Keresés

Részletes keresés

M_Árpi Creative Commons License 2001.06.13 0 0 233
Én nem is tudtam, hogy az USA-ban már vagy egy tucat tagállamban bevették a jogrendszerbe, hogy a szexuális orientáció nem lehet alapja a megkülönböztetésnek. Most Marrylandben van terítéken a téma, és nagyon odavannak az ellenzők...

()http://www.cnsnews.com/ViewPolitics.asp?Page=\\Politics\\archive\\200106\\POL20010613a.html

Birka amerikaiak!

eksön_ Creative Commons License 2001.06.08 0 0 232
Nem tényleg nincs, de ha akarod csinálok neked:)))
Előzmény: Elephant (231)
Elephant Creative Commons License 2001.06.08 0 0 231
Olyan nincs iiiiss... vagy van? Most nem mindegy? Ez a topic egyébként is zombi állapotban volt. Néha beírtam valamit, és kész.
Előzmény: eksön_ (230)


eksön_ Creative Commons License 2001.06.08 0 0 230
Ez nem meglepetés, az egész világ ilyen, meleg vagy nem meleg, pont ez az, ennek nem sok köze van a topikhoz, inkább a mér nyúltad le a doménemet topikba volna jó.
Előzmény: Elephant (229)
Elephant Creative Commons License 2001.06.08 0 0 229
Most mé'? Most már legalább tudjátok mi folyik a nagy meleg világban. De tényleg, hát ez van. Ez nem két-három ember hülyesége. A legtöbb melegnek csak azér' nem b@ssza a scsőrét, mert nem tud róla. És vannak cifrább sztorik is pl. a Pride körül. KONEC.
eksön_ Creative Commons License 2001.06.08 0 0 228
Ebben a topicban az volta jó, hogy nem jöttek a gyűlölködők, de úgy tűnik volt akinek már hiányzott egy kis pengeváltás.

Mindegy, szerintem spongyát erre a kis kisiklásra.

benjámin Creative Commons License 2001.06.08 0 0 227
Most a hülye vitátokkal tönkrevágtátok a topicot? Kár lenne érte...

Nem csodálom, hogy nem szól be senki ide, miután elolvassa az utolsó pár hozzászólást...

(Nem akarok "papolni" senkinek, de ezt privátban is elintézhettétek volna.)

zsebi Creative Commons License 2001.06.02 0 0 226
Öri hari... Na igen... Tényleg kár volt még ezt a 2 mondatot is szólni... El is bujdosok szégyenemben örökre...
Előzmény: San_ (224)
Elephant Creative Commons License 2001.06.01 0 0 225
Kettőt. Első sor és később jött S.B.
Mondjuk nekem mindegy.
Előzmény: San_ (224)
San_ Creative Commons License 2001.06.01 0 0 224
Egyetlen nevet szerepeltettem, de az ő neve nem titkos, ő a LLE elnöke, ami együtt jár a közszerepléssel, bárki ismerheti. Szerintem nem volt hiba.
De azért köszi a figyelmeztetést :)
Az öri hari pedig nem rajtunk múlt(lik).
Előzmény: Elephant (223)
Elephant Creative Commons License 2001.06.01 0 0 223
Na ebbe már nem tudok beleröfögni, de annyi biztos, hogy megint beigazolódott az elméletem, hogy ha két vagy több buzi együtt akar dolgozni, abból előbb-utóbb hiszti lesz, mindenféle "öri harival". Szóval ez azért vicces... nekem.

San_, csak annyit, hogy talán nem volt valami okos dolog neveket írnod.

San_ Creative Commons License 2001.06.01 0 0 222
Kedves Ádám,

Nagyon helyesen mondod, hogy ingyen semmit nem adnak, azt sem, hogy az ember feláldozza a szabadidejét 4 éven keresztül egy szervezet munkájának el?segítésére. Azt vártam volna legalább cserébe, hogy akit(ket) addig barátaimnak véltem -nagyot tévedtem, dehát ez van- mellém állnak és megpróbálnak segíteni még akkor is ha pl. ezt igen er?szakos és befolyással bíró egyesületi tag vagy tagok nem jó szemmel néznék. Ezt veheted magadra úgy is mint a Háttér akkori ellen?re vagy magára veheti a Háttér elnöke is, mint ahogy ti már a m?botrány kirobbanása el?tt hónapokkal tudtatok a dologról, aztán úgy viselkedtetek, mint az a bizonyos a f?ben.

