Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2023.12.08 0 0 3054

A honlapjuk él:

https://hajtaspajtas.hu/

Előzmény: Balázs2800 (3053)
Balázs2800 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 3053

Létezik még Hajtás Pajtás?

Törölt nick Creative Commons License 2022.04.13 0 0 3052

Sajnos behalt

Előzmény: Acera (3050)
nyomdász Creative Commons License 2021.11.21 0 0 3051

Régen szívesen olvastam a beszámolókat a nemzetközi versenyeken elért eredményekről.
Gondolom, azóta is vannak a versenyek, csak minden átkerült a fb-ra és más oldalakra.
---------------
Más.
A Viza utca és az Árpád híd között a Népfürdő utca szervizútja a kerékpárút. Az autók mellett, naponta ezren felüli kerékpáros közlekedik rajta.
Az ősszel több alkalommal láttam egy futárt, aki egy okker színű teherszállító kerékpáron, egy – előtte a ládában törökülésben ülő – fiatal lányt fuvarozott. Rendben van, hogy 10–12 km/h-val ment, de én veszélyesnek tartom

 

Előzmény: Acera (3050)
Acera Creative Commons License 2009.10.27 0 0 3050
Nah, behalt a Topic?

Van futárfelvétel? :)))
tkacsa Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3049
Danube bicycle , kinetic sculpture
http://www.youtube.com/watch?v=LeBiqVJrJ08
harvypoker Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3048
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ha valaki futarnak áll, akkor a futártáskát neki kell-e megvennie vagy ti álljátok? Ha esetleg neki kell akkor milyet, mekkorat ajánlottok?
(úgyhallottam a bagaboo a favorit :) )
BONNIE Creative Commons License 2008.06.20 0 0 3047
és? a többi részt is elolvastad? szerinted az itt említettek közül mi van a Bajcsyn?
Előzmény: nopolitics (3046)
nopolitics Creative Commons License 2008.06.20 0 0 3046

KRESZ 54. §
Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

(1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés esetében az autóbusz-forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg – ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik – szorosan az úttest jobb szélén kell közlekedni.

 

Bajcsy-Zsilinszky út

palackos Creative Commons License 2008.04.14 0 0 3045
Előzmény: levity (3044)
levity Creative Commons License 2008.03.23 0 0 3044
 

Sziasztok,

 

eladó alábbi, 17"-es, egysebességes kerékpár. Új Mission fékek, fékkarok, Truvativ meghajtó, monoblock. Dupla falú felni, continental 1.3-as slick gumik.

 

Érdeklődni: levente.lampert@chello.hu

 

Ár megegyezés szerint

 

Levente

 

 

palackos Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3043
a pajtás kerékpárbolt elköltözött. új címunk: VII. király u. 83, tel.:+36 20 669 7955
nyitva h-p 9-19h-ig
tkacsa Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3042
A Hajtás Pajtás napi 8 órás munkaidőre biciklisfutárokat keres az alábbi feltételekkel, és juttatásokkal:
Ami a munkához szükséges:

* jó állapotú bringa
* városismeret (a térképet jól pörgesd)
* elszántság a napi átlag 80 km letekerésére (első hetekben csak amennyi jólesik)

Amit nyújtunk:

* teljesítménybérezés (bruttó 125-220, nettó 90-130)
* bejelentett állás (20-35 nap fizetett szabi, fizetett ünnepnapok, táppénz, nyugdíj...)
* béren felüli adómentes juttatási rendszer (havi fix 16.500 Ft)
* kerékpárhasználat költségeit mi álljuk (szerelés, alkatrészek)
* felelősségbiztosítás (ha kocsit húznál)
* balesetbiztosítás
* szuperolcsó céges mobil, aminek az alapdíját fizetjük
* nagycsaládosoknak, lakáshiteleseknek, stb. adóvisszatérítés
* min. 1 év profi meló után irodai álláslehetőség

