Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

traficante Creative Commons License 2007.01.17 0 0 32

Sziasztok!

 

Íme pár kép az én drágámról és arról a kőfelverődésről, ami hála istennek már a multé! :)))

Nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, amint ti is látjátok szinte nyoma sincs a sérülésnek! Műbizonylatot is kaptam róla, de szerintem nem lessz rá szükség. :)

Én nyugodtt szívvel ajánlom a mestert mindenkinek!!!

www.szelvedodoki.hu

 

Előzmény: traficante (31)
traficante Creative Commons License 2007.01.16 0 0 31

Hello!

 

A mai nap a M3-on egy drága teherautos kolegának köszönhetően kavicsot kaptam, pont a szemem elé!!!

Valamelyik szaki nem tud ajánlani valakit Bp.-en aki orvosolni tudná a problémát?!

Cserélni nem igazán szeretném így karácsony után. :((

 

Az infokat előre is köszönöm!!!

 

üdv laca

i z i Creative Commons License 2004.04.16 0 0 28
Hello!
Ma voltam a Mesternél a felvonulási téren, minden elismerésem. Az enyém egy inggomb területű levegős kagylósodás volt, ami ~20 perc alatt teljesen eltűnt, csak egy pici pont látszik már kivülről ahol a kavics lepattintott az üvegből egy darabot, a kagylós járatot teljesen feltöltötte üvegszinű ragasztóval.

A srác korrekt, szakmai kommentárral kiegészitve dolgozik, ami nálam abszolút pozitiv volt.

izi

Előzmény: Törölt nick (17)
kivi Creative Commons License 2002.07.20 0 0 27
A hozzám legközelebb eső helyen... :-) A cég nevét nem akarom itt kiírni, de a Hamzsabégi úton dolgoznak (az IMO autómosó mögött) egy garázsban.
Előzmény: Törölt nick (26)
gma Creative Commons License 2002.07.16 0 0 25
A thémához:
egy biztos, apósom "valahol teljesen máshol" csináltatta a kőfelverődést, mint én, drágább volt és szarabb lett neki a végeredmény.
Aki jön szombaton Opel-talira, az megcsodálhatja.

gma

E30M40 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 24
Na asszem ezt is jól szétoffoltuk :P
Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (23)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2002.07.16 0 0 23
Nem, ennyire még ti sem lehettek elvetemültek :)
Szegénykéim...




:)

Előzmény: E30M40 (22)
E30M40 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 22
Kihagytad,hogy az ovikban drogot árulok:)
Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (21)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2002.07.16 0 0 21
Ez csak a szegény, csóró bömzisek számára megoldás, akik a sok kislány futtatása és a fegyverek kereskedelme után ett?l már nem alszanak rosszabbul :)
Előzmény: E30M40 (20)
E30M40 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 20
Megoldás!
Belváros! Szeles idő! Rozoga bérház:)
Leparkolsz:) És "beejtesz" egy cserepet az ablakon ami a tetőről landolt oda:)
Felkeresed a ház közös képviselőjét és a ház biztositója kifizeti a kárt. Jobb lesz mint a javitott;)

Előzmény: kivi (19)
kivi Creative Commons License 2002.07.16 0 0 19
Szia!

Akkor elmondom a problémámat... Kaptam a szélvédőre egy kavicsot, ami csinált egy szép kagylós törést, és a kagylós törés _mellett_ (tehát nem abból kiindulva) egy 1cm-es repedést.
A kagylóst megjavította egy "kollégád", de a repedéshez nem mert nyúlni, mondván: a fúrástól könnyen végigrepedhet.
Pár hétig jártam vele, a repedés nem mozdult. Aztán az első forró napon (talán a hőtágulás miatt) továbbrepedt. Most kb. 25cm hosszú. A repedés a szélvédő alsó szélénél van, az anyósülés előtt. Szerinted érdemes lehet javítani? Meg tudnád nézni valamikor?

Előzmény: Törölt nick (17)
gma Creative Commons License 2002.07.15 0 0 18
Szia!

Na akkor úgy látom megúsztam egy e-mailt :)))
Tudod én vagyok a reggel 10 órás Calibrás tag.
(gyerek + asszony volt velem)
Minden elismerésem, miszter.
Szép munka.

