Keresés

Részletes keresés

szigligetovari Creative Commons License 2012.08.12 0 0 11945

Meglátogattuk a szomszédokat.

 

    

 

Egy egész szürkemarha több, mint 40 csapat számára.

 

  

 

A szigligeti team.

 

  

 

A hozzávalók.

 

  

 

A konkurencia.

 

       

 

Kézi erővel működik.

 

    

 

A kádár.

 

  

 

Finomságok.

 

  

 

 

                    

 

vasvella Creative Commons License 2012.08.11 0 0 11944

melyik nap lesz a  " hogyan vágjuk hozzá a sörörkorsót a vendéglőshöz belőve K Orsi módra"  címú előadás?  :-))

 

 

Előzmény: sziglig.konyvtaros (11942)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2012.08.10 0 0 11943

 

A http://www.jozsefattilakor.hu oldalon Word dokumentumban jobban látható a program...

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2012.08.10 0 0 11942

 

 

Az JAK-tábor 2012. augusztus 28 – szeptember 02. között kerül megrendezésre Szigligeten.

A tábor tematikája ezúttal az irodalom és digitális kultúra köré csoportosul. A kerekasztal-beszélgetések az e-könyvek helyzetét, jövőjét, a szerzőiség 21. századi kérdéseit, valamint a digitális archívumok, könyvtárak és múzeumok kihívásait mutatják be. Ennek megfelelően kiemelt délutáni vendégelőadónk György Péter, esztéta, médiakritikus lesz.

A táborban ezen kívül szó lesz még a JAK Retro sorozat kapcsán Sziveri János költészetéről a szerkesztők, irodalomtörténészek, korábbi pályatársak és barátok visszaemlékezéseivel. A kortárs próza néhány idei meghatározó darabjárról vitatkoznak majd az ImPulzusban a kortárs kritikai beszélgetéssorozatok (ÉS-kvartett, Előhívás, Pókháló, Kritikustusa) meghívottjai. Kubiszyn Viktor, Garaczi László és Bajtai András triótól pedig drog, film és irodalom művészeti összefonódásairól hallhatunk. Továbbá az experimentális költészet és a hazai (neo)avantgárd szcéna kiemelkedő alakja, Szkárosi Endre is ellátogat Szigligetre.

A Világirodalmi Sorozat kapcsán J. M. Ledgard Zsiráf és Mark Collins Hazátlanok című művét, majd a JAK-füzetek friss szerzőit (Áfra János, Bencsik Orsolya, Nagypál István és Váradi Nagy Pál) mutatják be új sorozatszerkesztőink.

A versszemináriumot Schein Gábor, a prózaszemináriumot Szécsi Noémi vezeti, a költészet kedvelői különlegességként pedig a slam poetry alapjait sajátíthatják el Závada Péter, Süveg Márk és Simon Márton segítségével.

bővebb információ:

http://www.jozsefattilakor.hu

 

A programok ingyenesek, minden érdeklődőt szívesen látnak a szervezők!

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2012.08.10 0 0 11941

xoyox Creative Commons License 2012.08.09 0 0 11940

emberek:

a Kapolnanal van egy US emlekmü a lelött emberekkel stb

Nem kellene ezt inkabb  egy temetöben elhelyezni?

( Sopron Agfalvaban a hösi temetöben is van egy hasonlo temaju a nagy meggörbült  Propellerrevel ) 

carcaroth Creative Commons License 2012.08.06 0 0 11939

A faluban már napok óta csatangol egy vörösesbarna, szerintem keverék, fiatal kutya. Kicsit félős, de egyébként ragaszkodónak látszik. Valakinek nincs véletlenül információja, hogy kié lehet? Esetleg befogadná valaki?

pipacsmező Creative Commons License 2012.07.29 0 0 11938

 

CZiki ez a hajó

pipacsmező Creative Commons License 2012.07.29 0 0 11937

Várjuk további építő javaslataidat...

