Keresés

Részletes keresés

carcaroth Creative Commons License 2013.03.04 0 0 12194

A strandbővítésről nem tudok semmi relevánsat, viszont egy másik téma nagyon b*ssza a csőrömet. Azért írom le, mert tudom, hogy ami a Topicon elhangzik, az legrosszabb esetben is a falu 70 százalékának a fülébe jut egy napon belül. Persze tudom, hogy a következő sorokkal nem fognak sokan egyetérteni, illetve az lesz rá a válasz, hogy már megint én ugrálok, és mit pofázok  stb. De... Az utóbbi időben sokat járok a falu erdeiben, főleg a Hóvirág utca feletti részen, és borzasztó, amit látok. Az erdőben sajnos még mindig van szemét, és ami azt illeti, a mennyisége ismét növekszik. Korábban többen is kezdeményeztek és végeztek szemétszedést, és ez elég jó eredményeket hozott. Nem tudom, hogy az a szemét, ami ebben a pillanatban látható az erdőben, hány százalékban maradék, és hányban került oda azóta, de az biztos, hogy k*rvára nem odavaló. Nem értem, hogy mi visz rá embereket arra, hogy a természetbe hordják a szemetüket, mikor minden évben van lomtalanítás. Az egy dolog, hogy a kirándulók néha eldobálnak ezt-azt, de ők inkább környezettudatosak, és a legtöbbjük a hátizsákban hazaviszi a szemetét. Persze most az jön, hogy megint a falusiak a hibásak mindenért... Mindenért nem, de az, hogy az erdőbe szórjuk a mocskunkat, azért igen. Ez olyan, mint ha egy olyan embert vernénk meg, aki meg van kötözve, és nem tud visszaütni. Azt is fel kéne fogni, hogy a falu nagy része a turizmusból él, így aztán abszolút nem jó reklám, ha a tanösvény mellett szemétkupacok vannak. Ezekkel a magvas gondolatokkal telve ma délelőtt a tanösvény mellől feltalicskáztam a tavalyi közbirtokossági faszedés alatt (nagyon becsülendő módon) összegyűjtött három kupac szemetet, és elhelyeztem a kukánkban a nagy részét. Hogy hős lennék-e ezért? Nem hinném. De ha mindenki csak ennyit tenne a faluban jelenség ellen, annak hatalmas eredménye lenne. A szigligeti lakosságszámra levetítve ez kb 3000 talicska szemét lenne, ami nem kis mennyiség. Sajnos azonban még mindig maradt bőven szemét az utcánk alatti partoldalban, így valószínűleg folytatom majd a tevékenységet. És mielőtt bárki rosszmájú lenne (miket képzelek, hiszen az itt nem szokás...), nem csak a vasat szedem össze, hogy majd a MÉH-telepen hatalmas pénzeket kapjak érte. Csak ízelítőül: volt ott fólia, gyógyszeres üveg (!), törött vödör, elrohadt hordó, több száz méternyi drót, flakon, építési törmelék. Ezt nem a kirándulók szórták el. A legjobb az volt, amikor azt a kérdést szegezték nekem, hogy miért felfele talicskázom a szemetet, miért nem lefele. Azt inkább nem írom le, hogy milyen mélyenszántó gondolataim támadtak abban a pillanatban.

Szóval csak annyi lenne a lényeg, hogy fel kellene fogni, hogy a természet nem szemétlerakó. Tudom, hogy most nem fog zöld mozgalom indulni Szigligeten eme hozzászólás kapcsán, és abban is biztos vagyok, hogy pár embernek a lelkébe gázoltam ezzel, de legalábbis felidegesítettem vele. De igazából lesz*rom. Elnézést a helyenkénti csapongásért vagy a vulgáris megfogalmazásért, de...

pipacsmező Creative Commons License 2013.03.03 0 0 12193

Olvastam, hogy bővíteni kívánják a strandot.

Tud valaki részleteket?

szigligetovari Creative Commons License 2013.03.03 0 0 12192

Sajnos nehezen olvasható. Ez lehet a hiba?

 

 

14:30 Előadás (Szigliget és a szigligetiek a

világháborúkban)

                Helye: Sportpálya

 

Egyrészt hiányzott a szóból az “i” betű, másrészt pedig ha egy földrajzi név egyelemű (azaz egyetlen egyszerű szó), az alapformát természetesen nagybetűvel, az -i képzős származékot pedig kisbetűvel kezdjük.”

 

A programnak örülünk, nagyon jó lesz.

 

Különben javul az idő, jön a tavasz!

 

 

pipacsmező Creative Commons License 2013.03.03 0 0 12191

Köszi, legalább tanultam valamit.

