Keresés

Részletes keresés

losik Creative Commons License 2 órája -1 0 226972

Akkor most jó vagy nem jó edzéseket tartott? Mármint szerinted, edzésszakértő szerint. Egyszerű eldöntendő kérdés.

Tudom ilyenre nem válaszolsz. X-elj ki aztán majd egy hét múlva a következő nickddel folytatjuk. 

Előzmény: becikor (226971)
becikor Creative Commons License 2 órája -1 0 226971

Így ferdítesz te. Ezt írtam Bandiról,picit távol áll attól amit idepingáltál. Szevasz losik.

Igen,remekül megfogalmaztad köszönöm.

Magamat pedig javítanám.

Supka és Bandi bá edzései is hasonlítanak egy normális edzéshez."

Előzmény: losik (226970)
losik Creative Commons License 2 órája -1 0 226970

Te példálóztál pl Bandival, hogy ő bezzeg milyen jó edzéseket tartott. De utána elfelejtetted és nem értesz semmit, hogy miért hivatkozok rá. Azon az edzésen voltál, ahol szintén ő amikor megindult az eső beküldte a fiúkat, hogy nehogy megfázzanak...? Ők meg néztek, hogy ez komoly? Ez tavaly volt. Elképzelem mi menne itt, ha ezt Elemér csinálná.

És továbbra sem Bandi ellen vagyok. Elismerem a sikereit de a kudarcait is. Mint ahogy másnál is.

És ezzel a "kussoltatással" megint kijött belőled a kultúra, aztán csodálkozol, hogy hetente új nicket kell csinálnod.

És amúgy majd akkor hallgatok, ha én akarok. Ha nem tetszik kiikszelhetsz, nehogy már valaki máshogy gondolja, mint Te...

Előzmény: becikor (226968)
CivisCity1902 Creative Commons License 2 órája 0 1 226969

Már megint mással foglalkozol. Minket a paks rakott helyre  5 hónapja...

Előzmény: rush01 (226967)
becikor Creative Commons License 3 órája -1 2 226968

Mit vitázzak veled?? Egy edzést nem láttál és te akarsz Elemér szakmai dolgairól vitázni.

Ez mindent elmond. Mondom itt 20 hülye van,aki Elemért szar edzőnek látja,meg te aki nem.

Baromságokat írsz...hogy voltam-e az öltözőbe,meg Elemér ezt elmondja máshol.

Meg Bandi Kaposvár meccséről írsz.

Jah a tolódást elmagyarázza papíron. Ugye?

Én ilyen dolgokkal nem tudok vitázni. Feladom és neked van igazad :D

Csak kussolj már.

Válaszoltam én neked mindenre,amire köpni nyelni se tudsz. Jön az újabb ostoba kérdésed. 

Csűröd-csavarod. Reménytelen vagy és nem ma nem én írom elsőnek.

Pozitív légkör volt,mert minden évben jó csapatunk volt.

A mi ovinkban minusz jel jár,ha rossz a gyerek. Holnap jelezni fogom losikéknál nem így volt. 

Előzmény: losik (226966)
rush01 Creative Commons License 3 órája -1 3 226967

Na a Barca helyre rakja a fradit. 

losik Creative Commons License 3 órája -4 1 226966

Nem kel mondanod, hogy feladtad. Látszik abból, hogy nem válaszolsz egyik felvetésemre sem.

Még két megjegyzés :

1) Tuti nem ír ide 20-30 ember. Régen írt. Akkor valahogy még pozitívabb volt a légkör. Pedig én már akkor is itt voltam.. 

2) Az én gyerekeim nem nagyon kaptak mínuszt az oviban. Azt se tudom mi az. De biztos jó a hasonlat... 

Előzmény: becikor (226965)
becikor Creative Commons License 3 órája -1 0 226965

"És tudom megint mindent kötekedésnek veszed, mert nem egyezik a Te véleményed az enyémmel."

Az a helyzet,a te véleményed nagyjából senkivel nem egyezik ezen a fórumon. Csak ezen sose gondolkozol el....pedig több minusz jeled van egy-egy hsznél,mint a lányomnak az oviban 1 év alatt.

