Keresés

Részletes keresés

RogerWilco Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5692

A sarki fényre sajnos nincs garancia - tavaly tavasszal remek dolgunk volt Saariselkä-ben, csak éppen a sarki fény maradt ki. Pedig igen aktív naptevékenység volt akkor :-(

Előzmény: OpelAstraGt (5691)
OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5691

Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket, nézegetem a busztársaságot, és regisztráltam a Veturira is :).

Az interrail-t is nézegetem, még nem állt össze pontosan a fejemben, hogy hány napot, pontosan merre meddig. Interrail-t is alaposan átgondolom, próbálok matekozni és sakkozni, pl. szállást kibekkelni éjszakai vonatozással (pl. mikor lappföldre megyek).De az ötletek nagyon jók, köszi :). Lehet hogy most maradok délen, és jövőre talán egy 2-3-4 napos északra külön benevezek (aurora borealis-szal egybekötve...) :)

Még szállás ügyben is kell nézelődni...

 

Előzmény: RogerWilco (5690)
RogerWilco Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5690

Esetleg az Interrail nem játszhat? Nem nagyon ismerem milyen manapság (30 éve interraileztem utoljára :-DD) de ha ilyen Lappföldig terjedő elképzeléseid vannak, akkor érdemes ránézni.

Előzmény: OpelAstraGt (5686)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.27 0 0 5689

Az Onnibus?

 

Az Onnibus fapados buszjaratokat kinal, a neten elore kell a jegyet megvenni, ha a legolcsobbat szeretne szerezni.

Van ilyan vonal mint Turku - Pori - Seinäjoki - Oulu - Ylläs, az indulas kedden es penteken, ugy tunik hogy a legolcsobb jegy Turku-Olulu vonalban 36 euro.

 

Tudom, hogy a VR-nek vannak akcioi. Ott a VR-weboldalon a Veturi nevu szolgaltatas, talan ott erdemes feliratkozni.

 

Veturi is VR´s new customer loyalty program launched in September 2011. Get onboard and sign up!

• you'll be the first to get information on VR services and special offers
• you can participate in the development of our services
• you get great travel tips and benefits.

 

En regisztraltam magam a Veturi-ban es jönnek az emailek ackioirol, csak nem figyeltem. De a karacsony elott kaptam ajandekkent a VR-tol egy tábla csokoládét, mivel a Veturi-tag vagyok, szoval szuper. :-)

 

Előzmény: OpelAstraGt (5688)
OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.27 0 0 5688

Szia!

Köszönöm!!! Nézegettem a vr.fi-t, vannak jó akciók, csak kérdés, hogy nyárra is lesznek-e, de gondolom igen :). Déli részeket szeretném megnézni, meg felmennék egész északra, pl. Rovaniemi és onnan még fel...
Üdv.!

Előzmény: Törölt nick (5687)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.27 0 0 5687
Előzmény: OpelAstraGt (5686)
OpelAstraGt Creative Commons License 2013.01.26 0 0 5686

Sziasztok!

Aziránt érdeklődnék, hogy Finnországban tudtok-e valamilyen olcsóbb utazási lehetőséget ajánlani?

Vonat? Busztársaság?

Néztem a vonattársaság honlapját, vannak egész jó akciók, előre foglalással, de érdekelni, hogy pl.: van-e olyan, hogy pár napos vonatbérlet, fix áron... ilyet nem igazán láttam. Szeretnék elmenni Rovaniemi környékére, de oda alapból valami 100 Euro-s jegyet dobott ki.

Köszi a segítséget!

HKarin Creative Commons License 2012.12.04 0 0 5683

Köszönöm a tanácsot D.Józsi.:)

Előzmény: Törölt nick (5682)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.04 0 0 5682

Legegyszerűbb megoldás, ha au-pairnek jössz ki fél/egy évre. Közben ezerrel tanulod a bennszülött nyelvet, hogy így bekerülvén a "rendszerbe" tovább tudj lépni, (szakmát) tanulni, később dolgozni. A finnek - néhány kivételtől eltekintve, és a Tiéd szerintem nem tartozik közéjük - munkához nem fogadják el a külföldi papírost.

