Keresés

Részletes keresés

Saria Creative Commons License 2020.10.08 0 0 9206

Aktuálisan mennyire foganatosítják a két hetes karantént beutazáskor?

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.18 0 0 9205

Nagyon sajnálom, hogy ennyi bosszúságot okozott. Biztos voltam benne pedig, hogy jöttök. 

 

Az a kocsibérlési ár felháborító. 

 

No, majd ha teljesen biztonságos lesz, s nem jár ennyi aggodalommal.

Előzmény: szofi762 (9204)
szofi762 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 9204

Sajnos nem... indulas előtt 2 hettel a BA törölte a belfasti jaratunkat. Az atszervezes maceras lett volna, és az adott körülmenyek között mar a kedvem is elment tőle... Na meg a belfasti 165 fontos autóberlesünk Dublinban mar 400 euro lett volna! Végén még az a hotel is visszautalta  pénzt ahol nem lemondható, előre kifizetett szállasunk volt.

Maltán kötöttünk ki egy hetre. Hát, nem ugynaz! Nagyon sajnálom, főleg a Titanic múzeumot  meg az Eszak-Ír részt de ez van, előre tervezni most nem lehet! Jövőre biztos nem, de egyszer majd visszaterünk! 

Előzmény: Törölt nick (9203)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.12 0 0 9203

Jöttetek? Milyen?

Előzmény: szofi762 (9201)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.23 0 0 9202

Orulok! Becsbe repultunk volna, igy nekunk egy picit borultak a tervek, mert nagyhirtelen eltunt az osszes ir jarat Becsbe. Ausztria nem zold. Marad a bp-i masik jarat.

 

Ne tudd meg, mennyire bena dolog ez a lista s mennyi huzakodas van mogotte. A politikus itt is csak politikus :-/

 

Jo nyaralast!

Előzmény: szofi762 (9201)
szofi762 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 9201

ZÖLD!

Mondjuk nekem ez nem is volt kérdés, sokkal inkább az hogy egyáltalán lesz e lista....

 

Előzmény: Törölt nick (9199)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.22 0 0 9200

https://www.thejournal.ie/green-list-publication-cabinet-5156156-Jul2020/

 

Eszakrol is atjohetsz korlatozas nelkul. Ugyhogy nem kell lemondanod a szallast, ahogy nezem. Kethetenkent fogjak felulbiralni a listat, majd tartsd a szemed a hireken. Jo es biztonsagos utat!

Előzmény: szofi762 (9198)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.20 0 0 9199

Sajnos, késnek a listával... Pedig jó volna már tudni, hogy zöld-e Magyarország.

Előzmény: szofi762 (9198)
szofi762 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 9198

Köszi hogy írtál!

Igen, az amerikai turistákról én is hallottam... Nem is ertem, mondjuk azt sem miert kell őket beengedni. Ha marad a karantén ellenünk is akkor nyilván nem megyünk, nem kockaztatok a hatósaggal semmit, még ha Derryből at is tudnánk menni egy napra ugy azt se tenném meg. 

 

Hát nem csodálkozom hogy türelmetlenek, elég hosszan eltart ott ez a szigorított helyzet. Itthon már egesz normalisan visszatert az élet, persze kell itt is a maszk a boltokban meg a buszon, vonaton de kb. ennyi. Sőt mi mar voltunk az olaszoknal is egy hetet, ök is jönnek mennek, jókedvűek mint mindig. Azert remélem az írek se veszítették el a humorukat!

 

A kocsmak nalunk nem létkérdés, inkabb a partok meg a hegyek érdekelnek, na meg 8-án mennénk at Donegalba, és bőven ott leszünk még aug.10-e után ha mégis összejön.  Akkor még megvarom mit mondanak hétfőn...

Előzmény: Törölt nick (9197)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.17 0 0 9197

Akiket a pokolba kívánnak, azok az amerikai turisták. Mert azt mindenki tudja, ott mi a helyzet, s állítólag sokan jönnek. De szerintem nem kell számolnod ellenségeskedéssel. Ha egy hely nyitva van, legyen az B and B, vagy látványosság, az számít a turistákra, legyen az helyi vagy külföldi, csak kell tartani a 2 métert és zárt helyen (boltban stb.) kell a maszk. Most már kötelező. 

