Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 6 órája 0 0 110870

Te jatszod a hulyet, vagy ennyire hulye vagy?

Pelda volt, hogy bar a vilag 2 oldalan van gyara, megis az egyik modellt itt gyartja, a masikat ott, es viszi at a vilagon.

A gumigyarto ugyanezt csinalja. Ezert vehetsz itthon koreai, kinai hankookot is. Mikor honnan erte meg jobban. Ennyi.

 

Amugy ha a jozan eszeddel belegondolsz, akkor a vilagon eladott gumik kevesebb, joval kevesebb, mint a fele teli gumi, ebbol kovetkezik, hogy nyaron is gyartanak nyari gumit. Es az ellatasi lanc sajatossagai miatt barmikor kaphatsz barmelyik gyarban gyarott darabot.

Szoval felfogod vegre, hogy az az allitasod, hogy minden gumi az ellenkezo szezonban keszul, nem igaz?

 

Előzmény: Garfield007 (110869)
Garfield007 Creative Commons License 16 órája -2 0 110869

Vitara? Hol is gyártják még?

Ja, és az éves, gyártott darabszámnak megfelelő autó mennyiséget két hét alatt értékesítik a német piacon. Micsoda felvevő lehet Ausztrália, mint itthon a 295/30r18 téli gumi kereslet.

Meggyőztél az újabb példával. :-)

Előzmény: t.lantos (110868)
t.lantos Creative Commons License 18 órája 0 0 110868

Ne kezdd.mar.magyarazni a baromságod.

Hoznak ide mindenfele helyről gumikat.

Nem csak hekyben gyártottat. Telit, nyárit is.

 

Úgy gyártanak, ahogy nekik gazdaságos.

Ahogy az autó gyárak is. A Swift jelenleg japán, de még Ausztráliába is innen égő bol viszik a vitarat. Pedig japán csak közelebb van oda :)

Előzmény: Garfield007 (110866)
Garfield007 Creative Commons License 19 órája -2 0 110867

Pedig elég egyértelmű voltam, de ott megint beláttam hibám, amikor egy all season SUV gumira rácsodálkozol, hogy rajta van az M+S, pedig szerinted nem olyan a mintája :-)

Én meg bemegyek a gumishoz, szeptemberben lesz nagy választék téliből, februárban meg nem mindig válogathatok a népszerű mintákból és nem is hitegetnek, mert a nagykerek is üresek. Innentől, hogy mi történik Dél-Afrikában, nekem teljesen mindegy. 

 

 

Előzmény: t.lantos (110864)
Garfield007 Creative Commons License 19 órája -2 0 110866

A JIT idekeverése volt a legviccesebb része ennek a "vitának".

És én csak arról beszéltem, ahol gyártanak télit is. 

Erre mi volt lantos válasza, de ahol nem is gyártanak télit, ott nincs ellentétes gyártás. 

Igen, innentől kifogynak az érvek.

Előzmény: Slatiek (110863)
Slatiek Creative Commons License 21 órája 0 0 110865

Akkor elnezest.

Valoszinuleg tul sokat ufszoliztam a heten, es lemerult az ironia/szarkazmus-generatorom...

Előzmény: t.lantos (110864)
t.lantos Creative Commons License 21 órája 0 0 110864

A "csak ellenkezo szezont gyartanak" ugyanolyan szelsoseges, mint a "mindent gyartanak mindenkor".

A kollega az elsot allitotta, en pedig azt tagadtam, nem a masodikat mondtam.

Előzmény: Slatiek (110863)
Slatiek Creative Commons License 22 órája -1 0 110863

Ez egy endjuzer forum (meg ha sok allitas szelsoseges is benne, es csak vegletekben gondolkodnak sokan).

 

A "csak ellenkezo szezont gyartanak" ugyanolyan szelsoseges, mint a "mindent gyartanak mindenkor".

Ahogy az se 100%-ban igaz, hogy a legyartott termeket nem raktarozza senki 6honapig - a justintime beszallitas nem a gyartosorrol indul, hanem a gyar raktarabol, es van ra sok eset hogy az autogyar visszakuld mert benezte a sajat folyamatait.

 

Egy gyar se engedheti meg maganak, hogy evi 6 honapban csak olyat gyartson, amit csak a vilag 15%-a igenyel. 

De jellemzoen nalunk az endjuzer ezzel a felallassal talalkozik.

