Keresés

Részletes keresés

Sheverush Creative Commons License 2020.03.29 0 0 217954

Nem lesz itt semmi. 2 hete nem is edzenek rendesen, még veszélyes is lenne pikkpakk újrakezdeni 2 hónap kihagyás után. Ne gondoljatok túl sokat az egyénileg végzett edzésmunkáról. Én látom őket néha futni az erdőben... 

Előzmény: skiss (217953)
skiss Creative Commons License 2020.03.29 0 0 217953

 

 

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_foci/aleksander-ceferin-ahol-junius-vegeig-nem-tudjak-folytatni-a-bajnoksagot-ott-torolni-kell-a-szezon-hatralevo-reszet-2755195#

 

Akkor bent maradtunk? Kizártnak tartom - ne legyen igazam - hogy június végéig rendeződne a helyzet.

Sheverush Creative Commons License 2020.03.29 0 0 217952

Logikus, de valahol azt is számold bele, hogy Varga Roland és tsai fizetését a kispadon is állni kell, meg az NBIII-ban is, ha éppen ott játszatták. A Vidi, Fradi tele van 'minőségi' játékosokkal a szűkebb kereten kívül is - persze hogy milyen minőséget képviselnek, az kérdés, de tuti nagyobb fizetésért nem csinálnak semmit, mint a mi ex-akadémistáink. Szóval ebből (relatív) előnyben vagyunk (ők még nagyobbat szívnak), nekik meg sürgősen szabadulni kell majd a ballaszttól, mert őrületes bérterhek lehetnek a büdzsében... 

Előzmény: Droli2 (217951)
Droli2 Creative Commons License 2020.03.29 0 2 217951

Én nem hiszek ebben a "nagy megtisztulásban", habár kétségkívül jó lenne. Sok cég eddig sem azért tolta a csapatokba a pénzt, mert minden vágya ez volt, hanem azért, mert "ezt kérték", és ez a rendszer szerintem nem változik továbbra sem. Pl. egy Strabag vagy egy Duna aszfalt tudja, hogyha állami megbízást akar elnyerni, akkor hová kell visszacsorgatnia. Mészáros sem jut koldusbotra, neki eddig is aprópénz volt Felcsút. Egy MVM-ről, MOL-ról meg OTP-ről nem is beszélek... persze, lehet kiesik egy csomó más cég, vagy kevesebbet ad, de ez minket ugyanúgy érinthet, ha más nem, a marketingköltéseken keresztül. Ráadásul egy Felcsútnak, Fehérvárnak, Fradinak olyan játékosállománya van, amit pénzé tud tenni ha kell. Pl. egy Fradiban sokszor csak kispadon üldögélő Varga Rolandért azért letennének némi szabad szemmel is látható pénzt külföldi klubok. Ezzel szemben mi fel tudjuk mutatni mondjuk Habovdát vagy Szatmárit, akikért olyan sokat nem fizetnének, ha egyáltalán... Persze, kevesebb pénz lesz majd a nemzetközi és a magyar futballban is, de nem fagy le teljesen, továbbra is lesznek átigazolások meg játékosvásárlások, legfeljebb nem akkora összegekért.  

 

Amúgy egy mondatban is össze tudnám foglalni a fentieket: másoknak van még tartaléka, nekünk nincs, ezért nem gondolom, hogy most jön a rég vágyott aranykorszak. 

Mapé Creative Commons License 2020.03.29 0 0 217950

Kondás összepakolt, és a megyei lapnak megerősítette, nem marad Győrben, nem folytatja a munkát.

Imrikfalva Creative Commons License 2020.03.28 0 0 217949

Inkább az a nagyobb baj, hogy még a következő elkezdése is elég kérdéses! Ha hónapok múlva le is sikerül szorítani 0 körülire az új fertőzöttek számát, a korlátozó intézkedéseket még sokáig fent fogják tartani! Mint például határzárat! Remélem a sok kib. légiós Magyarországon kivűl rekedt, s azoknak esélye sincs rá, hogy idén ide beutazzanak! 

Előzmény: Té (217947)
skiss Creative Commons License 2020.03.28 0 1 217948

Semmi esély. A szurkolók, a játékosok azzal teszik a legjobbat, hogy ha követik a központi utasításokat (pl otthon maradnak), aki tud jótékonykodjon, aki tud önkéntes munkát vállalni tegye - akinek van eü végzettsége jelentkezzen dolgozni.

Összefogás kell.

Előzmény: Té (217947)
Creative Commons License 2020.03.28 -1 0 217947

Hozzáértők szerint esély nincs rá, hogy lejátszák a hátralevő fordulókat.

