Keresés

Részletes keresés

Geitenbeffer Creative Commons License 2002.01.13 0 0 44
Sejtettem, hogy nincs rá megoldás....
aktív webezés közben minden lap letöltése előtt átváltani FlashGet-re, bekapcsolni a speed limit-et, majd amikor lejött az oldal, visszakapcsolni... na neee...
:)
Tehát nekem az kéne, hogy amíg lejön az oldal, addig kussoljon, amíg idle vagyok, addig töltsön.

Vannak olyan alapdolgok, amiket egyszerűen nem tudok felfogni, hogy miért nem csináltak még meg.
Ilyen pl. az outlookban, hogy más hang jelezze, hogy magánleveled, vagy listás levél jött-e...
Na mindegy, még egy-két év, és ADSL, aztán nem lesz ilyen letöltési problémám...

Azért köszönöm a választ!

Előzmény: A hely szelleme (43)
A hely szelleme Creative Commons License 2002.01.13 0 0 43
Nos, ilyen automatikus átállásról nem tudok, de ismét csak a Flashgetet ajánlom: az Obey speed limit funkcióval Te magad pontyosan beállíthatod, mekkora kbyte/sec-et foglaljon le a teljes sávszélből a letöltés. Ez pontosan ilyen célokra hasznos, amire Te keresel megoldást.
Előzmény: Geitenbeffer (42)
Geitenbeffer Creative Commons License 2002.01.12 0 0 42
Sziasztok!

Bár hozzászólásomban egy szó sem lesz proxykról, de ez az egyetlen épkézláb topik, amit a download managerekről találtam...
Szóval az lenne a problémám, hogy itthonról modemmel sűvítek 56 kb/sec sebességgel, ami hát ugye nem sok. Indexelésre pont okés... Viszont elég gyakran szoktam letöltögetni, de együtt a webezéssel ez nem olyan klassz.
Az lenne a kérdésem, hogy láttatok-e már olyan programot, ami hogyha érzékeli, hogy más alkalmazás (pl. esetemben IE 5.5) éppen használja a netet, akkor abbahagyja a letöltést, arra az időre, amíg szabad nem lesz a pálya.

Eddig GoZillát használtam, de mától szerintem átállok FlashGetre, mert szimpi a program, viszont ilyen feature-t abban sem találtam.

Minden segítséget kösz...

G.

papa5353 Creative Commons License 2001.06.07 0 0 41
Csak meg tudom erősíteni, a FlasfGet egy jól használható program, arról nem beszélve, hogy számtalan nyelven -magyarul is- beszél!
Előzmény: A hely szelleme (40)
A hely szelleme Creative Commons License 2001.06.07 0 0 40
Mint a téma gazdája, biztosítom meghosszabbított szeretetemről a Flashget c. progit. Könnyedén veri a Getrightot, Gozillát, DAOt és társait.

Szóval jelenleg (is) ez a legkirájabb szerintem. Vki írta lejjebb, h a leech funkciót nem tudja (1 kvtárból v linkről minden file lecibálása automatice), de én pl. nem vagyok a híve ezeknek az automatizált fánksönöknek. Én szeretem magam bekonfigurálgatni a dolgokat.

Előzmény: wyw (39)
wyw Creative Commons License 2001.06.07 0 0 39
Csak azért, hogy a téma ismét a megfelelő helyen kerüljön elő!
Van-valakinek az előzőekhez képest új tapasztalata, van e valami eredmény?
gekmage Creative Commons License 2000.07.31 0 0 38
Ezt csak az tudja aki írta...:))

Max arra tippelek, hogy tán ez az egy szem "downl.man." támogattya azt a "rendszerhívást"
ami nem kér aut.-t webproxynál sem...Magyarul ua. kommunikál a Proxyval
mint az MS IE 5.x ...

MÁS: A SMALL BUsiness Server, és az IIS -nek nem a te gépeden,
hanem a "SERVER"en fut(ha)...

Persze amit leírtam az csak akkor él ha Opsysként a serveren SmallBusinessServer/IIS-t
használ(tok).

