Keresés

Részletes keresés

w8800 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 12205
!Figyelem, a nyugalom megzavarasara alkalmas velemeny !

Most hivtam a fogy.vedoket. A beidezett paragrafus gyakorlatilag semmit sem jelent, szerintuk a jelentos kenyelmetlenseg tag fogalom, minden belefer.
Az igaz, hogy a gyartonak kell velemenyeznie a butort, valoban a gyarto embere jon ki, es teljesen mindegy, hogy mennyier aldatlan allapot ez igy, a torveny ertelmeben azt tehet a forgalmazo, amit akar, en maximum a bekelteto testulethez, illetve a birosaghoz fordulhatok.
Magyaran a fogy.vedok teljesen feleslegesek, be kellene zarni, mert csak a penzt viszik.

A no a telefonban amugy kurvara lerazo volt, vegig azt ereztette, hogy most baromi nagy kegyben van reszem, amiert hajlando elmondani ezeket, amikor kerdezni akartam valamit, mar az elso szavamnal felbeszakitott, es "Ertse meg..." es ujra elmondta, pedig mast akartam volna kerdezni.

Ehh... fasz kivan.
Be kell menni, pofanbaszni a goret az aruhazban, akkor el lehet intezni, maskepp nem.
Előzmény: Törölt nick (12204)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 12204

tajekoztass minket a fejlemenyekrol...:) ha nem oke a dolog akkor szolok nehany baratomnak es felvonulunk melletted. Negyed tonna elosullyal nem jo viccelni:)

Előzmény: w8800 (12203)
w8800 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12203
Olvasgatok:

49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet

4. § (1) A forgalmazó köteles a fogyasztót tájékoztatni arról, hogy a kijavítást vagy kicserélést a Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése értelmében - az áru tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.

Holnap felhivom a Fogy.Vedoket, hogy szerintuk egy 9 honapos kismamanak hany nap utan jelentos a kenyelmetlensege, ha a foldon kell aludnia?!
Előzmény: w8800 (12201)
Longboat Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12202
Kicsike beégés, egész friss:

Ma délután kissé elszundítottam, épp időben ébredtem, h induljak a kölkekért iskolába, óvodába. Gyorsan beöntöttem 1 KV-t, oszt - még kissé kómásan - gyia.

Fölszedtem a nagyot az isiből, udvariasan elbeszélgettem a tanerővel, utána át az oviba a kisebbikért, ott is pár mondat az óvónénivel + szülőkkel stb., utána irány haza.

Itthon mit is veszek észre?

Naná, h 1 bazi nagy KVfolt van a pólómon... Neszenektek értelmiségiapukaimidzs, bár szerencsére az alapozó időszakon márrég túl vagyunk. :-)))

Legalább az este érkező tanítványaim már nem fognak (ezen) röhögni.
w8800 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12201
Áruház: Kika
Ágy: Rottex gyártmány
Ár: kb. 55 000

Beszéltem a gyártóval, és kérték irjak nekik e-mailt is:

Tisztelt gyártó!

A Bp-i Kikában vásárolt ágyunk második alvásunk reggelén eltört a fényképeken látható módon. Az ágyat egy hónapja vásároltuk, de nem szereltük össze, mert a matrac (ami szintén az Önök terméke) nem volt raktáron a Kikában. A matracot csak most szombaton tudtuk elhozni, a régi ágyunkat hétfőn szállították el és raktam össze az új ágyat. A Kika szerint a 3 napos cserét/pénzvisszafizetést nem vehetjük igénybe, szerintük az ágykeretet matrac nélkül is használható, ergo használtuk is. Vicces.

Véleményük szerint bőven elegendő, ha értesítik Önöket, és majd Önök elintézik velünk.
Azért írok Önöknek, mert nem hiszem, hogy ha a Kikára hagyatkozunk, akkor hamarosan ismét ágyunk lesz. Helyzetünk azért is bonyolult, mert nincs másik ágyunk, mint irtam, a régi ágyainkat már elvitték. Párom 9 hónapos terhes, 2-3 hét múlva születik meg kislányunk.

Várom mielöbbi pozitív válaszukat!

Köszönettel,
w8.
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12200

Érdekes, mert a rács szokott eltörni már első használatnál.

Fiamnak akartunk ágyat venni, fenyőt, tescogazdaságost.

Szerencsére összetalálkoztunk sógoromékkal, aki lebszélt róla, mert ők is ott vették.

Nekünk adták azt, amit már "deszkákkal" megerősítettek.

Szóval mázli volt, hogy nem vettünk hülyeséget.

Előzmény: w8800 (12190)
zzombie Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12199

Anno én is vettem csodamatracot (gerincem miatt fontos a jó matrac), kétszemélyes nagyot (utálok beesni a két matrac közé). Helyben lemértek, testsúlyra kiszámolták, csiribú, csiribá. Na most én 47-48 kg vagyok. Volt pofám megkérdezni,hogy és akkor mi van, ha lesz egy 100 kilós partnerem? Semmi gond, neki is tökéletes fekhely lesz!

