Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

czoli4 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 1791

Üdv Mindenkinek!

 

Érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy egy 2001-es 3 ajtós Yaris-on javitható-e a jobb oldali fényszóró magasságállitó motorja? Nem müködik, a bal oldalinak megy a motorja , ez meg se mozdul. A csatlakozóján tudok mérni feszültséget. Nézegettem a lámpát, szétszedés nélkül nem férni hozzá a motorhoz, egybe van a lámpával. Érdemes szétszedni, és utána össze lehet rakni, vagy keressek egy bontottat? Vagy vegyek egy uj lámpát, ki tudja a bontotton is müködik-e ez a motor? Másik kérdésem, a központizár nem mindig zárja le a jobb oldali ajtót. Először müködik, utána nem huzza le a zárógombot ( vagy minek nevezik azt a kis fogangyút amivel be lehet belülről zárni az ajtót), nyitáskor általában kinyitja az ajtót. Ebben egybe van a motor a zárral? Érdemes a zárral vacakolni, vagy egy utólagos központizár motort rakni bele? Végülis 3 ajtós, a két ajtót be tudom kézzel is zárni, a csomagtartón meg eddig még müködik a központizár. Előre is köszönöm a válaszaitokat.

 

Üdv:Zoli

ficere50 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1790

Akkor gratula, mert, ezek szerint, jól következtettél...én is tanultam.

Előzmény: Laudat (1789)
Laudat Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1789

Az köcsög  "Kapcsolo"  hányszor kellet menteni mennem  -:((

Ez egy sima nyomogombos kapcsolo, mint az ajtoknál van a belsővillágitás, amikor kinyitom az ajtot.

De az a baj, hogy  egy L alaku lemezmbe van berakva, de amikor le akarom tekerni az anyát , hogy levegyem

csavarodik az egész lemez (értemén hogy  minél könnyebb legyen az auto ). de hát pont ezen sporolnak.

Tehát ott maradt , a  kétt szálat összekötöttem, és igy indul -:))

Majd ha lessz türelmem teszek bele egy masikat , de nem a gyárit 5000ft-ért !!!

Amugy meg  "gumiembernek"  kell lenni ,hogy odaférjen az ember .

ficere50 Creative Commons License 2016.09.26 0 1 1788

A "másfajta védelem"-re gondolok, mert általában az utólag beépített kütyük okoznak gondot...

Előzmény: ficere50 (1787)
ficere50 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1787

"Hol van ez a kapcsolo a pedal alatt, ki lehetne iktatni, mert más fajta vedelem van a kocsin."

 

Ezzel kezdeném akkor!!!

Előzmény: Laudat (1784)
ficere50 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1786

Én utoljára gyanakodnék arra a kis végállás kapcsolóra...villamossági szerelővel előbb átnézetnék pár dolgot: testkábel, indítórelé, indítómotor-behúzó tekercs és érintkező, indításgátló elektronika,  gyújtáskapcsoló, kontaktok, dugaszok.

Előzmény: Laudat (1784)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1785

Köszönöm a segítséged.

Előzmény: eger.jeno (1773)
Laudat Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1784

Esetleg valaki !

Yaris II , a mult héten cseréltem aksit, mert nehezen indult (hiába nyomtam ki a kuplungot ) , ma megint nem indult.

Hol van ez a kapcsolo a pedal alatt, ki lehetne iktatni, mert más fajta vedelem van a kocsin.

Előre is köszi.

ficere50 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1783

Akkor ez ilyen és így jó...szinte mindenkié így szól, ha hideg a motor! 1 percnél nem tart tovább. Normális...

Előzmény: CsúcsHeg (1782)
CsúcsHeg Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1782

Kedves ficere50

Elvileg a szíj nem rég lett cserélve ezt állapították a szervizben. A vízpumpa csere alkalmával szóltam, hogy mindent nézzenek meg, és ha kell cseréljék ki a problémás alkatrészeket. Az olaj 5W30. Miután felmelegszik a motor a zaj teljesen eltűnik.  Igazán a kérdésem az, hogy ez gond? Használható így a kocsi?

Grifter Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1781

Yaris TS (XP10)-ben mekkora hangszórók vannak gyárilag? Az internet szerint csak elől van 2×16,5, de ez a TS-re is ugyan így igaz?

