Keresés

Részletes keresés

verkri Creative Commons License 22 órája 0 1 62863

Persze, kérdéses, hogy mi lett volna, ha a Rodgers időszak utolsó átigazolási szezonjában igazolt, jobbhátvédként bevethető játékosként bevethető játékos közül Clyne nem szenved valószínűleg a karrierjének véget vető sérülés(eke)t, a TAA-nál alig egy évvel idősebb, és szerintem hozzá hasonló szinten tehetséges Gomezről pedig nem derül ki szinte azonnal, hogy üvegből van. Azt viszont tudjuk, hogy Klopp a tavalyi BL döntőig nem kapott pénzt csapaterősítésre, tehát abból kellett dolgoznia, ami kéznél volt, vagy akikre le tudta cserélni a feleslegesnek ítélt játékosokat.

Bizonyára nem jutunk dűlőre, mert nekem nem az számít, hogy mennyi pénz cserél gazdát, hanem hogy milyen idős korában került hozzánk a játékos.

Előzmény: Goyo (62862)
Goyo Creative Commons License 1 napja 0 0 62862

Konkrétan azt írtam, hogy "kitermelte a tarcsi". Ez nálam nem azt jelenti, hogy 500 ezer és millió font közötti összegért leigazolja a tarcsi egy másik csapattól, ott edzik két évet, majd felmegy a nagycsapatba. Számodra meg valszeg igen, szóval ebben nem hiszem, hogy dűlőre jutnánk.

Az pedig egy érdekes filozófiai kérdés, hogy vajon TAA tehetsége keresztül tudott volna sütni egy jóval erősebb kereten is vajon. Szerintem egy Gerrard szintű zseni a srác, de nem muszáj velem egyetérteni.

Előzmény: verkri (62858)
CHACAL Creative Commons License 1 napja 0 0 62861

Nyilván, aki ott tartósan megreked, abból már csak Harry Wilsonok Hobbsok vagy Spearingek lehetnek.

Előzmény: verkri (62860)
verkri Creative Commons License 1 napja 0 0 62860
A Youth Cup nem számít, az összeszokottság kérdése. Nem nagyon tudok olyan nemzetközi klasszisról Angliában, aki 20-21 éves korában reserve játékos volt.
Előzmény: CHACAL (62859)
CHACAL Creative Commons License 1 napja 0 0 62859

Valamiért ez csak ránk jellemző de nem lehet az egész angol futballra mondani.

Vannak jó példák arra hogy FA Youth Cup győztes reserve csapatokból világklasszisok nőttek ki.

Előzmény: verkri (62858)
verkri Creative Commons License 1 napja 0 1 62858

Nem liverpooli születésről vagy az akadémiáról volt szó, hanem a tarcsiról. Amihez egyébként a három közül egyiküknek sem volt köze. A tehetséges angol játékosoknak akkor van esélye ahhoz, hogy magas szintű profi játékossá fejlődhessenek, ha 18 éves koruktól folyamatosan játéklehetőséget kapnak az első csapatban. A reserve vagy a kölcsönadogatás csak stagnálást jelent. A Liverpool esetében viszont csak akkor lehet folyamatos játéklehetőséget adni profi tapasztalattal egyáltalán nem rendelkező játékosoknak, ha gyenge a csapat kerete.

Előzmény: Goyo (62857)
Goyo Creative Commons License 1 napja 0 0 62857

15 évesen érkezett a QPR-tól.

Előzmény: verkri (62856)
verkri Creative Commons License 1 napja 0 0 62856

Sterling?

Előzmény: Goyo (62855)
Goyo Creative Commons License 2 napja 0 0 62855

Akadémikus kérdés az egész szerencsére, nem eladó.

Az egészben annyi a lényeg, hogy a tarcsi kitermelt egy ekkora tehetséget. Erre Gerrard óta nem volt példa.

Előzmény: F.Rajmond (62854)
F.Rajmond Creative Commons License 3 napja 0 0 62854

Ilyen alapon igen.De Maguire is akkor ér 90 millió eurót ,ha valami idióta megadja érte.

Amúgy 50 a reális,mert egy stabil középső védő+ugye angol az sokat dob PL-en belül.