Nincs kisegitve azzal, hogy majusban USA exportra terepabroncsokat vagy Mercedes mereteket gyartanak Kecskemeti beszallitasra, mert az nem az o igenye. Ami az o igenyet fedi le, az jellemzoen (80-85%-ban) valoban ellenkezo szezonban keszul, raadasul nem itt, hanem a vilag masik felen. Es pls ne hozd fel hogy az allseasonnak mi az ellentetes szezonja :)

 

Egy nem jellemzo pelda:

Gyarlatogatas, egy komplett ter elzarva, szalag mogott dedikalt szemelyzet egyesevel csomagolja majus kozepen a frissen (valoban, elozo hetvegen) legyartott treler gumikat, aranyszinu csomagolasba, szines szalagokkal atkotve. Mert 2ora mulva erkezik erte a dedikalt konteneres kamion. Ha a megrendelo kifizeti, minden lehetseges.

Előzmény: t.lantos (110861)
t.lantos Creative Commons License 23 órája -1 0 110862

Evtizedek ota abban elek, hogy azt kell terveznem mi jojjon be 4-6 honap mulva. Szoval ez nem ujdonsag :)

Előzmény: Slatiek (110860)
t.lantos Creative Commons License 23 órája 0 0 110861

Latom, sikerult eleg egyoldaluan felfogni. Nem baj.

Előzmény: Slatiek (110860)
Slatiek Creative Commons License 23 órája -1 0 110860

A gumit a gumiabroncsfáról tépik le, és másnapra az ügyfélnél van...

Az óceánokon mászkáló konténerhajók nem terméket szállítanak 2-3 hónapig, csak szeretik a tengeri levegőt.

Ha most leírnám, hogy április közepén már a téli előrendeléseken kell agyalnom, hogy októberre friss gyártású (~2824, wait, az kb július) termék legyen a kezemben, feltételezem, nem fogod elhinni.

 

Természetes, hogy vannak legendás "két hete készült Rácalmáson" kivételek, de azok nagyon justintime-ra betervezett / lemondott autógyártói igények (mert ők kiköthetik a max 3-6 hónapos dotot) / egyéb okosságok.

A jellemzőbb az, hogy március-április beszállításra januárra el kell készülnie a terméknek. Októberi-novemberi beszállításra pedig már augusztusban pakolni kell. Vagy B opció, reménykedni abban, hogy beindítanak pont abban a hónapban egy pótgyártást EU-n belül (ld autógyártói kikötés), amiből leeshet néhány darab aftermarketre.

 

(És megsúgom, szoktak felbukkanni ajánlatok 12-24hónapos autógyártótól visszavett tételekre - addig a gumigyár raktározta, hogy hátha mégis átveszik tőle. Csak azokat nem négyesével adják el olyankor)

Előzmény: t.lantos (110859)
t.lantos Creative Commons License 28 órája -1 2 110859

Eleg szuklatokorusegre vall abbol kiindulni, hogy ha itt tel van, akkor az egesz vilagon tel van. Szoval globalis szemmel nezve ertelmetlen arrol beszelni, hogy milyen evszak van. Mindig van olyan resze a foldnek, ahova nyari gumi kell. Szoval nyaron is kell nyari gumit gyartani.

 

Az autogyarak jellemzoen kizarolag nyari abroncsokat szerelnek egesz evben. Szerinted ki fog ucsorogni fel evnyi keszleten? Az autogyar, vagy a gumigyar? (megsugom, senki). Szoval nyaron is kell nyarigumit gyartani.

A teli szerintem inkabb europai divat, az amerikai havas videokon csak a balfaszkodast latjuk mindig, bar az is igaz, hogy ott minden gumi M+S, ugy vannak vele, joaz (errol jut eszembe, most lattam Japan gyartasu Bridgestone Ecopia gumit kozelrol 235/55R18 meretben, es ott volt rajta az M+S). Hat nem egy telies minta :)

 

Ausztraliaban eleg keves a ho, Uj Zelandon is csak egy apro kissebbseget erint, Afrikaban es Del Amerikaban meg kisebb gondjuk is nagyobb annal, mint hogy teli gumit vegyenek :)

Előzmény: Garfield007 (110857)
gnrb Creative Commons License 28 órája 0 0 110858

Tapasztalat az van, de ajánlani nem tudok. Kettő garnitúra téli gumit is kezeltem kimondottan erre való gumiápoló szerrel, a nevére nem emlékszem (kidobtam). Mindkettő betonkemény lett a következő szezonra, érdekes módon pont a kezelést követően, pedig az egyik alig 5 éves, a másik már 10+éves volt, és a kezelés előtt semmi furcsát nem éreztem, az öreg gumin sem (az olyan autón volt, ami pl. rossz időben nem is ment). Mindkettő annyira durván lett kemény, hogy olyan érzés volt menni az autókkal, mint ha fakerék lenne alattuk, cserélni kellett. Az összefüggés ugyan nem nyert bizonyítást, de a gumis azt mondta, hogy azonnal dobjam ki a gumiápolót (meg is tettem) és sima szilikonnal fújjam be a gumi oldalfalát.
Érdekesség, hogy ugyanezt a szert használtam egy nyári garnitúrán is még ugyanakkor (kb. 3 éve), annak viszont semmi baja, nem kemény, nem repedezik, pedig lassan kiöregszik (7-8 éves), most is az van az autón.