Előzmény: HKarin (5681)
HKarin Creative Commons License 2012.12.01 0 0 5681

Sziasztok.:) tudnátok adni valami tanácsot, vagy akár valami lehetőséget munkát találni Finnországba?. Idén fejezem be az idegenforgalmi középsulit. Szeretnék ki menni Finnországba, mert ez minden álmom.:) Előszor is a nyelvet kell megtanulnom, amit csak úgy lehet ha olyan társaságba, közösségbe keveredek. Az angol, társalgási szinten megy. Na és  a szállások milyen áron vannak? Tudom ,hogy sokkal drágább mint itt nálunk. Már voltam Espoo - ban. Örülnék neki ha valaki  tudna valamit hozzáfűzni.:) Légszi segítsetek köszi.:)

RogerWilco Creative Commons License 2012.12.01 0 0 5680

Egyik 2,5 órás késés, másik 7 órás késés - nekem ennél sokkal kisebb viharban is baromira nem volt jó...

Előzmény: Törölt nick (5679)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.30 0 0 5679

Hihi, ideért már egyáltalán a hajó? Hallottam, hogy sokat késnek. (Mondjuk még mindig jobb, mint amikor befagytak a tengerbe...)

Na jó, viccen kívül; nem lehetett kellemes hajókázás.

RogerWilco Creative Commons License 2012.11.30 0 0 5678

Senki nem hajókázott tegnap/ma Tallinba vagy Stockhomba/ból?

 

9 méteres hullámok...

meri Creative Commons License 2012.11.28 0 0 5677

Sziasztok, egy üzenetet továbbítanék:

 

Fuvar Finnországba / -ból: 2012 december 10-én Finnországba szállítok egy 3,5 tonnás ponyvás furgonnal. Kifelé és hazafelé is van szabad hely, ha valakit érdekel a lehetőség, kérem hívjon a 00 36 70 314-3638-as számon vagy írjon a sandor190@gmail.com <mailto:sandor190@gmail.com> címre.

rcsil Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5675

Köszönöm!!! :)

Előzmény: Törölt nick (5674)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 5674

Nos, a hír igaz, csak nem pont így. :) Maga az étterem Lohjában van, itt olvashatsz róla.

 

128 euró a vacsora, ez magában foglalja a buszos utat Helsinkiből és vissza, az étel- és italfogyasztást, valamint a belépést a Tytyri Bányamúzeumba - amiben maga az étterem is található. Ezek után érdemes lesz egy éjszakát télen a kemi Hópalotában eltölteni, az is maradandó élmény (lehet).

Előzmény: rcsil (5673)
rcsil Creative Commons License 2012.10.27 0 0 5673

Terveink között szerepel egy finnországi utazás télen, már nagyon várom az utazást! Finnország egyszerűen gyönyörű szerintem!
Itt lehet olvasni egy finnországi étteremről, ezt mindenképp látnom kell: Finn étterem a föld alatt

nanus0085 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 5672

Kedves Fórumozók!

Azzal a kéréssel fordulnék Hozzátok, hogy a szakdolgozatomat a kulturális sokk témakörében írom, és nagyon megköszönném, ha aki külföldön él/élt, kitöltené az alábbi rövid kérdőívet, ezzel segítve diplomamunkám elkészülését. Köszönöm annak, aki kitölti!

A kérdőív: http://ripet.hu/feedback.php?kid=03ca432f2a1d8dc81d5e4ee9699981e2

Köszönöm!!

 

rozi20 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5671

Tisztelt g.balifi!

 

 

Most olvastam régebbi írásdat.Kérdésem lenne. Dolgozol még annál a takarító válalkozónál? Ha igen priviben lehet e veled bszélni? Köszönöm.

 

Előzmény: g.balifi (5454)
osszilány Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5670

Magyar orvosokat keresek Kuopio környékén,elsősorban fül-orr-gégészt,szemészt.Pár hónapja vagyunk kint,de a nyelvtudásunk még kevés ahhoz hogy pontosan el tudjam mondani egy finn orvosnak mit is szeretnék.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5669

Jó tudni, én is köszönöm az infót!