Kb. 6-8 embernek van meló nálunk. Nincs üresben tekerés. Tapasztalt rókákat is várunk bringásfutár múlttal, de bárkiből ügyes futár lehet itt 1-2 hónap alatt. Parázni sem kell, a fizu full legál, a rendőr előre köszön... :)

Érdeklődni Rolandnál lehet munkaidőben, a 411-0321-es telefonszámon. Csörögj rá!
tkacsa Creative Commons License 2007.11.10 0 0 3041
megint Londonban 3kereku setakerekezek,a sohonegyedben,altalaban a szinhazakbol visszuk at az utasokat a kocsmakba...vagy busz-vonatmegallokhoz...mivel itt parkolni is tilos+az autosoknak plussz 3000ft dugodijat is kell fizetni...felteve aki beakar ide hajtani...+persze,a piroslampasnegyedhez tartozik,azis hogy kuncsaftokat visszunk a fizetoscsajokhoz 2:30-nal http://www.youtube.com/watch?v=cxZBIIB9ee4 sztriptizbarokba +itt a fejenkent 5fontos viteldijj melle meeg a 20fontos belepo is a mienk 2-3 utasnal azmaar nemojan rossz,kb mint a taxisok,csak 500-600-an 3kereku se'takere'kkel...karacsonyelottiporgesig leszek itt...mivel itt +10+12fokvan,mig magyarban -10fokvan....aztan a szokasos (valami)napsuteses helyszin tavaszig...
tkacsa Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3040

Pétfürdői CBI-bulin...Buppa kedvenc DJ-je lettem...

 

Kükü Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3039
László János is volt HP futár pár hónapig. Most nem lenne rá ideje.
tkacsa Creative Commons License 2007.10.03 0 0 3038

 

Európa legnagyobb strandmedencéjéből megszökött a víz(futballpályányi) http://nol.hu/cikk/458464/
Ennyit a turizmusról,Pécs és környékén,bezárt stranddal, kevés pénzzel...
Anyagikár:1 milliárd ft.
http://www.zipernowsky.hu/~rracz/fotok/orfu.jpg
http://baranya.celodin.hu/orfu1.jpg

1.Balokány strand 20 éve zárva.8pécs belvárosában)
2.Helyette hangversenyterem lessz,amit tökvéletlenül Bp kivitelez,perszeneki fullnemérdeke se szépet,sepedig jót építeni...plánenem időre...csakegy sima izéé lessz.
http://www.pecspolus.hu/files/image/konferencia_nyertes_kicsi.j pg
3.Csak 3-évmulva lessz autópálya,feltéve ha,véletlenül nemkésik ezis a tökvéletlenül pont ott kolbászoló régészektől.
4.Magyarországon belül déldunántúlon a legdrágább a víznek köbmétere van ahol 1000ft/m3...állítólag jövőre a duplájára szeretnék emelni vagyis 2 000ft/m3
5.Európa legnagyobb strandmedencéje megrepedt,tönkrevágva
6.Magasház.....A 25 szintes panelház bekerült a Guinness Rekordok könyvébe is Közép-Európa legmagasabb lakatlan épületeként...azonban 2007-ben visszaléptek a megállapodástól...

 

 

 

 http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9csi_Magash%C3%A1z

 


Zajlik az élet...errefelé Pécsett is(?)

 

 

tkacsa Creative Commons License 2007.09.19 0 0 3037
Érdekes én mostsekértem 1rohadtszóvalse,de most(itt Pécsen)Milos dobtafel a hétvégi házát,nyaralóját korlátlan ideig ingyen lakhatok,teljes ellátással(kajával)
Orrfűn van közvetlen vizpart mellett saját stéggel...+ingyen kaját is+háztól házig hoznak visznek napmintnap,persze közben bringa tekerés is
Mit is mondhatnék,ősszel is nagyonszép a panoráma Orrfűn,ahogy sárgulnak a falevelek,igencsak hangulatos..stb
tkacsa Creative Commons License 2007.09.19 0 0 3036
Művészet 80%-a csak erőlködik...
http://www.youtube.com/watch?v=H8WudYVAB_4