üdv:
gma

Előzmény: Törölt nick (17)
GREGIE Creative Commons License 2000.10.01 0 0 16
Megvan.
Tehát a XIV. Zászlós utcában (Mogyoródin 2. utca jobbra) van a műhely, biztosítót is intéznek.
Van ám a kagylós lepattanásnak egy olyan formája, amit nem tudnak javítani, ha se belülről, se kívülről nincs hiány a szélvédőn, hanem a két rétegközött (?) pattan le egy darab.
Az enyém ilyen...:-(
fargo Creative Commons License 2000.09.30 0 0 15
Szélvédôn repedést javítani lehet, illetve azt tudják megoldani, hogy ne repedjen tovább: kb 8-10 centinként kis lyukakat fúrnak a repedésbe, amit kitöltenek valami spéci ragasztóval. Persze azzal kezdik, hogy aláiratják veled: a felelôsség a tiéd, ha a fúrás során beesik a szélvédô.

A repedés eltűnni nem fog, csak nem reped tovább. (Jó esetben.)

Aztán van ez a műgyanta-feltöltéses módszer a kôfelverôdések eltüntetésére. Akkor az igaz, ha még friss a sérülés, és nem került bele túl sok por, ekkor szinte észrevétlenül el lehet tüntetni. Ha túl kicsi a sérülés, akkor nem érdemes vele bajlódni, mert az ablaktörlô lapát ki fogja szedni a picke műgyanta darabot a lukból.

A kagylós törést a lámpabúrán szinte észrevétlenül megszüntetik, mert ilyenkor a kiesett darab a lámpa beljesében még megtalálható. Nekem egyszer így javítottak meg egy lámpát, a sérülést utána nem lehetett észlelni...

A szélvédô polírozása rizikós, mert sokszor annyira felhevül és egyszerre elvékonyodik az üveg, hogy megreped: a végeredményért szintén nem vállal felelôsséget a kivitelezô. Ezen felül ha nem sikerül tök síkra polírozni a felületet, hanem kicsit hullámos lesz, akkor az üveg torzít, és hosszabb dô után fejfájáshoz vezet...

Elôbb-utóbb úgyis ki kell cserélni a szélvédôt, kár halogatni, meg plusz pénzeket elkölteni a foldozgatására.

cs_geza Creative Commons License 2000.09.27 0 0 14
xiv Mogyorodi utbol nyilik valami katonai rang nevu utca. Asszem a 2. keresztutca a koruttol. TopGlass vagy AutoGlass a neve.
renegade Creative Commons License 2000.09.27 0 0 13
Kedves RENEGADE!

A nevunk egyezik, bar az Index engedte a regisztraciodat, a Unix ugyanis megkulonbozteti a kis- es nagybetuket.

Leellenoriztem, ezen a neven uj vendeg vagy, egyetlen hozzaszolassal. En viszont meg 1998-ban regisztraltattam a magamet, amikor az Indexet meg leanykori neven, Internettonak titulaltak. Azota volt tobb tucatnyi hozzaszolasom, tobb inditott topikom. A forumok hallgatolagosan elfogadott szokasa szerint szeretnelek felkerni, hogy – az esetleges osszetevesztest megelozendo – regisztraltasd magad mas neven, es ezentul azt hasznald.

Koszonettel:

renegade

Előzmény: RENEGADE (12)
RENEGADE Creative Commons License 2000.09.26 0 0 12
Remélem valaki olvassa még, szóval én is segítségre vágyom...
A Wesselényi utcai szervíz (egyébként a Dembinszky utcában van), megszűnt, a Felvonulási téren nem találtam semmi szélvédőjavításra utaló jelet.
Szóval, ki tudja merre lehet javíttatni?
Előzmény: to_jeno (7)
eomer Creative Commons License 2000.05.29 0 0 11
thnx! Rohanok Tescoba. Pedig hogy utálom őket... :-)))
Előzmény: to_jeno (10)
to_jeno Creative Commons License 2000.05.29 0 0 10
Igen, de ott sokkal drágább. Én a TESCO-ban vettem 1400-ért.
Előzmény: eomer (9)
eomer Creative Commons License 2000.05.29 0 0 9
OK! Megprószálom. Kutaknál beszerezhető?
Előzmény: to_jeno (7)
KTMSzepy Creative Commons License 2000.05.29 0 0 8
Ha jól emlékszem a Wesselényi u.-ban (egészen az elején a Ligetnél) van jobbkézre egy műhely, ahol a szélvedőjavítás mellett vállalnak polírozást is. Amikor én arra jártam (kb 2 éve) akkor polírozás helyett inkább új vásárlását javasolta, szerinte sokba van a komplett szélvédő lepolírozása, inkább csak helyi problémákat szokott kezelni. Lehet, hogy azóta változott a helyzet.