Nem akarom a Háttér ügyeit (mert azt csináltak bel?le) kiteregetni itt, dehát te akartad, mert azt nem gondolhattad, hogy ehhez nem fogok hozzászólni vagy nem olvasom a fórumot - mivel te mondtad, ez a szakmám :).

Nos, a történet: Miután az els? megbeszélést tartottuk a domain-névvel kapcsolatban, amikor valóban azt ajánlottuk a Labrisz választmányának, hogy használják ahogy akarják -külön felhasználónevet és jelszót kapnak - csak helyezzenek el egy bannert az oldalon. Erre azt a választ vágták ki: NEM, NEKÜNK TULAJDONJOG KELL! Semmiféle kompromisszum vagy további lehet?ség megbeszélésére nem adtak lehet?séget. S?t, azzal támasztották alá igényüket, hogy ha nem adjuk akkor testületileg kilépnek a n?k a Háttérb?l, amit józan ésszel is zsarolásnak neveznek. Ezt egyébként mennyire tekinted korrekt lépésnek? Ha mindezt megtették volna, a telefonszolgálat szépen megsz?nt volna. Ekkor született meg az a bizonyos egetver?(!!) ár, amit egyébként Sándor Beáék kényszerítettek ki a viselkedésükkel, de nem is gondoltuk komolyan. Ha ?k megzsarolnak minket és a Hátteret, akkor ez miért a b?n netovábbja a szemükben/szemetekben?
Aztán a két bizonyos Háttér (és Labriszban is...) választmányi tag tüntet?leg és színpadiasan lemondott tisztségér?l, mert itt internetes maffiózók de f?leg férfiak akarnak beleköpni az ? levesükbe.
Az ezek után történeteket csak a következ? szavakkal (és nem én vagyok az els? a Háttérb?l) tudnám jellemezni: az intrika magasiskolája. Persze ez a mi köreinkben nem túl meglep?, csak az ha ugyanezt az ember vélt barátai teszik.
Aztán aláírásgy?jtést?l kezdve az e-mailes agitáción át a másik alá tevés minden formáját eljátszották(tok). Az inkvizíciót megszégyenít? módszerekkel és gyorsasággal intézkedtetek.A Háttérb?l való kizáratásunkra tett lépések és aztán az állásfoglalás nevetséges indoka, miszerint a meleg közösséget veszélyeztejük is e körbe tartozik.
Mindezek ellenére még kétszer felajánlottuk a LLE-nek, hogy banner nélkül is az övék lehet a domain korlátlan használati joga.
Az utolsó ajánlat ez év márciusában történt, akkor már f?leg a Háttérre hivatkozva utasította vissza a Labrisz a lehet?séget. Miszerint: hogy nézne már ki ha most elfogadnák, mert akkoriban a Háttér szolidáris volt velük...
Ennyi a történet, amit már annyiszor és annyi ember kérdezett t?lünk, hogy többször nem akarunk ezzel foglalkozni.

Ha benned pedig lenne annyi tisztesség és a minden buzi által annyira hangoztatott tolerancia, akkor nem hoztad föl volna ezt ismét és nem akarnál minket és a pride.hu-t is rossz színben feltüntetni. Az tény, hogy ez az eset feszültséget keltett a meleg világ egy részében, bár én azt hiszem ezt sokkal inkább szándékosan keltették és nem is szeretnék oldani. Nem tudom és nem értem kinek és miért áll érdekében ezt felszínen tartani és tovább szítani.

Egy hónapig az volt kiírva, a labrisz.hu-ra, hogy nem fizetünk: neked lett volna kedved kifizetni a díjat erre a domainra egy ilyen boszorkányüldözés közben/után? Mert nekünk nem volt.Hogy jön be itt a képbe a gerincesség? A saját domain-nevünket nem fizettük, nem?