Előzmény: l p (11936)
l p Creative Commons License 2012.07.22 0 0 11936

Na végre.Ezt a készüléket már több évvel ezelött létre kelletvolna hozní.

 

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2012.07.19 0 0 11935

Elkészült az ATM a Közösségi Háznál.

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2012.07.16 0 0 11934

Helyi lakos Creative Commons License 2012.07.12 0 0 11933
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2012.07.06 0 0 11932

Helyszín: Vár

szigligetovari Creative Commons License 2012.07.05 0 0 11931

 

 

 

zmagix Creative Commons License 2012.07.04 0 0 11930

Tetszett a vár. Nekem azért mert amikor még vagy 30 évvel ezelőtt gyerekként ott jártam akkor nagyon lepusztult volt. Párom pedig még sosem járt ott. Jó volt látni, hogy helyre lett hozva, illetve szép idő lett és csodás kilátásban volt részünk. Egy hiányosságot említenék meg, hogy a 71-esről felkaptatva nincs jól kitáblázva a feljárat. Csak visszafele a hegyet megkerülve sikerült rátalálni.

 

A felhőkről annyit, hogy Badacsonyba érve beborult és úgy döntöttünk nem megyünk tovább Tihanyig és úgy komppal át, hanem megvártuk az utolsó Badacsony-Fonyód járatot. A nap végére pedig volt részünk egy kis szélviharba és esőbe a déli odalon.

 

Köszönjük neked, hogy a vár bejárata mellett a biciklikre is figyeltél!

 

Kellemes nyarat és további jó egészséget!

Előzmény: carcaroth (11929)
carcaroth Creative Commons License 2012.07.03 0 0 11929

Nincs vége, illetve ez a vége. Elköszöntünk, és ennyi. És természetesen remélem, hogy nagy élmény volt a várlátogatás.:D

Előzmény: morph2004 (11928)
morph2004 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 11928

Sziasztok! Szerintem nem csak én vagyok kiváncsi, h mi lesz ennek a végkimenetele...szóval?

Előzmény: zmagix (11927)
zmagix Creative Commons License 2012.07.03 0 0 11927

Pontosan így volt, a fához támasztottuk, hiszen ezeken a bringákon nincs oldaltámasz. Az idő pedig olyan volt, hogy bár kisütött, de esőfelhők közelegtek.

Előzmény: carcaroth (11926)
carcaroth Creative Commons License 2012.07.02 0 0 11926

Asszem már kapsgálom a történetet :D ha pirosas ruhában voltam, akkor rólam van szó, ha viszont zöld ruhás őr volt, az a kolléga. de ha jól sejtem a két bringa a bejárat előtti fához volt letámasztva, és azt jósolgattuk, hogy vajon mikor lesz eső. ha jól sejtem...

Előzmény: zmagix (11924)
xoyox Creative Commons License 2012.07.02 0 0 11925

ok

 hetvegen en is voltam, es a Bakos vendeglöben hideg gyümölcslevest es turos csuszat ettem.

tul nagy penzzel akartam fizetni, felvaltani nem tudtak, de aprom 150 hijan volt csak. elfogadtak igy  .

igy most tartozom ennyivel, majd ha megyek viszem az elmaradast 

a kaja es a kiszolgalas is prima, nagy a parkolo, szoval jo hely  .

retest a K.Toti piacon fellelt neninel veszem, 10-esevel :))

amugy ott az arak elszalltak mint a golyak, hetente emelik, a K.Toti piac szemtelenül draga .

ha nem lenne ez a reteses neni nem is mennek .

Előzmény: pipacsmező (11916)
zmagix Creative Commons License 2012.07.02 0 0 11924

Akkor nem Te állsz ott a bejáratnál egy nagy Bárddal?

Előzmény: carcaroth (11923)
carcaroth Creative Commons License 2012.07.01 0 0 11923

Nem. Mert mi történt?