Előzmény: hallaignác (217946)
hallaignác Creative Commons License 2020.03.28 0 0 217946

Biztos vagyok benne, hogy nem csak a TAO lesz kevesebb. Még a leggazdagabb kluboknak is át kell gondolniuk a gazdálkodásukat. A kisebb költségvetésűek pedig ha mellé nyúlnak igen nagy bajba kerülhetnek. Nem összemérhető veszteség, hogy a magyar bajnok mondjuk kiesik a BL selejtező első körében, vagy valamelyik klub csődbe megy. Róka javaslata SZVSZ észszerű volt, csak vannak olyanok, akik 19-re lapot húznak. Hogy ki jár jobban, az attól függ, mit lép az MLSZ. Ha nem lesz kieső, akkor az ifivel is bent lehet maradni a csőd kockázata nélkül. Azért ha valaki lelép innen, nem tudom elképzelni, sokkal többet kereshetne a következő idényben máshol. (már ha egyáltalán) Szóval a szerződésmódosítás reális opció.

Előzmény: JuveFan1897 (217945)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 217945

Viszont ha a cégeknek nem lesz nyeresége, akkor nem lesz mit visszacsorgatni a TAO-n keresztül. Az a csap minden bizonnyal elapad.

Előzmény: Sheverush (217944)
Sheverush Creative Commons License 2020.03.28 0 1 217944

Sajnos mindenki hozzászokott, még az ún. piaci alapon működők is, mint ahogy Hemingway is elmondta:

 

"-A Honvéd bevételei nagyjából milyen arányban oszlanak meg a játékoseladásból származó összegek, az állami támogatások, a központi pénzek és a hirdetési bevételek között?

-Az elmúlt évben a 2 milliárdból körülbelül 500 millió származott játékoseladásból és az európai kupaszereplésből, a többi minden más.
-És a szponzorációs és reklámbevétel önöknél mennyi?
-Nekünk nincs.
-Akkor a többi bevétel honnan származik?
-Van a televíziós pénz, a szerencsejáték használatából jövő pénz, van a győzelmi prémium az MLSZ-től, van az akadémiai támogatás, van valamennyi tao."

 

Ennek semmi köze a kapitalizmushoz meg a versenyhez. Ha kiszállna az állam a foci mögül, úgy omlik össze a kártyavár, hogy túl nagyot szólna. Szerintem nem fog.

Előzmény: hallaignác (217938)
skiss Creative Commons License 2020.03.28 0 1 217943
skiss Creative Commons License 2020.03.28 0 3 217942
Creative Commons License 2020.03.27 0 1 217941

Nyilván mindenkinek az jut eszébe elsőként, hogy az erőlteti az egységes megoldást, aki nem bírja a versenyt.

A klubok egyébként jobban járnának vele, de itt is látszik, hogy a döntéshozók nem a saját pénzüket költik.

Előzmény: Droli2 (217939)
skiss Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217940

Most olyan szintű társadalmi mozgások vannak, hogy a játékosok felé való üzenet nem számít. Szima már megélte a válságot 10 évvel ezelőtt. Tartok tőle, hogy sokan elfelejtették, hogy akkor mik voltak a helyes döntések akkor. Nagyon nincs mire várni. Vannak válságálló ágazatok - pl élelmiszeripar, agrárium, vannak válságérzékeny ágazatok - pl a turizmus, foci.

Előzmény: Droli2 (217939)
Droli2 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217939

Nem erre gondolok, a fizetések csökkentése és a megtisztulás helyes lépés lenne, inkább az a probléma, hogy a klubok nem egységesen lépnek fel, hanem az egész úgy jön le, hogy a Debrecen akarja. (Biztos azért, mert kevés a pénz.) Ennek a játékosok felé nem jó üzenete van.

Előzmény: Törölt nick (217929)
hallaignác Creative Commons License 2020.03.27 0 2 217938

Ha a szoptatós dajkákat karanténba zárják, azok a csecsemők járnak pórul leginkább, akik hozzászoktak. Nagyobbak, így nekik nekik nagyobb pelenka kell, de a tápszer miatt gyakrabban is kell cserélni. Nehezen tudom elképzelni, hogy hazánkban mostanság sokan tolerálnák a fociba öntött milliárdokat csak azért, hogy Buzilov és Buzilovics túllendítse valamelyik magyar csapatot a Tiranán, vagy a Vaduzon. Persze tévedtem már nagyobbat is.

Előzmény: JuveFan1897 (217937)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217937

Ha elzárják az állami támogatásokat, elég sok klubtulaj fogja bedobni a törcsit. Egerszeg, Kisvárda is gondban lesz.