Szerintem is a tények közlése valóban nem rossz hír keltése, de csak a tények közlése.
A féligazságok közlése pedig a legjobb módja a rossz hír keltésének. Te pedig ezt tetted.

Egyébként köszönjük JaneWay-nek a támogató szavakat :)

Üdv.,

Sanyi

PS.: A könyvelésünkhöz pedig semmi közöd. Én még mindig ismerlek téged. Sajnos?

Előzmény: zsebi (220)
zsebi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 221
Efi, ha érdekel, szerintem dobj egy mélt az egyesületnek, és kérdezd meg. Elvileg szerintem válaszolniuk kell. Egyébként feltételezem, hogy a támogatás pénz formájában valósul meg, bár lehet, hogy a Levis óvszert is ad:)
csók
zsebi
Előzmény: Elephant (219)
zsebi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 220
Kaplah JaneWay!

(Talán Katherine?:) Ingyen és bérmentve semmit nem adnak manapság. A díj itt egy reklámcsík lett volna, amibe - szerintem nagyon helyesen - a Labrisz nem egyezett bele. Kíváncsi vagyok, hányan klikkelnek a www.labrisz.hu-ra, és hogy ez mennyi bevételt jelent a Gaypride Bt-nek. A honlap egyébként valóban nagyon szép, bár az én PII 400MHz gépem lassúnak tűnik hozzá, a gond nem is ezzel van. (Megjegyzem, akik készítik, azoknak ez a szakmája. Én pl. biztos jobban tudok könyvelni, mint ők, de amíg ismertem őket, saját maguknak könyveltek, képzelheted, hogyan. És persze van egy csomó olyan dolog, amihez nem értek, mégis megcsinálom őket, mert fontosak számomra.) Azzal van a gond, hogy itt egy csomó ember évek óta erőlködik azon, hogy legyenek meleg dolgok (jó, lehet, hogy ez neked nem tetszik, de arról most nem nyitnék vitát, hogy miért fontos dolog pl. a fesztivál meg a felvonulás), mások meg ebből óhajtanak megélni. És amikor egy gazdasági társaság kizárólag nyerészkedési célból, mindenféle jótékonykodás vagy egyéb szándékok nélkül úgyszólván lenyúl valamit egy önkéntesek által fenntartott szervezettől, akkor az szerintem mindenfajta szépítgetés (és a mozgalmárok leszólása nélkül) undorító és kész. Ja, a gerincességről meg annyit, hogy a www.labrisz.hu-n mintegy 1 hónapig a NaploPók WebStúdió kiírása volt látható, miszerint a domain tulajdonosa nem fizeti a díjat, ezért a honlap nem látogatható... Lehet, hogy szerinted én nem vagyok gerinces, de kérlek, hogy félinformációk birtokában inkább tartsd meg magadnak a minősítéseidet. Én sem nevezlek naiv kis libának, aki zsigeri ellenszenvvel viseltetik a "mozgalmárok" iránt, holott lehet, hogy igazam lenne. Szerintem a tények közlése nem rossz hír keltése. És végül: kritizálni mindig sokkal de sokkal könnyebb, mint tenni is valamit. Valami jobbat.

Uff.

Zsebi

Előzmény: JaneWay (218)
Elephant Creative Commons License 2001.05.31 0 0 219
Hm... erről eszembe jutott, hogy rá kellene már pislantani erre a Háttér honlapra. Nem tudom mikor indult be, de egy két nem működő link alapján arra következtetek, hogy még fejlesztés alatt ál. Rákattintottam a Támogatók linkre, és meglepetten tapasztaltam, hogy pl. a Levis és Budapest Főváros Önkormányzata is a támogatók között van. Az persze nem derülki, hogyan támogatják őket.

Egyébként jó a filmlista és az irodalmi lista.

