Keresés

Részletes keresés

iceride Creative Commons License 2001.06.01 0 0 64
Sajnos igazából abszolut káros az a jelenség, hogy a saját országodat úgy tudod a legjobban gondozni, ha először egy másikat teljesen tönkreteszel. És akárhogy is próbálják ezt azzal védeni, hogy a szabályok engedik, meg hogy mások is csinálják, attól még genyóság lesz. Pontosan azért csinálja mindenki, mert ez az egyetlen út a biztonságos gyarapodáshoz. És azért van mindenkinek 2x annyi varija, meg 2x annyi tolija, mint harcosa összesen, mert a tolik/varik fontosabbak a katonáknál... egy HÓDÍTÓ nevű játékban:( Igazából ez már inkább LENULLÁZÓ ÉS UTÁNA FÖLDFOGLALÓ, nem HÓDÍTÓ.
És azzal is egyetértek Delfivel, hogy profi játékosnak bunkóság az 5. szinten királykodni. Mintha a Kaszparov verné a mellét, hogy megvert engem sakkban...
ZR Creative Commons License 2001.06.01 0 0 63
A hozzád hasonlóak meg durcásan törlik az országukat, mert képtelenek a sajátjukon kívűl más stílust elviselni...

De most komolyan, szerinted van értelme ilyen minősítéseket ideírni? Attól a Hódító még nem fog megváltozni...

Előzmény: Delfi (61)
ZR Creative Commons License 2001.06.01 0 0 62
Nézd öreg, ha nem bírod a vér látványát, akkor ne háborúzz...Az indulás első napjától játszottam a Hódítóval, egészen más volt akkor a stílus...mikor fél év szünet után visszajöttem, láttam, hogy a játék kicsit megváltozott...az hogy anno milyen szintet értem el, számomra nem lényeges, nekem a játék volt a fontos...
Hogy a stílus nem tetszik, arról én nem tehetek...az elején még én is ugattam, hogy ez így nem lesz jó...de a falnak neked sem lenne kedved beszélni...:-(
Az elmúlt fél évben rendszeresen találkoztam olyanokkal, akik Hódítóztak, a felsőbb szinteken is...ők sem voltak túl kíméletesek, de egyiknek sem sírt a szája, ha belefutott a zakóba...ez is egy morál, a veszíteni tudni kell morálja...
Ha kicsit figyelmesebben olvasnál, nem reagálnál olyanokat, hogy hanyadik vagyok...jelenleg a 4. szinten, túl egy "nullázó" erejű járványon...Az első helyezett azért szervezkedett a szövetségünk ellen, mert visszavertük a támadásait...ennyi...
Előzmény: Delfi (61)
Delfi Creative Commons License 2001.06.01 0 0 61
Ne gyere nekem a szabalyok engedik dumaval. Van az embernek(mar akinek van) egyfajta moralis tartasa, es azt egy jatekban sem szoktak levetni. Ti arra jatszotok ra, hogy minel tobb kart csinaljatok masnak, pedig ez a jatek nem errol szol (eredetileg), csak a hozzad hasonlo mentalitasu emberek tettek ilyenne.
Persze, hogy szamtalanszor lenullaztak teged, es meg sokszor meg is fogjak tenni, hisz mindenki utal titeket, akiben van egy kis joerzes.
Csak azert voltambiztos az 5. szintes jatekodban, mert ott gyorsan gyartasz meg masik 20 orszagot, amibol tapolod magad... :(
Mit kell az elso helyezettnek ellened szervezkednie, amikor te magad irtad, hogy 100. vagy...
En jatszottam tobb szinten is, es a hozzad hasonlo orszagok mindig eltunnek, es ujra lemennek nagyarcuskodni az 5. szintre.
Előzmény: ZR (60)
ZR Creative Commons License 2001.06.01 0 0 60