HA pl. Linux-Unix,Novell vagy más akkor sajna nem tudok segíteni, ahho' nem értek...:(

Hi--

Előzmény: A hely szelleme (37)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.07.31 0 0 37
És az szerinted hogy lehet, hogy az a bizonyos Windownload c. progi mégis folytatja a megszakadt cuccokat anélkül, hogy proxy authentication-t kérne (ill "MS Small Business Server" és "Internet Information Server nélkül) ?
Előzmény: gekmage (36)
gekmage Creative Commons License 2000.07.29 0 0 36
Hát én erről annyit tudok,nálunk
hogy az "MS Small Business Server"ben a "Internet Information Server"-ben
/ Proxy Configuration-ban 2 lehetőség van a proxyzásra

Az Egyik a WebProxy
A másik a Winsock...(külön-külön, vagy akr mind2-t be lehet állítani a Serveren, az utóbbi kicsit több munkával jár, mert minden kliensre külön kell telepíteni "klienslemezekkel" a Proxy kliens részét
ami vmi mspclnt vagy miféle könnytárba akakr települni...:)
A klienslemezeket a Serveren lehet elkészíteni az SBS Konzolon Rendszergazda jogokkal
2 típusa van W95, és WinNT

A Webproxy az általad említettet produkálja MS IE 5 alatt nem kér se jelszót se DOMAIN-t
se egyebet, de ha egy DOMAIN-on kívül eső gépről használod,
kéri
a usernevet, a jelszót, a domain-t...

A Netscape pedig ugy tűnik a DOMAINt (tartomány) nem tudja értlemezni, mert csak
usernevet, és jelszót kér, csak úgy mint a download managerek jórésze..

A Winsock Proxy-hoz viszont külön kell a "kliensen" telepíteni egy 1.44es lemeznyi
"anyagot" a serverről, viszotn cserébe a kliens szempontjából "a proxy mint kifejezés megszűnik, a "winsock proxy-t" mint "közvetlen kábelkapcsolatot használva működik...

Persze ha vmilyen Linuxos, egyéb Proxyt használtok akkor sajna nem tudok segíteni...
De az alapján amit írsz úgy tűnik mintha WEBproxy lenne...

Elképzelehtő hogy le tudod tölteni valahonnan, bár szerintem le van, csak nem használjátok...
A Winsock proxynak egy hátránya van...
Ha a Proxy leáll, de az alap server megy és a kliensre rákötsz egy modemet, akkor a kliensről
egészen addig nem tudsz netezni amíg a Start/Vezérlőpult/WPS Configurationban
a WinSock Proxy-t ki nem kapcsolod, mert hiába lesz a modemes kapcsolat, feltárcsáz a szolgáltatóhoz, de csak "üresben jár " a böngésző, mert a "közvetlen kapcsolaton " keresgél továbbra is...Vagyis a Winsock Proxy alapból nem kér semmilyen autentikációt a server
felé az a lényege, hogy úgy tesz mintha közvetlen kábelkapcsolat lenne (kis tulzással)...

Hát az MS SBS Server 3 CD-s és igen borsos ára van még céges mértékkel is,
pláne hogyha 5-10 felhazsnálónál több van akkor külön meg kell venni a +userekre is a "licenszet" ...:)

Remélem segített valamit...:)

Előzmény: A hely szelleme (35)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.07.28 0 0 35
Na szóval az van, hogy proxy authentication-t kér, de ide meg bármilyen L/PW-öt írhatok (helyeset is), mind1, nem működik vele egyik util sem. Az egyetlen kivétel (a mi proxynknál) idáig a Windownload, azzal folytatódnak a letöltések. Amúgy nem kér proxy authentication-t.

Érdekes, amit a Winsock Proxyról írsz. Nálunk nem annyira vannak benne a dologban az adminisztrátorok, így Tőled kérdezném, hogy ez tul'képp a Win része, v külön letöltögethető hozzá? Ill. minek a része, ha nem különálló progi?

Előzmény: gekmage (34)
gekmage Creative Commons License 2000.07.26 0 0 34
Elképzelhető, hogy webproxy alól is működjön a letöltésgyorsító,netsapka
de ahhoz (szerintem) az kéne
hogy a felhasználónév, jelszó mellett a "domainnevet" is kérje...az IE ua. kéri, és
eztán műkszik, ami nem kéri az nem megy...én is érdekesnek tanáltam...
Előzmény: A hely szelleme (-)
gekmage Creative Commons License 2000.07.26 0 0 33
Ismerős probléma....

Be kell állítani a gépeden az Ún. winsock-proxy-t (!!)
A sima web-proxyval ua. az általad említett probléma jelentkezik...

