Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.12 -2 2 157132

Baromi sok most a nyitott kérdés. És ezek legtöbbjére ma nem lehet választ adni. Itt nem arról van szó, hogy történt valami, és az a kérdés, hogyan reagálunk rá, hanem folyamatosan zajlanak az események, ma reggel még nem tudjuk, mi lesz ma este. Spanyolországban vagy Dániában két nap alatt ugrott akkorát a fertőzések száma, hogy hirtelen mindenki pánikba esett. 

 Ma senki nem tudja, hogy mit hoznak a következő hetek, hónapok. A szakemberek, akik ebben profik, értem ezalatt a többszörös doktor virológusokat, akik nagy intézeteket vezetnek, és az ő munkatársaikat, hipotéziseket állítanak fel. Ők egy kicsit nagyobb joggal mondhatják, hogy sejtik, mi jön, mint mondjuk én, de ők sem tudják

Vannak az optimisták, akik szerint néhány hét (vagy a visszafogottan optimisták szerint néhány hónap) alatt lecseng az egész, és akkor, a sportnaptár kifejezéseit használva, legkésőbb a következő szezon kezdetére helyreáll a rend. Olaszország komoly veszteségeket szenved el, a többiek elviselhetőeket, és aztán megy minden tovább. A pesszimisták szerint ez még évekig fog tartani (bizonyos értelemben mondhatjuk, hogy ők is optimisták, hiszen, ha mondjuk egymillió magyar ember három évre elosztva betegszik meg, akkor jobbak a túlélés esélyei, mintha mindez egy fél évbe sűrűsödne be). 

Néhány hétig zártkapu nagyon rossz, de a sport kibírja. Ha félbe kell szakítani a bajnokságot, az borzasztó, és biztos hogy hosszú távra ható károkat okoz, de a sport túlélheti. Egy több évig tartó rendkívüli állapot az élsport végét jelentené, legalábbis abban a formában, ahogy ma ismerjük.

 

És ma ezek közül az opciók közül bármelyik elképzelhető, egyikre se mondhatjuk, hogy biztosan nem úgy lesz. 

 

Én, ahogy ezt az évek során megszokhattátok, nem vagyok optimista. De ez mindegy is, a hozzászólás nem rólam szól. Csak arra szeretnék rámutatni, hogy ma nem feltétlenül arról érdemes beszélgetni, hogy egyes részletkérdéseket hogyan rendezünk, mert lehet, hogy a ma jónak tűnő megoldásunk holnap már nevetséges lesz. 

 

Ha ősszel elindulnak a profi bajnokságok, elindulnak a nemzetközi kupák, akkor az idei tavaszi-nyári időszakra úgy fogunk emlékezni, mint ami komoly megrázkódtatásokat okozott, a kézilabda világát megrázta, de nem tette tönkre. A felmerülő kérdésekre (pl. ki indulhat a nemzetközi kupákban) majd találnak az illetékesek valami választ, lesz róla vita, nem lesz mindenki elégedett az eredménnyel, de az élet, a kézilabda-élet is, megy tovább. 

Ha nem, akkor meg az összes többi kérdés igazából mindegy is.

sosesose Creative Commons License 2020.03.12 0 0 157131

OK.

Előzmény: Fradista Utazó (157130)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.12 -1 2 157130

1., Egy szerkesztő, ha megkérik, tíz perc alatt kiírja az mksz.hu-ra. Már többet vitatkoztunk róla, amint amennyi munka lett volna kiírni a weboldalra. Szerintem ez lett volna a minimum.

2., Az MKSZ elrendelte a zárt kaput az NB II-ben is, ahol a 100 fő azért általában nem jön össze. Nem egyértelmű, hogy lehet-e meccsre menni. 

3., Töröltek egy csomó programot, gyerekbajnokságokat, utánpótlás-programokat. Azoknál a 100 fős limit már nem egyértelmű és magától értetődő. Persze, ott általában az érintettek (szülők, leginkább) megkapják közvetlenül az információt, de akkor is. 

Előzmény: sosesose (157129)
sosesose Creative Commons License 2020.03.12 0 0 157129

Mondjuk emiatt nem szidnám a szövetséget.

A vészhelyzeti kormányrendelkezés szerint zárt térben csak 100 fő alatt lehet rendezni.

Elég egyértelmű.

Előzmény: Fradista Utazó (157128)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.12 -2 1 157128

Azért az MKSZ kommunikációja kritián aluli. 

Holnap este bajnoki meccsek lesznek, és momentán a Szövetség weboldalán egy betű nincs arról, hogy ezek mind zártkapusok lesznek. A klubokat erről értesítették. 

Omega12 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 157127

Valami hasonlóra gondoltam én is. 