Tulywa

Előzmény: eomer (6)
to_jeno Creative Commons License 2000.05.29 0 0 7
Van. Turtle Wax Glass Polish. Kb 1500 az ára. Az egyik kartács azt mondta itt, hogy a fogkrém is jó. Ebben nem tudok nyilatkozni.
Előzmény: eomer (6)
eomer Creative Commons License 2000.05.29 0 0 6
Izé... Tudtok olyan csodaszerről, ami a karcos szélvédőt felújítja? Nem mély karcok, csak sok. Rengeteg. Icaka, meg naplementében kinézem a szememet, annyira szórja a fényt az a rendgetek kis karc. Van erre valami csodalötymő?

üdv
eomer

Előzmény: nazza (4)
Macimedve Creative Commons License 2000.05.29 0 0 5
Budán a Skála parkolójában is csinálják, Gravírozás és kőfelverődés-javítás.
Meg a Budafoki út-Hengermalom út kereszteződésben az Aral kútnál. Bár lehet, hogy ott csak gravíroznak.
Előzmény: nazza (4)
nazza Creative Commons License 2000.05.29 0 0 4
Sziasztok!

Azt pontosan nem tudom, de szerintem repedést nem tudnak javítani, csak a lukat
tudják betömni az említett műgyantával. Bp-en a felvonulási térrel (ami igen nagy darab) szemben van egy kongresszusi épület (a pontos nevét nem tudom, a Hősök tere után kb. a
Liget fasornál (volt Gorkij fasor)). Na ezzel az épülettel szemben az említett Felvonulási téren
javítanak ilyet. Még egy adalék: a Tescoban láttam az autóápolási cikkeknél, hogy lehet kapni azt a hóbelebancot amivel dolgoznak (fecskendő, gyanta, tapadkorongos lyukbehatároló), ha valakinek van kedve csináld-magadban nekiveselkedni ám tessék.

Üdv.
Nazza

IKSZ Creative Commons License 2000.05.29 0 0 3
Karcolás és kavicshely javítható pár ezer forintért. De a repedés hogyan?
PTZ Creative Commons License 2000.05.29 0 0 2
Betétlapot kértél tőle? A biztosító ilyen esetben köteles állni a szélvédőcserét is.

Utána kell menni és közölni vele, mi történt.

Előzmény: fakirr (1)
fakirr Creative Commons License 2000.05.28 0 0 1
Aha, sajnos a pontos eljárást én sem ismerem, azt hiszem valamelyik "kíváló" tv-s autósmagazinban láttam a dolgot, egész olcsón, néhány ezer forintos áron dolgoztak a kollegák (azt hiszem, hogy a komolyabb repedést több anyagból is kihozták max 2500-ért, ami azért nem tétel. Nekem egyébként nem felverodött a ko, hanem rámpottyant egy sódert szállító teherkocsiról... Még jó, hogy nem valami nagyobb darab, csak egy icike-picike.
Előzmény: fakirr (-)
PTZ Creative Commons License 2000.05.28 0 0 0
0 ilyen helyet tudok, pedig nekem is kellene, mert egy kő felverődött...

Úgytudom csak a kagylós törést (üveghiány) tudják pótolni műgyantával, amit aztán felpolíroznak, így pont ugyanolyan, mintha üveg lenne, nem látszódik utána. De a repedést ez nem gyógyítja.

Javítson ki valaki, ha tévednék (remélem tévedek, mert akkor az én problémámra is van megoldás :-)

Előzmény: fakirr (-)
fakirr Creative Commons License 2000.05.28 0 0 topiknyitó
Van egy pici repedés a szélvédomön (márminthogy az autóm szélvédojén). Múltkor láttam, hogy van ahol javítják ezeket, ráadásul elég olcsón. Kérdésem annyi lenne: hol és kik?

Elore is köszi minden infót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!