Hm...ez annak undorító, aki nem bírja...nekem számos esetben nullázták az országomat, de hát ez is a játék része, a szabályok nem teszik lehetetlenné...három hete a járvány nullázta le az országomat...minek sírjak, ez egy ilyen bringa...a szövimet a héten taposták el...JKSZ, ezzel is szembekerültünk, az első helyezett szervezte, de sikerült megúszni...
Ugyan valóban az 5. szinten nyomtuk, de egyik haveromnál azt kellett látnom, hogy feljebb is ez megy...csak az ottani játékosok már nem esnek össze lelkileg...
Az 5. szint első helyezetjeinek van másik országa...ez arra kell, hogy gondozza az egojuk...:-)
Előzmény: Delfi (59)
Delfi Creative Commons License 2001.06.01 0 0 59
Tudod azert ha a kozelemben lennetek, mar nem csinalnatok ezt. Ez latod az a beallitottsag, ami miatt irtam, hogy egyre szarabb a Hodito. Szerintem titeket is le fognak szedni, es ezen meg nem is csodalkozhatsz.
Mar ne is haragudj, de amit leirtal a legundoritobb strategia, amit el lehet kepzelni. Ti fogtok legjobban sirankozni, hogy JKSZ-t szerveznek ellenetek, amikor szetszedik apro cafatokra a szoviteket, pedig egyszeruen csak mindenki utalhat titeket.
Gondolom ezt a frappans technikat az 5. szinten nyomjatok, mert kulonben mar vegetek lenne.
A multkor lattam, hogy az egyik 5. szintes csoportban az elso helyezettnek tobb mint ketszer annyi pontja van, mint az 5. helyezettnek. Mit keres az a paraszt meg ott lent? Azonkivul, hogy a tobbiek jatekat rontja... :((
Előzmény: ZR (58)
ZR Creative Commons License 2001.05.31 0 0 58
Én ölég egyszerüen nyomom, faj: ember, vari csak annyi van, hogy a tükörvarit napi kétszer fel tudjam tenni...a többség tolvaj, azok pusztitanak mindent amit érnek...a támadóseregem minimális, csak arra kell, hogy a védtelenné vált országban további rombolást okozzon...foglalni ritkán küldöm őket...
Ráadásul találtam egy jó szövit, akinek sok varija van, a megtámadottra rányomja a vihar+szárazságot 36 körre...
Tulajdonképpen a csoport első 100 helyén már nem megelőzni akarjuk a többieket, hanem elpusztítani és így előrelépni...
Könyörtelenné nevelt a Hódító minket...:-)
Előzmény: Delfi (57)
Delfi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 57
Pedig mar nem nagyon lehet a mostani jatekstiluson mit kemenyiteni, megy a tolik es varik altal elkovetett gyilkolaszas.. : (
A multkor csak azert kezdett egy ember gyilkolni nalam, hogy lopni tudjon. Persze bebukott, es elarultam neki, hogy a full gyilkolaszasaval kb. 3 %-ot szedett le, amit 1(!!) tolik felfedese siman uberel.
Előzmény: ZR (56)
ZR Creative Commons License 2001.05.31 0 0 56
He-he...Az induláskor alapított országomat törölték, mert viccből emlegettem a multizást...fél év után visszatértem, az első beszólásom telitalálat volt, azonnal megvonták az írásjogom, amit szintlépéskor sem kaptam vissza...ennek folyománya az lett, hogy eldurvult a játékstílusom, hiszen diplomácia nélkül esélyem sincs taktikázni...így marad mások lenullázása...;-P
Előzmény: Delfi (55)
Delfi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 55
A folytatas:

Horland moderator ur, uzent nekem, hogy nem szabad magyarul irni a forumra. Nos akkoriban es allitolag meg manapsag is, nem mukodott a zold uzenetjelzo. Igy az uzenetet nem kaptam meg, es nem tudtam rola, hogy ramszoltak.
Irtam Horlandnak(akkor meg nem tudtam, hogy az az Attila), es kerdore vontam. Az volt a valasz, hogy miert nem olvasom el a forum etikettet. Mondom neki, hogy a Hodito tukorjatekaban nem fogok angol szoveget olvasni, hisz sem a listan, sem egyebb ajanlokban nincs ilyen kitetel, hogy ott tilos magyarul irni. Mondjuk a nemzetkozi jatekokban mindenki olyan nyelven ir, amilyenen akar, csak ugye miert ne jonne be itt is a diktatori hajlam.
Mondom neki, eloszor talan meg kellene javitani az uzenetjelzot, mielott arra hivatkozva torli valaki az irasjogom. Jott a valasz: "remelem a jovoben betartod a jatek szabalyait. koszi."
Na itt szallt el az agyam, ennyi cinizmusra mar nem lehet valaszolni.
Igy a Conquestes orszagom most is ott varja a gazdajat...

Előzmény: The Yeti (52)
Delfi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 54
A Conquest egy masik tortenet nekem. Az elsok kozott szalltam be oda, es a Hodito foruman kezdtunk el lelkendezni, hogy menjunk es dobjuk fel az uj jatekot, hisz amig nincs orszagokkal feltoltve, addig nem er semmit egy ilyen jatek.
Atmentunk, elinditom az orszagomat, kimegyek a forumra(nalam ez lenyeges szempont!) es en irhattam eloszor a szuz forumra. Yikes! mondtam magamaban, es lekesen beirtam, hogy milyen jo, hogy en avattam fel a forumot.
Elemgyek onnan, rengdezgetem az orszagot, visszanezek a forumra(hatha betevedt mar valamelyik masik forumorult), erre mit latok? Ismet csont ures a forum! Beirom, hogy mi tortenhetett, hova tunt az elobbi beirasom? Visszalepegettem a browserben, ott a beirasom. Nosza copy, es ujra beteszem a forumra a fenti kerdessel.
Puff. 5 kor kitiltas, es orokos irasjog megvonas...

Valamiert nem megy at, akkor kettobe bontom.

Előzmény: The Yeti (52)
Delfi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 53
Szia Frici!

Nincs igazad, hisz ha mindenki mindig csondben marad, akkor ok nyertek, hisz siman megfelemlitik a nepeket.
Az orszagom torlese nem hatna meg, hisz irasjog nelkul eleg nehez kommunikalni, es igy a diplomaciai resz teljesen kiesik a jatekbol, pedig szerintem nagyon fontos resz az is.
Jonehany felreertest el lehetett kerulni, pl. a jatek egyik nagy hulyesege, hogy szovifelderiteni csak tolikkal lehet, viszont ha nyitsz terkaput, es eszreveszik, akkor konnyen elofordulhat, hogy valaki mas is nyitott, aki rabolt is, vagy gyilkolt, de mivel az nem derul ki, hogy a ket terkapubol melyikuk volt, igy mindkettonek jon a retorzio. Konnyeden bele tud setalni az ember abba, hogy egy szovi leggyengebb tagjat meggombozi, es a felmereskor derul ki, hogy inkabb nem kellene probalkozni. De ha ilyenkor kuldesz egy udvarias uzenetet, akkor nem teged fognak utni.

Előzmény: fricy (51)
The Yeti Creative Commons License 2001.05.30 0 0 52
Na várjál ez még semmi.
Conquestben(english version) még amikor 5. szinten voltunk, volt egy emberke, akiről csak a hülye nem vette észre, hogy multizik(ilyen nevei voltak(Zombie Nation , Zombi Nation, Zombi Nation2...) Volt vagy öt országa, és ráadásul nem is játszott jól, és állandóan szivattuk(36 kör vihar+szárazság+földrengés...). Aztán amikor a fórumon jó nagyképűen beszólt, egy kicsit leszóltuk, hogy még ő beszél, vagy legalább ne multizna ilyen feltűnően... Közben egyszer káromkodott a fórumon, és ráadásul magyarul(mindkettőért zártak már ki országot...). Erre azt, aki írta, hogy Zombie multizik kitiltották, mert ugye nem a fórumon kell ezt bejelenteni, mi akik még hozzászoltunk a fórumhoz akkor örülhettünk, hogy nem kaptunk semmi büntetést, Zombiet meg mintha észre sem vették volna, békénhagyták.
Egyébként egy ideje én is abbahagytam mind a kettőt(Hódító+Conquest), mert egy az, hogy meguntam, meg nagyon idegesített, hogy nem lehet fajt változtatni, mert ugyebár még folyamatos feljutás előtt a Hódítós országommal ork lettem, és még akkor az volt a jobb, és úgy gondoltam, hogy akkora, amikorra kell, meg lesz a fajváltás modul is. De nem lett, és ez eléggé idegesített. Közben 1 hétre elment a netem, úgyhogy teljesen széjjelesett mindkét országom, és a szövimmel meg pont akkor bontottak egy MNT-t, persze egy kis apróság miatt. Pedig Topban voltunk. Ez volt Conquestben. Hódítóban pedig kiraktak a klánból(1/A)addig, hogy ne essen szét az országom teljesen, és utánna jöttünk rá, hogy utánna már nem lehet visszamenni ugyan abba a klánba, és akkor abbahagytam.
Úgyhogy most mindkét országom szabin van.

