Keresés

Részletes keresés

Melles-leg-nő Creative Commons License 2008.04.06 0 0 26

Mit csinálsz ott?

Online chaten,vagy egyéb módon könnyebb kommunikálni..

Előzmény: koldoknezo (23)
princesa Creative Commons License 2008.04.05 0 0 25
Üdv Mindenkinek!

Latin-Amerika kultúrájáról, szokásairól, hagyományairól keresek szakdolgozathoz minél több információt és minél inkább a halállal kapcsolatos felfogásokra, hiedelmekre, hozzáállásokra fókuszálva. Tudnátok segíteni? Könyveket, honlapokat ajánlani vagy akármi. Nagyon szorít a határidő és jóformán még semmim nincs. Írjatok ide: princesa@citromail.hu
Köszönöm előre is!

A kétségbeesett
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.05 0 0 24
Mikor lesz a következö piccs?
Előzmény: koldoknezo (23)
koldoknezo Creative Commons License 2008.04.05 0 0 23
Nagyon pörög ez a topic. Van itt valaki?

Hali, Chilében vagyok, jó volna dumcsizni.
Előzmény: Melles-leg-nő (22)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2008.03.26 0 0 22
Még nem értél vissza?
Előzmény: Bering de la Cruz (17)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 20

 

 

 

 

 Ok...pero porqué viven mejor los gringos? Si AL es tan bella, tan rica etc...? Amigo mio a la mejor vida desde el punto de vista economico se unen otros factores, como la seguridad personal, la seguridad juridica, la educación,  una verdader democracia y otras cosas.Para AL,  por su porpia miseria, por su propia ignorancia, por su corrupción  siempre ha sido y es facil culpar a los EE.UU. Pero no es cierto, más bien al reves, la migración ilegal   hacia el norte, lleva las enfermedades, la delincuencia y la corrupción hacia Norte America.... lo demás es cuento chino... quien diablos impide a que sean países como les dé la gana? Nadie.  Si yo no fuera antiracista diría que tal vez el asunto está en los genes....

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 18

 

 

 

OK. pero entoces por que todos los latinos sueñan en ir a vivir a  los EE.UU.AA.?

Előzmény: Súlyos Beteg (16)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 17
Gyönyörű tájak, kedves emberek...oldalakon kersztűl lehetne sorolni. Nekem Uruquay-ban vannak rokonaim többszőr is voltam náluk kint hosszabb ideig fantasztikusan éreztem magam! Imádom Dél-Amerikát a testvérem most Paraquay-ban van hosszabb idelye ha visszajöttem tartok egy kis élmény beszámolót és remélem fotózni is tudok jó sokat...
Súlyos Beteg Creative Commons License 2002.08.02 0 0 16
Latin-America a reménység, hogy az elfajzott angolszász-amerikai civilizáció eltűnik a történelem süllyesztőjében.

A ROOSEVELT

Es con voz de la Biblia, o verso de Walt Whitman,
que habría que llegar hasta ti, Cazador,
primitivo y moderno, sencillo y complicado,
con un algo de Washington y cuatro de Nemrod.
Eres los Estados Unidos,
eres el futuro invasor
de la América ingenua que tiene sangre indígena,
que aún reza a Jesucristo y aún habla en espa?ol.

Eres soberbio y fuerte ejemplar de tu raza;
eres culto, eres hábil, te opones a Tolstoy.
Y domando caballos, o asesinando tigres,
eres un Alejandro-Nabucodonosor.
(Eres un profesor de Energía
como dicen los locos de hoy.)

Crees que la vida es incendio,
que el progreso es erupción,
que donde pones la bala
el porvenir pones.
No.

