Keresés

Részletes keresés

peliatan Creative Commons License 2013.04.02 0 0 5709

Szia Jyrki!

Köszönöm, hogy rám szánod az  idődet.Igen azt a vonatot választjuk Pétervárig.

Mivel a szállodai árak a fehér éjszakák miatt kb. 50%-al drágábbak, igy 6 éjszakát maradunk, megyünk tovább  Tallinnba 3 éjszakára.

Tudnál arról tájékoztatni, hogy Tallinnból-Helsinkibe hajóval/komppal melyik a legolcsóbb lehetőség? Eddig négy társaság oldalát néztem, de nagyon nehezen igazodom el rajta.

Junius 26-án délelőtti órákban szeretnénk indulni, 2 éjszaka Helsinkiben.

Üdv:M

 

Előzmény: Törölt nick (5708)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.02 0 0 5708

Szia,

 

esetleg olcsobb egy orosz busszal vagy mini busszal Helsinkibol, de lehet hogy nem er meg, 80 euro Turkubol oda-vissza egy jo ar.

 

"For travel from Helsinki (Finland), Russian minibuses depart from the Oktyabrskaya Hotel (opp Moskovsky train station) around 10 PM and arrive behind Tennispalatsi at Eteläinen Rautatiekatu 8, one block away from Kamppi, early in the morning. Departures back start around 10 AM in the morning through 8 PM. Other minibuses are parked along Fredrikinkatu, with the departure time and price often posted on them. The trip costs € 15 to 25 euros, depending on how much the driver wants to charge, making this by far the cheapest option, but the buses are cramped and uncomfortable. Do not expect drivers to speak anything but Russian. The border crossing time might be substantially longer than with regular buses."

 

http://wikitravel.org/en/Saint_Petersburg

 

Turkubol Helsinkibe fapados busz, Onnibus, jegyet kell elore megrendelni neten.
http://www.onnibus.fi/en/turku-helsinki/

Előzmény: peliatan (5707)
peliatan Creative Commons License 2013.04.01 0 0 5707

Szia Jyrki!

Nagyon szépen köszönöm, nagy segítséget jelent, így már mertem foglalni BUD-TKU-BUD repjegyet.

Azért, ha ennél olcsóbb lehetőséget is ismertek, azt is köszönettel fogadok.

Orosz vízumot Bp-n szerzem be.

Üdv:M

Előzmény: Törölt nick (5706)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 5706

Szia,

a Turun Nevan Tours busz, oda-vissza 80 € (+ vízum):
http://www.nevatours.fi/english/en_kuljetushinnat.php

Előzmény: peliatan (5705)
peliatan Creative Commons License 2013.03.23 0 0 5705

Sziasztok!

A Turkuban élőktől érdeklődnék,  milyen olcsó lehetőség van elmenni Szt.Pétervárra?

Június 15-Július 10. között.

Minden javaslatok köszönettel fogadok.

bozoki patricia Creative Commons License 2013.02.22 0 0 5704

Szia Balifi,

 

Már meg se haragudj,hogy is gondoltad,hogy egy hangyányi angol tudással és semmilyen képesítéssel boldogulsz egy idegen országban?

Előzmény: g.balifi (5454)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5702
Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy hiába jelentkezel...kamu az egész. miért adnám be mégegyszer, ha már az elsövel sem foglalkoztak.
Előzmény: RogerWilco (5701)
RogerWilco Creative Commons License 2013.02.06 0 0 5701

Annyira nem érdekel. Téged sem nagyon érdekelhetett, ha 3 évvel ezelőtti pályázat miatt most nyafogsz.

 

azt sem tudták ki vagyok,, hosszasan magyarázkodtam kinek küldtem a jelentkezést, erre azt mondták küldjem el mégegyszer

 

És - elküldted? Na ugye.