Úgy hallottam, hogy tegnap az egyik Juventus  játékosnál is kimutatták a vírust. A foci BL is azt hiszem veszélyben van, ahogy az idén tavaszra-nyárra  tervezett összes  sportesemény

Előzmény: Fradista Utazó (157126)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.12 -1 1 157126

>mert az sem biztosított, hogy nem kerül addig valamelyik csapat, karanténba, mert a játékosok is megfertőződhetnek

Ebben a sportágban a játékosok hatvan percen át egymás izzadságát törlik a kezükkel. Ha egy beálló fertőzött, a meccs végére a védők fele is az lesz.

Leállították ma az amerikai kosárlabda-bajnokságot, mert egy (1) játékosról kiderült, hogy fertőzött. Pedig az NBA-ben azért egy hangyányival több pénz mozog, mint a női kézilabda BL-ben.

Ha egy-két játékos megfertőződik, leáll a bajnokság és a BL, mert a játékosok nem lesznek hajlandóak kiállni. 

Előzmény: Omega12 (157125)
Omega12 Creative Commons License 2020.03.12 -1 1 157125

Valóban abszurd helyzet lenne, de ez az egész abszurd, ami jelenleg a világban folyik. Nem hiszem, hogy bárki kockáztatna, ha április közepére nem csitul a vírus legalább Európában. Én reális esélyét látom, hogy már a jövő szezon keretei vívják a négyes döntőt ősszel. Persze, amennyiben egyáltalán  lesz, mert az sem biztosított, hogy nem kerül addig valamelyik csapat, karanténba, mert a játékosok is megfertőződhetnek.  Ebben az esetben pedig nem tudom hogy játszanák le a meccseket a négybe jutásért. 

Előzmény: Tonio 2.0 (157120)
RnD Creative Commons License 2020.03.11 -7 2 157124

Azt írod "...az EHF arra törekszik, hogy megrendezhessék őket az eredeti időpontokban..."

De ez a fordítás nem pontos. Valójában "..az EHF minden tőle telhetőt meg fog tenni azért h a négyes döntőket az eredeti időpontban rendezzék meg..."

 

Azaz az EHF a két Final Four elhalasztását csak a végső esetben engedélyezné. Ez azért fontos hangsúlybeli különbség..

Előzmény: Fradista Utazó (157123)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.11 -1 1 157123

in case the handball showcases cannot be acarried out as scheduled

In order to avoid any misunderstanding, the EHF will do its utmost to carry out the events on their original dates

Tehát akkor lépnek életbe az alternatív időpontok, ha a négyes döntőket az eredeti időpontokban nem lehet megrendezni. Az EHF arra törekszik, hogy megrendezhessék őket az eredeti időpontokban. 

Ha ez végképp nem lehetséges, akkor ugye két opció marad: elhalasztani őszre, vagy teljesen eltörölni. 

 

EHF, together with the partners, will come to a conclusion on 17 April regarding the EHF FINAL4 events

 

Áprilisban fognak dönteni, ez alig három héttel van a női BL Final Four időpontja előtt. Ha mondjuk akkor a magyar kormánytól azt a tájékoztatást kapják, hogy valószínűleg nem lehet tízezer nézővel a rendezvényt megtartani, akkor sok más lehetőségük nincs. Vagy zárt kapu, vagy elviszik más országba, ahol akkor már szívesen látnák őket (de akkor ennek lebonyolítására alig marad idő, a jegyel rendelkező nézők nagy többsége alighanem lemondaná, hiszen pl. nincs az adott helyen szállása), vagy nyár végére halasztani, esetleg teljesen eltörölni. Ebből nyilvánvalóan egyik sem ideális, bármelyik ellen lehet komoly érveket felsorolni. 

 

Az EHF láthatóan szeretné nézőkkel megrendezni mindhárom rendezvényt. És kisebbik rosszként veszi számításba az általad említett problémát ahhoz képest, mintha zártkapus lenne a Final Four (bármelyik, vagy akár mindhárom). Az üzlet valószínűleg fontosabb. 

Előzmény: -George- (157117)
RnD Creative Commons License 2020.03.11 -4 2 157122

Ebből az derül ki h az EHF nem gondolta végig az esetleges halasztással járó következményeket. Vagy nem is gondolja komolyan h a két Final Four-t elhalasztja.

Előzmény: Tonio 2.0 (157120)
G-T15 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 157121

 Alapvetően mi tavaly szeptemberben vettünk jegyet az idei budapesti Női BL 4-es döntőre. A gyenge tolcsi kamattal mikor kapjuk vissza a pénzünket, amit használtak eddig 7 hónapig?!

 

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 157120

Ez nekem is eszembe jutott... Abszurd helyzet lenne, ha már új játékosokkal játszanák le az előző szezon döntőit. De az is érdekes lenne, ha azok jönnének vissza, akik a korábbi szezonban voltak adott csapat játékosai, de eligazoltak...

Előzmény: -George- (157117)
markov1 Creative Commons License 2020.03.11 -2 1 157119

Ez az én kérdésem is.