Los Estados Unidos son potentes y grandes.
Cuando ellos se estremecen hay un hondo temblor
que pasa por las vértebras enormes de los Andes.
Si clamáis, se oye como el rugir del león.
Ya Hugo a Grant le dijo: Las estrellas son vuestras.
(Apenas brilla, alzándose, el argentino sol
y la estrella chilena se levanta...) Sois ricos.
Juntáis al culto de Hércules el culto de Mammón;
y alumbrando el camino de la fácil conquista,
la Libertad levanta su antorcha en Nueva York.

Mas la América nuestra, que tenía poetas
desde los viejos tiempos de Nezahualcóyolt,
que ha guardado las huellas de los pies del gran Baco,
que el alfabeto pánico en un tiempo aprendió;
que consultó los astros, que conoció la Atlántida
cuyo nombre nos llega resonando en Platón,
que desde los remotos momentos de su vida
vive de luz, de fuego, de perfume, de amor,
la América del grande Moctezuma, del Inca,
la América fragante de Cristóbal Colón,
la América católica, la América espa?ola
la América en que dijo el noble Guatemoc:
"Yo no estoy en un lecho de rosas; esa América
que tiembla de huracanes y que vive de amor,
hombres de ojos sajones y alma bárbara, vive.
Y sue?a. Y ama, y vibra, y es la hija del Sol.
Tened cuidado. ?Vive la América espa?ola!
Hay mil cachorros sueltos del León Espa?ol.
Se necesitaría, Roosevelt, ser, por Dios mismo,
el Riflero terrible y el fuerte Cazador,
para poder tenernos en vuestras férreas garras.

Y, pues contáis con todo, falta una cosa: ?Dios!

Degec007 Creative Commons License 2002.02.06 0 0 15
nekem mi Latin-Amerika?
a gyönyörű Amazonasz folyo és a körülötte elterülő dzsungel és a benne található állatok
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.07 0 0 14
az európais az csak egy szűk (de uralkodó) elit

valéptech

Előzmény: fluxman (10)
Messer Creative Commons License 2000.05.07 0 0 11
Yo tambien creo que desde punto de vista financiera y posibilidades en la carera en el futuro para el nino seria ideal vivir en EEUU.
Yo simplemente no entiendo porque el padre de Elian no acepto el trato ofrecido por la familia de Miami: una suma de 1,000,000 dolares. Puede ser que esta presionado de alguna manera por los cubanos. Pero como, si esta en EEUU? Esto es un secreto para mi.
Y ademas creo que Clinton hizo esta cosa porque ya no va a participar en los elecciones, asi no va a perder nada.
Előzmény: Törölt nick (9)
fluxman Creative Commons License 2000.05.07 0 0 10
én csak tanultam a kontinensről, de majd egyszer. annyit tudok, hogy az evitát nem véletlenül Budapesten forgatták, ugyanis Buenos Aires nagyon európai város volt még anno, aztán a 80-as, 90-es években erőteljesen átalakult, felhőkarcolók stb. (megjegyezném, hogy Budapestre se kellene ilyen gigamegaméretű böffeneteket telepíteni, mert ennek a városnak éppen az a csábereje, hogy emberléptékű, emiatt nagyon is lakható, és hogy úgy mondjam sármos.)

aztán más sok mindent is tanulhatunk Latin-Amerikától, főleg a történelmükből. ott a szabadságharcok után megdöbbentően hasonló körülmények voltak mint nálunk, tehát ha ráfigyelünk egy kicsit, akkor meggyőződésem hogy sokmindent jobban csináltunk volna. még nem késő.

a latinókat akiket ismerek, többnyire csak partiznak, isznak mint a gödény, és az agyuk helyett valami ragacsos lepedék van. (van 2 darab kivétel a tizenakárhányból) (ja, ezek eredetiek, tehát ott élnek, csak itt tanulnak.) persze ezek egyetemisták, úgyhogy valószínűleg más a teljes populáció. ugye?

Messer Creative Commons License 2000.05.07 0 0 8
Amigo mio,

El dia de 26 de Mayo(?) esta acercando. Como tengo alguien muy cercano(-))) quien esta interesado en los elecciones de Venezuela, estamos un poco preocupados. Yo creo que si gana Chavez, el no va a entregar el poder voluntariamente. Que es la opinion tuya?

