Keresés

Részletes keresés

Betonágyú Creative Commons License 5 perce 0 0 238151

Szerinted a felsoroltak elegek lettek volna 5-10-15 évvel ezelőtt?

Előzmény: am83 (238148)
Betonágyú Creative Commons License 10 perce 0 0 238150

Akkor Babunski miért van itt? Miért kapott lehetőséget legutóbb is? Balogh Norbinak a cipőjét sem viheti!

Betonágyú Creative Commons License 10 perce 0 0 238149

Akkor miért őket tartjuk itt,nem a mieinket? 

am83 Creative Commons License 15 perce 0 0 238148

De, tudnak olyan szintűt kinevelni, többet is. Csak manapság az a szint nb2-höz, nb3-hoz elég. Minden fejlődik, ami elég volt 5-10-20 éve, annál ma sokkal több kell.

Előzmény: losik (238144)
Betonágyú Creative Commons License 20 perce 0 0 238147

Ja bocs:Babunskit,Kalafatot. Közben kinyírtunk egy Kusnyírt!

Előzmény: Betonágyú (238146)
Betonágyú Creative Commons License 30 perce 0 0 238146

Azt írták sokan, hogy nem megfelelő az utánpótlásunk!? Kipróbáltuk őket? Adtunk elég bizalmat? Hoztunk Poórokat, Nikolicokat, Grófokat,stb. 

Előzmény: Betonágyú (238145)
Betonágyú Creative Commons License 45 perce 0 1 238145

Szerintem a legnagyobb gond,hogy nem bízunk a saját gyerekeinkben! Lakatos Beni: korosztályos válogatott,a kapitánya volt ennek a korosztálynak! Bényei Ágoston:korosztályában köré építették a válogatottat! Kovács Péter, Deczki Máté: korosztályos válogatottak. Nem hiszem,hogy alkalmatlanok lennének. Csupán bízni kellene bennük,vagy kipróbálni Őket!

Előzmény: losik (238144)
losik Creative Commons License 1 órája 0 0 238144

Persze, ez igaz. De itt felvetődhet a kérdés, hogy ez az edzők hibája, a játékosoké, vagy az egész közegé?

Nehéz kérdés az, hogy vajon abban, hogy valaki legalább elsőosztályú játékos legyen mennyi szerepe van a képzésnek, meg mennyi a szorgalomnak, elhivatottságnak, és a sokmindenről való lemondásnak? 

Én nem hiszem el, hogy nem tudnak a mostani rendszerben egy (ifjabb) Szatmári, vagy akár Dombi szintű játéktudással rendelkező játékost nevelni. Tuti van egy csomó olyan, aki sokkal tehetségesebb mint ők.Legalább azt a képzést a mostaniak is megkapják. a körülmények meg sokkal jobbak. Akkor mi a baj?

Előzmény: LokiFan16 (238143)
LokiFan16 Creative Commons License 2 órája 0 0 238143

Szerintem egyik rosszabb mint a másik, hogy most nem tudtak vagy nem akartak.

Ha én úgy gondolom, hogy nekem nem ott van a helyem, akkor nem elhiszem azt, és bevágom a durcát, hanem teszek érte, hogy valóban ne ott legyen a helyem. 

Előzmény: losik (238142)
losik Creative Commons License 3 órája 0 0 238142

Nem tudtak, vagy nem akartak? Odatették magukat, vagy elhitték, hogy nekik nem ott van a helyük? 
Anno emlékszem, hogy amikor Rudolf idejött, ő is lekerült a második csapathoz, de ott sem nagyon lógott ki. Gondolom mert nem akart. Aztán csak lett belőle valaki, legalább is Loki szinten. 

De elhoztuk ezt a Kalafat Álmos gyereket. Ő ugye nem itt nevelkedett. Az elején még a nagycsapatban is helyet kapott, aztán eltűnt. Talán az NBIII-ban játszogat. 

Előzmény: LokiFan16 (238138)
am83 Creative Commons License 4 órája 0 0 238141

Ez is beletartozik a profizmusba. Ma már egy futballistának a mindennapokban mindent alá kell rendelnie ahhoz, hogy megállja a helyét az élvonalban.

