Keresés

Részletes keresés

matr1ca Creative Commons License 2009.09.03 0 0 9026
Köszönöm a helyreigazítást!
Az csak természetes, hogy bedobom, de ezek nem eredeti fotók, hanem csak digitális, szkennel másolatok, amiket az eredetiekről készítettem. Valójában Rád gondoltam, mikor elkunyeráltam lemásolni őket. Egyetlen mélcím és már küldöm, is őket.
Előzmény: tuxxy55 (9025)
tuxxy55 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 9025

Ötlet kitünő! A képekhez: Csitti--Jánka István    Káli mama - Káli Józsefné, ifj Káli Lajosnak, és nekem a nagymamánk,Lajosnak nem az édesanyja.A többi stimmel.

 

A Szirtes esküvői képet remélem bedobod a közösbe!

Előzmény: matr1ca (9018)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2009.09.02 0 0 9024
Szüreti felvonulás és fesztivál
2009. szeptember 5

A felvonulás menete

A busz 11.30-ra érkezik Raposka Kultúrházhoz. Szereplőkkel együtt átmegy Szigliget buszfordulóba, ott is felveszi a szereplőket és 11.45-kor indul Hegymagasra.

12.00 felvonulás és műsor Hegymagason

12.45 indul a menet Raposkára.

13.00 műsor Raposkán / utána étkezés/

14.00 A busz a szereplőket áthozza Nemesvitára,/erre a buszra szállnak fel a N.vitán szereplők is. Ha kell, a busz kettőt fordul L.istvánd kultúrházhoz./

Lovasok, szekerek a Piroscseri uton haladva Fesztung irányában, Lesencetomaj Sz. István Parknál csatlakozik be a Lesencefalu ill. Nemesvita felől érkező menetekbe.


Mindezt a lesenceistvándi kultúros adta tudtunkra, köszönet érte!

Örömünkre szolgálna, ha a felvonulásra is sokan eljönnének- Vazsvella is kibújna bőréből (amint olvastam!)...csak még annyit néki: vellája helett hozza a vicekapitányos gönceit meg miegyebit! No és a többieket is!
Találkozó 11.30 buszmegálló főtér! Indulás 11.45!
Előzmény: vasvella (9013)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2009.09.02 0 0 9023
Szüreti Felvonulás 2009. szeptember 5.

Különjáratú autóbusz menetrendje

Nézők szállítása Lesenceistvándra a központi rendezvényre


Raposka - buszmegálló 14.45 19.10

Hegymagas- buszmegálló 14.55 19.20

Szigliget buszmegálló- Alkotóház 15.10 19.35

Balatonederics buszmegálló- templom 15.20 19.50

Nemesvita - buszmegálló 15.30 20.00

Lesencefalu - buszmegálló 15.40 20.15

Lesencetomaj - Szoc.Otthon, 15.45 20.20
-Szent István Park
Uzsa - buszmegálló 16.00 20.35

A busz visszaindul Lesenceistvándról a bolt előtti buszmegállóból 18.20, 22.00 és 24.00 órakor
/ Uzsa, Lesencetomaj, Lesencefalu, Nemesvita, B.ederics, Szigliget, Hegymagas, Raposka/
Előzmény: vasvella (9013)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2009.09.02 0 0 9022
Egy kis pontosítással: nem lépnek fel, csak felvonulnak - és az arra alkalmas, kijelölt helyen L.istvándon bemutatják fegyvereiket és ruházatukat.