Akkor mi a fenének kellett engem lemérni...?

Előzmény: Boborjan (12198)
Boborjan Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12198
Igen, vannak kulturált helyek (is). Az optikusok nagy része pl. akkor sem hajlandó még egy jelképes összeget sem elfogadni, amikor a szemüvegkeretben nem csak meghúzni kell a csavart, hanem cserélni is.
Viszont szívem szerint az összes (ülő)bútorgyártót kötelezném arra, hogy tüntessék fel a termékeiken, hogy hány kg a teherbírásuk. Ha erre rákérdezek (105 kg vagyok, de voltam 120 is), úgy néznek rám, mint egy marslakóra...
Előzmény: cyd (12197)
cyd Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12197
OFF
Ismerjük a magyar kereskedői mentalitást, de azért egy pöttyet mintha negatív lenne a társaság.
Nekünk az egyik léc adta meg magát vásárlás után 1-1,5 évvel. Az ágyat egyébként a BNV-n vettük, bementem az egyik boltjukba, mondtam, hogy kéne egy 90-es léc, mondták, hogy jöjjek vissza a hét végén, addigra lesz. Lett. Kérdeztem mivel tartozok, mondták semmivel.
ON
v_peti Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12196
Mit a vicc:
Az antikbútorkereskedésben rekklamál a férfi:
-Eltört a szék, amit a múltkor vettem.
-Biztosan ráült valaki...

Előzmény: annyi baj legyen (12194)
Deashi Barai Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12195
:-S

Szerintem is bebizonyítják, a nem rendeltetésszerű használatot. A kisbetős részben amugy is benne lehet, hogy törésre nincs garancia... mint vmi műszaki cikknél. örülj, hogy nem a hátadba állt az a csonk. :-S
Előzmény: w8800 (12190)
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12194
Megmagyarázzák majd, hogy nem rendeltetésszerűen használtad, hiszen az apróbetüs részben le van világosan írva, hogy alvásra, pihenésre, szekszuális aktusra alkalmatlan, díszjellegű tárgy, és még örülhetsz, ha nem perelnek be hitelrontás miatt.

Előzmény: Té (12192)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12193
Nem kívánom nekik, de biztosan megpróbálkoznak vele... személyes tapasztalat :///
Előzmény: Té (12192)
Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12192
Elég nehéz lenne vitatni a gyári (anyag)hibát, de egy jó magyar kereskedő nem ismer lehetetlent...:-))
Előzmény: w8800 (12190)
Oldboly Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12191
Ez nem semmi:(((
Előzmény: w8800 (12190)
w8800 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12190
Friss, ropogós.
Vettünk új ágyat. A vázat még akkor elhozhattuk (kb. 4 hete), de a matracot csak most szombaton. Vasárnap elvitték a régi ágyunkat és összeraktam az újat. Ma reggel kelek ki az ágyból és a egy reccsenéssel megadta magát. Nem a keresztlécek törtek el, hanem az ágy oldala hosszában kettéhasadt! Még nincs nyitva a hely, ahol vettük, kiváncsi vagyok mi lesz az eredmény.

Oldboly Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12189

Kár a foltért, nagyon szép vagy:))))))

Előzmény: csuporka1 (12185)
identicalmcqc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12188
Azthittem, hogy a telefon "beégésről" is fogunk itt vmit olvasni.... ;o)
Előzmény: zzombie (12179)
lynne Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12187
Egyik barátunk vett ma a cicánknak valami kullancs elleni szert.

„Gyógyszertáros: És hány cicája van?

Barátunk: Egy. Néha több.”

:)))

Prof.William Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12186

Csinos vagy. :)

 

 

 

csuporka1 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12185
égés

na legyen, bár telefonnal készült úgyhogy nem tudom mennyire prezentációképes, de talán a lényeg láccik:)
Előzmény: stopposbácsi (12182)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12184
Hehe. Ilyet én is láttam. A szomszéd ívhegesztett lángvágó szeművegben (az volt kéznél, nagy magyar buhera...). Rákvörös fej, két fehér karikával a szemeknél.
Előzmény: csuporka1 (12181)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12183
Azért ez égés a szerelőnek is hogy nem telefonált a gyereknek, hogy húzzon el mint a vadlibák...
Előzmény: békakirájjány (12180)
stopposbácsi Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12182
Esetleg vizuális rásegítés? :)
Előzmény: csuporka1 (12181)
csuporka1 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12181