Yetiland Conquest:#1084, a hódítós számomra nem emléxek(valami 23xxx)

Előzmény: Delfi (50)
fricy Creative Commons License 2001.05.30 0 0 51
Delfi: Megértelek, de ha nem akarod, hogy még töröljenek is, akkor inkább csönd... :( Teljesen igaz, de hasonló okból repültem még az első országommal. Parasztok tudnak lenni, és tényleg nem érzik hogy ebből élnek. Pont.
-ffricy-
Delfi Creative Commons License 2001.05.30 0 0 50
Tokeletes idozites, ismet korvaltas pillanatai vannak, ezert a varazslatok modul nem mukodik, nehogy veletlenul tavolba lehessen nezni... : (
Miutan a sokadik alkalom utan szova tettem a forumon, hogy azert ezt mar nem kellene, akkor egy szo nelkul kitiltottak, es megvontak az irasjogom. Ez eleg paraszt dolog volt, de az Attilatol nem is varhato mas. Masnap a szovimtol forumoztam, es kb. az idojaras kaliberu dolgokrol beszelgetve, egyszercsak hopp, ki van tiltva a szovim is, Indoklás: Ha nincs irasjogod, annak oka van. Ilyenkor nem behozunk egy masik orszagot. Multizol? Azert torles jar...
Nos ez mar vicc. A Hodito szabalyzataban semmi olyan nem szerepel, hogy a szovidtol nem forumozhatsz, foleg azert erdekes a dolog, mert rengetegen csinaljak, hogy pl. szabi alatt a szovitol is belepnek a forumra.
Nos en itt kezdtem el azon gondolkozni, hogy abbahagyom ezt a diktatorikus vezetesu jatekot, ahol elkezdi elfelejteni az "atyauristan", hogy ez a "jatek" neki penzt hoz. Nem szeretetszolgalatot tart fenn(bar ott sem divat diktatornak lenni), hanem egy uzleti vallalkozast, ahol o mar jo ideje nem kepes teljesiteni az elvarhato szolgaltatasi szintet.
Delfi Creative Commons License 2001.05.30 0 0 49
Ugyan Utopiat nem jatszottam, de a Hoditot mar gyurom kb. egy eve. Annakidejen en is harcoltam a folyamatos feljutasert, sajna nem az valosult meg, hanem egy keverek valami, ahol vagy eleg a feljutashoz a kotelezo kor, vagy mar rongaljak a moralod, es meg sehol sem vagy a max. foldhoz kepest.
Az allando szabalymodositasok is eleg undoritoak, sosem tudhatod, mikor varialjak at az egeszet, ami eroteljesen felborithatja az egesz strategiadat. Nagyon kenyelmes megoldas, hogy a szervezetlenseget es az atgondolatlansagot elnevezem a Kaosz korszakanak, es ebbe mar minden belefer.
Az allando szerverleallasok teljesen kiszamithatatlanna teszik a jatekot, foleg, hogy rendszeresen a korvaltasok kornyeken jonnek elo. Mar nem is tudom mennyit buktam a kulonbozo piaci vagy kepzesbol jovo egysegek "eltunesen", hisz aki komolyan jatszik, annak sosincs szabad helye a katonak reszere. minek tartanak fent ures helyeket, amikor a katona ugyis azonnal fordul vissza tovabbkepzesre.
slacs Creative Commons License 2001.04.17 0 0 48
Amugy tenyleg sokszor vagyok benn, a munkam miatt sokat ulok gepnel ...
(egyebkent a runa olcso, szoval probalkozhatok nyugodtan)
Előzmény: iceride (46)
slacs Creative Commons License 2001.04.17 0 0 47
Nyilvan mindig a kornyezetedben levo orszagok hatarozzak meg, hogy mi az optimalis vari/toli/katona arany. Ahogy kerultem egyre feljebb, ugy alakult nalam is. (eleinte 2:3:3 volt, mostansag 2:3:5)
Előzmény: iceride (46)
iceride Creative Commons License 2001.04.16 0 0 46
Nem rossz:)
Mondjuk a varázslatok ezexerint rövidek, tehát napi legalább 2, de inkább 3-4 belépést követelnek. De szerintem még így is húzós. Nem is igazán értem, hogy 1800 ha-on 10k tolival hogyan tudnak egyesek ellenni, nekem 1200-on volt ennyi... Nálunk 8k-val már halott voltál...
A lovasság meg szerintem csak akkor jó ha közel s távol nincs senki...
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 45
Ja es sokszor megyek gomb nelkul a tolikkal. Ket akcio es maris tudom mekkora haderovel nezek szembe (epulet felmeres, katonagyilok)
Előzmény: iceride (43)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 44
A 24 koros varazslatokra 20% eselyem van.
A szovikhez nem tudok bemenni, de halistennek eleg aktivak ...
Abban pedig igazad van, hogy 70%-al tobb tolim van a korulottem levoknel. Altalaban kb. 7-10e toli van a korulottem levoknek, nekem 16e ...
A szamitasban igazad van, bar azt is tudni kell, hogy szovitamadasnal nem szamitanak a faji bonuszok.
Katonakbol kb. 20%-al van kevesebb, de itt fenn nagyon sok a lovas, nalam pedig csak elitek vannak ...
A tobbseg amugy nem tud minden tekit 50%-on tartani, nekem pl. napi 600-at kopnak, nyilvan gnomoknal meg tobbet es egy teki irasa 600 arany. Altalaban csak lakas, mg es magia van maxon.
Előzmény: iceride (43)
iceride Creative Commons License 2001.04.16 0 0 43
Még egy kérdés: azzal a kevés varivak hány körös varikat tudsz föltenni?
Előzmény: iceride (42)
iceride Creative Commons License 2001.04.16 0 0 42
Na akkor ha te egy barakkban 52 elitet tartasz, ami a hadtudománnyal effektív 67,6 katona, a gnóm meg 60 elitet, ami effektív 90, akkor a 90/67,6 = 1,331.