 

Igen, hétfőre ígérik a listát. Kiváncsian várjuk, hozzád hasonlóan. A hangulat... hogy a turisták felé milyen, nem tudom, de sokan türelmetlenek már, főleg a fiatalabbja szarik az egészbe. A 4. nyitásos fázist elhalasztották aug. 10-ig, addig nincs nyitva kocsma, csak ha 9 eurónál drágább kaját is szolgálnak fel, s mindenhová foglalni kell, s 90 percig maradhatsz. Vendéglők (amelyik nyitva) ugyanígy. Kávézók (felénk legalábbis) működnek, jobbára kiülősen vagy elvitelre. 

 

(Nekem most volt egy amerikai vevőm, aki simán hagyta a fenébe az elvileg kötelező 14 napos karantént, s utazgat. A másik ismerősöm Új-Mexikóból megérkezve pedig ül egy kölcsön lakásban, és karanténozik. Ha gondolod, az utóbbit megkérdezem, meg kellett-e adni adatokat, vagy ilyesmit a reptéren.)

 

 

Előzmény: szofi762 (9196)
szofi762 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 9196

Sziasztok, aki ott él: Milyen a hangulat most Írországban? 

Még mindig nem mondunk le az utazásról, a jegyünket nem törölték és mivel Észak-Írország is zöld listára tette Magyarországot így belfasti érkezésünkkel nincs is gond ha más nem lesz maradunk az észak ír partvidéken, 1 hétig ott sem fogunk unatkozni. Már kezdtem átszervezni a programot, viszont mikor jeleztem a donegali szállásadónknak hogy lemondanánk a  szobát a 14 napos karantén miatt  ő azt válaszolta hogy csak ezért még ne tegyük mert július 20-án új bejelentés lesz, elvileg ott is lesz zöld lista, azt még várjuk meg.

Nos, nekem már nem is ez a félelmem sokkal inkább azok a "tripadvisoros" fórumok ahol kb. 142x elhangzott hogy "Please don't come" Ez most egy általános hangulat Írországban hogy a pokolba kívánják a turistát és ők bizony bezárkóznának év végéig? Mert még ha lehet is menni nem szívesen megyünk olyan helyre ahol nem örülnek nekünk, kinéznek az étteremből, boltból..stb Szóval mi a helyzet most arrafelé? 

Előzmény: Törölt nick (9195)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.10 0 0 9195

Igen, a vírus miatt van, ahogy nézem. 

 

 

Előzmény: szofi762 (9194)
szofi762 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 9194

Egyértelmű hogy törölném, de az augusztusi repjegyünket sajnos egyik légitársaság sem törölte!

 

Egyébként az ír/észak ír határon most csak a vírushelyzet miatt van ellenőrzés ugye? Mert év végéig még nem kellene hogy legyen... 

Előzmény: Törölt nick (9193)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.10 0 0 9193

"Ráadásul nálunk a helyzetet tovább bonyolítja hogy Belfastba érkeznénk a British Airways-szel, ott vennénk fel az autót, Észak-Írországban töltenénk 4 napot és onnan mennénk át Donegal megyébe. Majd vissza a belfasti reptéren autó lead, irány Dublin és az ír reptér. Szóval azt sem tudom mennyire átjárható az ír / észak-ír határ. Az autót az avis visszaigazolta hogy gond nélkül átvihetjük Írországba csak ez még a vírushelyzet előtt volt!"

Uh, ez csak extra szívás. Könnyítsd meg a magad dolgát, s gyertek, amikor már aggodalom nélkül lehet. 

Írországnak nagyon fontos a turizmus, persze, hogy azoknál az országoknál nyomul, ahonnan sokan jönnek, s ahová sokan mennek. Gazdasági érdekek, ugye...