 

~ Tallink sarjalippu ~

Előzmény: RogerWilco (5668)
RogerWilco Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5668

Kedvezmény - a Tallinknak pl. van 10 db-os jegyblokkja (sarjalippu), lehet egyszerre is elhasználni. Azaz odaúton 8 db-ot, visszaúton a maradék 2-t + 6 single ticket.

Előzmény: sört (5665)
meri Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5667

Szia, utolsó percben betoppanva van rá esély, hogy elfogytak a jegyek. Velem előfordult már ilyen, aztán végól kaptam, de csak mert visszamondta valaki. De szerintem nem igazán lehet kiszámítani... 8 jegy esetén én foglalnék előre, hiszen nagy valószínűséggel nincs tétje, kérdés, hogy mennyi ideig tartják, stb. (Ha jól emlékszem, itt Hkiben foglalás esetén is át kell venni néhány nappal előtte, vagy meg kell vásárolni mindenestől - de jobb utánaérdeklődni még időben.)

Előzmény: sört (5665)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 5666

A nagyobb cégek lapjai-árai: Viking Line, Tallink, Eckerö.

A kisebbeket nem ismerem, majd talán más megírja.....

 

Csoportnak minimum tíz fő számít. Véleményem szerint bátran megvehetitek a helyszínen is, de nem utaztam túl sokat, nem merem egyértelműen kijelenteni. A sor - szerintem - csak közvetlenüöl indulás előtt hosszú.

Előzmény: sört (5665)
sört Creative Commons License 2012.09.24 0 0 5665

Sziasztok!

Én a Tallin Helsinki komp után érdeklödnék!

Jobb,ha neten elöre foglalunk kompjegyeket,vagy ott helyszinen vegyünk inkább?

Van valami kedvezmény,ha 8an vagyunk?

Hosszú sorban állás után lehet jegyet venni hétköznap?Kocsi nélkül mennénk át.

Várom segitségeteket!

Elöre is köszönöm!

 

rozi20 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 5664

Sziasztok!

Nem tudom mi az oka de nem jött válasz lehet nem jól fogalmaztam sunsvol 2-től vártam volna ha tud kérem segítsen. Köszönöm.

 

Előzmény: rozi20 (5663)
rozi20 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5663

 

Sziasztok!

 

Én szeretnék segítséget kérni láttam van olyan ember aki komolyan veszi a másikat és segítő jobbot nyújt. Előre is köszönöm.

Mi már a párommal voltunk kinn én rövidebb pihenős időszakot töltöttem a párom dolgozott, nagyon tetszett minden,főleg a táj.Na de ne nosztalgiázzunk a lényeg neki van személyiszám,Työtuvallisuuskortti kártyája meg némi tapasztalat,helyismeret. Azt szeretném megkérdezni nem e tudnál olyan céget vagy vállalkozót ahol gyárban lehetne elhelyezkedni. Vagy még építőiparban,(szakmunkás szobafestő, gipszkarton szerelő)esetleg takarítói munkák ,felujjítások. Nagyon megköszönném azt is ha csak abba tudnál segíteni,hogy hol lehet jelentkezési lapokat leadni munkafelvételhez. Nagyon szépen köszönöm várom válaszod.Szép napot.

Előzmény: sunsvol 2 (5653)
Hannibal625 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5662

Sziasztok!

Pályakezdő fizikus vagyok, nem tudja valaki, hogyan tudnék kijutni Finnországba leggyorsabban? Munka és PHD lehetőségek egyaránt érdekelnek.

Előre is köszönöm!

 

Smurfikanna Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5661

sziasztok!

Észtországba szeretnék utazni októberben (19-28) nem megy véletéenül arra felé valaki? 

természetesen beszállnék az üzemagyagba.

 

köszi

 

osszilány Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5660

Köszi mindenkinek az infót.Sokat segítettetek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!