Keresés

Részletes keresés

BigBlond Creative Commons License 2000.09.24 0 0 18
Nos,
Engem nem ráztak le itt az Indexen, mivel nem is írtam az itteni főszerkesztőnek. Én ezt az élet más területeire, általánosan értettem.
S hogy az élet egyéb területén mit szoktam tenni, ha leráznának?
Először is igyekszem olyan ajtókon kopogtatni, -persze némi optimista hozzáállással- aholl kicsi az esély arra, hogy nem tudok belépni. De ha mégsem tudnék belépni, akkor -alkalmazva a mai racionális rohanó világ nem mindíg fair play játékszabályait- igyekszem a kisajtókat megtalálni. Amúgy én az a típusú emberke vagyok, aki ha valamit elhatároz, azt véghez is viszi. Így sok esetben nem másokkal, hanem önmagammal kell megvívnom a harcot egy-egy dolog sikere érdekében. (Hogy ráhangoljam magam egy konkrét dologra.)

Okosabb lehetek informatikából.
Te pedig okosabb lehetsz a versek terén, és a humán területeken. (S valószínűleg jóval nagyobb eséllyel pályázhatsz majdan a Pullicer díjra. :-) )

Hogy gépekkel állunk -e szembe?
Igen, az élet majd' minden területén. A szomorú csak az, ha mi magunk is "gépekké" válunk és gépiesen csinálunk (próbálunk csinálni) olyan dolgokat, amihez a gépeknek semmi közük nem kellene, hogy legyen...
(Szvsz nagy esélye van annak, hogy a moderátort (ha nem is teljesen helyettesíti) de nagyban segíti egy számítógép, és a rjta futó "cenz_ÚR " program.9

didé Creative Commons License 2000.09.18 0 0 17
Hm,
no igen, moderátor, miféle moderátor. Igazad lehet, én bár én igyekeztem újfent a jót feltételezni. Nem minden ember tesz a másik kedvére - sajnos. S te mit tettél amikor olyasmi dumákkal ráztak le? Okosabb lehetsz mint én informatikából. Milyen kilátásaid vannak...te, ezt inkább megkérdezem levélben. Lassan már teljesen a mi topicunká válik.

itt meg szidjuk továbbra is a nemlétező moderátorokat...érdekesen hangzott az a program amiről beszéltél. Ha ennyiből állna az egész. Gépekkel állunk szemben.

BigBlond Creative Commons License 2000.09.14 0 0 16
Megnézetm a zuhanyt...

Huhhhh.
Ez nem egy 0% zsírtartalmú light joghurt, az biztos.
Azt hiszem, a Netet sokkal több fiatal használja, mint öreg, és azok inkább a szórakozást keresik. Ez egy kicsit komolyabb műfaj.

Nem tudom, hogy a bevezetőt te írtad e, de ha igen, akkor érzem, hogy mit érezhettél a szavak írásakor.
Az első két link ( Rossz kürtök és arany, fanfárok) nem működött, de a többit még megnézem.
(Na igen, néhány gépelési hiba van a szövegben, de nem olyan zavaró.)
Gondolatébresztő az az életérzés, amit olvastam, így még elmerülök abban...
Majd jelentkezem.

BigBlond Creative Commons License 2000.09.14 0 0 15
Nem csalódást okozol. Vsz. nagyon alábecsülöd magad, és azt gondolod, hogy mindenki mindíg igazat mond. (Én is beleesem néha ebbe a hibába, de mostanában egyre inkább próbálok az állarc mögé nézni.)
Szerintem is nagysílű az Index, én profinak találom, legalábbis jól kezelhetőnek. Gondolom, ők is tudják ezt magukról, és amikor te (mint ismeretlen) beítál a FŐ szerkesztőnek, ő azt gondolhatta magában. "Mit keres ez a ...." és egyszerűen lerázott egy limonádé szöveggel. Azt mégse mondhatta, hogy "Na menj innen a frászba fiacskám..." Egyszerűen, mint egy politikus, szép igéretet tett, s utánna azt is elfelejtette, hogy Te írtál neki.