Itt leül 20-30 fórumozó meccset nézni és azt látja "sír" a labda,gyenge,elképzelés nélküli a játék. Nem tudjuk mit játszunk.

Nehezen ,de végig nézzük a meccseket. Majd feljövünk és bosszakodunk.

Mivel az edzőé minden felelősség ami a pályán történik,így elsősorban őt kritizáljuk. Véleményeket mondunk ,dühöngünk. Nem látjuk mivel jobb ez a játék,mint a tavalyi. Hol a fejlődés? Magas a pálya ezt megtudtuk. 

Majd jössz te,( minden évben). Elmondod hát igen a játék nem a legjobb,de elsők vagyunk ebben az évben. Az edzőnek volt veretlen szezonja,remek edző.

Tavaly azt hajtottad úgy se esünk ki,kiestünk. 

Most vagy itt 20-30 ember hülye vagy te...ezek a lehetőségek vannak. Ezt a vitát megnyerted. Feladnám. Engeded?

Előzmény: losik (226964)
losik Creative Commons License 3 órája -1 1 226964

Dugj magadba.

Köszönöm nem. Rossz helyen kopogtatsz. Lehet Brüsszelbe kellene ezzel a vággyal menned.

Természetesen nem a két kapott gól nélküli meccset hozod fel, az utolsó három fordulóból. Bandinak egy fél szezon alatt volt 1 ilyen meccse. De mindegy. Nyilván azon múlt a kiesés és nem Bandi 2 Kaposvár elleni meccs 0 pontján.

Most komolyan egy Kaposvár meccsre próbálod kihozni Bandi edzéseit?

Kihozhattam volna a Fradi elleni 1-6 ra vagy ő is hármat kapott az Újpesttől mondjuk.  És egyáltalán nem Bandi ellen  vagyok, de a végén még azt hozod ki, hogy tavaly is Elemér ejtett ki minket és nélkül bentmaradunk...

Úgy kéne nyernünk az Nb2-öt,mint a Fradinak az Nb1-et.  

A kihúzott mondat nélkül még vicces is lett volna. Nevetve, kacagva.
Egyébként hogy? Végig vezetve?

A covid miatt nincs szögletvariáció?  

Tavaly volt? Mármint azon kívül, hogy Bódi kapura csavarta? Mert én ennyire emlékszem. Ha csak simán beadja már több esély van és az idén többször adja csak úgy be. Egyébként szabadrúgás után a Szentlőrinc ellen is fejeltünk gólt. Tudom véletlen volt, hogy Szatmárit fejen találta..

És tudom megint mindent kötekedésnek veszed, mert nem egyezik a Te véleményed az enyémmel.

Előzmény: becikor (226962)
Miller a sör Creative Commons License 4 órája -3 2 226963

Lojalitás elvtársak, lojalitás! A Lokinál minden a legeslegnagyobb rendben, ez így volt, van, lesz....

Előzmény: losik (226961)
becikor Creative Commons License 4 órája 0 0 226962

És csak a kötekedés,nem bírod elengedni. Utolsó válaszom,aztán ahogy már írték neked. Dugj magadba.

:)

Jobb lett a védelmünk??

Az újpesti 3-as( aki előtte 1 gólokat rúgott) vagy a Puskás elleni 2 gól amit kaptunk itthon mondatta veled ezt?

Ez volt a szinte egyből? Csak a kiesés múlt rajta nem több.

Vagy a Paks elleni impotens itthoni játék a sorsdöntő meccsen....igen végül is csak 1 gólt kaptunk. 

Ennek a csapatnak sajnos minden edzésen hasonlókat kéne gyakorolnia. 

Most komolyan egy Kaposvár meccsre próbálod kihozni Bandi edzéseit? Azért edzel,gyakorolsz egy csapattal,hogy ezt a meccseKEN viszont lásd,nem 1 meccsen. Senki nem mondta 1-1 meccs nem sikerülhet rosszul. Ha még rosszul is sikerül,látni kéne mit játszunk. Letámadunk? Visszaállunk? Zártan védekezünk? 