Előzmény: LokiFan16 (238140)
LokiFan16 Creative Commons License 4 órája 0 1 238140

Persze, meg az se lenne hátrány, ha meccsnapok előtt a fiókcsapat fele nem lenne totál rottyon... 

Előzmény: am83 (238139)
am83 Creative Commons License 4 órája 0 0 238139

Én azt gondolom, hogy a magyar első osztály színvonala gyorsabban fejlődött, mint az utánpótlásképzés. Azért annak idején, 10-15 éve szinte minden csapatban akadt 1-2 saját nevelésű fiatal, de volt, ahol akár a csapat harmadát-felét is ők tették ki. Jó műhely volt például Pécs, Győr, Szombathely, Debrecen stb. Az akkor bemutatkozó fiatalok 18-20 évesen kiegészítő, de akár stabil nb1-es szerepet tölthettek be, de legalább jó nb2-es játékosok voltak. Lásd nálunk Tisza, Rezes, Bódi stb.

Akkoriban a tehetség elvitt valakit az első osztályig vagy akár a válogatottig is, ma már sokkal komplexebben kell felépíteni egy labdarúgót kezdve az izomzat építésétől a táplálkozáson át a regenerációig, rehabilitációig, a mentális felkészítésig és még sorolhatnánk. Talán ezekben a szegmensekben lehet az, hogy még sokat kell fejlődnünk (már úgy értem, az egész magyar utánpótlásképzésnek) és kérdés, hogy mennyi idő múlva tudjuk elérni, hogy újra első osztályra kész játékosok kerüljenek ki az akadémiákról.

Előzmény: LokiFan16 (238138)
LokiFan16 Creative Commons License 5 órája 0 1 238138

A kérdés, hogy vajon miért tűntek el? Kiderült, hogy gyengék? 

Azért erre elég nyomós választ ad az, hogy később a tavaszi szezonban ezek közül a srácok közül többen a tökutolsó Deacban sem tudtak rendszeresen játszani. Vagy akár az is, hogy azóta milyen jól teljesítenek a harmadosztályban(!). 

Előzmény: losik (238135)
Ebcsont42 Creative Commons License 5 órája 0 0 238137

Félig OFF:

https://nb1.hu/hazai-labdarugas/elarulta-a-zte-vilagklasszisa-mi-kene-a-magyar-foci-fejlodesehez

"A ZTE-nél 12-16 év közötti védőkkel foglalkozom. Ez az a kor, amikor a leginkább lehet bátorítani a fiatalokat. Ebben a korban lehet a technikát fejleszteni. Meg kell értenünk, ez a képesség a legfontosabb, főleg a védőknél. Ezért is volt furcsa számomra, hogy amikor idekerültem, a védőknél nem láttam, hogy ezen a szinten lennének. A futball gyökeresen megváltozott: a hátvédeknek nem nagy darabnak, hanem nagyon technikásnak kell lenniük., erre kell fókuszálni. Ebben próbálok segíteni nekik, viszont mivel ez egy specifikus különedzés, hetente csak egyszer tudunk találkozni. Ezeken az alkalmakon előbb a technikai tudást fejlesztjük és csak utána jöhet az egy az egy elleni játék, és az, hogyan lehet védőként olvasni a játékot."

Előzmény: Sheverush (238132)
Miller a sör Creative Commons License 6 órája 0 0 238136

,,Nekem azt mondták hogy Erdélyi Mikinek hatalmas tartozása van Tőzsér felé valami építkezés miatt ezért nem teszik ki a csapatból mert akkor nem tudná visszafizetni.,,

Méghogy a TÜZÉP telep nem befolyásolja a focit :-)

losik Creative Commons License 7 órája -1 0 238135

Baráth?

Egyébként furcsa ez, mert tavaly, igaz az NBII-ben, de azért több fiatal pályára lépett, főleg a Covid idejében. Nem lógtak ki, persze egy két meccs alapján nehéz eldönteni. Aztán eltűntek. Volt köztük szélső védő is.