 

Előre is kösz!

ficere50 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1780

Külső bordás-szíj (ékszíj) és a szíjfeszítőgörgő-csapágy meg lett vizsgálva? Ezek is szoktak zajongani ennyi idő után! Bár vízpumpa cserénél ezeket ellenőrzik, ha igaz...

Előzmény: CsúcsHeg (1778)
ficere50 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1779

Elvileg természetes a lánchajtás miatt. Ha nem szűnne meg akkor a láncfeszítő-patron cseréje lenne indokolt. Az olajminőség is számít, mert az olajnyomás tolja a láncfeszítőt, tehát hidegen kicsit sűrűbb, lassabban feszít meg. 5W30-as legyen!

Előzmény: CsúcsHeg (1778)
CsúcsHeg Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1778

Kedves mindenki!

 

Nem rég vettünk egy Toyota Yaris-t 2004-es 1000-es motorral.

Amikor hidegen beindítom, motornak a hangja eléggé kellemetlen. Nyikorgás szerű hangot lehet hallani. Egy idő után ez a hang teljesen eltűnik. Ilyen típusú hangot lehet hallani a lánchajtású Astra-nál is.

A kérdés a következő:

Ez természetes, a lánchajtás miatt?

A szervizben átvizsgálták, de mivelhogy meleg volt a motor nem lehetett hallani semmi. Közben volt egy vízpuma csere.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

eger.jeno Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1777

Yaris II nyárigumi garnitúra Yokohama 185/60x15 eladó, autó eladása miatt.
A gumik 4 - 5 milliméteresek.

https://goo.gl/photos/amNMdgvysHZmU49S7

A garnitúra ára 18 eFt.

Éger Jenő

eger.jeno Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1776

Yaris II téligumi garnitúra felnire szerelve eladó az autó eladása miatt. A gumik 5 6 millimérteresek, a felnik sértetelenek.

 

Képek a linken:

 

https://goo.gl/photos/xMWRWArxnpodtQbp6

 

A garnitúra ára 55 eFt. 

Mail címemen elérhető vagyok.

 

Jenő

 

ficere50 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 1775

Gyűjtőtálca igaziból nincs, hanem egy kivezető/levezető gumicső...az anyósülés bal szélén, lábtól, ahol a szőnyeg találkozik a középkonzol alsó élével, meg kell emelni, kihúzni alóla, a szőnyeget és láthatóvá válik a kis gumicső darab. Nekem még nem dugult be soha, hanem egyszer a légkondi tisztítóspray csövét ott vezettem fel a hőcserélőig.

Előzmény: kramoto (1774)
kramoto Creative Commons License 2016.09.19 0 0 1774

Sziasztok.

 

2007-es Yaris job oldali gumiszőnyegén pénteken szép nagy tócsa keletkezett.

Gyanítom, hogy a légkondi kondenzvize, mivel a hűtővíz szinje nem csökkent a tágulásiban és pénteken kb 1 órát ment  a légkondi.

 

Hol találom (legalább kb) a légkondi kondenzvíz kivezetését és a gyűjtőtálcát  aminek valószínűleg a lefolyója dugulhatott el.

Mit kell lebontanom, hogy hozzáférjek a tálcához?

 

 

eger.jeno Creative Commons License 2016.09.18 0 0 1773

Nem kell (nincs)

Előzmény: Törölt nick (1772)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 1772

Sziasztok!

 

Megtudná valaki mondani, hogy 2006-os Yarisban, hogyan kel olajcsere után nullázni a karbantartás jelzést? 

Vagy van e benne ilyen? Még nem jelez, de az olaj-/szűrők- cseréje már megvolt, s szeretném nullázni...

Előre is köszönöm a segítséget.

Cebven Creative Commons License 2016.09.13 0 0 1771

Sziasztok!

 

Anyósom igen jó állapotú 1.3 Sol (2002-es, 79000 kmt futott) Yarisának keresünk gazdát.

 

Akit érdekel, 17-20 óra között barmelyik nap zaklathat ez ugyben.

 

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_linea_sol-10558528

 

Kereskedők kíméljenek!)

 

Novák Csaba

eger.jeno Creative Commons License 2016.09.13 0 0 1770

Nekem van téli gumim lemezfelnire szerelve II Yarishoz. Ha érdekel magánban folytathatjuk...

 

Előzmény: WatMat (1742)
my1stcelica Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1769

Üdv mindenkinek!