Előzmény: Törölt nick (6)
Messer Creative Commons License 2000.05.07 0 0 7
Es un secreto. No muy lejos de los Lagos.-))))))
has participado en el protesto contra el gobierno (por el caso Elian)?-))))))
Előzmény: Törölt nick (6)
Messer Creative Commons License 2000.05.07 0 0 5
Muy bien, muchas gracias. Y a Ti? Hay mucho calor aqui, ya no puedo vivir sin aireacondicionador. Y como estan las cosas en Miami?
Előzmény: Törölt nick (4)
Messer Creative Commons License 2000.05.07 0 0 2
Udv,

en is jartam Latin-Amerikaban joparszor.

Amennyire en latom, az emberek sokkal lazabbak mint Mo-n vagy az USA-ban. Azt hiszem az emberi kapcsolatok, baratsagok sokkal melyebbek, mint Europaban, az USA-rol nem is beszelve ugyebar.
Ha valaki megigeri azt hogy este 10-re ott lesz valahol es 12-re allit be senki nem szol egy szot sem s ejjel egykor is nyugodtan fehivhatsz barkit (kis tulzassal). Valoszinu a gazdasagi problemak is ebbol a lazasagbol adodnak egyes orszagoknal. Ja, hozza szeretnem tenni hogy Latin-Amerikaban az egyes regiok szerintem nagyon-nagyon kulonboznek egymastol, pl. egy Chilet vagy Argentinat nem lehet Colombiaval vagy Nicaraguaval vagy Mexicoval osszehasonlitani.
Nekem a sok problema ellenere rendkivul szimpatikusak a latin emberek, a kornyezet, a tengerpart. S foleg az hogy nem ugy van mint az USA-ban, hogy mindenki rohan, baratja alig-alig van (oszinte, nem pedig How you`re doing-os), es a mosoly nem mumosoly hanem oszinte. Ja, meg az hogy a csaladcentrikussag nem csak egy propaganda, hogy legyen valami ertekrend(kozbe a 18 eves fiunkat kirugjuk otthonrol), hanem a csalad az valoban osszetarto Latin-Amerikaban, meg annal is osszetartobb mint Mo-n.

Előzmény: latinmundo (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.07 0 0 1
először is jékétnullás
:)

aztán meg jó csajok, durva amerikai típusú nagyvárosok, áramoskerítéssel védekező gazdagok, egyre szegényebb szegények, satsat

valéptech

GarneTT Creative Commons License 2000.05.07 0 0 0
0 értelmes tv-sorozat
latinmundo Creative Commons License 2000.05.07 0 0 topiknyitó
Neked mit jelent Latin-Amerika. Én voltam már egy párszor Latin-Amerikai országokban (nem mint turista)és nagyon sok tapasztalatot szereztem. Amikor visszajöttem rengeteg ember hülye kérdéseket tett fel(tisztelet a kiv.) pl: " Találkoztál Ricky Martinnal?" "Ott még mindig a jungelban élnek az emberek?(komolyan). Tehát az embereknek nincsen "képük" Latin-Amerikáról , nem tudják hová tenni , (legalábbis úgy vettem észre), Észak-amerikáról Usa-ról viszont van(mert jobban "reklámozzák" az országot. Láttam egy topicot korábban aminek a címe az volt Neked mi Amerika. Nagyon jó kis topic volt ugyanis sokan kb 700-an hozzászóltak. Azonban tennék egy kis korrigálást a címmel kapcsolatban. Amerika az egy kontinens és tudom abban a topicban USA-ra utaltak azonban ha egy Latin-Amerikai országbelinek azt mondod te Amerikában élsz akkor rögtön kijavít.
UI: Egyébként ha akarjátok kérdezhettek és én szívesen válaszolok ezzel kapcsolatos kérdésekre

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!