Ez az NB2,ahol toronymagas esélyesek vagyunk. Válogatott játékosok,nagy költségvetés. Úgy kéne nyernünk az Nb2-öt,mint a Fradinak az Nb1-et.

Nevetve,kacagva. 

Ehelyett mi lehozunk úgy félidőket kapura se rúgunk,mert magas a pálya. Te tényleg elégedett vagy az edzővel?  Ki a hibás? Nevezd már meg akkor..a covid? A covid miatt nincs taktika? A covid miatt nincs szögletvariáció? 

Előzmény: losik (226961)
losik Creative Commons License 4 órája -1 0 226961

És ezeket minden edzésen gyakorolni kell?

Csak régi Kondás edzéseket láttál vagy újakat is? Ha nem csinál semmit edzéseken, akkor tavaly év végén mitől lett jobb a védekezésünk szinte egyből. Vagy szerintedbnem lett jobb? 

Bandi tavaly is jó edzéseket tartott? A Kaposvár elleni meccsek előtt is? Csak ilyen kérdések merülnek fel bennem.

Előzmény: becikor (226960)
becikor Creative Commons License 5 órája 0 0 226960

Kondás edzéseiről nem tudok veled vitatkozni. Térjünk rá vissza,ha láttál akár egyet is.

Akkor kibeszéljük ezt. 

Válaszolva kérdésedre. Igen kifejezetten vannak olyan dolgok amik csak a pályán gyakorolhatóak.

Tolódás,formációk,szöglet-szabadrúgások variációk,átmenetek a játékban,mélységi átadások ( előnyből indulás stb),3-1 kapura vezetés, 4-2be ,védekező vonal "meghúzása",8-8 ellen mit játszunk,labdakihozatal 3 védő 5 támadó ellen stb

Nem sorolom,millió dolog van.

Nem zárom ki a videószobában ezt Elemér elmondja. Csak ebből én és az ideírok többsége semmit nem lát vissza.

Én ezt a témát elengedném. Mást gondolunk a jó és rossz edző fogalmáról. 

Előzmény: losik (226958)
LokiFan16 Creative Commons License 5 órája 0 0 226959

Komoly edzés lehetett ez is... :) 

Előzmény: pippolinó (226957)
losik Creative Commons License 6 órája -2 0 226958

Ezek szerint Kondás akkor is szar edzést tartott (szerinted) amikor veretlenül bajnok lett a csapattal?

Egyébként szerinted az edzésen a pályán kell a taktikai dolgokat elmondani? Ezt abból gondolom, hogy az volt a bajod, hogy csak egy kis mágnestáblával mászkál. Vagy az öltözőbe is bementél? 

Előzmény: becikor (226949)
pippolinó Creative Commons License 6 órája 0 0 226957

Alig hogy leírtam, ránézek a honlap híreire és ezt látom:

https://dvsc.hu/gyorsasagfejleszto-edzesen-a-loki/

Előzmény: pippolinó (226956)
pippolinó Creative Commons License 6 órája 0 0 226956

Én úgy látom, hogy a keret képességeivel is baj van.A régi szép időkben az volt az erősségünk, hogy a középpályás labdaszerzésünk jó volt és 1-2 érintésből a gyors játékosaink révén az ellenfél kapuja előtt voltunk.Ehhez csak jó labdaszerző középpályások,védekezésből gyors ellentámadásba átmenő és pontos passzokkal a csatárokat megjátszó középpályás valamint jól beinduló és gyors csatárok szükségesek.Most meg lehet nézni, hogy ehhez milyen szinten vannak meg a focistáink.Az összehasonlításnál figyelembe kell venni, hogy az ellenfelek(a legcsókosabbak) tudtak venni a magyar átlagnál jobb külföldieket és ezáltal erősödtek(NB1-ben), de az NB2 sem volt ilyen erős mint most, soha.Azt is figyelembe kell venni, hogy ha nálunk kitűnik valaki, azt 1-2 éven belül elviszik és ezáltal mi meg folyamatosan gyengülünk.