Előzmény: Törölt nick (5700)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5700
Hogy hova ? Finnórszágba. van honlapjuk is vagy volt www.selekta.hu olvasd el részletesen amit irtam
Előzmény: RogerWilco (5699)
RogerWilco Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5699

Mármint milyen jelentkezést, mire, hová és miért? Mert ezeket kihagytad

Előzmény: Törölt nick (5698)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5698

valaki járt már így ,??? hogy beküldte a jelenkezést, és egyszerüen elfelejtik ?? irjatok tapasztalatokat....

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5697

Én nnyit fűznék hozzá,  kb -3 éve adtam be a jelentkezésemet, Torvinen Santeri volt az ügyintéző, azóta még hírét sem hallani, De még csak nem is írt, nem keresett telefonon sem,  párszor hívtam őket telefonon, mondom érdeklődni szeretnék, beküldtem a jelentkezésemet pár hónapja , mire számíthatok.  Megmondom az igazat---- azt sem tudták ki vagyok,, hosszasan magyarázkodtam kinek küldtem a jelentkezést, erre azt mondták küldjem el mégegyszer,,,,,,,,, Gát gondoltam én ... szórakozzatok anyátokkal    csak azon filózok, hogy az irataim másolatát,,személyi, utlevél,  jogosítvány meg minden irat , amit elküldtem ne hogy felhasználják más célra. valakinek,,,,,,,

OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5696

Aurora borealis, bocs :)

Előzmény: Törölt nick (5695)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5695

Bocsánat, mit jelent az AB? (nem értem )

Előzmény: OpelAstraGt (5694)
OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5694

Köszi! Ez nagyon hasznos infó volt! Lehet vonat és Onnibus lesz kombinálva.

Ez is meglepő, hogy nem mindig látható az AB... :((

Előzmény: Törölt nick (5693)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5693

Az Onnibus-hoz meg hozzatennek, hogy kicsit furák az útvonalai. Pl. Tamperében a végállomás Linnainmaa városrészén, 6 km a centrumbol es a busz nem jár a centrumban, hanem Hervanta-n (egy nagy lakótelep Tamperében) keresztul.

Előzmény: OpelAstraGt (5691)
RogerWilco Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5692

A sarki fényre sajnos nincs garancia - tavaly tavasszal remek dolgunk volt Saariselkä-ben, csak éppen a sarki fény maradt ki. Pedig igen aktív naptevékenység volt akkor :-(

Előzmény: OpelAstraGt (5691)
OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5691

Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket, nézegetem a busztársaságot, és regisztráltam a Veturira is :).

Az interrail-t is nézegetem, még nem állt össze pontosan a fejemben, hogy hány napot, pontosan merre meddig. Interrail-t is alaposan átgondolom, próbálok matekozni és sakkozni, pl. szállást kibekkelni éjszakai vonatozással (pl. mikor lappföldre megyek).De az ötletek nagyon jók, köszi :). Lehet hogy most maradok délen, és jövőre talán egy 2-3-4 napos északra külön benevezek (aurora borealis-szal egybekötve...) :)

Még szállás ügyben is kell nézelődni...

 

Előzmény: RogerWilco (5690)
RogerWilco Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5690

Esetleg az Interrail nem játszhat? Nem nagyon ismerem milyen manapság (30 éve interraileztem utoljára :-DD) de ha ilyen Lappföldig terjedő elképzeléseid vannak, akkor érdemes ránézni.

Előzmény: OpelAstraGt (5686)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.27 0 0 5689

Az Onnibus?

 

Az Onnibus fapados buszjaratokat kinal, a neten elore kell a jegyet megvenni, ha a legolcsobbat szeretne szerezni.

Van ilyan vonal mint Turku - Pori - Seinäjoki - Oulu - Ylläs, az indulas kedden es penteken, ugy tunik hogy a legolcsobb jegy Turku-Olulu vonalban 36 euro.

 

Tudom, hogy a VR-nek vannak akcioi. Ott a VR-weboldalon a Veturi nevu szolgaltatas, talan ott erdemes feliratkozni.

 

Veturi is VR´s new customer loyalty program launched in September 2011. Get onboard and sign up!

• you'll be the first to get information on VR services and special offers
• you can participate in the development of our services
• you get great travel tips and benefits.