Yaris 1.5 Ts 2001es 5ajtós minden alkatrésze eladó.

http://www.jofogas.hu/zala/Yaris_ts_1_5_2001_bontott_alkatreszek_53891595.htm?first=1

gyuritoyota Creative Commons License 2016.09.03 0 0 1768

Sziasztok! segítségre lenne szükségem 2009 évjáratú Yarisom van, törötten vettem, meg lett javítva, minden tökéletes, de nem működik a start-stop rendszer. Magyarul nem áll le a motor. Minden segítségért nagyon hálás lennék, mert végképp elakadtam. Előre is köszi.

czoli4 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 1767

Köszönöm a válaszaitokat. Munkába járásra kellene, vidéki uton , oda -vissza összesen 30 km. Majd holnap még megnézzük, majd jelentkezem mire jutottunk.

 

Üdv:Zoli

 

 

gsis Creative Commons License 2016.08.28 0 0 1766

Igazad van , sorry !

Előzmény: paddyjoe (1765)
paddyjoe Creative Commons License 2016.08.28 0 0 1765

Kedves gsis! Picit elnéztél valamit: a Yaris MkI 1.0 még 4 hengeres volt, a MkII óta 3 csak.

 

 

Ennek a motornak kb. 100-110 km/h körül van az utazója, felette elkezd hangoskodni. A digitális műszerfal pillanatok alatt megszokható, baja nincs, üzembiztosan működik. 

Előzmény: gsis (1764)
gsis Creative Commons License 2016.08.28 0 0 1764

 A kinézett kocsi még eredeti japán gyártmány , jól összerakott , tartós szerkezet .Az  ABS és a klíma nincs

összefüggésben a felszereltséget illetően . Azt kell eldönteni , milyen célra kell az autó , mert a három hengeres

verzió nem egy autópálya bajnok , városi , helyközi közlekedésre kiválóan alkalmas .Probléma nem szokott lenni ,

még ilyen idős korban sem a motorokkal , a szokásos kopó dolgokat kell cserélni , és minőségi olajjal kell " etetni " , a

vvti vezérlés  ezt szereti . A kinézett kocsit alaposan át kell nézni , jó lenne emelőn is alánézni , ha van rá lehetőség .

Az olajfolyásról csak alapos átnézés után lehet nyilatkozni , ezt neked kell eldönteni a helyszínen , hogy milyen mértékű .

 A legkevésbbé akkor nyúlná mellé , ha egy közeli műhelyben egy szaki át tudná nézni , alul felül . Így kapnál

teljes képet a körülbelüli állapotról .

Előzmény: czoli4 (1763)
czoli4 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 1763

Üdv Mindenkinek!

 

Toyota Yaris vásárlásán gondolkodom, max 6-700 ezer Ft-ig. Azt kérdezném tőletek, hogy mire kell figyelni ezeknél, van-e valami tipushibájuk? Egy 2001-es 3 ajtós, 1,0-ást néztem, amiben van szervó és klima, meg elektromos ablak, de ABS nincs  benne. 157 ezer Km -el. A motorjának szerintem jó hangja volt, már amennyit értek hozzá, de a szervó szivattyú körül, a motor oldala kicsit olajos volt, meg az olajtartály oldala is. Az eladó szerint mellé öntötték az olajat. Tönkre szokott menni ez a szivattyú és azért olajos a környéke, vagy a motor nyomta ki az olajat? Az létezik, hogy klimásba nincs ABS? Ma érdemes ABS nélküli autót venni? Menni még nem mentünk vele, holnap megnéznénk mégegyszer, csak ez az olajfolyás zavar, ne, hogy valami szarba nyúljunk vele. A digitális müszerfallal nem szokott gond lenni? Bocs a sok kérdésért, de nem nagyon ismerem a Toyotákat, az egész fórumot meg nem akarom végigolvasni. Még VW Poloban gondolkodtam, de ma néztünk egy 2001-est , hát nem voltam elragadtatva tőle, ezért inkább maradnánk a Yarisnál. Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Zoli

gsis Creative Commons License 2016.08.26 0 0 1762

Elfogadom ,amit írsz , mivel azt senki nem tudja előre megmondani , hogy egy kopott kuplungszerkezet meddig

bírja a nyüstölést .  Sokáig is elmehet , mire jön a KO .

Előzmény: paddyjoe (1761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!