Egy szó mint száz, szerintem nincsenek meg a képességek, főleg a gyorsaság a játékosainkban ahhoz, hogy fel tudjuk venni a versenyt az NB1 legjobbjaival.

becikor Creative Commons License 6 órája 0 0 226955

Igen,remekül megfogalmaztad köszönöm.

Magamat pedig javítanám.

Supka és Bandi bá edzései is hasonlítanak egy normális edzéshez. Supka annak idején elég sokat foglalkozott a védekezéssel edzéseken. 

Hajrá Loki!

Előzmény: am83 (226954)
am83 Creative Commons License 8 órája 0 2 226954

Teljesen igazad van. Nem szégyen taktikát tanítani, tanulni, gyakorolni, sőt!

Azt gondolom, ha megnézünk egy Bayern, Real stb. játékost, vagyis egy igazi elit labdarúgót, ők kb. 20 éves korukra nagyjából képességeik 90-95%-ára elérnek. Oké, még gyorsulhatnak pár századmásodpercet, még felszedhetnek 2-3 kiló izmot, még csiszolhatnak valamelyest a rúgótechnikán, robbanékonyságon, de onnantól igazából már nem feltétlenül a labdarúgók egyéni képzése kerül előtérbe, hanem a csapatrészen mozgása, a többszereplős (2 v 2, 3 v 2, 3 v 3 stb) szituációk. Méterek, sőt, centiméterek hogy mikor hol kell lenni, új játékelemek elsajítítása, begyakorlása. Igenis lehetne mit kiaknázni bőven. Nem azt mondom, hogy ne lehetne mondjuk Kundrák gyorsaságát vagy Bévárdi passzpontosságát specifikus gyakorlatokkal némileg fejleszteni, de sokkal magasabb szintre egyénileg ők nem fognak jutni, mint ahol most vannak, így minőségi ugrást az igazolásokon kívül úgy tudunk elérni, ha emelünk a játékelemek színvonalán.

Előzmény: becikor (226947)
losik Creative Commons License 10 órája 0 0 226953

Egyébként, ha már említetted, nekem nagy kedvencem volt Szentes. Ő is kapott hideget -eleget, ő sem volt jó senkinek..

losik Creative Commons License 10 órája 0 0 226952

Akkor kb mindenki kapufa volt eddig, mert igaz, hogy voltak sikereik, de később mindenki megbukott. 

Előzmény: Lokista10 (226950)
losik Creative Commons License 10 órája 0 0 226951

Szóval Te vagy az, csak erre voltam kíváncsi.

Lokista10 Creative Commons License 10 órája 0 2 226950

Ilyenkor ha nem tud válaszolni vagy visszakérdez vagy terel, nyugi úgysem ismeri be, hogy Kondás totál kapufa.

becikor Creative Commons License 10 órája -1 0 226949

Nem. Sajnos nem vagyok a fórum modik barátja,így kb mindent amivel regeltem kiraktak. Ez hogy tartozik ide? Mindegy

Voltál valaha Kondás edzésen? Mert nincs min vitatkozni ha egyen se. Ha igen akkor te mit láttál,tapasztaltál? Milyenek az edzései? 

Előzmény: losik (226948)
losik Creative Commons License 10 órája 0 0 226948

Nem jártál Te az elmúlt hónapokban Porosz-ló-n? :)

becikor Creative Commons License 10 órája -1 1 226947

Idő??? Mennyi még?? Begyakorolni? :D Mit? Nincs mit begyakorolni. Jártál te valaha Kondás edzésén??

Biztos vagyok benne egyszer se. Ezt 100%ra biztosan mondom az írásaid alapján. 

A Dárdai,aki egy válogatottnál negyed ennyit dolgozott,hogy a fenébe érte el,hogy volt 2 játékrendszer és azt mindenki tudta és megalapozta az EB-re kijutást. Meg is mondta előre,2 játékrendszer lesz ,ezt mindenkinek tudnia kell.

Viszont az tényleg nem csak dumál,hogy add be izéknek.

A játékosok a válogatott edzőtáborból füzetekkel mentek haza,ami tele volt írva jegyzetekkel,taktikával. Ki hova érkezik szögletnél,ki hova zár vissza.