 

En regisztraltam magam a Veturi-ban es jönnek az emailek ackioirol, csak nem figyeltem. De a karacsony elott kaptam ajandekkent a VR-tol egy tábla csokoládét, mivel a Veturi-tag vagyok, szoval szuper. :-)

 

Előzmény: OpelAstraGt (5688)
OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.27 0 0 5688

Szia!

Köszönöm!!! Nézegettem a vr.fi-t, vannak jó akciók, csak kérdés, hogy nyárra is lesznek-e, de gondolom igen :). Déli részeket szeretném megnézni, meg felmennék egész északra, pl. Rovaniemi és onnan még fel...
Üdv.!

Előzmény: Törölt nick (5687)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.27 0 0 5687
Előzmény: OpelAstraGt (5686)
OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.26 0 0 5686

Sziasztok!

Aziránt érdeklődnék, hogy Finnországban tudtok-e valamilyen olcsóbb utazási lehetőséget ajánlani?

Vonat? Busztársaság?

Néztem a vonattársaság honlapját, vannak egész jó akciók, előre foglalással, de érdekelni, hogy pl.: van-e olyan, hogy pár napos vonatbérlet, fix áron... ilyet nem igazán láttam. Szeretnék elmenni Rovaniemi környékére, de oda alapból valami 100 Euro-s jegyet dobott ki.

Köszi a segítséget!

HKarin Creative Commons License 2012.12.04 0 0 5683

Köszönöm a tanácsot D.Józsi.:)

Előzmény: Törölt nick (5682)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.04 0 0 5682

Legegyszerűbb megoldás, ha au-pairnek jössz ki fél/egy évre. Közben ezerrel tanulod a bennszülött nyelvet, hogy így bekerülvén a "rendszerbe" tovább tudj lépni, (szakmát) tanulni, később dolgozni. A finnek - néhány kivételtől eltekintve, és a Tiéd szerintem nem tartozik közéjük - munkához nem fogadják el a külföldi papírost.

Előzmény: HKarin (5681)
HKarin Creative Commons License 2012.12.01 0 0 5681

Sziasztok.:) tudnátok adni valami tanácsot, vagy akár valami lehetőséget munkát találni Finnországba?. Idén fejezem be az idegenforgalmi középsulit. Szeretnék ki menni Finnországba, mert ez minden álmom.:) Előszor is a nyelvet kell megtanulnom, amit csak úgy lehet ha olyan társaságba, közösségbe keveredek. Az angol, társalgási szinten megy. Na és  a szállások milyen áron vannak? Tudom ,hogy sokkal drágább mint itt nálunk. Már voltam Espoo - ban. Örülnék neki ha valaki  tudna valamit hozzáfűzni.:) Légszi segítsetek köszi.:)

RogerWilco Creative Commons License 2012.12.01 0 0 5680

Egyik 2,5 órás késés, másik 7 órás késés - nekem ennél sokkal kisebb viharban is baromira nem volt jó...

Előzmény: Törölt nick (5679)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.30 0 0 5679

Hihi, ideért már egyáltalán a hajó? Hallottam, hogy sokat késnek. (Mondjuk még mindig jobb, mint amikor befagytak a tengerbe...)

Na jó, viccen kívül; nem lehetett kellemes hajókázás.

RogerWilco Creative Commons License 2012.11.30 0 0 5678

Senki nem hajókázott tegnap/ma Tallinba vagy Stockhomba/ból?

 

9 méteres hullámok...

meri Creative Commons License 2012.11.28 0 0 5677

Sziasztok, egy üzenetet továbbítanék:

 

Fuvar Finnországba / -ból: 2012 december 10-én Finnországba szállítok egy 3,5 tonnás ponyvás furgonnal. Kifelé és hazafelé is van szabad hely, ha valakit érdekel a lehetőség, kérem hívjon a 00 36 70 314-3638-as számon vagy írjon a sandor190@gmail.com <mailto:sandor190@gmail.com> címre.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!