Keresés

Részletes keresés

Nyammm Creative Commons License 2007.07.09 0 0 33

Pavlov3:

 

 

Kolosszeum: Olaszok gondolom szeretik, amúgy földrengés vagy bármi más következtében 30 percen belül bármelyik nevezett összedőlhet, szóval ez nem indok. Förmedvény? Szerintem csinos, ráadásul elég jól megtervezett, kiüríteni azt bármi ok folytán is könnyű volt (50 ezer ember 5 perc alatt elhagyhatta), vizet vezettek be, stb.

 

Petra: Te sem tudod, miben varázslatos ez a hely. Zsidóknak nyalunk? Tudtad, hogy Petra eredetileg arab városka volt?

 

Akropolisz: Ez ókori görög, Hősök terén lévő klasszicista, és sokban különböznek, nézz utána.

 

Alhambra az egyik, Granada fölé emelkedő magaslaton áll, a mór alkotóképesség legszebb fennmaradt példája. Erődpalota egyébként, de a Google segítene rajtad, ha azt sem tudod, mi ez.

 

Angkor: Hova jársz te kínai kaját enni? :D Ez amúgy kambodzsai, kicsit másabb a kínai művészetnél.

 

Eiffel-torony: Ebben legalább egyetértünk.

 

Stonehenge: Tudod mire jó, hogy építették? Mint a piramisok. Az is kőből van, egyébként, nagy halom kő, nemde? Az a pár 2 méteres kő valójában 80 db 40 tonnás, 30 kilométerről szállították oda és állították fel. Kr.e. 2000-3000 körüli időben egész jó teljesítmény. Tegyél egy ilyen "könnyű" kövecskét 2 másikra vízszintesen. Hajrá.

 

Hagia Sophia: Építészeti remekmű, mint az Eiffel-torony, csak a népnek ezt kell magyarázni.

 

"Kiyoizé (Japán): erről sem hallott még senki..." Hú, ne is haragudj, de rémesen műveletlen vagy.

 

*az a német kastély*: Neuschwanstein? Mint egy tündérkastély, olyan, Disney-t is megihlette, neki elég nagy fantáziája volt, izgalmasnak ítélte, nem mint te.

Usa szabadságszobor: Szerintem sem nagy cucc. Amúgy a többi is egy nemzet jelképe.

 

"Timbuktu: ja, meg Makkó-Jeruzsálem. De legalább az utolsó helyen áll:)" - Hát erre inkább nem mondok semmit...

Pavlov3 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 32
Eddig se nagyon érdekelt a dolog (ki tud eléggé angolul, hát nem?), de pár dolog nevetséges - mind a részeredményekben, mind a lehetséges építmények listájában.

1.) Milyen alapon pofázik bele holmi bizottság az emberek szavazataiba? Tehát bunda az egész.
2.) a "csodák":
- szép és jó, hogy bekerültek az indián kultúrák, de minek 2 helyezés nekik? Egyet én kivennék. Maradjon inkább a piramis, hisz akörül is van város.
- kolosszeum: legkésőbb 30 év múlva úgyis végleg összedől ez a förmedvény. Senki nem szereti. Miért nem veszik le a listáról???
- Petra: nyalunk a zsidóknak, vagy mi van? Pár sziklába vájt üreg nem éppen kiemelkedő látványosság....
- akropolisz: csak a Hősök terén van 3 ilyen épület. El vele.
- Alhambra: ez meg mi?
- Angkor: láttátok akár képen? jelentéktelen vacak. Egy mai kínai vendéglő-pagoda több izgalmat hordoz. Én elhiszem, hogy turiták sokat látogatják, de nyilván azért, mert megfizehtető az út, meg mittomén, tán van arra tenger:(
- Eifel-torony: ez jobb helyezést érdemelne - ha egyszer elmagyaráznák a népnek, miért is "építészeti remekmű". Mert az. Kinézetre semmi extra, de a mögötte lévő koncepció igenis pazar. (meg lenne vmi érdemleges európai cucc)
- Stonehange: aki látta élőben, az tudja, semmi csodálatos nincs bnne. Pár 2m-es kődarab, ammik közül az a 3 maradt épen, ami a képeslapokon látszik, a többi a földön hever. A komplexum-mitológia csak legenda - tapasztalat elsőkézből.
- Aya Sophia: megint egy turistahely, ami nem érdemli meg a nevezést.
- Kiyoizé (Japán): erről sem hallott még senki...
- meglepő módon a Kreml megérdemli a nevezést. Azér győzni nem nagyon lenne értelme hagyni...
- *az a német kastély*: német. kis jelentőségő. Mi benne az izgalmas?
- USA szabadságszobor: miután itt a Világ csodáiról van szó, nem egy nemzet jelképéről (hiába ismert) véleményem szerint be sem kerülhetett volna.
- Timbuktu: ja, meg Makkó-Jeruzsálem. De legalább az utolsó helyen áll:)
Easy_t Creative Commons License 2006.06.04 0 0 31
Hat szerintem eleg botranyos, h. jelenleg a neuschwansteini kastely az elso hetben van, az akkori techikai szinvonallal, akkor mar sokkal csodalatosabbnak tartom a Milleniumi Földalattit (mert ugye kb. egy idoben epultek).
Előzmény: rettegen (28)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.28 0 0 30
Egyszer ugyis felrobbantom az osszeset. Vagy viszek egy nagy elektromagnest a holdra, oszt maj` jol folszippantja az osszeset!! :)
Előzmény: jkarhu (26)
deltoid Creative Commons License 2000.05.28 0 0 29
Ha mán volt bor, legyen sör is:
1. Ceské Budejovicky Budvar
2. Plzensky Prazdroj
3. Früh Kölsch
4. Salzburger Stiegl
5. Münchner Löwenbrau
6. Dreher Pils, Budapest
7. Ursus Pils Cluj-Napoca
Előzmény: rettegen (28)
rettegen Creative Commons License 2000.05.26 0 0 28
Földalatti Vasút
Lánchid:) hogy egy kicsit haza is beszéljek...
atombomba felhőgombája
Hoover-gát
Bajkál-Amur vasútvonal