Előzmény: Lokista10 (217936)
Lokista10 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217936

Vagy csődöt jelent majd vagy kiszáll. Kérdés jelen és jövő gazdasági helyzetben ki venné meg a klubot... Mondjuk eddig csak mondta Szima, hogy eladja, mindenki tudja hogy ezt nem gondolta komolyan, de szerintem most változik majd az álláspontja.

Előzmény: JuveFan1897 (217935)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.03.27 0 2 217935

Akkor szálljon. Amúgy mindenki tudja, hogy TV közvetítések, szerencsejáték zsé, illetve ilyen-olyan MLSZ juttatásokból vegetálunk. Pontosabban a többség tudja, egy réteg meg azt hiszi, hogy magántőke is megy a klubba.

Előzmény: Lokista10 (217934)
Lokista10 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217934

Az a baj, hogy mi ugyanúgy állami csöcsön lógunk, még ha töredéke is annak amit a 3 nagy kap. Szerintem ha elzárják a pénzcsapot Szima abban a pillanatban kiszáll, mivel a klubot nem tudná tovább működtetni. Saját pénzt meg nyilván nem fog bele tenni.

skiss Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217933

ezt a helyzetet a megtisztulásra kiválóan fel lehet használni

Előzmény: Té (217932)
Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217932

Azért ezt nem a győri polgármester óta tudjuk, csak ebből csinált szenzációt a ballib média.

Előzmény: skiss (217931)
skiss Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217931

Valószínű így lesz. Nem is baj. A győri polgármester véleménye visszanézve a mai tudásunkkal, csak megerősödött. A játékosok jó része nem végez profi munkát. Az ügynökök remélem a helyükre kerülnek. A légiósok jó részét el lehet küldeni - jöjjön az utánpótlás.

Előzmény: Törölt nick (217929)
Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217930

Én is azt gondolom, hogy zárulni fog az olló, az államilag agyontámogatott és a támogatott csapatok között. Nagyjából az a helyzet fog előállni, amit egy esetleges kormányváltás esetére gondoltunk, csak persze kicsiben, nem apad el teljesen az állami forrás, csak megcsappan. Nem fognak a zöldek 800 milliós karácsonyi ajándékot kapni, nem lesz a Felcsútnak milliárdos TAO bevétele, stb.

Előzmény: Törölt nick (217929)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 217929

Én ezt nem így látom! Miért, hova tudnak menni a játékosok? A többi csapatnál is ugyanúgy be kell vezetni a fizetés csökkentést! Csak gondoljatok bele, hány cég lesz itt nyereséges? A Taot pedig csak nyereséges cég tud fizetni. Tehát  

egy pénz forrás bezárul. Az önkormányzati támogatás összegére szintén nem lehet számítani, mert sokkal fontosabb dolgokra kell a pénz. Meglátásom szerint az egész sport világban nagy átrendeződés lesz! Nagy múltú klubok is elkezdenek takarékoskodni. Ebből a sajnálatos eseményből mi debreceniek a sport szempontjából valószínűleg jól jövünk ki! Akár a női kézilabdában, akár a fociban. Hiszen sok saját nevelésű fiatal játékosunk van!  Mert képzeljük csak el a Győr vagy a Fradi női kézilabda csapatát, hol lennének ők a légiósok nélkül? Aki engem ismer, az tudja, hogy élek - halok a sportért, ott vagyok minden foci és kézi meccsen. Sőt a kézilabda csapatnak hat évig támogatója voltam. De én is azt mondom, hogy most a sport másodlagos legyen!  A legfontosabb a gazdaság helyre állítása a koronavírus járvány  után. 

 

 

Előzmény: Droli2 (217927)
Sheverush Creative Commons License 2020.03.26 0 0 217928

Van az a pénz, hogy ne érdekelje őket...

Világszerte van vagy 61 akadémia és majdnem 200 campus. Több mint 45.000 gyerek. Ha csak azt nézed, hogy ezek mind megveszik a szerkót évente méregdrágán, akkor már az milliárdos bevétel euróban. Plusz a licenszért is beszedsz pénzt, meg az edzők képzéséért, minőségbiztosításért, egyéb felszerelésért stb. És szépen kialakul egy többszázezres elkötelezett fogyasztói adatbázisod, akiket klubtagként szólítasz meg a reklámanyagaidban. Hogy mint játékosokkal számolnak ezekkel a gyerekekkel, azt nem tudom, de hogy fogyasztókként igen, és óriásit kaszálnak belőle, arra mérget vehetsz.

Előzmény: Té (217924)
Droli2 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 217927

Úgy látom, nyáron nem lesz olyan problémánk, hogy ki jön hozzánk. Inkább olyan, hogy ki megy el.

Előzmény: Mapé (217926)
Mapé Creative Commons License 2020.03.26 0 1 217926
Creative Commons License 2020.03.26 0 1 217925

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!