Egyébként ha te emberként át akarsz menni egy gnómon tolival, akkor 30%-os tisztánlátás mellett (ami ugye fogalmam sincs, hogy mennyi, de kb 30%) kb. 70%-kal több tolvajt kell tartanod. Ha meg ezt megteszed, akkor meg is érdemled, hogy sikerüljön.

Negyedannyi varival szívesen megnézném, hogyan játszol, még ha a többiek a varázsolgatás nagy részét meg is oldják helyetted. (nem kötekedésből mondom, tényleg kíváncsi vagyok) Persze ugye ha be tudsz lépni a szövik országába, az nagy segítség...

Előzmény: slacs (34)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 41
Erre gondoltam en is, de sajnos tobbet nem tudok rola
Előzmény: DaveD (40)
DaveD Creative Commons License 2001.04.16 0 0 40
Milyen csodákat?
Maga a csodákat vagy mint épületet? Mert hallottam aróól hogy majd a klánoknak azt kell felépíteni minnél előbb de lehet akadályozni nyersanyagok lopkodásával stb.
Igazam van?
Előzmény: slacs (39)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 39
Ezt mar en is hallottam, de abba ne bizz, hogy mar a jovoheten lesz ...
(a csodakat az elso sziten mar kb. fel eve igergetik)
Előzmény: DaveD (38)
DaveD Creative Commons License 2001.04.16 0 0 38
Az elkeserít hogy ork nincs mert én az avgyok bár még csak a 4. szinten vagyok!

Lehet átváltok emberre de gnómra nem akarok!
De állítolag lesz faj módítás4 Nem arra gondoltam hogy amikor fellépsz akkor tudod módósítani hanem hogy a tulajdonságaikat! Vagy nincs iagazam?

Előzmény: slacs (36)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 37
Ja az teny, hogy a kb 1/4 mennyisegu varimmal gombozni mar kb. 2 honapja nem gomboztem, viszont tolikkal is rengeteg mindent meg lehet tudni.
Meg hat azert vannak az embernek gnom szovijei ... :)
Előzmény: iceride (31)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 36
Az elen nagyon nagy kulonbsegek vannak. Nehanyan a jo indulasnak (es a bugoknak) koszonhetoen nagyon elhuztak, de azert mar kezdjuk befogni oket ... :)
Aztan ugy kb. a 40. helytol kezdve mar szorosabban vannak (50e pont alatt).
Amugy tenyleg nagyon sok gnom van (kb. 90%), elo-elo fordul nehany ork es ember is. Bar a top30-ban asszem csak 3 ember van (ork nincs).
Előzmény: Norad2 (32)
DaveD Creative Commons License 2001.04.16 0 0 35
Norad2!

Az a maximum föld annyit jelent hogy annyival még fel leehet lépni! HA már 601 hekit van akkor nem tudsz fellépni! Ilyenkor bontani kell mert csak az számít a földnél ami be van építve fellépésnél!

Ajánlom nektek a hétvégit ha már valamelyik felsőbb szinten vagytok! Nagyon jó szerintem! A toopon meg mindennap más van ;o)))

Előzmény: Norad2 (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!