Előzmény: Goyo (62853)
Goyo Creative Commons License 5 napja 0 0 62853

Ha Wan-Bissaka 55 milla, akkor TAA tényleg 100 fölött ér.

lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.06.10 -2 0 62852

Ellenkezőleg. 

Előzmény: verkri (62851)
verkri Creative Commons License 2019.06.10 -1 0 62851

Azt írod, hogy nem igaz, miközben pont engem igazolsz. 

Előzmény: lyukas csokoládé (62850)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.06.10 -1 1 62850

Ez egyébként sem igaz, de különösen ebben a szezonban pláne nem. Messi minden nagy meccsen kiemelkedett, még a nagy liverpooli vereségben is ő volt aki helyzeteket tudott kialakítani. Ha nem sikerül nyernie a csapatnak az nem feltétlenül az ő egyéni csődje.

Na de mindegy, eléggé offtopik ez itt, nem akarom boncolgatni. 

@brkazt: ha megtalálod oszd meg velünk! 

Előzmény: verkri (62848)
brkazrt Creative Commons License 2019.06.10 0 0 62849

Akkor nézz utána ugyanis a legnépszerűbb 5 Ben van. Keresem mert valahová lementettem ráadásul 2 évve ezelötti adat vagyis a sikerek miatt feltételezés hogyazota nőtt is. 

Előzmény: lyukas csokoládé (62845)
verkri Creative Commons License 2019.06.10 -2 1 62848
Csak a marketing számít, ezért azok a legesélyesebbek, akikről frappáns youtube videókat lehet csinálni. Komoly játékos teljesitménye a csapata teljesítményében és az elért eredményekben tükröződik. Messi már évek óta csak olyan meccseken tündököl, amit a csapata nélküle is megnyerne. Amikor olyan ellenféllel találkoztak, ahol pont ő jelenthetné a minőségi különbséget, klub- és válogatott szinten is folyamatosan csődöt mond.
Előzmény: lyukas csokoládé (62840)
ave én Creative Commons License 2019.06.10 -1 0 62847

kár lenne a gőzért, senki nem a Realhoz fogja számolni Hazard-t

Előzmény: lyukas csokoládé (62845)
ave én Creative Commons License 2019.06.10 -1 0 62846

az egész 18-19-es idény egy Messi onemanshow volt, ember

Előzmény: CHACAL (62842)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.06.10 -1 1 62845

Nem tudok erre vonatkozó számokat, de én kétlem, hogy a Liverpool nemzetközi népszerűsége kiemelkedő lenne. Ahhoz túl sokáig nem volt annyira szem előtt, ez nem olyasmi, amit egy-két év alatt be lehet hozni. Igaz a potenciál megvan, ez is számít.

Az azért nem igaz, hogy nem volt kiemelkedő támadó. Messi messze a legjobb játékos volt idén, ez nem is kétséges. Ha tisztán teljesítményre menne, teljesen egyértelműen neki kellene kapnia. Más szint a pali. De hát ez nem pusztán teljesítményre megy.

Ezzel együtt szerintem is favorit lehet Van Dijk. Ha kicsit is jó őszt zár Hazard tuti top 3 lesz, meglátjátok. A Real Madridot komoly médiabirodalom támogatja, beizzítják a gépezetet.

A végével nem nagyon szeretnék foglalkozni. Mondjuk úgy, minden csapatnak mindenféle ember szurkol. Ez van.

Authentik1 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 62844

sportban

Előzmény: Authentik1 (62843)
Authentik1 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 62843

Ha Messi nem nyeri meg a Copat jó játékkal simán Van Dijknak fogják odaadni, aki biztosan rá is szolgált, mindenesetre a Barca meg a Spurs ellen Matip sokkal jobban játszott. Az Aranylabda mindig egy igazságtalan marketingdij volt és az is marad. egy csapatcsoportban be kellene szüntetni az egyéni dijakat.

CHACAL Creative Commons License 2019.06.10 -1 1 62842

Az utolsó mondatodat nyilván nem gondoltad komolyan. A PL pláne de a Liverpool is a focivilág legjobban eladható szegmensébe tartozik.

A többivel én is nagyjából egyetértek.

Szerintem is marad az 5-5. Ezen max az változtatna, ha az idei Copa egy Messi onemanshow lenne, ami legalább olyan mint Maradona 86-os világbajnoksága. Nem hiszek benne.