ezek csak a többi mellé tippek

kadarka Creative Commons License 2000.05.26 0 0 27
A Világ hét csodája krisztus után:

- Badacsonyi rajnai rizling '98 (Szeremley)
- Nemesgulácsi Budai Zöld '97 (szeremley)
- Cabernoir '97 (Malatinszky)
- Cabernet sauvignon '97 Unfiltered (Malatinszky)
- Szekszárdi kadarka '98 (Vesztergombi)
- Bock Cuvée '95 (Bock)
- Wunderlich Alajos borai

Remélem ezekre mind lehet szavazni. Már mászok is át arra a honlapra.

jkarhu Creative Commons License 2000.05.26 0 0 26
A mobiltornyok ellenszerét szerintem ne a vegyszerboltban keresd, hanem a vas-műszaki kereskedésekben. Úgy hívják, hogy flex. Jó nagyot válassz.
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.26 0 0 25
En csak ket dolgot javasolnek:

-piros-feher Westel&Pannon atjatszotornyok - az elso biomechanikus, magatol szaporodo epitmeny, ket ev alatt tobb mint 5 db. nott a kornyekunkre, es a vegyszerboltban nincs ellenuk permetszer

-a kerti WC-nk, hihetetlen atmoszferaja van

jkarhu Creative Commons License 2000.05.26 0 0 24
Ez itt a javaslatok + a kötözködés helye.

A kristály palotát emlékeimszerint a múlt század közepén, az első (világ)kiállításra építették és amaga korában csodának számított. Tiszta üveg, rengeteg gázlámpával megvilágítva belülről, úgyhogy valóban úgy nézhetettki, mint egy nagy kristály. Asszem,már nemlétezik. (Akkor viszont filmet sem lehet róla készíteni. Na mindegy.)

Előzmény: LGyuri (23)
LGyuri Creative Commons License 2000.05.25 0 0 23
Lehet kotozkodni is, vagy ez most csak a javaslatok helye? :-)
leha Creative Commons License 2000.05.25 0 0 22
igasságtalanság, hogy pl a Nazca vonalak kimaradtak, pedig még mostanában sem tuggyák, hogy mi a CSODÁT jelentenek ...

Hoower - gát
Maginot- vonal
Csalagút
Panama - csatorna
Kínai Nagy Fal (?) /mikor épült?/
Eifel torony /így írják?/
Golden Gate Bridge

LGyuri Creative Commons License 2000.05.25 0 0 21
Kristaly-palota? Ezt nem ismerem. Igaz, eddig csak kb 6 orat volt szerencsem Londonban csatangolni, ugyhogy nem mondhatnam, hogy jol ismerem. Ha off, akor maganba is koszonettel veszem az infot.
Előzmény: jkarhu (20)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.25 0 0 20
En az okori 7 csoda mintajara javasoltam _egyedi_ dolgokat - írod. Azt hiszem, maradjunk meg ennél. Úgyhogy bővítem is a listát:

- a londoni kristály-palota
- sidney-i operaház (úgy tudom, a legjobb akusztikával rendelkezik az összes operaház/koncertterem között)

Előzmény: LGyuri (19)
LGyuri Creative Commons License 2000.05.25 0 0 19
:-D :-) !!!!

Igaz, van meg nehany ilyesmi. En az okori 7 csoda mintajara javasoltam _egyedi_ dolgokat.


