Keresés

Részletes keresés

Laszlo000 Creative Commons License 2004.03.07 0 0 19
Nemrég jártam Stuttgartban. A repülőtérről S-Bahn megy a városba, a főpályaudvarnál is megáll. Ott van egy információs iroda, ahol lehet venni Stuttcard plust
vannak benne leírások az érdekesebb helyekről és egy halom utalvány, amit a múzeumokban be lehet váltani kedvezményekre. És van benne egy 3-Tage-VVS-Ticket is a közlekedésre.
Látnivalók: Wilhelma állatkert, Würtembergi múzeum (Altes Schloss), Mercedes-Benz múzeum, Solitude, TV-torony, Villamosmúzeum, Königstrasse (belvárosi sétáló-bevásárlóutca), Albatros repülőmúzeum, gyógyfürdők.
Skankee Creative Commons License 2004.02.18 0 0 18
G. Artur!
Koszi az otletet, sajan ott nem voltam, de most zhetvegen vetem 2Ftért egy jegyet Dubrovnikba, és onnan szeretnenk majd ALbaniaba atbuszozni, Shkodrahoz (ha jol irom) meg Montenegroba.
Ha barki tud szallasrol,buszrol, vonatrol arakrol infot, es tanacsokat,ne habozzon4!!
De most mar csak emailen megy, mert holnap indulok RIoba, szoval irj ide:
skankman@freemail.hu
koszi
V,
branyiszko Creative Commons License 2004.02.05 0 0 17
És ha már láttátok a világ nagy csodáit, ne feledkezzetek meg a Kárpát-medence -néha kisebb, néha szürkébb, de talán lelkileg közelebb álló- csodáiről.
Én már többre értékelem a Zobordarázsi, vagy a Kézdiszentléleki kis kápolnákat Párizs minden fényességes székesegyházánál.
Imádom a Vág-völgyi várromokat, a Csíki-medence gondosan meszelt templomait, és mindenek felett a Kárpátok karéját Dévénytől a Vaskapuig.
G0mb0cArtur Creative Commons License 2004.02.01 0 0 16
Nekem a panceloslovag szerko tetszett meg. Gondoltam felveszem es abban utazok vissza a repulon :)

Skociaban tavaly nyar vegen voltam egy keveset. A taj attol szep, hogy szokatlan.
Eszakon a novenyzet dus volt es alacson. Messzirol ugy nezett ki mintha valaki egy perzsaszonyeget teritett volna a hegyekre. A tavas resz is szep volt, de nekem ez maradt meg leginkabb.
-------

Skankee, ha szereted a hegyes/tavas tajakat akkor ajanlok egy kozelebbi helyet. Nezd meg a Plitvicai tavakat Horvatorszagban(ha meg nem jartal arra). A tavak annyire szepek es kekek, hogy ha mesterseges volna akkor azt mondanam ra, hogy giccses.

Ha lelkileg felkeszulsz az egymas sarkaban menetelo turistakra(nem vicc!!) akkor biztos nagyon fog tetszeni.

Skankee Creative Commons License 2004.02.01 0 0 15
Toledo tenyleg szep, hoztam is egy hatalmas kardot, a repteren kicsit csodalkoztak, de atjott.
Barcelone is tenyleg gyonyoru.
De Skociat termeszetben tenyleg nem veri semmi.. (talan eszak skandianvia..)
Előzmény: G0mb0cArtur (14)
G0mb0cArtur Creative Commons License 2004.02.01 0 0 14
Nekem sikerult 1-2 helyre eljutni az utobbi evekben Europan belul.
Mivel egyedul utaztam inkabb csak varosokban jartam, a tobbit majd bepotolom :)

Az en nagy kedvenceim Parizs, Barcelona es Toledo.

Toledo egy kis bajos varos Madridhoz kozel. Van egy camping parkositott uszomedencevel 5 perc setara a tortenelmi varostol, ha a korutazas kozben lazitani szeretnetek ez a legjobb hely! En eredetileg a sztrajk miatt ragadtam ott de nem bantam meg.

"Gyalog galopp" rajongoknak meg ajanlom Mount St Michelt Franciaorszagban!

Old England Creative Commons License 2004.02.01 0 0 13
Jó az ízlésed, én is imádom ezeket az országokat. :-)

Egyébként, utazni szerintem is mindenhová érdemes, megbánni nem nagyon lehet.

Előzmény: szabolcs17 (12)
szabolcs17 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 12
Európában tulajdonképpen bárhova érdemes utazni...
Az én kedvenceim:
-NORVÉGIA
leírhatatlanul gyönyörű tájak; tiszta, szép, biztonságos ország - csak ne lenne annyira drága

-PORTUGÁLIA
Történelem és kultúra minden mennyiségben - akárhova mész, szinte minden Világörökség

-OLASZORSZÁG
Hihetetlen, hogy lehet ennyi látnivaló egy országon belül. Sziciliát és a Lipari-szigeteket nem szabad kihagyni.

-ÍRORSZÁG
Nagyon zöld, nagyon jó a sör, hangulatosak a városok és innen származik a U2 :-)

-HOLLANDIA
Lapos a táj, de nagyon klassz városok vannak és sokat lehet biciklizni.