 

Előzmény: sziglig.konyvtaros (12190)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.03.02 0 0 12190

Nem, Pipacs!
Az Osiris Kiadó Helyesírás c. kézikönyve szerint, 220. o.

A kötőszó és a névelő kivételével a tulajdonnévi rész minden eleme nagy kezdőbetűs az együttesek, zenekarok nevében is, a típust jelölő név azonban kisbetűs, és különírandó: Republic együttes (Ez vonatkozik a táncegyüttesekre, csoportokra  is: Badacsonytördemic néptánccsoport és Batsányi néptáncegyüttes), Kispál és a Borz. A Kodály vonósnégyes és a Tátrai-vonósnégyes írásmódbeli különbsége abból adódik, hogy a Kodály vonósnégyesben a személynévi elem tiszteletbeli, felvett név, a Tátrai-vonósnégyest azonban valóban Tátrai Vilmos alapította. Az embercsoport vezetőjéről elnevezett gyűjtőnévi alakulatból akkor szokás elhagyni a kötőjelet, ha a szerkezet jelöletlen gyűjtőnévi része több különírt tagból álló szókapcsolat: Bergendy koncert-, tánc- és szalonzenekar, valamint ha a gyűjtőnévi rész több tagból álló idegen elnevezés; ebben az esetben a név összes elemét nagybetűvel szokás írni: Takáts Tamás Dirty Blues Band.

Előzmény: pipacsmező (12189)
pipacsmező Creative Commons License 2013.03.02 0 0 12189

néptánccsoport = N...

Előzmény: sziglig.konyvtaros (12188)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.03.01 0 0 12188

Van benne 1 hiba, azon kívül, hogy apróbetűs. Ki találja meg?

Előzmény: sziglig.konyvtaros (12187)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.03.01 0 0 12187

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.02.26 0 0 12186

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.02.20 0 0 12185

pistucika Creative Commons License 2013.02.20 0 0 12184

Köszönöm Nektek a gratulációkat File Matyi nevében is.

pipacsmező Creative Commons License 2013.02.18 0 0 12183

Gilmur, boldog szülinapot, Isten éltessen!

pipacsmező Creative Commons License 2013.02.18 0 0 12182

Bravó!

Előzmény: vasvella (12180)
carcaroth Creative Commons License 2013.02.17 0 0 12181

Nagyon nagy gratuláció! Szép volt!

Előzmény: vasvella (12180)
vasvella Creative Commons License 2013.02.16 0 0 12180

File Mátyás nagyszerű nyolcadik helye

2013. február 16.

A férfi párbajtőrözők heidenheimi Világkupa-versenyén File Mátyás, a Balaton Vívóklub 22 éves fiatalja a remek nyolcadik helyen zárt.





Miként arról tegnap beszámoltunk, hat magyar jutott a 261 indulós heidenheimi szuperversenyen a legjobb 64 közé. A szombati folytatás felemásra sikerült. A világranglistán kiemeltként szereplő Boczkó Gábor és Imre Géza, valamint Pádár Tamás egyaránt vereséget szenvedett – igaz, rendkívül szoros asszóban.
Ugyanakkor Szényi Péter, Rédli András és File Mátyás nálánál jóval előrébb rangsorolt riválist győzött le. Sőt, utóbbi kettő sikerrel vette az újabb akadályt, mi több, File, a nyolcaddöntőben is bravúros győzelmet aratott. Végül az orosz Nikisin állította meg a Balaton 22 esztendős párbajtőrözőjét, de Borosné Eitner Kinga tanítványa így is minden dicséretet megérdemel nyolcadik helyéért.
A heidenheimi Világkupa vasárnap a csapatversennyel folytatódik, Udvarhelyi Gábor vezető edző a Boczkó Gábor, Imre Géza, Hanczvikkel Márk, Szényi Péter négyest nevezte.

Eredmények (261 induló). A 32 közé jutásért: Rédli-Kalinin (orosz) 15:7, Szényi-Borel (francia) 15:12, File-Kauter (svájci) 15:14, Pádár-Nikisin (orosz) 13:15, Boczkó-Watson (amerikai) 13:15, Imre-Kurbanov (kazah) 14:15.
A 16 közé jutásért: Rédli-Lucenay (francia) 15:11, File-Martinelli (olasz) 15:11, Szényi-Zawrotnik (lengyel) 7:8.
A 8 közé jutásért: File-Li (kínai) 15:12, Rédli-Kurbanov (kazah) 12:15.
A negyeddöntőben: File-Nikisin (orosz) 9:15.
A magyarok helyezései: 8. File Mátyás, 15. Rédli András, 30. Szényi Péter, 35. Imre Géza, 36. Boczkó Gábor, 42. Pádár Tamás

 

 gratulálok!:-))

tuxxy55 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 12179

Szia Barátom!