A beáállítása a következő:

Start/Beállítások/Vezérlőpult/WSPCLIENTS -

Itt a Server name-hoz be kell írni a helyi hálón a server nevén..
és "Enable Winsock Proxy Client", restart, és ezután működnie kell autom. beállításokkal
úgy mintha nem lenne proxy, hanem csak közvetlen kapcsolat,
persze ehhez a Server-nek támogatnia kell a winsock-proxyt...
...
A gond akkor jelentkezik, ha nincs ilyen beállítási lehetőség...a vezérlőpultban
Ebben az esetben a rendzsergazdának szójjál, hogy készintsen egy "kliens" lemezt
a "server"en ha ez SBS akkor az SBS Conzolon ezt meg lehet tenni,
egy 1,44''es lemez az egész, aztán ezt beteszed, és "install", restart

Előzmény: A hely szelleme (-)
plebejus Creative Commons License 2000.07.26 0 0 32
probalgasd a beallitasokat..., hatha
Előzmény: A hely szelleme (31)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.07.26 0 0 31
Jó neked...

Nekem sajnos nem megy proxy alól. :-(
De otthonról igen.

A DropZone-nal pedig tényleg gyerekjáték a letöltés, csak behúzok 1 linket a dobozkába és usgyi... :-)

Előzmény: plebejus (30)
plebejus Creative Commons License 2000.07.25 0 0 30
muxik proxyval is:)
Előzmény: A hely szelleme (29)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.07.25 0 0 29
Találtam egy bitang jó progit letöltésekre.
A neve: Flashget

www.amazesoft.com

A lényege az, hogy felosztja max 10 részre a letöltendő filét és így egyidejűleg tölti mindegyik szegmenst. És ha lejött teljesen mondjuk az eredetileg kijelölt 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8. és 9. szegmens de az 1. és a 10. akadozva jön, akkor realtime újra felosztja a maradék részt megint 10 részre! Döbbenet. Vmi eszméletlen sebességgel jönnek le a cuccok! Mintha egy lassú drive-ról másolnék, nem pedig letöltenék. Más kérdés, hogy ha így a maximumon járatod, akkor mellette nem tudsz netezni, mert elnyeli a teljes sávszélt. De persze korlátozható, hogy mennyi sávszélt foglaljon le (obey speed limit)

Természetesen folytatja a mexakadt (v pauzált) letöltéseket is. Valszeg menni fog proxy alatt is (majd beírom, hogy OK-e), mert rengeteg proxy setting közül lehet választani.

A hely szelleme Creative Commons License 2000.07.07 0 0 28
Nos, most már állíthatom, működik a letöltések folytatása a Windownloadban. Sajna a dolog nem automatizált, tehát ha mexakad, akkor ismét rá kell ereszteni a WD-ot, de legalább műxik.

ZIPpentyűkkel próbáltam amúgy, lehet, hogy kiterjesztésfüggő (ld. lejjebb).

vastika Creative Commons License 2000.06.26 0 0 27
Bocs, az egy HTTP/FTP proxy linux alá. Csak példaként mondtam, hogy mire való az UserAgent, meg hogy miért változtatják meg (->hogy a kívülálló ne nagyon tudja, milyen böngészőt használsz)
Előzmény: A hely szelleme (26)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.06.26 0 0 26
Konkrétan ez a squid ez mi? Egy app v egy feature a Getrightban?
Előzmény: vastika (25)
vastika Creative Commons License 2000.06.26 0 0 25
Ha squid-ot használsz, ott pl. van egy olyan, hogy fake_user_agent egyenlővalami. Ha ezt engedélyezed, akkor a webszerver a böngésző típusának stb. azt kapja, amit te ide beírsz. (persze csak a proxy-t használó usereknél)
Előzmény: A hely szelleme (22)
vbela Creative Commons License 2000.06.25 0 0 24
Ja. Allitani a GetRight 4.1.2-ben tutira lehet (config-advanced-more), mas progiban nem tudom, a hagyomanyos browserekben szerintem csak hackelessel lehet, bar talan van valami rejtett registry beallitas hozza.
Előzmény: vbela (23)
vbela Creative Commons License 2000.06.25 0 0 23
A User Agent az a HTTP headerben egy mezo, ezt a browser kuldi a webszervernek (vagy nem), ami alapjan a szerver eldontheti mit csinal, tamogatja-e vagy sem. Mivel ez atmegy a proxyn, gondolom a proxyban is van lehetoseg arra, hogy filterezni lehessen a http kereseket.