Vasárnap iszogatós kertipartit tartottunk, egész délután kinn feküdtem a napon. Nem mondanám, hogy kifejezetten meleg volt, mert elég hűvös szél fújdogált, ezért nem is éreztem, hogy mennyire süt a nap. Az eredmény estére meglátszott, amikor levettem a napszemüvegem. Most egész jól nézek ki, két nagy fehér folttal a szemem körül, az egész iroda rajtam röhög akárhányszor rámnéznek. Mondjuk megértem őket:) és a legdurvább az egészben, hogy még csak nem is egyforma a kettő, ugyanis leginkább a bal felem érte a nap:)

békakirájjány Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12180
egy emberről már biztosan tudok, aki nem örül a 4es metró építésének.
ismerős srác múlt héten elvitte a kocsiját gumishoz a kálvin térre. 2 napra hagyta ott a járgányt, addig a munkások egy kb 2-3 mély árkot ástak a műhely bejárata elé.
a kocsi még ott van.

"metróépítők : dani / 1 : 0"
zzombie Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12179

Ezt pedig egy társkereső oldalon találtam, íme az úr bemutatkozása:

 

Lelki társat keresek!*

*Kiskoromban egy baleset miatt elvesztettem a nemiszervem nagy részét. Így szexuális kapcsolatra, és gyereknemzésre képtelen vagyok.

A női flegmaság, rafináltság, kiálhatatlanság, kétszinűség, hidegvérűség, szívtelenség csodálója vagyok. Szeretnék tőletek tanulni, még ha kézzel foghatóan nem is tudom majd learatni a kifejlesztett tulajdonságaim gyümölcsét.

u.i.: Szivesen csókoloznék. Fizetek is!

zzombie Creative Commons License 2007.04.10 0 0 12178

Volt már néhány szivatós fordítási megbízásom, de ez a mostani.... Amikor átfutottam, azt hittem vmi kémiai szakszöveg, eléggé húzodozva álltam is neki, mivel hülye vagyok a kémiához. Aztán kiderült, hogy pár cég ráállt a Bölcsek Köve forgalmazására (két oldalas homályos leírás,hogy ez tkp egy por, de ez a hosszú élet titka, stb). Tkp néphülyítés ezerrel, vegyél fehér port osz jó lesz.

De a kedvencem ez a két rész volt:

 

Ez a "kémiai leírás" része:

 

"Az atomjai képesek párhuzamos dimenziókban is együttrezonálni."

 

A másik pedig a reklámozott táplálékkiegészítő leírásának része:

 

Javasoljuk, hogy napi egy adaggal kezdje a kúrát, mindaddig amíg nem sikerül kapcsolatot kialakítania az Etherium Gold-al. Ezek után használja aszerint, amit az érzései diktálnak. Ez jelenthet napi 2-3 alkalmat, de akár azt is, hogy néhány napig nem használja.

 

Elképzeltem ahogy az emberek kirakják a fotelbe a kapszulákat, kávéval kínálják majd éjszakákat beszélgetnek át vele, hogy kialakuljon a kapcsolat :)))))

annyi baj legyen Creative Commons License 2007.04.09 0 0 12177
folyamatos értesítéseket kérünk a növény fejlődéséről! :)

Előzmény: Mad árka (12176)
Mad árka Creative Commons License 2007.04.09 0 0 12176
Ez most nem saját égés, csak én fedeztem fel. Kissé belázasodtam délutánra, bágyadtan üldögéltem a napsütésen a fűben és szobai növényeket ültettem. Köd, homály, nyomottság, mechanikus ténykedés. Zöldike oda, pletyka emide, hibiszkusz már kész, majd a gyökereztetős befőttesüvegből a kezembe került valami más. Na mondom, ez meg milyen növény? Enyhén szív alakúak a levelei, eléggé gyopárka volt, de üldögélt rajta pár pici rügy. Nem láttam még ilyet, arra meg főképp nem emlékeztem, hogy nekünk lett volna ilyenünk. Mivel nem voltam százas, hosszasan guberáltam rajta, mi a fene lehet.

Vizslatom, majd feltűnik, hogy műanyag. Hm, mondom, jó, mutatom apámnak, forgatja ő is, majd felszaladt a szemöldöke, az egyik szájszéle lefelé, aszondja: 'jól következtetek arra, hogy mi azt vártuk, ez meggyökerezzen?'

Megyek anyámhoz, mondom neki, anya, kihajtott a polietilén. Odatartom, nézi, majd közli, hogy ezt a kolléganőjétől kapta. Mivel nem akart meggyökerezni, de nem is száradt el, a levelei helyeskésségére tekintettel sajnálták kidobni. :) Mondom, anya, ez műanyag, s érzékeltetésképp a számba vettem az egyik levelét, megpróbáltam eltépni, de persze nem sikerült. Ekkor is csak mondta tovább, hogy majd megnő, a munkahelyéről hozta, s tegyem vissza az üvegbe.

Hagyománytiszteletből visszaraktam.
Most várunk. :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!