személyes példa: én az Újpest mellett 1860 München drukker is vagyok. Kint voltam a stadionban, amikor a csapat lebőgött a relegációs meccs visszavágóján. Kijártam a Regionalliga meccsekre is, amikor a csapat gyakorlatilag utánpótlásjátékosokkal és a környékbeli falukból áthozott -voltaképpen amatőr- játékosokkal nyomult. A szurkolók egy nagy része ott is örült, hogy megszabadultak a jordán tulajdonostól- aki mondjuk nem adta el a szakosztályt, csak háttérbe vonult és a vezetést az anyaegyesület német vezetői vették át (Leegyszerűsítve). Annak is örültek, hogy eltakarodtak a túlfizetett légiósok és a csapat nagy részét helyi srácok adják. Az "Müncheni oroszlánok" azonnal fel is jutottak a harmadosztályba és azóta csak megy a küszködés a pénz miatt. Augusztusban-napokkal az igazolási időszak vége előtt- csak két csatár volt a keretben és Hasan -a tulaj- maga finanszírozta az egyik új védőt. 

Most egy tucat játékosnak jár le a szerződése, még 20 éveseket sem tudnak megtartani, mert nincs pénz. Az egyetlen remény a váratlan jó szereplés és az esetleges visszajutás a Buli II.-be, aminek hétről-hétre csökken az esélye. Ha nem sikerül, megint kölcsönjátékosokból és amatőr focistákból kell feltölteni a keretet, amivel ismét csak a bent maradás lehet a cél. 

 

Summa summarum: a kiesés ki......ott nagy szívás lenne. Nekünk nincs használható utánpótlásunk, sem elég pénzünk, hogy olyan embereket hozzunk, akik visszajuttatnának. Egy esetleges NER tulaj lehetne talán megoldás, de már az NB II. is tele van hiúsági projektekkel. Éveket tölthetünk lent akár egy új tulajjal is, akkor meg semmivel nem vagyunk előrébb.

 

 

 

Azt mondom kaparjuk ki a makik szemét, verjük meg a zalai "sameszaikat", meg a szerencsétlen Kaposvárt és integessünk egy másik leszállónak. Ha van Isten, akkor a Várda megy, esetleg a Loki. A Paks csak magyarokkal felálló projektje az én szememben érdekes próbálkozás és jobb lenne ha maradnának. 

Előzmény: wizardry8 (205340)
godspell 2 Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205343

Fokozza a fájdalmat,hogy ilyen fiatalon ment el!

godspell 2 Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205342

 

 

Elmondhatatlanul nagy veszteség Benedek Tibi halála!Ha az Újpest futballcsapatának csak két olyan klasszisa lenne,amilyen Tibi a vizilabdában volt,most nem a kiesés ellen kűzdenének,hanem a bajnoki címért.De az is lehet,hogy egy is elég lenne.

efötvenhét Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205341

RIP

Benedek Tibi

wizardry8 Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205340

Az 1912-es szezontól a csapat megszakítás nélkül az első osztályban szerepel.

Ezért érdemes bennmaradni. Kár lenne ezt a jó statisztikát veszni hagyni.

Előzmény: Skywalker. (205329)
Jóképűpasi Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205339

Isten veled Benedek Tibi!Legyen könnyű a föld!

polovcev Creative Commons License 2020.06.18 0 2 205338

A vele felálló UTE miatt szerettem meg a vízilabdát. Addig még eszembe se jutott belenézni. Majd egészen véletlenül, egy tv közvetítés során odakapcsoltam és majd 20 évre ott is ragadtam. 

 

Hosszú ideje az első olyan hír, ami valóban ledöbbent és elszomorít. 

 

 

Nyugodjék Békében!

Előzmény: Dobcsány. (205337)
Dobcsány. Creative Commons License 2020.06.18 0 2 205337

Kimondhatatlanul sajnálom, hogy elment Benedek Tibor.

 

Ő azon kevés újpesti sportolók közé tartozott, akit nagyon tiszteltem, kedveltem, csodáltam és megsüvegeltem teljesítményét, amit elért.

 

Mérhetetlen szorgalma és alázata sportága legnagyobbjává emelte őt, igazi ikon volt.

 

Nagyon nagy veszteség a halála.

pfffffffff Creative Commons License 2020.06.18 0 1 205336

A Nemzetünk Nagyja volt. Követendő példakép. Hatalmas tragédia ez, bár neki talán most már könnyebb volt így.