                        Tipped részben jó,  itt a végső megoldás.:     Tóth József /Tóti József/   Szabó Gyula,  Németh József, Szabó István /vitéz/,  Kovács Zoltán,   Hosszú Ferenc.       és a külünjáratos   Ikarus-632-es

 

 

 

        Ők is nagyon kedves emberek ...

Előzmény: csoknya (12177)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.02.12 0 0 12178

Mindenkit nagy szeretettel várunk!

 

PROGRAMOK

 

02.15. péntek, 18:00 Helyszín: Básti Lajos Közösségi Ház                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Környezetgazdálkodási minimum követelmények és a földalapú támogatás egységes kérelmének beadása-agrárkamarai előadás -

Miklai Andrea és Csom Lőrinc

 

 

02.16. szombat, 20:00 Általános Iskola
   a Turisztikai Egyesület és a Szülői Munkaközösség szervezésében

 

 

02. 23. szombat 17:00  Helyszín: Básti Lajos Közösségi Ház
„Szombat esti bakelitfrász” - nosztalgia est mindazoknak, akik szívesen hallgatják a régmúlt zenéit bakelit lemezről. Gyűjtőket és csereberélőket is nagy szeretettel várunk!

 

 

2013. 03.01. péntek, 18:00  Helyszín: Básti Lajos Közösségi Ház
Az okostelefonok   sokszínű internetes alkalmazásai - informatikai előadás - Egyed Péter

 

 



csoknya Creative Commons License 2013.02.09 0 0 12177

Helló Joci ! A kép talán valamelyik hegyközségi kiránduláson készült ? A képen nem meindenki neve jut eszembe. Tóth István (Majális u.) Szabó Miklós, -?-, Szabó István (vitéz), -?- guggol: Hoszzu Ferenc ? A szüreti képet nem felejtettem el, csak meg kell találnom a rengeteg képek között.

Előzmény: tuxxy55 (12174)
pipacsmező Creative Commons License 2013.02.08 0 0 12176

Gratulálok!

Előzmény: carcaroth (12175)
carcaroth Creative Commons License 2013.02.08 0 0 12175

Ez meg tegnap volt...

tuxxy55 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 12174

  Nem is olyan régen volt,          1963.

szigligetovari Creative Commons License 2013.02.07 0 0 12173

 

tuxxy55 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 12172

A kis házikóért ne bánkodjál, ez egy vízszivattyú ház, ami 1942-43-ban épült. Szigliget vízellátását ebből az építményből akarták megoldani, ami csak részben sikerűlt az akkori előljáróknak.  Egy 6m mély, és 1m átmérőjü, beton gyürükkel kibélelt kút van benne.

Előzmény: xoyox (12169)
matr1ca Creative Commons License 2013.02.01 0 0 12171

Gyomlálás után csináltam egy biztonsági frissítést a honlapokon, ezenkívül átköltöztettek minket egy másik kiszolgálóra. Újra stabil és tiszta minden. Elnézést a kellemetlenségekért és köszönjük a türelmet!

Előzmény: matr1ca (12149)
szigligetovari Creative Commons License 2013.02.01 0 0 12170

 

xoyox Creative Commons License 2013.01.31 0 0 12169

micsoda hangulatosm kepek , könnybelabadt meg a szemem is, bar mar ott lepkedhetnek szügyig a hoban .

azt a kis hazikot a kerekes kuttal de elfogadnam, plane ha meg 5 töke is lenne hozza :)

Előzmény: carcaroth (12168)
carcaroth Creative Commons License 2013.01.31 0 0 12168

Sajnos nem volt nálam gép. Helyette rakok fel pár mai fotót.

 

Előzmény: pipacsmező (12167)
pipacsmező Creative Commons License 2013.01.31 0 0 12167

Köszi, irigyellek, gyönyörű látvány lehetett.

Legközelebb próbáld meg lekapni!

Előzmény: carcaroth (12166)
carcaroth Creative Commons License 2013.01.31 0 0 12166

Ezt konkrétan a Hóvirág utca feletti erdőben láttam, bár ott inkább egerészölyvek a jellemzőek, meg néha karvaly. A vároldalban fészkel héja meg hollók is, de szerintem sólymok is. Pár hete a soponyai nádasnál láttam rétisast is, legalábbis a mérete alapján elég valószínű, hogy az volt.

Előzmény: pipacsmező (12165)
pipacsmező Creative Commons License 2013.01.30 0 0 12165

Én még sajnos soha sem láttam. Merre szoktak előfordulni?

Előzmény: carcaroth (12164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!