PL:múlhétvégén(is)ismerkedtem beszélgettem 1csajszival...már 10 éve szarakszik a diplomáján,ilyen szakon,olyan szakon...vagy éppen töri szakon...mindenféle szakon...de reméli,hogy utána jövőtavasszal egy 3hónapos gyorstalpalói tanfolyamon elvégzi a mixertanfolyamot...
Erre kérdem én,akkor mit szarakszik 10éve?ha utána egy gyorstalpalóival akar elhejezkedni?
Reakció:mert akkor így egy csomó juttatáshoz,kedvezményhez lessz jogosult...amit másként nemkapnameg.kevesebb adó,olcsobb utazás,diákhitel...egyebek
Ezalatt visszagondoltam az én elmult 10 évemre....
Köszönöm HP jó volt,leginkább változatosnak mondanám..de nem egyhangúnak
Ha újrakéne kezdenem...bizti ugyanígy csinálnám...kvázi semmitse változtatnék
tkacsa Creative Commons License 2007.08.31 0 0 3035

1 istencsászár akinél lakhattam többször is ingyen (1múzeumban)Roland Munz Svájc-Zürichben nemcsak BICIKLISFUTÁR,hanem Politikus is egyben.Nálunk a politikusok biciklivelsem elképzelhetők,nemhogymégfutárnak is beálljon.....Roland Cirka 35 000 000 000 (35milliárd)svájci frankról itélkezik ill. ítélkeznek munkatársaival...ez KB 5000 000 000 000 Ötezermilliárd forint és 6000 000 000 000 hatezermilliárdforint közöttvan KB.
Szerencsére,Rolandnak is van annyi esze,hogynem 1 uj csilivili autótvesz egyből...amivel a szomszédnak,vagy az utcábeli haveroknak vagizzon...hanem probál ugyanugy egyszerü hétkönapi életet élni,ezzel is probálva megtartani a régi gyerekkori ismerőseit,haverjait.Összvissz 3biciklije van:) Jogsija sincs politikusként:)

Roland Munz Veloblitz futárszolgálatnál dolgozik...
http://www.rolandmunz.ch/07/index.php?option=com_content&ta sk=view&id=51&Itemid=50
A mi László Jánosunk vajon mikorfog(?) vagy befog-e állni biciklisfutárnak???

Get High - Ravers on Dope
http://www.youtube.com/watch?v=fo8PxuS9qHw&mode=related &search=

 

(?)
Hihetetlen sebességgel terjed a kerékpározás Budapesten
Demszky: Biciklizzen százezer budapesti!
http://index.hu/politika/belfold/kerekpart239/
Kvázi Londonban is biciklire pattantak az emberek....hiszen csak a metrójegy 4font azaz kb1500ft...+a benzin is benzin 400ft literje...belvárosi parkoló óráról megmáá nemis beszélve...

 

tresspass Creative Commons License 2007.08.30 0 0 3034

Hali!

Érdekel valakit egy Messenger Veloblitz futár keró?

ironikopol@citromail.hu

Blacktron2 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 3033

Sziasztok!

Bukóval tapasztalat.

Egy felmérés szerint (ha igaz) a bukó nélküli biciklisekre jobban figyelnek az autósok, mert akik hordanak, azokat 'profinak' gondolják.

Saját tapasztalat: civilben soha nem hordom, és olyankor még 1x sem volt, h egy autó túl kevés centire mellettem húzna el!

Vélemények?

 

Más: vki írta korábban, h télen betegeskedik. Szerintem érdemes szedni 1-2 szem C-vitamint naponta, de az 1000 miligrammosból! Nekem azóta nincs ilyen probléma.