Van Dijk esélyeit az is növeli, hogy támadófronton senki nincs aki a korábbi támadó aranylabdafavoritoknak még csak a nyomába is érhetne. Konkrétan nulla a felhozatal.

A tavalyi Modric választás azt is megmutatta hogy a BL-nek milyen súlya van ebben.

Idén se támadó se középpályás nincsen aki egyértelműen annyira kiemelkedő lett volna.

A foci körfogása is azt diktálja, hogy idén egy kapus vagy védő megnyerhetné az aranylabdát. Mert mikor ha nem most.

Úgy gondolom, ebben a speciális helyzetben, Van Dijk egyértelműen favorit.

Ez az ave kutya a ti saját házi hülyétek? Mert mintha nálatok se lenne népszerűbb, mint itt.

ave én Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 62841

meg aztán az is ellene szól, hogy a kutya nem hallott róla (ami nem az ő hibája)

lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 62840

Aranylabdánál a marketing szempont legalább annyira fontos, mint maga a teljesítmény. Két nagyon jó ok is szól Van Dijk mellett (nyilván a remek szezon mellett): PL játékos és ha nem Messi nyeri (nyilván CR nem fogja), akkor marad az 5-5 és lehet még húzni a bőrt az összehasonlításokkal. Hasonló okból egy szempont szól ellene: liverpooliként nem kifejezetten népszerű klub játékosa, kevésbé eladható.

F.Rajmond Creative Commons License 2019.06.09 0 0 62839

Persze tudom, az Aranylabda a legösszetettebb egyéni díj amit játékos megkaphat.

Előzmény: Sylvester Standalone (62838)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2019.06.09 0 0 62838

Lehetne mondani két védőt is aki az elmúlt 10 évben jobb számokat hozott ,és fel se merült a neve.

De ez nem így működik, szerintem ezt te is tudod. Számít az is, hogy akkoriban kik teljesítettek még kimagaslóan, lehet, hogy akkor volt más poszton sokkal jobb. No meg a számok egy védőnél különösen csalókák lehetnek. Sokan azt hiszik, hogy az a jobb védő, aki többet szerel, pedig már Xabi Alonso is megmondta, hogy a szerelés a végső, utolsó megoldás. Az igazán jók, akik olvassák a játékot, azok előre látják mi várható és megelőzik a szituációt, amiben szerelniük kellene.

Előzmény: F.Rajmond (62835)
F.Rajmond Creative Commons License 2019.06.09 0 0 62837

Igen a válogatott jó szereplése alapfeltétel.

Messi ebből a szempontból előnyben van.Mivel jön a Copa Américá,brazílok Neymar nélkül,az argentínok a legjobb nevekkel.

Bár ki tudja a nevek nem sokat jelentenek ha Argentínáról van szó. 

Hollandia jön vissza a legnagyobbak közé,ismét van egy kiváló generációjuk.

Ajax is jó példa erre klubszinten.

Ronaldo már szerintem nem kapja meg,de ez csak megérzés.

Előzmény: Ocean (62836)
Ocean Creative Commons License 2019.06.08 0 0 62836

Ebből is látszik, hogy erősen szubjektív a dolog.

De ez speciel jól jöhet VVD-nek, mert úgy tűnik a nemzetközi sajtó imádja.

BL-győzelem, BL-döntőn MoM, ha hoz egy hasonló őszt, mint a tavasz volt ÉS Messi meg CR nem csinálnak valami extrát, akár meg is szavazhatják neki.

Meg jó lenne mondjuk ha a hollandok lenyomnák a portugálokat.

Ha Cannavaro-nak sikerült, akkor VVD-nek miért ne? :)

Előzmény: F.Rajmond (62835)
F.Rajmond Creative Commons License 2019.06.08 0 0 62835

Aranylabdáról : 

Lehetne mondani két védőt is aki az elmúlt 10 évben jobb számokat hozott ,és fel se merült a neve.

Neveket nem írok nem akarok vitázni.Még van 4-5 hónap ,hogy eldöntsék ki kapja.

Védő iszonyat nehezen kapja meg.Főleg ha idén még tuti számításba jön Messi is.

Előzmény: IVÓ (62833)
F.Rajmond Creative Commons License 2019.06.08 0 0 62834

Végre valaki jól leírta.

Előzmény: IVÓ (62833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!