Skankee Creative Commons License 2004.01.31 0 0 11
En szinte mindegyik orszagban jartam mar Europaban, nekem Anglia tetszett a legjobban Skociaval egyetemben. Helsinki szerintem ocsmany, de Tallin nagyon kozel van es gyonyoru. Spanyolorszag nyaralni kuuul, Olaszorszag...digo... Gorogorszagban csak Athenban voltam, meglepoen gyonyoru nok voltak a szorakozohelyeken, de komolyan!! Parizs szep, de annyira nem hogy hoszabb idot toltenek ott (foleg az emberek meg az egesz hangulata miatt) esatobbi esatobbi...
rondafi Creative Commons License 2004.01.28 0 0 10
Sziasztok,
szerintem mindenhová érdemes utazni Európában, mert az mindenhol nagyon érdekes. Legalábbis egyszer.
Kérdés, hogy mikor. Ahová nem érdemes - az Szardínia augusztusban. Hü volt nevéhez és mindenhol úgy nézett ki, mint a szardíniás doboz. Sajnálom, hogy nem tavasszal vagy összel jártunk ott.
RoSto Creative Commons License 2004.01.11 0 0 9
ViziPucok-tól várjuk a képeket, természetesen!
Előzmény: Ficium (8)
Ficium Creative Commons License 2004.01.10 0 0 8
Engem pl. erdekel.

Koszi.

Előzmény: RoSto (7)
RoSto Creative Commons License 2004.01.09 0 0 7
Én tavaly voltam ott. Ha érdekel titeket, összeírom név szerint is a legjobb helyeket (meg teszek fel képeket).
NOSZA! (lécci!)
Előzmény: ViziPucok (4)
Ficium Creative Commons License 2004.01.08 0 0 6
Sziasztok,

Felhozom.

ViziPucok Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5
Egy kis ízelítő a sóbányákhoz:
http://www.salzbergwerke.com/
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.01 0 0 4
A Lago di Garda-t én is ajánlom, sőt Bolzano-t semmiképpen ne hagyd ki!!!
Néhány ajánlott hely a környéken:
Sergonzano: Földpiramisok (van Bolzanonal is, de nem annyira jo)
Marmalade: Gleccser telen-nyaron, fantasztikus hegy.
A Dolomiti nagyon szép, de min. 5 nap kell hozzá. Jó módszer, hogyha az út mentén látsz egy felvonót, ami felvisz a hegytetőre, mennj fel!
Én tavaly voltam ott. Ha érdekel titeket, összeírom név szerint is a legjobb helyeket (meg teszek fel képeket).

Jó hely még Salzburg környékén a sóbányák (pl. Hallen). Sajnos otthon van a cim, de majd megkeresm.

Nem éppen körút, de Stockholm-ot is tudom ajánlani. Csak ne próbáld ki a kaját! :):)

kadarka Creative Commons License 2000.06.01 0 0 3
Ha körutazol, mindenképpen ejtsd útba az elzászi borutat, csodálatos falvak, kisvárosok sora, a közelben Strasbourg egy gyöngyszem.

Ha most én indulnék egy körútra, az így nézne ki:
Eger, Aggtelek, Krakkó, Prága, Stuttgart, Strasbourg, Colmar, Besancon, Rhone-völgy, Avignon, Cote d'Azur, Firenze, Venezia, Lago di Garda, Bolzano, Steiermark, Balatonfelvidék.
(Ez minimum egy hónap persze, és kilóméterben sem nudli: ~ 3500 km. Durván ez 65.000 ft benzinköltséget jelent.
Na, álmodok tovább.

bodzavirag Creative Commons License 2000.06.01 0 0 2
tüzes fal,
Mit szólnál Portugáliához??? Szerintem gyönyörű tájak és tenger, békés hangulatos városok, annyira de annyira kedves emberekkel.
bodzavirag
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.31 0 0 1
Ha meg kölcsönös a dolog, akkor nincs is abban semmi rossz, csak az ha vége az utazásnak. Majd meggondolom, és utána írok, ha eszembe jut valami.
Előzmény: tüzes fal (-)
kukucsi Creative Commons License 2000.05.31 0 0 0
Ezek szerint sehOva:-)
Előzmény: tüzes fal (-)
tüzes fal Creative Commons License 2000.05.31 0 0 topiknyitó
Hi mindenki
Azért gondoltam hogy elkelne egy ilyen topic mert
biztosan vannak tekergők rajtam kivül is akik jártak, járnak, és járni fognak erre arra
itt a mi kis földrészünkön vagy a bolygónkon belül.Most egy kis körutra készülök és érdekelne
hogy mit érdemes megnézni szerintetek
ill mi volt az ami riasztott benneteket utazásotok során
vagy egyszerüen csak mit gondoltok hová lenne érdemes elmenni?
Lehet hogy egyedül megyek de lehet hogy nem mindenesetre
keresek valakit aki jönne a www.extra.hu/indulunk
cimen.
Ne gondoljon senki rosszra mert nincs miért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!