Előzmény: -George- (157117)
Gozo Creative Commons License 2020.03.11 0 0 157118

Meg az olimpiai selejtező...

Előzmény: Fradista Utazó (157115)
-George- Creative Commons License 2020.03.11 -1 0 157117

Mi lesz azokkal a játékosokkal, akik az idény végén távoznak, a F4-ba jutott csapatoktól, vagy olyanok érkeznek oda akik játszottak a sorozatban már más csapatban?

Előzmény: Fradista Utazó (157116)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.11 -2 0 157116

Az EHF bejelentette, hogy törekszik a nemzetközi kupák döntőinek az eredeti időpontban és helyszínen való lejátszására. Mindazonáltal arra az esetre, ha ez mégsem volna lehetséges, a férfi és a női BL, valamint a férfi EHF-kupa döntőinek alternatív időpontokat jelöltek ki augusztus végére és szeptember elejére, budapesti, kölni és berlini helyszínnel. 

 

http://www.eurohandball.com/article/034356/Information+update+on+EHF+FINAL4s+and+the+EHF+Cup+Finals

 

Megjegyzem, a férfi Final 4 még messze van, de én most nem fogadnék rá nagy összegben, hogy azt Kölnben június elején meg lehet tartani. 

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.11 -1 0 157115

A magyar kormány azonnali hatállyal betiltott minden, száz főnél nagyobb látogatottságú beltéri rendezvényt, visszavonásig. 

Ebből fakadóan a kézilabda NB I-es és nemzetközi kupameccsek vagy zártkapusok lesznek, vagy elmaradnak.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.11 -1 0 157114
kispete95 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 157113
videkiman Creative Commons License 2020.03.10 0 1 157112

Akármelyik is jön, verhető ellenfél. Nem mondom, hogy könnyű (ennek a válogatottnak szerintem nincs könnyű ellenfél), de mindenképp megoldható.

 

Nézem, hogy 14 európai lesz a 32 csapatból. Ezek nem normálisak. És ha jól tudom ugyanezt tervezik a nőknél is. Na az lesz az igazi bohózat.

Előzmény: -George- (157111)
-George- Creative Commons License 2020.03.09 0 0 157111

Off: Férfi kézi-vb: a román–bosnyák párharc győztesével selejtezünk

 

Ennél sokkal rosszabb is lehetett volna. 

Bamberg58 Creative Commons License 2020.03.09 -1 0 157110

Sorsoltak a férfi vb-selejtezőre

Hétfőn Bécsben kisorsolták a júniusban sorra kerülő európai férfi világbajnoki selejtezők párosítását. A magyar válogatott a román-bosnyák előselejtező győztese ellen vívhatja ki a 2021-es egyiptomi vb-n való szereplés jogát. Az első találkozóra idegenben kerül sor. 

- Nem szabad félvállról vennünk a párharcot, de úgy gondolom, ki lehet vívni a vb-szereplés jogát - mondta el Gulyás István szövetségi kapitány. - Az áprilisi előselejtezőben a bosnyák válogatott tűnik esélyesebbnek a továbbjutásra. Bár pontot nem szerzett az Eb-n a Bosznia-Hercegovina, de Norvégia és Portugália ellen is szoros találkozót játszott, így tisztességesen fel kell készülni ellene, vagy adott esetben Románia ellen, hogy ott lehessünk az egyiptomi vb-n.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.03.09 -1 0 157109
Gojira Creative Commons License 2020.03.09 0 1 157108

Nem meglepő, fogalmuk sincs se a földrajzról, se a magyar helyesírásról.

Előzmény: Bamberg58 (157107)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.03.09 -1 1 157107
Adggddfbgr Creative Commons License 2020.03.08 -1 0 157106
Előzmény: Peppo vagyok (157103)
LaCatolica Creative Commons License 2020.03.08 0 0 157105

Ha jól látom holnap sorsolják a férfi vb selejtezős ellenfelünket: Macedónia Észak-Macedónia, Svájc, Hollandia, Montenegró, Ukrajna, Szerbia, Törökország/Oroszország, Románia/Bosznia, Lengyelország/Litvánia, Izrael/Lettország közül.

 

Most azért nem csúszhat be olyan komoly ellenfél mint Szlovénia, de azért az oroszokat, szerbeket és a lengyeleket jobb volna elkerülni. Mondjuk egy Ukrajna vagy egy Lettország ideális lenne.

doki74 Creative Commons License 2020.03.08 0 2 157104

Minden sportesemény zártkapus márciusban...

 

https://www.facebook.com/240600886608757/posts/487632915238885/?d=n

 

tegnap pont erre gondoltam, amikor elkezdödött az Eto Bl meccse... Bartha Csaba nemet mondott a koronavírusra :-) , minden lányt megpuszilt amikor átadott egy-egy szál tulipánt:-) 

Előzmény: Fradista Utazó (157098)
Peppo vagyok Creative Commons License 2020.03.06 -1 0 157103

Vác - Csurgó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!