Előzmény: szofi762 (9192)
szofi762 Creative Commons License 2020.06.09 0 0 9192

Úgy látoma azért pozitív irányba változik a helyzet már olvastam a "légi hidakról" ami azon országokkal jelentene összeköttetést ahol hasonlóan kontrol alatt vaa a covid mint Íroszágban:

https://www.thejournal.ie/ireland-airdbridge-5116616-Jun2020/

 

Bár az egyáltalán nem világos hogy miért pont Németországot és Franciaországot emeli ki mint partnert ebben, holott jelenleg mindkét országban jóval elterjedtebb a vírus mint Írországban, sőt... A franciáknál pl. az aktív esetek száma jelenleg 53 917, még az olaszoknál is (akiket meg egyértelműen kizár ebből a  körből) 34 730. Mellesleg a napi esetszám a németeknél már kb. 2 hete pont ugynannyi mint Olaszországban. Na mindegy, gondolom ez pusztán arról szól hogy ez a 2 ország hozza a legtöbb túristát így ők zöld utat kapnak... Mi kis Magyarország meg gazdaságilag nem vagyunk fontosak hogy velünk erről tárgyaljanak.

 

Sajnos tényleg úgy fest hogy ez törölve lesz. Ráadásul nálunk a helyzetet tovább bonyolítja hogy Belfastba érkeznénk a British Airways-szel, ott vennénk fel az autót, Észak-Írországban töltenénk 4 napot és onnan mennénk át Donegal megyébe. Majd vissza a belfasti reptéren autó lead, irány Dublin és az ír reptér. Szóval azt sem tudom mennyire átjárható az ír / észak-ír határ. Az autót az avis visszaigazolta hogy gond nélkül átvihetjük Írországba csak ez még a vírushelyzet előtt volt! 

 

Előzmény: Törölt nick (9191)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.26 0 0 9191

Ezt nyilván te is megtaláltad:

 

https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/coronavirus/

 

Ez nyilván a vírushelyzettől változik majd, lásd előbbi hozzászóló.

Én halasztanék.

Előzmény: szofi762 (9189)
TD Garden Creative Commons License 2020.05.21 0 1 9190

A mostani tervek szerint a pubok csak július közepén nyitnak, az idegenforgalom augusztusban.

Nyilván a járványhelyzet függvényében változhat, addig karantén van.

Ott orvos a miniszterelnök.

Előzmény: szofi762 (9189)
szofi762 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 9189

Sziasztok!

 

Van még aki továbbra is Írországban tartózkodik/él? Van arról informácó hogy a 14 napos karantén meddig lesz érvényben? Az 5 pontos nyitási tervet ismerem, de abban a  kartanténról meg külföldiek beengedéséről nincs szó. Augusztusra van foglalásunk...

Köszi!

Gyula Creative Commons License 2019.10.21 0 0 9188

A fapadosok mostani algoritmusa szerint kb 8-10 héttel indulás előtt lehet a legjobb árat találni a járatok többségére. Nyilván függ töltöttségtől, és vannak extrém keresett dátumok, de nagyjából kb ez szokott működni.

Másik 'alapszabály': ha találsz számodra megfelelő jegyárat, meg kell venni.

szofi762 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 9187

Hát igen, köszi. Most még a British Airways is olcsóbban jön ki mint a fapados jegy. És ott nem kell hozzápakolni a bőröndöt meg az ülőhelyet!

Előzmény: Meltdown (9186)
Meltdown Creative Commons License 2019.10.21 0 0 9186

Most a 130 az olyan ár, hogy legyen, csak dob a gép egy számot.

Idén kb. május végén foglaltuk augusztust, kettőnknek Ryannal 80 alatt volt.

 

Skyscanneren be tudod állítani az útvonalra árváltozás értesítést, látod, hogy változnak az árak, szóval én csak jöv. tavasszal/nyár elején foglalnék, fapadra amúgy is ökölszabály a 6-8 hét indulás előtti foglalás.

