Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 3 órája 0 0 6183

Na abba az nmhh-nak teljesen mindegy volt mit tesz bele. Néhány (mrasz-os?) amatőr ragaszkodott hozzá hogy az Iaru ajánlásainál is szigorúbb korlátozó külön táblázat kerüljön bele a magyar rendeletbe..   :(

Ők aztán biztos nem fognak feljelentést tenni ha ssb/sc helyett dsb-t használsz...

Előzmény: pacs_425 (6182)
pacs_425 Creative Commons License 4 órája 0 0 6182

7/2015. NMHH rendelet

Előzmény: Doky586 (6181)
Doky586 Creative Commons License 9 órája 0 0 6181

NMHH szerint..?

Előzmény: pacs_425 (6179)
0.hatvány Creative Commons License 9 órája 0 0 6180
pacs_425 Creative Commons License 10 órája 0 0 6179

Jópofa, kár hogy AM-DSB, azt meg ugye az NMHH szerint a 20-30-40 méteres sávban nem lehet.
Mondjuk a felesleges oldalsáv nem okoz nagy zavart a teljesítményével, de akkor is feleslegesen piszkít bele az FT8 alatti részbe.

Előzmény: 0.hatvány (6178)
0.hatvány Creative Commons License 14 órája -1 0 6178

Digimódok kedvelőinek:

QRPGuys 40/30/20m DSB Digital Transceiver Kit 

https://qrpguys.com/digital-transceiver?fbclid=IwAR3oZtZiFjGeoySTGwkDIM08ROpLV-s_BpYhQ6hsBB8MtJ8fIw1IzWlt3Kw

Másrészt jó kis QRP cikkek vannak itt.

vighl Creative Commons License 2 napja 0 0 6177

Így jártam 7 megán egy amerikai és egy LZ1-es...

Ami szófosást csináltak, már unalmas volt. kb 3-4 periódus volt tíz perc alatt, mire elpuszilkoztak egymástól, elment a terjedés...

Lőttek a W-nek.

73!

Lajos

Előzmény: HA7AJ (6172)
vighl Creative Commons License 2 napja 0 0 6176

:-)

Nem versenyen kaptam, hanem amolyan "beszélgetős" QSO-ban. 

Nyilván, vagy nagyon kezdő, vagy nagyon öntudatos lehetett, és az S-mérőt nézte...

A verseny-599 sem reális, ott nincs idő átírni a log-programot...

Nem is várom el senkitől sem.

73!

Lajos

HA7AJ Creative Commons License 3 napja 0 0 6175

Ja meg a régi amatőr etikett,amire utaltam,hogy "Mindenki lehet valakinek DX",tehát a szájmenés a sávban kerülendő,illetve ha mégis van hosszas megbeszélni való,akkor illik megállni és néha megkérdezni,van -e valaki aki vár a DX-re? 

Előzmény: HA7AJ (6174)
HA7AJ Creative Commons License 3 napja 0 0 6174

Nem tudom amatőr vagy-e nyilván nem mert a 222 egy teljesen értelmezhetelen riport,az 599 rpt ezekben az esetekben nem jelent mást

mint,hogy vette a hívójelet,RPT-és complett a QSO,kár ebbe többet belelátni.Ha meg le akarom tesztelni az antennámat,akkor azt nem versenyen és nem egy ritka DX-el amire sorba a áll a világ teszem ennyi...

Előzmény: Doky586 (6173)
Doky586 Creative Commons License 3 napja 0 0 6173

Letojva a régi amatőr etikkettet, miszerint hazudni kell mert 'illetlenség' 222 riportot adni, ekkor is 599 et kell füllenteni..?

HA7AJ Creative Commons License 3 napja 0 0 6172

DX állomások,expedicíók splitbe vagy versenyeken indulók nem adnak "műszerszerinti ,kritikus riportot" mint ahogy egymásnak "hétköznapaokon".

Nyilván nem hasonlítható különösen egy antennateszteléshez,pláne külön kérésre folytatott QSO-hoz...hi Az a jó amikor ugyan 599-et ad ,de azért visszakérdez,pl a hívójeledre....Ha meg mindent levett,pláne  világ végén...és pl műszer szerint talán 559-el vesz attól még 599-et fog adni

Hát igen, ritkán lehet DX állomást rábírni egy kritikus antennatesztre,mikor ott rágja a körmét a boly.Bár különösen arabok,angol nyelvet anyanyelvként beszélők ha partnerre akadnak, szívesen ottragadnak egy kis pletykára...Letojva a régi amatőr etikkettet,miszerint mindenki lehet valakinek DX...

73'

Előzmény: vighl (6170)
vighl Creative Commons License 3 napja 0 0 6171

...Nagyon régen már kaptam 519-es riportot...

Előzmény: vighl (6170)
vighl Creative Commons License 3 napja 0 0 6170

Köszönöm!

Mindenki 599 volt, nem aprózta a dolgot.

73!

Előzmény: 0.hatvány (6161)
vighl Creative Commons License 3 napja 0 0 6169

Szia!

DX88 tapasztalatok:

Nagy a szélellenállása, szerencsére még egyben van, de eléggé kifli-alakú lett.

A deresedés felvitte az SWR-t 1:5-re :-(

Kicsi a sávszélessége. 3,6xxx-ra van beállítva, a CW-sávban már újra kell a tunert hangolni. A 7 megát átfogja, itt megy legjobban.

Összehasonlítani nem tudom más antennával, most taposom az udvart, hogy egy LW-t vagy egy W3DZZ-t felhúzzak. Nincsenek golfpálya-méretek, a DZZ valószínű, hogy inv-V alakú lesz.