(Engem is próbáltak már ilyen dumákkal lerázni.)
Kérdésedre válaszolva informatikával foglalkozom, (jövőre diplomázom) de általános és középfokú tanulmányaim alatt igencsak jó voltam a humán tantárgyakból, és nagyon jól fogalmaztam, (Szerettem fogalmazásokat írni.) Ezt csak azért említem meg, mivel egy újságírónak (a választékos és helyes nyelvhasználat melett) jó is kell tudni fogalmaznia. Gondolom, hogy te mindezek birtokában vagy.

Lehet, hogy őt nem érdekli az, hogy te mivel foglalkozol, ám én biztos hogy megfogom nézni a www.zuhany.com-ot, sőt ha jónak tartom, még reklámozom is. Miért is ne. ;-)

Munkát adunk a moderátornak?
Szerinted itt van moderátor? Mert szerintem nincs.
Most nem akarom kipróbálni, de valószínűleg a pontozott helyekre akármilyen trágár szót leírhatnék:
.....
.....
..... .....
.......
(max. egy programon átengedik a szöveges hozzászólásodat, ami ha (x,y,z,p,q, stb.) szavakat talál a szövegben, akkor azt nem engedi át, vagy kisípolja.
Talán egyszer kipróblom, hogy valóban hogy is működik ez.
Csak egy jóízűet kell káromkodni...

De most mellőzöm az alpári nyelvhasználatot, és nem fecsérelem az időt.
Inkább megnézem az általad említett honlapot... ;-)

Előzmény: didé (14)
didé Creative Commons License 2000.09.14 0 0 14
Nem akartalak letörni. Sajnálom - én tényleg mindenkinek csalódást okozok. Hogy hol? Ahol fogadnak. Itt helyben, interneten, de most már van egy saját újságunk, www.zuhany.com címen. Úgy szerettem volna, hogy írtam a szerkesztőségnek: kell-e szépirodalmi írás, vers, akármi ami ehhez fogható. Rögtön a főszerkesztőnek írtam, ő pedig azt válaszolta, hogy majd egy alszerkesztő fog megkeresni, de eddig nem nagyon talált meg. Igyekszem az emberekről a jót feltételezni, de ennek itt most nincs helye. Ez egyszerűen: disznóság. Ha azt akarom, hogy valaki kopjon le rólam: megmondom neki: szüneteljünk. Vagy hagyjuk. Itt ez nem érvényes ezek szerint mindenki elfoglalt, tudod milyen ez a mai világ...egy frászt! Nem hiszem, hogy gyerekek üzemeltetik, a színvonal nagystílűbb. Node: nem csupán helyesírás hibákról van szó. Fogalmazásiról. Egy olyan lap, amit átlag ötezren néznek naponta, gondolja már el mit is tár a nyilvánosság elé. (Egyébként a Zuhanyban is van egy-két hiba. Én nem veszek észre mindent még a saját dolgaimban sem. Nem is táródunk ország világ elé.)

Úgy nézem ez a kettőnk topicja lesz, sebaj, legalább munkát adunk a moderátornak. Te mivel foglalkozol?

Előzmény: BigBlond (13)
BigBlond Creative Commons License 2000.09.14 0 0 13
Nem dolgozol az Index-nél? :-(( Teljesen letörtem.
Azért nem haragszom. :-)
HA MÁR ÚGYSEM FOGLAKOZIK A TISZTELT INDEX A KÉRDÉSEMMEL, AKKOR TÉMÁT VÁLTOK.
Hol újságíróskodsz?
Hogy-hogy szerettél volna?
Gyerekek? -úgyérted ilyen szintű emberek üzemelteteik az Indexet?

Helyesírási hiba?
Azt szinte mindenki ejt. (Én is, bár ez gyakran a gyors gépelés miatt fordul elő.)