Előzmény: szofi762 (9185)
szofi762 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 9185
4 évvel ezelőtt is novemberben vettem Dublinba jegyet augusztusra 2 főre retúr 80 000 volt, tavaly Bp -Edinburgh szintén augusztusra 75000/2fő. Na ehhez képest most a 130 000 az amit sokallok. Tisztában vagyok vele hogy az augusztus a legdrágább de a munkánk miatt csak ilyenkor tudunk elszabadulni egy 10-14 napos nyaralásra.
Egyébként lehet Pozsony Dublin lesz a megoldás, étdekes ott 220 euro körül megvannak a jegyek.
Nekem fontos hogy időben meglegyen a jegy mert csak utána tudok szállást, autóbérlést foglalni. És igen, az autót mindig decemberben lefoglalom és utána havonta rákeresek hogy van e olcsóbb verzió. Még sose volt, április -május környékén már rendszerint 40-50%-kal drágább..
Előzmény: TD Garden (9184)
TD Garden Creative Commons License 2019.10.18 0 0 9184

Novemberben jövő nyárra nem érdemes jegyet venni Írországba, főleg nem fapadra, mire számítasz augusztusban? Mi a jó ár neked, amikor az összes magyar gyakorlatilag akkor jön haza? Ezért az a legdrágább hónap.

Tapasztalatom szerint 3-4 hónappal indulás előtt érdemes keresgélni, de nagy csodát ne várj. Nem hiszem, hogy a repjegy kereső novemberben jöv nyárra jó árat generálna, mert egyszerűen az még messze van nekik is.

Kinti barátaink azt mondják akció esetén nem főszezonban pár euróért át lehet repülni meccsre Liverpoolba, na mi ilyen árakat nem találtunk. Budapest július-augusztusban a legdrágább, ők pl. júniusban, vagy szeptemberben járnak 2 főre kb. 50 k. 

 

Most aug.-ban voltunk Dublinban Ryanairral, onnan jártuk be a sziget eddig nem látott részeit. 

Már most is angliai átszállással akartam repülni, de macerás volt, Londonban nem azonos reptér stb., illetve fapadnál számítani lehet késéssel is, visszafele bő 2 órával később indultunk.

 

 

Előzmény: szofi762 (9183)
szofi762 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 9183

Nem is tudom, az augusztusi jegyeket nem nagyon szeretik levinni... Novemberben szoktam megvenni a nyári jegyeket, ez bevált, szóval még várok, csak tájékozódom.

Na meg hátha addig az okos politikusok kitalálnak valamit. Mert nem árt azzal is kalkulálni hogy lesz e extra költsége vagy nehézsége ha Belfastban vesszük fel az autót de 5-6 napra az ír oldalara is átmegyünk vele. Ráadásul a  font is mozog rendesen, szeptember elején 365 körül volt most meg 382!

Előzmény: giornalista (9181)
szofi762 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 9182

Nem is értem, pedig olyan gyönyörű ez a sziget. Én alig várom hogy visszatérjünk. De nem baj, legalább nem lepi el a  tömegturizmus! 

Előzmény: Törölt nick (9179)
giornalista Creative Commons License 2019.10.18 0 1 9181

jövő nyárra még felesleges most megvenni a jegyeket, mennek majd lejjebb az árak.

 

egyébként én Lufthansával szoktam repülni, átszállással ugyan, de sokkal olcsóbb, mint a Ryanair. nem ritkán ugyanannyiból kijön a Lufi oda-vissza, mint a Ryanair egy irányba...

Előzmény: szofi762 (9177)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 0 9180

A skyscanner oldalon nézd még meg a jegyeket, ha még nem tetted.

Előzmény: szofi762 (9177)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 0 9179

Ritkán nézek ide, nincs élet.

 

Ó, ha tudnánk, mi lesz a határral! 

Előzmény: szofi762 (9177)
dundalk Creative Commons License 2019.10.15 0 0 9178

Az Easyjet-nél biztosan megoldható. Gondolom a BA, Lufthansa-nál is van átszállós.

 

 

A politikusok sem tudják még, hogy mi lesz a határral.

 

Előzmény: szofi762 (9177)
szofi762 Creative Commons License 2019.10.15 0 1 9177

Jól látom hogy tavaly óta senki nem járt ezen a fórumon...?

Mi úgy döntöttünk ideje visszamenni Írországba! Nézegetem a jövő nyári Budapest Dublin repülőjegyeket de elég magas árakat dobott ki a ryanair. Mivel kifejezetten Észak-Írország és Donegal megye a cél gondolkozom egy átszállásos Budapest Belfast vonalon. Van valakinek ötlete hogy hol melyik légitársaságnál érdemes keresgélni?

Illetve ott élőknek van arról infója hogy a brexitet követően az ír- észak ír határ mennyiben fog változni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!