A User Agent szoveg pl:
"Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 98)"
"Mozilla/3.0 (compatible; Opera/3.0; Windows 95/NT4) 3.21"
"Mozilla/4.6C-SGI [en] (X11; I; IRIX 6.3 IP32)"
vagy akarmi is lehet.

Előzmény: A hely szelleme (22)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.06.24 0 0 22
Üdv!

Elmagyaráznád, mi az a User Agent szövege? És hol lehet állítgatni?

Előzmény: vbela (21)
vbela Creative Commons License 2000.06.23 0 0 21
Az IE ketfele modon kezeli az ftp cimeket. (IE5 alatt a beallitas: Enable folder view for ftp sites) Az egyik esetben az ftp site web oldalkent lathato (es csak letolteni lehet), a masikban a fileok, directorik exploreres modon kulon-kulon kivalaszthatoak es le-, illetve feltolteni is lehet (hagyomanyos ftp kliens uzemmod).
Ha proxy is van utkozben, az elso esetben a http proxyt hasznalja az IE, a masodikban az ftp proxit az ftp szerver eleresere.

Nalunk pl. feltolteni (kifele torteni adatforgalom) ftp-re nem lehet, de http-vel igen :). Az ftp proxy csak a 21-es portot engedi hasznalni, a http proxy ftp szerver eleresere barmely porton mukodik.

Sok download managernel beallithato, hogy az ftp vagy http proxyt hasznalja. Ettol fuggoen lehet a resume modot hasznalni vagy nem. Az IE5 is tud egyebkent resume-ot bizonyos esetekben (meg nem jottem ra mikor). Nehany esetben az ftp proxy transparens, azaz olyan mintha nem is lenne, nem kell proxyt beallitani.

Az is allithato, hogy mi legyen a User Agent szovege. Ez alapjan azonosithato a browser tipusa a webszerver ill. proxy felol.

plebejus Creative Commons License 2000.06.21 0 0 20
bocsesz, hogy nem koszontem meg, telleg mux:))))
Előzmény: A hely szelleme (18)
Dr.5ker Creative Commons License 2000.06.09 0 0 19
Hi mindenki!

Az én tapasztalatom az, hogy az IE-t is lehet ftp-címekre használni. Pl: egy HTML oldalról, melyen a lelölthető file ftp protokollal volt elérhető (ftp://ftp.adaptec.com/xxx/yyy.exe) nem engedi letölteni, de ha ezt az Address mezőbe felírom és az ftp-használva közvetlenül "odamegyek" az adott file-hoz, akkor egy jobbgombos katt és már mentette is a vinyóra meglepően gyorsan.
Remélem tudtam segíteni: Dr.5ker

A hely szelleme Creative Commons License 2000.06.06 0 0 18
Még1x írok, hátha elkerülte az érintettek figyelmét...

Sz'al úgy fest, a Windownload tudja a titkot és műxik Firewall & Proxy mögül is... részleteket lejjebb...

A hely szelleme Creative Commons License 2000.06.05 0 0 17
A link, amit megadtam, átmenetileg nem műxik, pedig tényleg ez a linkje. Ideilgenesen Altavista-s keresést ajánlok a letöltéséhez.

Hát nem semmi ez a util. Úgy fest, támogatja a mexakadt letöltés folytatást, de ami még érdekesebb, magához szippantja az összes általa elér7ő sávszélességet, nem is nagyon megy emellett a böngészés. És így jó gyorsan tölt le.

Szóval ajánlom mindenkinek...

Előzmény: A hely szelleme (16)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.06.05 0 0 16
Sorstársaim, eksön van!

A WinDownload műxik proxy mögül! :-)

Sajnos az nem 1értelmű, folytat-e egy mexakadtat, mindenesetre kiveszi az IE kezéből a munkát és egyedül tölt, jóval informatívabb ablakban.

Először aszittem, hogy kötődik az IE-hez, de úgy is megy, hogy az IE nem is fut.

Bővebbet és a progit itt találjátok

A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.18 0 0 15
Márpedig nem megy, hidd el. Az általad leírtakat már régesrégen kipróbáltam, eredménytelen. De nem is a netsc-cel lenne a gond, hanem azokkal az átkozott download managerekkel...
Előzmény: Borsalino (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!