Meg, hogy azóta nem csak itt-ott van Peking, hanem tulajdonképpen uralja a 41 és 49m-es sávot. A magyar adások pedig rendszeresek, sőt a magyar nyelvű műsorok jó részét itthon szerkesztik.
Az, hogy Ghanima azóta kivonult a fórumról, és már nem a Rádiónál dolgozik. Meg Jászberényt (Ágót) is széjjelverték vandál módon. Meg még lehetne sorolni...
Akkor is működött már a hírgyár. Még a korabeli szakma sem figyelt volna fel rá, ha éjszakai hullámterjedési anomáliát emlegettek volna. Pedig azt hiszem, sokan vagyunk úgy, hogy egyes rádióállomások helyén néhány másodpercig valami mást hallottunk. Csak az úgy nem olyan érdekes.
Szokásos angolszász dolog. Adok neki egy bombasztikus nevet, ahelyett (ami a német módszer), hogy az effektus nevében benne lenne a dolog rövid kivonata, lényege.
Persze a röntgengépet nem a jelenség leírásával nevezzük el (bár a katódsugárcső is létező név); igaz az angol meg X sugárzásnak hívják, úgymond a feltaláló iránti tiszteletük jeléül.
Tépelődtem sokat, hogy miként lehet ezt egyszerűen elmagyarázni a fizikai jelenségek iránt érdeklődő ifjúság számára amolyan Öveges-professzor stilusban, végül a "Zack és Miri ...." című kiváló mozifilm "karverés" jelentét találtam megfelelőnek az ilyen féle moduláció bemutatására mint egyféle mechanikus analógia szemléletes bemutatása - most linket nem adnék a jutubra, de akit érdekel a fizika és a rádióhullámok terjedése ...