JaneWay Creative Commons License 2001.05.31 0 0 218
Miért szépséghiba? Nem értettem akkor sem ezt a problémát, amikor itt a lányok közt nagy volt a felhördülés emiatt. Nem szóltam bele, mert nem szeretem a konfliktusokat, főleg egy olyan csoporton belül, amin kívül itthon még nincs túl sok lehetőség egy leszbikus lánynak. Mondjuk remélem ez idővel változni fog. Nem vagyok (szerencsére?) mozgalmár, de amit tapasztaltam ez alatt a kis idő alatt mióta kapcsolatba kerültem a Labrisszal vagy az úgynevezett meleg világgal, nem is szeretnék az lenni. Szóval én biztos nem fogok létrehozni új és jobb női szervezetet.

A domain-üggyel kapcsolatban: úgy hallottam, bár eléggé ködösítve és indulatokkal átszőve jutott el hozzám a történet, hogy a két ember felajánlotta a nevet hasznosításra, ingyen és bérmentve. Ha nem így van, javítsatok ki. Az, hogy egy domain-név nem a használója birtokában van, bevett szokás a tengerentúlon, itthon úgy látszik ez nem felel meg, még akkor sem ha pénzügyileg megérné. Szóval nem tudom mit gondoljak a Labrisz vezetésének ésszerűségéről vagy arról, hogy te itt kelted egy honlap vagy emberek rossz hírét. És ne vedd rossznéven, de ezt nem nevezném részedről gerincességnek. Kipróbáltam a www.labrisz.hu címet, láttad mi van oda kiírva? Szerintem ezt pl. lehet gerincességnek nevezni.

Csak azért fakadtam itt betűkre, mert nekem is tetszik a www.pride.hu, nézzünk szét a meleg-témájú magyar honlapok között. Brrrr... a rondaság és a primitívség netovábbja a legtöbb. Jelen pillanatban 3 magyar meleg-témájú honlap van, amit hányinger nélkül meg lehet nézni, a Pestidíva és a Fém Fatál mellett a Pride olyan.
Persze szubjektív vagyok, dehát ki nem az? Nem azt mondom, hogy a többi nem jószándékból született, csak nekem nagyon nem tetszenek. A pride-on a fesztivál programajánlója pedig messze veri a lécet a hivatalos honlap masszív igénytelenségével szemben.
Remélem a pride fog még fejlődni, ahhoz képest, hogy 1-2 hete indult nem kell messzemenő következtetéseket levonni róla, én drukkolok nekik (is).

Bye,
JaneWay

Előzmény: zsebi (207)
benjámin Creative Commons License 2001.05.30 0 0 217
Az Amorf Ördögök Fan Club is egy homogén közösség, Amorf Pride-ot nekik!!! :)))

OK, értem mire gondolsz! Én is inkább az indexen fogok nyomulni. Na, én megyek vissza dolgozni, Szeva!

Előzmény: Elephant (216)
Elephant Creative Commons License 2001.05.30 0 0 216
Hát azért fog csak meleg dolgokról szólni, mert ha én kíváncsi vagyok arra, hogy ki ismeri az Amorf ördögök nevezetű formációt, akkor nem a prideon nyitok erről fórumot, hanem itt, mert nem fogok 1 hetet várni, míg valakinek eszébe jut valami - mert túl keves vagyunk ahhoz, hogy másról is érdemes legyen dumálni - erre mondtam előbb azt, hogy nem homogén közösség - egy dolog köt össze mindenkit, de azon kívül aztán tényleg semmi. Vagy ha van ilyen közös dolog, az maximum 1-2 embert érint... azért meg kár életben tartani a fórumot.

Na persze tudom én, hogy a pride.hu nem csak a fórumokról szól.

Előzmény: benjámin (214)
benjámin Creative Commons License 2001.05.30 0 0 215
...mármint a pride-on...
Előzmény: benjámin (214)
benjámin Creative Commons License 2001.05.30 0 0 214
És miért kell egy ilyen oldalnak csak a meleg témákról tirádáznia (ez tényleg unalmas!)? Úgy tűnik, még túl kell lépnünk pár dolgon...

Azért láttam, hogy a legtöbb topicot Te nyitottad!