Előzmény: Jenne60 (110852)
Garfield007 Creative Commons License 28 órája -1 0 110857

Várj, akkor leérvellek. 

Nem igaz. 

Ezen meg most te gondolkozz el. 

:-D 

Előzmény: t.lantos (110856)
t.lantos Creative Commons License 29 órája 0 0 110856

Na, ebbol is latszik, hogy egyaltalan nem gondolkoztal a dolgon.

Probald meg az agytekervenyeket megeroltetni egy kicsit.

Előzmény: Garfield007 (110855)
Garfield007 Creative Commons License 29 órája -2 0 110855

Nem nagyon van mit átgondolni, az összes szezonális gyártó így dolgozik, nem hiszem, hogy meg tudnál lepni. 

Arról nem beszélve, hogy a magyar DOT mágusoknak az antikrisztust jelenti, hogy vannak méretek, amikből egy évben lehet, hogy egyet sem gyártanak és mégis van raktáron...

Előzmény: t.lantos (110854)
t.lantos Creative Commons License 29 órája 0 0 110854

Latom, besult a gondolat :)

Előzmény: t.lantos (110848)
fireolto1 Creative Commons License 1 napja 0 0 110853

Hát ez óriási :))  Természetesen Conti..

Előzmény: svedmalac (110844)
Jenne60 Creative Commons License 2 napja 0 0 110852

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni.

Időnként ápolnám az autónk gumiját és ehhez keresek gumiápoló hab sprayt vagy  pumpás sprayt. Nézegettem a neten, de nagyon sok van ezekből és nehéz dönteni. Ha van tapasztalat akkor melyik az ajánlott?

Köszi előre is.

saválló Creative Commons License 2 napja 0 0 110851

A mostani W 330-as téli koreai, az azt megelőző ugyanolyan típusú W320-as téligarnitúra pedig itthoni gyártás volt.

Fene se érti az üzletpolitikájukat.

Előzmény: TyggeR (110850)
TyggeR Creative Commons License 2 napja 0 0 110850

mindkét autónkon ugyanaz a négy évszakos van (csak más méret), mindkettő made in korea

 

valamit gyártanak itthon, valamit nem, ők biztos tudják, mit éri meg itt gyártani

Előzmény: saválló (110849)
saválló Creative Commons License 2 napja 0 0 110849

Tévedtem, mindkét garnitúra  Hankook Made in Korea feliratú. 

Aszittem a nyáriak  Made in  Hungary gyártásúak, hát nem.

Előzmény: saválló (110847)
t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 110848

Gondold at ujra, es jelentkezz, ha megvan a valasz.

Előzmény: Garfield007 (110839)
saválló Creative Commons License 2 napja 0 0 110847

Nekem jó volt a koreai Hankook is, persze van Made in Hungary gyártásum is.

Előzmény: RadiX (110846)
RadiX Creative Commons License 3 napja 0 0 110846

Nem igazán, nekem mind a 8 Hankook-om Made in Hungary

 

Előzmény: saválló (110845)
saválló Creative Commons License 3 napja 0 0 110845

" Tudod, vannak gumigyarak Magyarorszagon. Akik kiszolgaljak a vasarlokat."

 

Mindezek ellenére az van rásütve a gumira, hogy Made in Korea.:)

Előzmény: aptohu (110841)
svedmalac Creative Commons License 3 napja 0 0 110844

Michelin Premium Contact?

Olyat azért ne keressen... :-)

Előzmény: fireolto1 (110821)
aptohu Creative Commons License 3 napja 0 0 110843

Nem csak nekem. Barkinek, aki megfizette. 

Előzmény: Garfield007 (110842)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja -2 0 110842

2 hónapig csak neked melengették. Büszke vagyok a magyar gumigyárakra.

Előzmény: aptohu (110841)
aptohu Creative Commons License 3 napja 0 0 110841

Tudod, vannak gumigyarak Magyarorszagon. Akik kiszolgaljak a vasarlokat. Attol meg, hogy te ezt nem tudod elkepzelni, meg igy van. Tovabbra sem tudsz nagyobb leptekben gondolkodni. 

Egyebkent kosz az érdeklődésedet, 0424 DOT. Meg meleg volt, mikor megjott. 

 

 

Előzmény: Garfield007 (110840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!