Le fogom szedni, ha felkerül a drót-antenna, és áthangolom, illetve a kitágult csőtoldatokat átszerkesztem.

73!

Lajos

HA3UF

Előzmény: HA5OPI (6164)
0.hatvány Creative Commons License 4 napja 0 0 6168

Erre a reakcióra vártam. Mélységes szégyen! A VOA is megengedte, hogy az antennáit különleges alkalmakkor használhassák a rádióamatőrök.

Nálunk ez is hozzátartozik a vadkeleti kapitalizmushoz, lásd: privatizáció!

Előzmény: schlumberger (6167)
schlumberger Creative Commons License 4 napja 0 0 6167

Jászberényt meg szétkúrták a rézművesek. Szégyen!

Előzmény: 0.hatvány (6166)
0.hatvány Creative Commons License 4 napja 0 0 6166

Ausztráliában lehetővé teszik, hogy a Radio Australia használaton kívüli antennáit rádióamatőrök használhassák.

0.hatvány Creative Commons License 4 napja 0 0 6165

Hűha! Az szép antenna.

Előzmény: vighl (6163)
HA5OPI Creative Commons License 4 napja 0 0 6164

Mik a tapasztalataid a DX88-cal?

Előzmény: vighl (6163)
vighl Creative Commons License 4 napja 0 0 6163

Nincs fenn a DZZ DX88 volt a tettes. 7 megán megy legjobban.

Üdv:

Lajos

Előzmény: 0.hatvány (6162)
0.hatvány Creative Commons License 5 napja -1 0 6162

A W3DZZ-vel?

Előzmény: vighl (6160)
0.hatvány Creative Commons License 5 napja -1 0 6161

Gratulálok Osamához! Én sajnos a pecabottal csak kb. az oroszokig hallok. De abból van dögivel. Meg ukránból.

Előzmény: vighl (6160)
vighl Creative Commons License 5 napja 0 0 6160

Szevasztok!

9K59NLD 7019.8 kHz up 1 kHz

100 W megcsináltam.

Lajos

HA3UF

0.hatvány Creative Commons License 6 napja -1 0 6159

1m átmérőjű árnyékolt hurokantenna az alsó sávokra és középhullámra. Még zajmentesebb, mint az általában használ hurokantennák és élesebb az irányszöge. De cserébe érzéketlenebb is, ami miatt erősítőt kell hozzá használni. Erre egy példa is van a cikk végén. A csatoló kis hurok  több menetes.

http://users.monash.edu.au/~ralphk/shielded-loop-antenna.html?fbclid=IwAR0H8WvdDnGBilpJXS1-ShgsWrcQpRVKMPrI1P2Daq7BTA4RjFsUOKVE2vU

0.hatvány Creative Commons License 6 napja -1 0 6158

Szubjektív értékelés, szerintem az Oliviát hozta ki győztesnek. Ezért felkerestem egy Olivia oldalt is:

http://www.oliviamode.com/

A gugli fordító "szabad" fordításában:

"2003 végén fejlesztette ki Pawel Jalocha . Az első levegőn végzett tesztet két rádióamatőr, Fred OH / DK4ZC és Les VK2DSG végezte az Európa-Ausztrália útvonalon a 20 méteres amatőr zenekarban. A tesztek bebizonyították, hogy a protokoll jól működik, és lehetővé teszi a rendszeres interkontinentális rádiókontaktusokat nagyon alacsony teljesítményszinten. Ezért kitűnő QRP és ragchew mód lehet."

Előzmény: 0.hatvány (6157)
0.hatvány Creative Commons License 6 napja -1 0 6157

Hasznos összefoglaló ismertetés a digimódokról a svájci rövidhullámú rádióamatőr szövetségtől:

https://www.uska.ch/digitale-betriebsarten/

Digitale Betriebsarten

Digimodes

Magányzoó Creative Commons License 2020.01.16 0 0 6156

Kössz! Este nekem is sikerült. :-)

Előzmény: vighl (6155)
vighl Creative Commons License 2020.01.16 0 1 6155

Jó reggelt!

RA95FL ma hajnalban 7015 kHz-en.

...megcsináltam!

Info:

https://www.qrz.ru/news/15989.html

73, DX!

Lajos

0.hatvány Creative Commons License 2020.01.04 0 0 6154

10325 kHz USB-n, 15.00-kor egy számállomásra bukkantam. Kb. 5 percig egy gépies férfihang angolul sorolt fel számokat. Mások ugyanitt kínai nyelven fogtak számállomást. Köze lehet az éppen most folyó orosz-kínai-iráni hadgyakorlathoz?

"Iránnal gyakorlatozik a kínai és az orosz hadiflotta

Közös, a térségben péntek és hétfő között tartandó hadgyakorlatra hívta meg az iráni hadiflottát Kína és Oroszország - számolt be a washingtoni Patch.com híroldal pénteken, még Szulejmáni kivégzése előtt. A kínai védelmi minisztérium szóvivője, Wu Qian csütörtökön azt nyilatkozta ezzel kapcsolatban: a gyakorlat "nincs szükségszerűen kapcsolatban a régiós helyzettel". Oroszország és Kína rendszeresen gyakorlatozik közösen, ezekre sokszor hívnak meg katonai partnereket, az iráni részvétel sem példa nélküli."

Azóta is folyik a frekvencián valami kommunikáció, de olyan halkan, hogy nem tudom kivenni, milyen nyelven.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!