Előzmény: didé (12)
didé Creative Commons License 2000.09.09 0 0 12
Hm, már megint nem voltam egyértelmú, kérlek ne haragudj. Nem dolgozom az indexnél. Tényleg. Bár újságíróskodom...mégsem itt. CSupán szerettem volna, de úgy tűnik nem nézik az emilüket a kedves gyerekek.
Helyette inkább helyesírási hibák tömegével lepik meg az olvasót.
Kedvesek nem?
BigBlond Creative Commons License 2000.09.05 0 0 11
Ha valóban az Index-ben dolgozol, akkor igazán válaszolhatnál arra a kérdésemre (lsd. topic nyitó) amire az Index alkalmazottai közül senki nem akar válaszolni. :-(((
______________________________________________________________________________
Előzmény: didé (10)
didé Creative Commons License 2000.09.04 0 0 10
Igazad van.
A szólások alapján rúgnak ki.
Bár a veszély alig fenyeget.
Előzmény: BigBlond (9)
BigBlond Creative Commons License 2000.08.24 0 0 9
A
"Erre nem mondok semmit, mert a végén még kirúgnak."
hozzászólásod alapján.
Előzmény: didé (8)
didé Creative Commons License 2000.08.12 0 0 8
Nem mondtam, hogy itt dolgozom. Honnan veszed?
Előzmény: BigBlond (7)
BigBlond Creative Commons License 2000.08.09 0 0 7
Ha ott dolgozol, akkor neked aztán kéne tudnod valamit mondani, nem?
Ha te nem, akkor ki?
Pista bácsi a sarki kocsmából?
Előzmény: didé (6)
didé Creative Commons License 2000.08.05 0 0 6
Erre nem mondok semmit, mert a végén még kirúgnak.
Előzmény: BigBlond (5)
BigBlond Creative Commons License 2000.08.03 0 0 5
Ezzel arra célzol, hogy a Tisztelt Index szerkesztősége le se bagózza az általa üzemeltett I-MAIL levelező rendszerrel kapcsoltban feltett kéréseimet?

Ez igencsak szomorú lenne! :-(

_De tényleg, mikor fognak már nekem válaszolni?????????_

Előzmény: didé (4)
didé Creative Commons License 2000.07.27 0 0 4
Lehet, hogy nem is kellene írni.

Volt álláshirdetés, melyre írtam valamit, küldtem cikket, melyre írtak valamit,hogy majd más válaszol.

Azóta csend, csend, amit tulajdonképp szeretek kivétel akkor, ha választ várok.

Előzmény: BigBlond (3)
BigBlond Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3
Kedves Pozsi!

Ennek ellenére én mégis le tudtam tölteni a leveleket, amit ezen beállítás után kaptam.
A kérdésem csak az, hogy az ezen beállítás előtt érkezett leveleket hogyan tudom letölteni?

Az egyik konkurenciánál ennek semmi akadálya. Csupán a mappák tartalmát kell átirányítani a webes felületen, és megadni a letöltés helyét a levelező rendszerben. (Pl. Netscape Messengerben.)

Tehét az I-mailnak MI A LETÖLTÉSI CÍME?

Előre is kösz,
Üdv.:

BB

Pozsi Creative Commons License 2000.05.17 0 0 2
Kedves BigBlond!

Az I-mail levelező rendszer csak webes elérhetőséget biztosít, a leveleket nem lehet közvetlenül PC-re letölteni.

Üdv: Pozsi

Előzmény: BigBlond (1)
BigBlond Creative Commons License 2000.05.17 0 0 1
T. moderator!

Köszönöm, hogy felfigyelt(él) a kérdésemre.

Ezek után kiváncsian várom, hogy kapok e választ is.

Üdvözlettel:

BB

bgrbftby Creative Commons License 2000.05.17 0 0 0
T. BigBlond!

Ezt a forumot a szerkesztoseg tagjai es a moderatorok, rendeszeresen olvassak es valaszolnak, illetve megoldjak a felvetett problemakat, ha lehet.

Uzenetet kozvetlenul a programozokhoz tovabbitjuk.

Előzmény: BigBlond (-)
BigBlond Creative Commons License 2000.05.16 0 0 topiknyitó
T szerk.!

*Volt egy kérdésem 04. 03.-án az alábbi címmel? "I-mail letöltési kérdés."
Ellőtte volt februárban is egy kérdés, igaz az már megoldódott.

A kérdésem roppant egyszerű:
Érdemes e időt tölteni azzal, hogy kérdéseket tegyek fel ebben a rovatban akkor, ha válasz nem érkezik?
Volna -e lehetőség válaszolni a *-os kérdésemre?

Kösz.

BB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!