„Lesencéktől a Balatonig” szüreti műsor
Lesenceistvánd 2009

16.30 A Szigligeti Palonai Magyar Bálint ruha-és fegyverbemutatója
Köszöntők
17.00 Nyugdíjas Énekkar – Lesenceistvánd
17.10 Hegymagasi Gyermek Néptánccsoport
17.20 Varga Ádám – ének – Hegymagas
17.30 Pipitér Gyermek Néptánccsoport – Balatonederics
17.40 Kocsor Péter - mesemondó - Raposka
17.50 Istvándi Gyermek Tánccsoport – Contry
18.00 A lesencetomaji Szoc. Otthon lakóinak hangszerbemutatója
18.10 Lesence Néptánccsoport – Lesencetomaj, Lesencefalu
18.20 Az erdélyi túrterebesi Nyugdíjas Asszonykórus műsora
18.30 Raposkai Ifjúsági, Sport és Szabadidő Egyesület Tánccsoportja
18.40 Fény Rózsái – hastánc – Nemesvita
18.50 Répa Rozi és Sobri Jóska – Nemesvitai Amatőr Színjátszók
19.00 „Rázd meg magad” Tánccsoport – Lesencetomaj
19.10 Uzsai Lányok és Asszonyok – cigánytánc
19.25 Linter Violetta és Nagy Renáta – rocky páros – Raposka
19.35 Társastánc – Muzsi Péter, Bellér Vivien
19.45 Laci és a Mulatós Asszonyok
20.00 Kinizsi Néptánc Együttes – cigánytánc
20.30 Sztankovszky Miklós és Primadonnája – operettműsor
21.00 Tűzijáték
21.15 Lesencei Irigy Mirigy playback show
21.30 Bál az S. M. S. együttessel, közben a jó Laci betyár műsora, amire már természetesen mulatunk.
Előzmény: vasvella (9013)
magányosfenyő Creative Commons License 2009.09.02 0 0 9021
Tényleg, lehetne a télre valami ilyesmit szervezni, hogy - ha már meglennének ezek a filmek - valahol megnéznénk őket közösen egy-egy hétvégi napon. Erre hívhatnánk pár idősebb embert is, akik biztos szívesen mesélnének a forgatásokról, arról, hogy kik láthatóak a kockákon.
Grachow Creative Commons License 2009.09.01 0 0 9020
Drága Matr1ca!

Örömmel hallom, hogy e remek művek birtokában vagy.
A Liliomfi természetesen nekem is meg van DVD-n.
A többi (Veri az ördöd..., Hintónjáró szerelem) nincs meg. A Hintónjáró valamikor 10 évvel ezelőtt egy VHS-en legféltettebb kincseim egyike volt. Sajnos eltűnt egy el(vállás) közben... :( Még a MAFILM-mel is leveleztem, hogy tervezik-e kiadni DVD-n. Sajnos nem tervezik.
Örömmel venném, ha a fent említett 2 filmet bármilyen formában, úton-módon rendelkezésemre bocsátanád!
Meghálálom, Isten engem úgy segéljen ! :)))
Előzmény: matr1ca (9016)
xoyox Creative Commons License 2009.09.01 0 0 9019

Szigligeti kirandulasunk :

 

nyaraltunk, es jo borra vagytunk, igy egy rövid hajokazassal egyvbekötve , 22-en  kikötöttünk Sz.Ligeten.

Nagy hösegben felgyalogoltunk a meredek hegyoldalon, de közben sehol nem lattunk hosszulepeses "pihenöt" .

Rokaranton van par elado-talan kiberelhetö haziko, amibe egy pincegazda a nyari honapokra betelepithetne egy "kimeröt " :) de ez csak egy ötlet

Feljutvan az elagazohoz betertünk a Magyaros csardaba !( 9-en voltunk ) es gondolvan, hogy Magyaros a csarda, egy franko Turoscsuszat ennenk.

 Mar felfele menet is erröl beszeltünk abrandozva a hosszulepesekröl :)

Aztan az elsö pofon, csusza nincs, söt a hosszulepest sem 120.- er merik, hanem 320.- ert,  mert a szoda nem jött meg, es igy az asvanyvizes 2 dl-es palackokat hoztak . igy- e-miatt  minden dragabb lett. . . .

a megrendelt ebed viszont finom volt . . .

Varlatogatas is volt, es amint "ottani" emberektöl fel füllel hallottuk, hogy ennyi embert meg a var sose latott, tan meg haboruban sem . . .

Leballagtunk a varosba es mivel en itt regebben valakitöl olvastam a kikötöi vendeglöben van, es nagyon finom a turoscsusza, hat 6-an odaindultunk . . . .

Annak ellenere, hogy kb 80  vitorlazonak satoros - zenes ünnepi rendezvenye volt, hihetetlen, villamgyors, halal udvarias  kiszolgalas következett fantasztikus finom csuszaval, es a hosszulepes is olyan volt amilyennek lennie kell !