 

Üdv!

tkacsa Creative Commons License 2007.07.13 0 0 3032
Stocholbol átugrottam Osloba(Norvégiába),megpályázni az ecmc-t,hogy Pécsen rendezzék.

naszoval:
Hollandia:21
Brema:2
en,az az Mi:19

Ha elore tudom,hogy hollandia ellen kell...akkor alapbol belesefogok....en is nekik szurkoltamvolna inkabb,mint Brema-nak.
ugyhogy jovore ecmc-eindhoven Hollandia,ahol tobb bringa van mint a lakosok szama...

vegulis a mihezkepest nezve,nemisolyan rossz de o" szerintuk 2010-ig ez meeg simanbelefer.

Nagyjabol a reszlet valami ilyesmit szovegeltem a szammal.
Eloszor megkoszonntem az Osloi szervezok munkajat,aztan azzal inditottam,hogy pecsen az idojaras sokkal jobb:)
The weather is,much betther.
Ezen mindenki egyjohangosat rohogott.
nyitasnal kicsit segitett a rogogesuk lampalaz ellen:)
aztan ezek:

European Capital Of Culture 2010

200km south of Budapest
30km to the bord of croatia
100km Balaton (green lake)

Small messenger comunity

ECMC´s in the north of Europe
-London
-Warsaw
-Helsinki
-Oslo

Dublin CMWC

Let´s take down to the middle of Europe for the weekend before the island festival(lots of famous bands,music players)
The registration includes a free place for the first 200 people together in a really nice place which is only 2km from the center.If there are more than 200 they can stay in the backyard camping.
stb...stb Milos tesoja intezte volna a szallast,mivel ott dolgozik tudnam hogylehetne ide kepetfeltolteni...feldobnam nagyonszep hegyi panoramaval,ablakok lentrol fel a mecsekre neznek.
Udvarban kispatak rajta hid...stb

Eindenhoven azzal ervelt ellenem,hogy ok legalabb feltucat haverjukkal erkeztek Osloba,enmegcsak egyedul.meghogy nalunk hiaba olcsobbak az arak,naluk cofeshopokvannak,meg csajok a kirakatban.vegulis budapestmeg europa bankokja.
Mondtam nekik,hogy multheten csinaltam 1 versenyt ahol 50-en voltunk ebbol 30indulo,ez naon teccet nekik megtapsoltak:)
ezuton is koszi azoknak akik ottvoltak a TDK=Tour De Kanyar.
Ja Osloban 1200huf 1 sor ahhozkepest kozerteben is a 6db-os 0,33-as is 3800huf vagyis 600darabja a legolcsobb helyen is.Plussz este 8 utan tilos alkoholt vasarolni...stbkonyvtar zar mennemkel...stb
Most 1-darabig megint Pécsen futárkodom...aztán...stb
tkacsa Creative Commons License 2007.07.13 0 0 3031

naszoval:
Hollandia:21
Brema:2
en,az az Mi:19

Ha elore tudom,hogy hollandia ellen kell...akkor alapbol belesefogok....en is nekik szurkoltamvolna inkabb,mint Brema-nak.
ugyhogy jovore ecmc-eindhoven Hollandia,ahol tobb bringa van mint a lakosok szama...

vegulis a mihezkepest nezve,nemisolyan rossz de o" szerintuk 2010-ig ez meeg simanbelefer.

wretzky Creative Commons License 2007.07.09 0 0 3030
Üdv pajtások. Szeretnák futárkodni, nagy lóvét kaszálni. Mi a teendő most?
( tudom, hogy nincs felvétel szeptemberig ) És a Schwinn Avenue az jó?
tkacsa Creative Commons License 2007.06.04 0 0 3029
TOUR DE KANYAR

2007 junis 23 szombat

GYÜLEKEZŐ:reggel 10:00-kor Margit-Sziget,Palatinusz-Strand
CÉL:Esztergom,Palatinusz-Tó (a kacsa büfénél)
UTVONAL:Dunakanyar mentén,Szentendre,Visegrád,Dömös, Pilismarót,Esztergom-Kertváros.