A kérdés, hogy vajon miért tűntek el? Kiderült, hog gyengék? Vagy csak fejben gyengék? Játszottak a nagycsapatban, aztán leszarják, hogy mi van az NBIII-ban? Van mondjuk pont az NBIIIas csapatban fejlődnek vissza?

Vagy jön egy sérülés ami után annyi lesz nekik?

Mikor romlik el a dolog? És akinek nem romlik el, annak miért nem? 

Ebcsont42 Creative Commons License 7 órája 0 0 238134

10/10

OnlyLoki Creative Commons License 7 órája 0 3 238133

Ez egy kiváló összefoglaló, köszönjük! Ez az "eredményesség" tökéletesen megmutatja, hogy mennyit ért az akadémián végzett szakmai munka! 

Lehet jönni azzal, hogy de a gyerekek bénák/lusták/hülyék stb., erre azt tudom mondani, amit anno az iskolában: olyan van, hogy bekerül egy-két gyengébb képességű gyerek, akikkel nem lehet mit kezdeni, de olyan nincs, hogy minden gyerek hülye! 

Sheverush Creative Commons License 15 órája 0 8 238132

Hát ez az. A korábbi stáb serintem jobb lenne, ha hallgatna. Nyilván nem fog.

Nézzük...A leggyengébb pontunk a védelem. Mikor ment el Korhut külföldre? 2016-ban? Azóta játszik Ferenczi a posztján szarul (kis szünettel, amíg Korhut visszajött használhatatlanul). Már a 6. éve nem tud az utánpótlás egy balhátvédet adni a csapatnak úgy, hogy kellene, mint egy falat kenyér. Nem az van, hogy ott a nagy öreg vagy a a légiós, akitől nem kerül a kezdőbe az ifjó titán, hanem hogy nincs kb. senki tapasztalt játékos a poszton, ezért muszájból egy támadó tolja ott. Már 6 évfolyam nőtt fel, és csak Barna Szabolcsot, aki vkp, tudtuk ott kipróbálni, nem sok sikerrel. (Épp most az ETO-ba nem fér be.)  Most emellé felíratkozott a belső védők posztja: tudjuk a kieséses szezontól, hogy kelleni fog oda több játékos. Nem sikerült senkit a csapat közelébe se hozni 2 év alatt, még az nb2-ben sem. Szujó lépett végre kétszer csereként a pályára, akit a Puskásból igazoltunk 18 évesen a nyáron, ez végképp beárazta az utánpótlásunkat. 

Mondhatnánk Kusnyírt a jobbhátvéd poszton, aki bevált... 2017-ben hoztuk ide, 17 évesen, egy évre rá már a nagycsapatban játszott. Őt se mi neveltük fel. Az utolsó védők, akik a mi iskolánkból kerültek ki a most 27-28 éves Szatmári és Kinyik. Azaz utánuk egy évtizedig nem tudtunk védőt kinevelni, (és hát ők is minimum megosztóak). Annyira diszfunkcionális az egész, hogy ha 10 évvel ezelőtt kijelentjük, hogy inkább nem nevelünk több védőt, nem hitegetjük a hátvédnek készülő srácokat, és nem is költünk rájuk egy petákot sem, csak igazolunk, nem ugyanott tartanánk, hanem előrébb, mert kevesebbe lett volna. De a többi csapatrészben is majdnem ez a helyzet. Na jó, ott volt egy-két siker is, mint Balogh és Dodó és.. ki is még?... Varga Kevin sem itt nevelkedett. Még Zsórit is 16 évesen hoztuk ide.

Akikért a TM szerint pénzt kaptunk és az elmúlt évtizedben került ki az utánpótlásunkból a következő lista:

Balogh

Zsóri (16 lvesen jött)

Varga K. (17 évesen jött)

Sós (16 évesen jött)

És meglepetésre:

Szécsi, akiért a Nyíregy adott valamiért egyszer 80 ezret.

Milyen szakmai munkát védenek foggal-körömmel?