Masnap ujabb vendegeim erkeztek, akikkel ujra felkerestük a falucskat es a kikötöi vendeglöt is.

Le a kalappal, gratulalunk, es köszönjük !

matr1ca Creative Commons License 2009.09.01 0 0 9018
Ezen kívül még sok archoz nem tudok nevet kötni. Mutatom a képeket a filmből:...
Esetleg az öreg Czili bácsi[1]? Az indián fejdíszes kiskrampuszról fogalmam sincs[2]. A Csitti[3]. Őt hogy is hívták? Jánka? A Káli-mama, a Lajos édesanyja, és a Kiss Andor bácsi[4]. Baráth Pista[5]. Varga Lajosné[6]? Káli Mária (Tuxxy anyukája:)[7]. Az öreg Tar Miki, asszem[8]. Ugyanezen a képen, a háttérben álló asszony talán a Barátné[9]? A legalsón pedig, ami egészen exklúzív, a Kiss Sanyi, ölében, a huszárcsákóban a nagyobbik fia a Csaba (Kisgurgi), mellettük pedig a Kissné Czibor Marbit [10].
Előzmény: matr1ca (9017)
matr1ca Creative Commons License 2009.09.01 0 0 9017
Kuka MarciÉs, ha már a "Veri az ördög a feleségét" c. filmet említettem, (ebben van az ominózus "aranylakodalom" jelenet), amelyben rengeteg szigligeti ember bukkan fel, rátaláltam még a "Kukamarcira" is. Mi is volt az Ő pontos neve?
Előzmény: matr1ca (9016)
matr1ca Creative Commons License 2009.09.01 0 0 9016
Az jutott eszembe, - a Szirtes-féle képeken felbuzdulva ,- hogy összegyűjtöm a hajdani szigligeti képeket-embereket felvonultató filmeket. Amik eddig megvannak:
- Hintónjáró szerelem
- Liliomfi
- Veri az ördög a feleségét
Szeretném beszerezni még "A Noszty fiú esete Tóth Marival (1960-as)", és a "Ház a sziklák alatt" c. filmet (igaz, ez badacsonyi képeket tartalmaz). Egyelőre nem leltem ezeket sehol a hálón, ezért, ha valakinek meglenne, kérem ossza meg velem! Köszi!
Esetleg másnak filmötlete?...
gilmur Creative Commons License 2009.08.31 0 0 9015

Tegnap végre elkezdődött a bajnokság,nem is akár hogyan.

Szigliget-Monostorapáti 3-0 (1-0)

Ifi 6-2.Csak így tovább !!!!

Grachow Creative Commons License 2009.08.31 0 0 9014
Mi köszönjük a képeket!!
Személy szerint minden képnek örülök, ami itt megjelenik. Nem a minőség számít, hanem tényleg a hozzállás és a szándék. :)
Photoshoppal egy kis utómunkát végeztem rajta, tényleg nem nagy ördöngösség, de látványos. :) Kontraszt és Level korrekció, egy kis árnyék kiemelés és zajszűrés.
Sajnos nekem is hasonlóak sokszor a képeim, ha messziről fényképezek.
De továbbra is várom a képeidet, ne foglalkozz vele, hogy milyen minőségűek. Elvégre is, ez nem egy fotós topic! :)


Előzmény: kerol_t5 (9012)
vasvella Creative Commons License 2009.08.30 0 0 9013
sorry de a pimaszságomra megjönnek a válaszok. csak kicsit kóstoltalak hogy élsz -e még mégegyszer bocs ,azért jöhetnek a focihírek is,meg más is .amúgy honnan tudod a fociinfókat ha nem vagy mindig ittlent.

akinek nem inge ne vegye magáraᅜ
innen is látszik hogy sokan olvassák a topicot, de nem publikálnak értelmes dolgokat, viszont ha valaki ír, másnap arról beszél mindenki. napersze a váaszok is megjönnek.
így van ez akkor is mikor szigligetért , vagy szigligetiekért kell tenni -a nagyszájuak eltünnek a balfenéken vagy valamit cserébe kérnek -kétszerannyit,-persze hogy jóljárjanak --.tisztelet a kivételnek ,mint írtam akinek nem inge ne vegye magára.--gondolok ilyenkor helyi fesztiválokra, utána persze a kritizálás az fullon megy , de arra kevésbé sem gondol senki hogy ezt emberek ingyen és szívből teszik . kiváncsi leszek a szüreti felvonulásra,

a hétvégén lesenceistvándon lesz a kistérségi szüret ahol szigligetiek is felvonulnak és fellépnek .és egy kis önimádat . hajrá nekünk! szigligeti könyvtaros mindjárt leírja a menetrendet is.?
Előzmény: pipacsmező (9010)
kerol_t5 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 9012
Többekközt mert a mai sem lett sokkal jobb  :(
Előzmény: kerol_t5 (9011)
kerol_t5 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 9011