Előzmény: zmagix (11922)
zmagix Creative Commons License 2012.06.30 0 0 11922

Kedves carcaroth,

 

Nem ismerős ez a két bringa kb. egy hónappal ezelőttről a munkahellyel kapcsolatban?

 

Előzmény: carcaroth (11910)
carcaroth Creative Commons License 2012.06.29 0 0 11921

Az alábbi képhez nemrég jutottam hozzá, a szkennelésért pedig Tuxxynak jár köszönet. A kép jobb szélén ükanyám, Bódis Rozália látható, a többi személyre viszont várnánk a helyes megfejtéseket.

szigligetovari Creative Commons License 2012.06.27 0 0 11920

Ma jött a szunyogirtó repülőgép, ami segít a szunyogok ellen, de sajnos a vaddisznókra nem hat.

 

 

Előzmény: pipacsmező (11914)
carcaroth Creative Commons License 2012.06.26 0 0 11919

Ezért nem kell buliba menni, kisfiam!

Előzmény: szigligeti focista (11918)
szigligeti focista Creative Commons License 2012.06.25 0 0 11918

Lassan félve kell kimerészkednie az embernek a "hell beach" bulikba IS. A Soponyában vagy 10 röfi rohant fel a káposztaföldről a szembe lévő szőlőbe, az úton keresztül.Ez szombat este 21:45 és 22:00 között történt...

 

Előzmény: pipacsmező (11914)
pipacsmező Creative Commons License 2012.06.25 0 0 11917

Lehet, hogy én is ugyanazt láttam vasárnap a kikötő mellett a nádasba beszaladni.

Előzmény: Grachow (11915)
pipacsmező Creative Commons License 2012.06.25 0 0 11916

Szösszenetek:

Az elmúlt hat hétvégéből ötöt volt szerencsém Szigligeten tölteni. A vendéglátással kapcsolatos tapasztalataim a következők:

a Paprika étterembe érdemes ellátogatni, remek a kacsájuk, malacuk, és még olyan különleges, kevés helyen kapható étel is van, mint a szalontüdő.

A strandon Oszi bácsi szorgalmasan süti a keszegeket, ízlésesek. Pirónál remek a gyros és a csibeburger, no meg a pizzák. Reggelente jól esik meginni itt egy félliteres limonádét gyümölcsökkel megtoldva. Aztán persze egy remek Segafredo kávé. Ádámnál ettem egy fantasztikusan finom tökfőzeléket sertéspörkölttel. Már most jelzem, hogy a Kikötő étteremben is megkóstoltam a tökfőzeléket, nem tudom eldönteni, hogy melyik volt finomabb, bár két teljesen más íz volt. Ádámnál van velőspirítós kenyér. Nagyon finom, de szerintem a Gyulakeszin kapható verhetetlen. A rétest még nem kóstoltam, de csak idő kérdése, mert nagyon gusztusosan nézett ki. A strandi étkezések minden bizonnyal itt lesznek részemről. Pinokkiónál ajánlom a fagyis-rumos kávét, remek az ízek harmóniája.

A Kikötő étterem évek hozza a kimagaslóan magas minőségét, annak ellenére, hogy az árakkal nem szálltak el. A választék nagyon okosan lett kitalálva, nincs hatszáz féle közepes kaja, hanem ami van, az elképesztően finom. Akár a leveseket, akár a főételeket, akár a tésztákat-és desszerteket nézzük, mind-mind fenséges. Nekem a nagy kedvencem itt a pacalpörkölt.

A borokkal kapcsolatban: Szászi 2011-es borai parádésak, nem is ittam mást, mert annyira jó volt. Képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem ezt mérik mindenhol.

Csapolt Soproni mindenhol oké.

Hát egyelőre ennyi így a szezon legelején, folyt.köv.

No és kíváncsian olvasnám mások véleményét is.

Üdv.,

Pipacs

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!