Előzmény: Elephant (213)
Elephant Creative Commons License 2001.05.30 0 0 213
1-2 hete indult be. Még fiatal, de van egy érzésem, hogy azért nem lesz túl aktív site, mert a melegek azért nem egy homogén közeg, egy idő után XY számára unalmassá válik, hogy mindig a melegségéről dumáljon. Mert ugye elsősorban erről lesz szó. Pl. Dobó Katáról továbbra is az indexen nyitnék topicot, nem pedig a prideon.
Előzmény: benjámin (212)
benjámin Creative Commons License 2001.05.30 0 0 212
Mikor indult ez a pride? Én csak két napja találtam meg. Lehet, hogy csak kell neki pár hónap?

A másik dolog, ami idegesít, hogy a meleg témájú lapok 99,98%-a fiúknak szól. Pl.: Nekem van egy barátnőm, aki leszbi és tök sokat kellett bénáznia, mire megtalálta a neki szóló társkeresési lehetőségeket. Ez a jó ebben a prideban, hogy van külön csaj szekció is.

Előzmény: Elephant (211)
Elephant Creative Commons License 2001.05.30 0 0 211
Nem lenne sok értelme túl sok szájtnak. Ez a pride.hu is éppen hogy csak döcög.
Előzmény: benjámin (210)
benjámin Creative Commons License 2001.05.30 0 0 210
Kicsit bénán raktam be a linkeket, de azért oda lehet találni...

Az első lap (barveboy) konkrétan a meleg tinédzserekhez szól (ezért ilyen Bravo színvonalú), a másik pedig már egy komolyabb lap (dbna - du bist nicht allein), szintén ennek a korosztálynak. Remélem előbb-utóbb felbukkannak ezek magyar változatai is.

Előzmény: benjámin (209)
benjámin Creative Commons License 2001.05.30 0 0 209
Sziasztok (mivel most szólalok meg először)!

Én abban nem vagyok otthon, hogy ki mennyire szemét, de szerintem jó ez az oldal (mármint a pride...). Persze külföldi mintára készült, ennek ellenére hasznos...

Örülnék, ha születnének olyan oldalak is, mint a németeknél ez a Bravo újság mintájára készült akármi (/A), vagy ez, ami az előző komolyabb változata. (/A)

Segítené az általános tájékozatlanság leküzdését és könnyebb dolguk lenne a fiatalabbaknak is (16-18).

Előzmény: zsebi (207)
Elephant Creative Commons License 2001.05.25 0 0 208
Ejha... Érdekes információ... Még felhasználható... hm....
Előzmény: zsebi (207)
zsebi Creative Commons License 2001.05.24 0 0 207
Igen, a dolog egyetlen szépséghibája, hogy az a 2 ember csinálja, akik a www.labrisz.hu domain birtokosai, és 200 eFt + áfa áron akarták a Labrisz Leszbikus Egyesületnek értékesíteni aztat...
Zsebi
Előzmény: Elephant (205)
Elephant Creative Commons License 2001.05.20 0 0 206
Miket hall az ember!

Michael Stipe - coming out
május 17. 2:37

[Index] Michael Stipe az REM zenekar énekese, aki nemi identitásának meghatározását ilyen irányú kérdések esetén eddig "lebegtette", - bár homoszexualitása évek óta nyílt titok - az amerikai Time magazinnak adott interjújában kijelentette, hogy meleg. Stipe aki az interjúban "meleg művészként" aposztrofálta önmagát, elmondta, hogy boldog kapcsolatban él egy férfivel, aki "egy nagyszerű ember" és "nem híresség", egyébként pedig hozzátette, hogy mindenesetre ez az egész azért magánügy.

Elephant Creative Commons License 2001.05.20 0 0 205
Ha valaki még enm tudná: elindult a pride.hu! Cooooool!
Elephant Creative Commons License 2001.05.17 0 0 204
Ide pöttyentem a közérdekű (?) infót.

Ma ezt találtam a PestiEst hirdetései közt:

Melegeknek igényes videós társkereső. Fiúknak, lányoknak egyaránt. Érdeklődni: Attila: 0620-972-8232.

Decc ól...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!