Előzmény: LowKey (238119)
GTPTK Creative Commons License 25 órája 0 0 238131

Akkor meg szegyenteljesebb a dolog...

Előzmény: Arnwald (238128)
GTPTK Creative Commons License 27 órája 0 0 238130

Igen, a testnevelesi tanari vegzettsegre gondoltam. Abszolut egyertek veled

Előzmény: OnlyLoki (238129)
OnlyLoki Creative Commons License 27 órája 0 0 238129

Arról nem is beszélve, hogy legalább valamilyen pedagógiai alapokkal rendelkezzen. 

Előzmény: GTPTK (238126)
Arnwald Creative Commons License 28 órája -1 0 238128

Nekem azt mondták hogy Erdélyi Mikinek hatalmas tartozása van Tőzsér felé valami építkezés miatt ezért nem teszik ki a csapatból mert akkor nem tudná visszafizetni.

Előzmény: GTPTK (238126)
Zolika. Creative Commons License 1 napja 0 0 238127

Ugyanezt gondolom, ha valami megmaradt, az a lövőerő/technika. Meccsenként 1-2 alkalommal megpróbálja a távoli lövést, de olyankor legalább ketten állnak elé, és el is megy a kedve. A kapu előtti szabadrúgásokra viszont rájátszhatnánk kicsit.

Előzmény: LokiFan16 (238116)
GTPTK Creative Commons License 1 napja -1 1 238126

Ezert vallom azt hogy az edzokepzes alapjanak egy testnevelesi diploma kellene hogy legyen!! Ne foglalkozzon mar olyan a gyerekkel akinek meg erettsegit sem sikerult osszehozni!

Enderson irta az egyik beharangozojaban(?) a Lokomotiblogon a felnott csapattal kapcsolatban hogy hogy varhato el az edzoi stabban fejlodes amikor olyanok vannak ott akik mar sok edzot tuleltek hiszen biztos a helyuk. Lasd Erdelyi, Szaraz vagy eppen Dombi (akit imadtam jatekoskent de egyesuleti elnoksegi tagja!! Megis ki fogja szamonkerni a munkajat, fejlodeset??). 

Előzmény: kolbász46 (238124)
vöröscsillagtszelnök Creative Commons License 1 napja -3 0 238125

Hát igen.. magyar eedző  egy sincs aklit én foglakoztatnák az utánpótlásban hozhni kell olasz, holland albán vagy bármilyen más nemzetiségű edzőt  akitől lehet tanulni mit hogy kell és a gyerekeknél ez fontos lenne ha megnézzükm amai focit már nem az ami régen volt dinamikus, atletikus... nem focistákat kell már nevelni hanem focizni tudó atlétákat és nem napi 1,5 óra edzéssel hanem lagaláb napi 6-8cal izmot építeni rájuk mert elnyomják őket... és ha van izom rajtuk akkor lesz önbizalom is ilyen tyukmellű Pintérekkel meg Gyönyörűkkel nem fogunk egyről a kettőre jutni...

Előzmény: kolbász46 (238124)
kolbász46 Creative Commons License 1 napja -1 1 238124

VAN 3--4 KOMOLY EDZO AKITOL LEHETNE TANULNI A TÖBBIEK CSAK ROKONOK BARATOK FALABUAK  LATTAM A 10 EVESEK EDZESET AZ EDZO ANALFABETA NEM TUDOM KI KINEK KIJE DE TENYLEG OTT KENE A VALTAST KEZDENI 

Előzmény: LowKey (238119)
OnlyLoki Creative Commons License 1 napja 0 2 238123

Nem ismerem ezt sztorit, egyet viszont tudok: az akadémia 10 év alatt nem tudott stabil nb1-es játékosokat a DVSC-nek adni. 

Előzmény: Arnwald (238121)
LowKey Creative Commons License 1 napja 0 2 238122

Csak a fiam csapatában van 3 gyerek aki az OFS-ből jött. Ennyit arról hogy senki nem jön onnan.

Előzmény: OnlyLoki (238120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!