Én köszönöm a feljavítást!

Hogy lehet ilyet csinálni ?

Előzmény: Grachow (9008)
pipacsmező Creative Commons License 2009.08.30 0 0 9010
Ne sértegess!
Előzmény: vasvella (9009)
vasvella Creative Commons License 2009.08.30 0 0 9009
hol vagytok szigligetiek horgászat és focin kívül nem lehet írni semmirül.
tényleg lehet hogy bezár a patkány , októberben dől el.
szépek a sok beküldött képek a hagyományőrzőkről.
megnéztétek legalább magatokat az esküvő és a többi kiállításon ,melyen annyit fáradozott TUXXY barátunk. ripacs te még itt nyaralsz. mi van a fáddal amit ülteetél ,locsolod még a kisfröccsel.
remélem a szüreti felvonulás nem lesz olyan inaktív ,mint a topic az utóbbi időben ,igaz roninvan , remélem sikerült kicsit pörgetnem mert írok érdekeseket is ha pangás van ,
Grachow Creative Commons License 2009.08.30 0 0 9008
Köszi a képet kerol t5!

Remélem, nem haragszol, hogy feljavítottam kicsit a képed.
Előzmény: kerol_t5 (9007)
kerol_t5 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 9007
kövönakő Creative Commons License 2009.08.26 0 0 9006
Több megértést kérek azoknak, akik a magas kultúra nehéz frontján néha súlyos pszichikai helyzetben viszik előre az emberiség sorsát e sárgolyó felületén. Komolyságot, együttérzést! Ha repülne egy söröskorsó fejeket lehúzni és semmi komment!
Előzmény: matr1ca (9003)
morph2004 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 9005
Sziasztok Mindenki!

Lesz szombaton Záróbuli a strandon?Vagy vmi?
carcaroth Creative Commons License 2009.08.24 0 0 9004
Örömmel látom a képet a váras programról. Ha valakinek van még képe/videója valamelyik hagyományőrzős rendezvényről, és megosztaná velünk itt, azt szívesen venném. Köszöntem
matr1ca Creative Commons License 2009.08.24 0 0 9003
JAK :((((
Azt nem tudom, hogy most is jön-e a "parókás rém", mert az K.O. lesz.
strandoló Creative Commons License 2009.08.23 0 0 9002







Látványosságok a várból.
Kora reggeltől késő estig.
steko Creative Commons License 2009.08.19 0 0 9001
nem értem,de biztos......szeptemberben megyünk az alkotóházba.....majd integetünk a postáról....:):)
Előzmény: tuxxy55 (9000)
tuxxy55 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 9000
szia Steko, látom negrendeltél egy szárnyast,úgy is régen találkoztunk.
tuxxy55 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 8999
éh
strandoló Creative Commons License 2009.08.17 0 0 8998


Dicséret a községnek.
Az út mentén gyönyörű a hibiszkusz.
Kutyaütőő Creative Commons License 2009.08.17 0 0 8997
A Hagyományőrző Egyesület elnök vezérigazgatójától,Vasvella barátunktól hallottam,némi pálesz kiséretében,hogy hosszútávú terveiben szerepel az egyesület cimerállatjának, az unikornisnak, az  ágaskodó egyszarvú lónak   a kitenyésztése.Máris összekötötte a pónit a kecskével,hiba kizárva, lefűrészelte a kecske egyik szarvát vasfűrésszel.Ezt aug.20-ra igérte.Méghosszabb terv a pegazus, /STEKOnak ajánlva, / kifejlesztése,rögvest beszerzett egy harcikakast a póni mellé.Közben, a másik sör is elfogyott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!