Edison valoban zseni volt! Gondolj bele, hogy ha nem talalja fol a villanykortet, akkor estenkent gyertyafenynel interneteznenk... :-)

Előzmény: jkarhu (18)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.25 0 0 18
Nem a természetiekre gondoltam, hanem mondjuk a villanykörtére. Elméletben értem a működését, mégis kész csoda számomra, hogy felkapcsolom a villanyt, oszt világos van.:-)
Előzmény: LGyuri (17)
LGyuri Creative Commons License 2000.05.25 0 0 17
Termeszeti csoda az mas kategoria. A Vilagorokseg Listan vegyesen vannak, de ha jol ertettem, itt most csak ember altal keszitett cuccok nevezhetnek. Egyebkent szerintem a termeszet csodai is megernenek egy topicot.
Előzmény: jkarhu (15)
deltoid Creative Commons License 2000.05.25 0 0 16
3. T. Zoltán tapír-alakú táskája
4. Sz. Eduka moha-kompozíciója a plüssdarazsakkal
Előzmény: jkarhu (15)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.25 0 0 15
Szvsz elgondolkodtató, hogy a mai (tegnapi)fejlett építési technológia mellett lehet-e csodának nevezni bármilyen hatalmas/legnagyobb stb. építményt, hidat. Rögtön meg is válaszolom: ha mérnöki, kivitelezői lelemény áll mögötte, akkor szvsz igen. Így viszont a felhőkarcolókat (még ha a legnagyobb is a világon) nem sorolnám ide, ám pl. Eiffel mester tornyát igen. Meg mondjuk a közép-amerikai zikkuratokat is (és akkor a korszerű építési techonlógiát el is felejthetjük.)
Újabb kérdés viszont: csak épületeket/építményeket soroljunk fel?
Előzmény: gauloises (14)
gauloises Creative Commons License 2000.05.25 0 0 14
A Nagy Fal mehet, nemkülönben a Tadj Mahal (Bár az lehet, hogy Kr.e.?).
Kibővíteném a Macchu Picchu-val.

A NYC-i Szabszobrot kihagynám.

Ja, az Eiffel is OK.

Előzmény: LGyuri (10)
LGyuri Creative Commons License 2000.05.25 0 0 13
Ja, esetleg meg lehetne jelolni a ket nagy csatornat: Panama + Suez...
LGyuri Creative Commons License 2000.05.25 0 0 12
Sorry, ezt elfelejtettem. Akkor a maltai megalit sirok is kiesnek...

Egyebkent elgondolkodtam a dolgon, hogy melyik kontinensen mit tudnek... Vajon csak az en szukos ismereteim miatt tudok javareszt Europabol (meg nehanyat Azsiabol)? Az (eszak)amcsik biztos roppant buszkek lennenek a felhokarcoloikra, de en nem szavaznek rajuk. Afrika meg most fejlodik, Ausztraliaban pedig nincs sok grandiozus dolog. (Attol meg klassz helyek vannak...!)

Talan meg a "modern kolosszusok":

- new-yorki szab.szob.
- rioi Krisztus

Előzmény: jkarhu (11)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.25 0 0 11
Jelölések egy része sajnos elutasítva, mert a kiírás szerint a Krisztus utánépült/készült dolgokra lehet szavazni. Amúgy jó kis lista.
Előzmény: LGyuri (10)
LGyuri Creative Commons License 2000.05.25 0 0 10
En a kovetkezoket jelolnem (amugy otletborze-szeruen):

- Kinai nagy fal
- Carnac-i menhirek
- A pisai katedralis epuletegyuttese
- Majd az osszes gotikus katedralis :-)
- Istambuli kek mecset
- Eiffel-torony
- Petra romvaros
- Angkor
- Oresund hid
- Valahol Japanban is van egy hid-alagut sorozat...
- Az atheni akropolisz
- A kinai agyaghadsereg
- Meg mindig a piramisok, de a del-amerikaiak is
- Tadj-mahal

Na, ezek az elso otleteim. Majd lehet, hogy jon meg...

deltoid Creative Commons License 2000.05.25 0 0 9
1.P. Attis bőr bézbólsapkája
2. M. Gábor nádfonatos csillárventillátora
3.J. Csocsesz fogazata
Előzmény: Kilroy (7)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.25 0 0 8
Építik folyamatosan, de mindig úgy néz ki, mintha félkész lenne.

Egyébként bővítsük a kört, nem biztos, hogy feltétlenül csak épületekre lehet szavazni.

Előzmény: Kilroy (7)
Kilroy Creative Commons License 2000.05.25 0 0 7
Egy tipp: A barcelonai, Gaudi által tervezett Sagrada Familia templom. Nem tudom, hogy befejezték-e már (eredetileg félbe lett hagyva), de azért szerintem mindenképpen impozáns épület.
jkarhu Creative Commons License 2000.05.25 0 0 6
Na jó, írok még egyet, hátha valaki ráharap szegénykis topikomra:

cordóbai katedrális

Előzmény: jkarhu (5)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.25 0 0 5
Egy szavazat, strigula behúzva. Látod, mégis értesz hozzá:-)
Előzmény: TRA 395 (4)
TRA 395 Creative Commons License 2000.05.25 0 0 4
Bocs, hogy megint belepofázok. Nekem speciel a Bács Volán Rt. új Ikarus 955-se ér fel a világ új csodájával.
Előzmény: jkarhu (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!