Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 16
pedig van pár elvtárs akit jelenleg egész flottul véd tök feleslegesen.
Előzmény: Egyszerűen nick (14)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2010.11.01 0 0 15
aztán miért ne?
Előzmény: Egyszerűen nick (14)
Egyszerűen nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 14
Nem, ez ne is változzon.
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 13

Ebben lesz szerintetek változás?

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.27 0 0 12
Remélem a mentelmi bizottság felfüggeszti Rapcsák és Pallag mentelmi jogát. Hadd álljanak csak biróság elé a magánvádas eljárásokban!
Derek Creative Commons License 2000.05.29 0 0 10
"Szeretnem tudni van-e stisztika arrol, hogy a valasztok korebol hanyan helyeslik a MENTELMI-jogot?
Mert ezt ugye, ok krealtak ossze valasztasuk utan!"

Nem, a mentelmi jog az vegigkiseri az egesz parlamentarizmus tortenetet. Eredeti celja az volt, hogy vedelmet biztositson a kepviseloknek, hogy a parlamentben elhangzott dolgokert pl a kiraly ne foghassa le oket, mint veszelyes elemeket. Ezert hulyeseg Kover beperlese azert amit a nyuvezesrol mondott, mert ez pont a mentelmi jog ala esik, hiszen a parlament unnepi ulesen hangzott el.

Előzmény: II.George (4)
Keke Creative Commons License 2000.05.29 0 0 9
Jó kérdés...Ha jeletkezel katonának...esetleg megvárod a 65. évedet, TE is jogosult leszel..
Ők elérték, hogy végigcsináltak egy választást, egy város adtda rájuk a voksát..ezek után talán elvárható, hohy az országunk első embereit megillesse néhány dolog.(Pl. a miniszterelnök ne Trabanton jelnjen meg közszerepelni).Talán indulj a köv. választáson...Véleményem szerint én örülnék, ha a politikusok (akár ingyen) tömegközlekednének, ezzel is példát mutatva.
Előzmény: untermann (8)
untermann Creative Commons License 2000.05.29 0 0 8
offtopic
Ma reggel a BKV-n volt alkalmam olvasgatni az utazási feltételek című besztszellert. A katonákon, nyugdíjasokon, vakokon, hadiözvegyeken/árvákon kívül még egy csoport utazhat ingyen. Szabad a gazda? Az országgyűlési képviselők... :o(
Én mér nem?!
General Robert Lee Creative Commons License 2000.05.29 0 0 7

Kedves drugics!

Ha szerinted nem adták ki a csopaki Szabót, akkor a bíróság hogyan ítélhette el garázdaságért? (igaz nem letöltendő börtönre), de attól még bíróság elé állt, ehhez pedig a mentelmi jog felfüggesztése szükséges.

Előzmény: drugics (3)
lemuel_gulliver Creative Commons License 2000.05.29 0 0 6
A topic indítással arra céloztam, hogy a mentelmi jog örve alatt a képviselők mindent megtehetnek,amit te vagy én nem. Van egy réteg, amelyik ezt gátlástalanul ki is használja.
Tony Creative Commons License 2000.05.27 0 0 5
!!! EZ A LEG NAGYOBB BIBI !!!
II.George Creative Commons License 2000.05.27 0 0 4
Szeretnem tudni van-e stisztika arrol, hogy a valasztok korebol hanyan helyeslik a MENTELMI-jogot?
Mert ezt ugye, ok krealtak ossze valasztasuk utan!
Előzmény: drugics (3)
drugics Creative Commons License 2000.05.26 0 0 3
Én meg aztat gondolom, hogy pl. a csopaki "kmcsirtóterminátort" nem adták ki. A kéz pedig nagyon is mossa a kezet...
Kíváncsi lennék arra is, hogy kit kellett csuklyában kimenteni a kupiból? Csak nem a "leples bitangot"?
Okos Mikulás Creative Commons License 2000.05.26 0 0 2
Én asztat hallottam -persze lehet, hogy nem igaz- hogy van egy megállapodás a parlamenti pártok között, hogy a nyilvánvaló, BTK-s eseteket leszámítva nem függesztetik fel egymás mentelmi jogát.

Például Szanyi Tibor állításairól hiába bizonyosodik be, hogy hazugságok voltak, az FKGP nem fog a mentelmi joga felfüggesztése mellett voksolni.

Kéz kezet mos...

General Robert Lee Creative Commons License 2000.05.26 0 0 1

Nem értem, miért baj az, hogy több képviselő mentelmi jogát kérték ki. Ők is emberek, elvileg egy közlekedési vétség miatt is kell kérni a mentelmi jog felfüggesztését, ilyen eset viszont bárkivel előfordulhat.

A mentelmi jogot pedig olyankor nem függeszti fel a mentelmi jogi bizottság, ha rágalmazásról van szó, legyen bármilyen párti a képviselő. Abban viszont nincs igazad kedves topicnyitó, hogy egyetlen képveselőt sem adott ki a parlament. Ha így lenne, akkor Boldvai, a csopaki Szabó, hogyan állhatott volna bíróság elé?

A sima köztörvényes bűncselekmények miatti feljelentéseknél ki szokta adni a Parlament a képviselőket, sokszor saját kérésükre. Ne úgy képzeld el, mintha a képviselő vinnyogva ragaszkodna a mentelmi jogához, és könyörögne, hogy ne adják ki semmiképpen. Ez nekik is érdekükben áll, mert bíróság előtt tisztázhatják magukat.

cinquecento Creative Commons License 2000.05.26 0 0 0
A nullázás elől még a mentelmi joga mögé sem bújhat el senki.
Előzmény: lemuel_gulliver (-)
lemuel_gulliver Creative Commons License 2000.05.26 0 0 topiknyitó
Olastam néhány hete egy megdöbbntő elemzést a politikusok mentelmi mjogával kapcsolatosan. Kiderült, hogy a jelenlegi kormányzati időszakban többször kérték a mentelmi jog felfüggesztését, mint az Antall-Boros kormány négy éve alatt. Ennek ellenére egyetlen képviselőt sem adott ki a Parlament.
Nos?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!