Nyugodjék békében, sok erőt a családjának:'(

pipppen. Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205335

RIP :(

Fatboy Slim Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205334

Részvétem az Újpest családnak

Egy igazi legenda volt, akire csak felnézni lehetett

Afassa Dapapi Dapov Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205333

Meg edzője, vezetője.

R.I.P.

:(

Előzmény: maribor (205332)
maribor Creative Commons License 2020.06.18 0 0 205332

Bar nem foci, de meghalt Benedek Tibor, klubunk egykori vizilabdazoja.

btete Creative Commons License 2020.06.17 -4 0 205330

Litauszki - Vasas, Zsótér- Kispest, Balázs- MTK az eddigi távozók és ki tudja hol áll meg ez a  lista.

Szerintem Novothny, Risztevszki, Heris és Obbina is menni fog, talán Simon Krisztián marad meg Pauljevics aki már aláírt.

A belga pedig nem hajlandó megérteni azt hogy ma már Kisvárdán és a ZTE-nél is sokkal magasabb pénzért fociznak a játékosok.

Ha idén bent is maradunk mi lesz jövőre ? Jön a zsoldossereg gyenge képességű afrikai és délszláv játékosokkal akik hajlandóak lesznek azért a pénzért ide jönni amit a belga megfizet.

Persze lehet most hivatkozni a NER-re de akkor is tudomásul kellene venni annak aki a Magyar NB I-ben akar csapatot működtetni, hogy itt ilyen (NER) pénzügyi viszonyok vannak. Ha ezt nem vállalja akkor miért nem adja el a csapatot. Szégyen, hogy vonzóbb egy NBII-es Vasasban játszani mint egy Újpestben, Feczesin után most Litauszki gondolja így.

Lehet, hogy jobb lenne kiesni és akkor talán jönne valami új, mert a belga esetleg távozna, eladná  a csapatot.

Skywalker. Creative Commons License 2020.06.17 0 0 205329

lassan talán el lehet hinni, hogy mégis benn maradunk az nb1-ben, a kövesd eléggé össze van esve, most talán meg lehetne fogni őket

bár, minek? ahogy olvasom, akit csak lehet, már visznek is innen más csapatok ingyen... nem mondom, hogy nagy kár értük, de biztosra veszem, hogy gyengébbek érkeznek majd helyettük, szóval jövőre még az ideinél is nagyobb szarban leszünk

aztán szombaton játszunk a közpénztemető ellen, hiába ígérgetik, nekik annak már nem lesz tétje, nekünk viszont nagyon is (pláne, ha blama lesz a kövesd ellen), hátha sikerül 1 góllal többet találni náluk

jókora poén lenne, ha a meccs végén mind a két tábornak volna mit ünnepelnie :D

sárfi Creative Commons License 2020.06.17 0 0 205328

Tehát nem kell elégedetlenkedni !! Szurkolókkal dobogó, nélkülük kiesési veszélyzóna.

Előzmény: sárfi (205327)
sárfi Creative Commons License 2020.06.16 0 0 205327

A német Bundesligában még inkább érzékelhető a közönség hiánya, a járvány miatt elrendelt kényszerszünet előtt lejátszott 223 mérkőzésből ugyanis 43 százalék az otthon játszó csapat sikerével végződött, ugyanakkor a bajnokság újraindítása óta lejátszott 56 meccsen ez az arány már csak 21 százalék. Ezeken a találkozókon 12 hazai győzelem, 28 döntetlen és 16 vendégsiker a mérleg. A Gracenote közlése szerint 56 mérkőzést alapul véve hasonló arány a Bundesliga 1963 óta íródó történetében csupán egyszer, 2009 decemberében fordult elő. A nézők hiánya a gólszerzésre is hatással van, a saját stadionjukban pályára lépő csapatok a közönség támogatása nélkül meccsenként 1,23 találatot szereznek a korábbi 1,74-es átlagértékkel szemben. (MTI

maribor Creative Commons License 2020.06.16 -1 3 205326

Boldog 135. szuletesnapot!

web-ferko885 Creative Commons License 2020.06.15 0 2 205324

Kihagytad, hogy ebbe beletartozott az ismert buzeráns elnökhelyettesetek is, aki előbb nyilas volt mikor az hozott hasznot, majd belépett a kommunista pártba, mikor az hozott hasznot.  Ilyen gerinctelen férgek voltatok már akkor is.