TÁV:70km
NEVEZÉS:500huf

BOGRÁCS:a kacsa büfé belső "PRIVÁT" udvarán óriásinagy bográcsozásra van lehetőség(amit a nevezésidij magába foglal)
TOVÁBBÁ:cso-csó,ping-pong,vizi-bicikli,vizi-csuzda illetve aszfaltozott focipálya is van.Közvetlen a 34-hektáros vizterületű kristálytiszta Palatinus-tó partján. (itt oxigeénpalackos mélybuvároktatás is található)

ESTE KONCERT:a kacsa kocsmában a "BIG JUMP" nevű zenekarral.

VASUTÁLLOMÁS:a kacsa büfétől kb:1-1,5km-re van,amellyel 45km-es utvonalon,a kacskaringos Pilisi-Hegyeken keresztül minőségi,ujtipusu Siemens vonatokkal Budapet Nyugati-Pályaudvarig vonatozhat.

SZÁLLÁS:közvetlen a kacsa-kocsmánál "INGYENES" sátorállitási lehetőség van.
tkacsa Creative Commons License 2007.06.04 0 0 3028
TOU DE KANYAR

2007 junis 23 szombat

GYÜLEKEZŐ:reggel 10:00-kor margit-sziget,palatinusz strand
CÉL:esztergom,palatinusz-tó (a kacsa büfénél)
UTVONAL:dunakanyar mentén,szentendre,visegrád,dömös,
pilismarót,esztergom-kerváros u

TÁV:70km
NEVEZÉS:500huf

BOGRÁCS:a kacsa büfé belső "PRIVÁT" udvarán óriásinagy bográcsozásr van lehetőség
(amit a nevezésidij maaagába foglal)

ESTE KONCERT:a kacsa kocsmában a "BIG JUMP" nevű zeenekrral

VASUTÁLLOMÁS:a kacsa büfétől 1-1,5km-re van.
amellyel 45km-es utvonalon a kacskaringos
pilisi-hegyeken keresztül minőségi,ujtipusu
siemens vonatokkal Budapet
nyugati-pályaudvarig vonatozhat.

SZÁLLÁS:közvetlen a kacsa-kocsmánál "INGYENES" sátorállitási lehetőség van.


tkacsa Creative Commons License 2007.05.19 0 0 3027

Amszterdamban 4magyar riksazik...eleeg az angol nyelvtudas is a riksatekereshez..

50euro a bringa jogsi,1-hetalatt elkeszul,90 euro pedig a biztositas.

alberletszoba 250/ho tol kezdodik.

Akaar mar masnap reggel kezdhettem volna.

 

Amsterdambol leneztem ide Barcellonaban is:)

1bizonyos sanyi masfeleve lejott Amsterdabol-Barcellonaba riksazni,lenyomott itt is 1szezont...mostpedig intezi az engedelyeket mert Ibizan szeretne riksazni...rendszamtabla engedely,rendorseg,polgarmesteri hivatal...egyebek.

De ahhoz,ha valaki itt bringaval akar dolgozni,alap spanyoltudaskell,meg a turistak kozos korbebringaztatasahoz is....ilyenkor aprilis-majus korul erdemes bringaugyben melot keresni szezon elott.

Barcellona rengeteget fejlodott bringaugyileg,nemhogy tobbszaz,hanem tobb ezer bringat lehetlatni kirakva-kipakolva kolcsonzesi lehetoseg gyanant. 

 

 

tkacsa Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3026
Jönnek az újabb megadugók
Hétfőtől fél évre lezárják a pesti alsórakpartot a Közraktár utca és a Belgrád rakpart között: nekiállnak építeni 4-es metró Fővám téri állomásának szerkezetét. A munkát a 40-46 méter mély, úgynevezett résfalak kialakításával kezdik, de ez annyira nem érdekes, a budapestiek figyelmét a megadugók fogják lekötni.
tkacsa Creative Commons License 2007.05.04 0 0 3025
Nagyobb dugó van az utakon,mint 4-éve:)

(akkortájt kisebb dugók voltak)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!