Számtalan videón látható az edzést megállítja,elmagyarázza pontról pontra a mozgásokat,még a Hertha játékosonknak is,16 mágnes táblát rajzol fel,hogy te mikor hova fuss,hogy tudsz létszámfölényt kialakítani,hogyan tolódj.

Ki látott ilyet Dvsc edzésen? Zdenek Scasny tőle láttam hasonlót,meg Szentestől. És kész kifújt. 

Még mielőtt valaki belekezdene,hogy "nagy baj ha most kell valakinek ezeket felvázolni".....pár napja néztem a Juve Tvt. Ugyanezt láttam. 

Még a nagy Cristiano Ronaldo is ott hallgatta,hova induljon be,ha Arturhoz kerül a labda.

Én voltam az előző években minimum 50 Kondás edzésen. Hogy a francba lehet soha hasonlót se láttam. Mászkál ott 1 szaros mágnes táblával,meg gyakorolta a fel passz,ki a szélre,beadás kombót 30 percig. Néha bekiabált,hogy szép volt,meg beszélget a pályaedzővel.

Ilyen egy Dvsc edzés. 

A játékosok a végén kapura rúgnak,meg 11-est,meg ki találja el a kapufát. 

Kétlem ez azóta változott volna.

Ezért van az ha kimegy valaki külföldre,taktikailag van első sorban elmaradva,aztán fizikailag.

Előzmény: losik (226937)
losik Creative Commons License 10 órája -2 0 226946

Ha ennyi  lenne a taktikánk, akkor a megye1 sem vezetnénk, nemhogy az NBII-t. De mindegy. Aki csak a szart akarja meglátni, az csak azt fogja. 

Előzmény: LokiFan16 (226944)
Lokista10 Creative Commons License 11 órája 0 3 226945

Engedd el, tényleg reménytelen 😃

Előzmény: LokiFan16 (226944)
LokiFan16 Creative Commons License 11 órája 0 2 226944

Eddig is tudtam, hogy reménytelen eset vagy de ez még megint rátett egy lapáttal... :D

Igen, abban igazad van az is lehet egy taktika, hogy hátul járatják a labdát. Egy olyan csapatnál, ahol mondjuk megtud csinálni a védő egy 20 méteres lőtt paszt, vagy vannak esetleg előrébb tudatos mozgások, beindulások.

De az hogy nálunk hátul, akár már egy kicsit erősebb passz is dadog(mondjuk Szatmárinál már egy sima is), aztán pedig beleb@szok egyet, mert nem tudok vele mit kezdeni és majd elől lesz ami lesz, azt nem hiszem hogy taktikának kéne nevezni. 

Előzmény: losik (226943)
losik Creative Commons License 12 órája 0 0 226943

Az igaz. Viszont nem egyik percről a másikra látszott. Az elején Rossinál is rezgett a léc. Az előző NL-ben azért a finnek és az észtek ellen minden volt csak nem fáklyásmenet. Aztán fokozatosan lettünk jobbak, tudatosabbak. Ezért is volt elvesztegetett idő a Leekens időszak.

Amúgy meg mit jelent a tudatosság? Az is tudatosság, hogy hátol járatjuk a labdát, keresve a lehetőséget. (Egyébként hasonló van pont a válogatottnál is, de amúgy a Fradinál is.) Bevonják a kapust, járatják a labdát, várják a lehetőséget. Persze teljesen más szint, de az alapséma ugyanaz. A lehetőség az is, hogy megpróbálod előreívelni egy beinduló embernek, vagy egy magas csatárnak. Nálunk ilyen nem nagyon van, vagyis hát Tischlerről kiderült, hogy használhatatlan. Aztán beindulhat a szélső védő, ez is próbáljuk, főleg a bal oldalon. 

Igazából a mi játékunk akkor jobb, ha van hely. Nem véletlen, hogy ha egy gólt rúgunk akkor többet is sikerül. Főleg itthon. A betolt busz ellen nem vagyunk jók. A játékoskeret sem alkalmas erre. Pl az említett normális magas csatár hiánya miatt

Előzmény: hallaignác (226942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!