 

Azt hiszed valaki kíváncsi itt az undorítóm köcsögök által itt is terjesztett terjesztett  propagandájára, amivel próbálod megmagyarázni, hogy a kommunista Münich Ferencet kértétek fel elnöknek, aki maga is maki volt?

Előzmény: szabad város (205322)
1.újpest Creative Commons License 2020.06.15 0 3 205319

Lehet, hogy tudja, nem csak hiszi kicsi pederaszta maki? Tudja mint mindenki.

Előzmény: szabad város (205317)
1.újpest Creative Commons License 2020.06.15 0 5 205318

Egynek, különösebb gondolkodás nélkül. Münich  rendőrminiszter, akit a makik kértek fel küldöttséget menesztve hozzá, hogy legyen már olyan aranyos elnöknek lenni arrafelé. És el is vállalta.

Előzmény: showeyes2 (205316)
showeyes2 Creative Commons License 2020.06.15 -3 0 205316

Ugyan, melyik judeo-bolsevik ártánynak volt a kedvence a Fradi? 

Skywalker. Creative Commons License 2020.06.15 -2 3 205315

igen, mert a nép csapatát, a dicső ferencvárost hétszázezer évig nyomták el 40 éven keresztül

ja bocs, nemide...

 

:D

Előzmény: MU59 (205314)
MU59 Creative Commons License 2020.06.15 0 1 205314

Akkor / is/ nagy szerepet játszott a politika.Szusza nem volt kedvence Farkas Mihálynak.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (205312)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.06.15 0 0 205313

Emlékeztetúül: a VB-keret tagja volt pl. Csordás (Vasas) egyszer sem játszott csatár.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (205312)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.06.15 0 0 205312

Köszönöm. Hidegkuti is klasszis volt.  De pl. 1954-ben a VB-n Puskás nélkül Hidegkuti mellett Palotás játszott - állítólag jól. Hidegkuti mellett Szusza a keretbe sem fért volna? (Sándor sem, sajnos).

Előzmény: MU59 (205311)
MU59 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 205311

Fiam, órákig ülhetne, de jót nem tudok mondani róla.” Aztán egy sztorit mégis elmesélt, valószínűleg abban csúcsosodott ki a Sebes–Szusza ellentét. „Moszkvában játszottunk 1952-ben, 2–1-re kikaptunk a szovjetektől. Mi dühösek voltunk, hogy pont ők vertek meg minket. Szinte fillérekbe került a pezsgő, vettünk néhány üveggel. Az emelkedett hangulatban egy pezsgőspalack ki is repült a szállodánkból és hatalmasat robbant az úttesten. Azon a sávon, ahol csak a politikai bizottság autói közlekedhettek. Kijöttek a rendőrök, kérdezték, ki követte el ezt a szabotázst? A beszélgetésnél jelen volt a szobatársam, Bozsik József és Sebes is. Addig faggattak bennünket, míg Cucunak elhitték, hogy nem ő volt, nekem viszont nem: rám fogták, hogy én dobtam ki az üveget. A háttérben az lehetett, hogy szerintem Sebes már nem akarta, hogy többé válogatott legyek. Félidőben le is cserélt Hidegkutira, plusz ez az incidens jó indok volt, hogy mellőzzenek. A szövetségi kapitány sose szeretett, mert elegánsan öltözködtem, ő meg óraleolvasóból lett edző, velem szemben mindig kisebbségi érzése volt. Ami pedig a pezsgősüveget illeti, azt Buzánszky dobta ki.”

MU59 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 205310

Szusza önéletrajza szerint: 1952-ben Moszkvában a válogatott 2-1-re kikapott.Hazafelé a vonat ablakából valaki kivágott mérgében egy üveget.A vizsgálat során Szusza is gyanúba került,bár ő tagadta a vádat.Sebes ennek ellenére kihagyta a keretből,bár Szusza szerint Sebes amúgy is Hidegkútit favorizálta.Ha megtalálom a cikket,belinkelem.De nem ígérem.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (205309)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.06.15 0 0 205309

Most tán off, de SZUSZA itt soha nem lehet off.

Már rég szeretném tudni - és valaki itt biztos tudja - hogy SZUSZA (életkorban és csúcsformában) 1953-től 55-ig miért nem volt válogatott (tán kerettag sem). Nekem nagy rejtély. Kösz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!